Jak wydrukować obraz w rzeczywistym rozmiarze?


27

Mam farbę .net i mam obraz w formacie PSD i PNG, a jego rozmiar to 9,5 cm szerokości i 14,5 cm wysokości.

Kiedy idę do drukowania, pojawia się z domyślną opcją drukowania w systemie Windows 7, w której wybierasz całą stronę lub portfel, wszystkie te rozmiary szablonów itp.

Ale nie chcę tego, chcę tylko wydrukować obraz w określonym określonym rozmiarze wydruku, czy to możliwe?


1
To trochę hack, ale możesz ustawić rozmiar płótna na taki sam jak papier i wydrukować go?
Journeyman Geek

Wygląda na to, że to on zrobił! (patrz poniżej)
HaydnWVN

Bardzo irytujący problem. Nadal brak ulepszeń w systemie Windows 8.
Rzym

1
@Roman: Słyszę cię. Ale spróbuj jednej z dwóch poniższych odpowiedzi. Pracowali dla mnie.
RoboShop,

Cyfrowe obrazy nie mają bezpośredniego rzeczywistego rozmiaru ... rozmiar, w którym się pojawią, będzie zależeć od DPI (punktów na cal) używanych podczas projektowania / drukowania ... Wydrukuj obraz przy użyciu połowy DPI, i to W rzeczywistości będę dwa razy większy. Typowy wydruk wynosi od 100 do 300 DPI. Spodziewam się, że twój obraz będzie miał około 1122 x 1710 pikseli (dla wydruku 300 DPI). PSD i PNG mogą określać oczekiwane DPI, ale można to łatwo zmienić.
Attie

Odpowiedzi:


17

Najszybszym rozwiązaniem, jakie znalazłem, używając tylko Paint.Net bez konieczności uciekania się do innego oprogramowania, było zrobienie tego, co Journeyman Geek zasugerował w komentarzach:

  • Idź do Image / Canvas Size
  • Wybierz Według rozmiaru bezwzględnego
  • W rozmiarze wydruku wpisz szerokość i wysokość żądanego formatu papieru (np. 21 x 29, 7 cm dla A4)
  • Ustaw Kotwicę na Środkową (jeśli chcesz, aby była wyśrodkowana na stronie - jeśli nie, możesz użyć Zaznaczania Prostokąta i Przenieś Wybrane Piksele, aby przenieść ją później)

Następnie

  • Przejdź do Plik / Drukuj
  • Wybierz Wydruk całej strony
  • Odznacz „Dopasuj obraz do ramki”
  • Kliknij Drukuj

Powinien wyjść prawie dokładnie w rzeczywistej wielkości.


Wygląda na to, że te kroki zadziałałyby w przypadku @ RoboShop, gdzie obraz jest mniejszy niż papier. Jeśli jednak obraz jest większy, system Windows skaluje go, niezależnie od tego, czy zaznaczono opcję „dopasuj obraz do ramki”.
Tom Anderson

@TomAnderson Nie jestem pewien, czy się zgadzam, myślę, że to zadziała również w przypadku obrazów większych niż papier. Oczywiście końcowym efektem (pierwszej połowy) procedury byłoby przycięcie obrazu zamiast dodawania białych znaków wokół niego, jak w przypadku RoboShop. Ale miałby prawidłowy rozmiar wydruku.
M-Peror,

9

To niesamowite, że domyślna opcja drukowania w systemie Windows 7 nie ma funkcji rzeczywistego rozmiaru wydruku.

Skończyło się na wycięciu i wklejeniu go do Worda, a następnie dostosowaniu obrazu do odpowiedniego rozmiaru. Wydrukowano całkiem ładnie, a ponadto mogłem wydrukować dwa obrazy na tej samej stronie, aby zaoszczędzić papier.

Nie próbowałem GIMP, ale wyobrażam sobie, że może jakość może być lepsza (?). Jednak, jak powiedziałem, byłem zadowolony z obrazów i korzystanie z programu Word było szybkim sposobem na zrobienie tego, szczególnie gdy możesz nie być w stanie zainstalować aplikacji na komputerze, z którego chcesz drukować.


4
adjusting to the right sizenie wydaje mi się poprawną odpowiedzią na twoje pierwotne pytanie ... :)
HaydnWVN

1
@HaydnWVN Myślę, że miał na myśli (ponowne) ustawienie wymiarów kopiowanego / wklejonego obrazu w programie Word. Program Word zmienia rozmiar obrazu, aby zmieścił się na stronie.
antony.trupe

8

GIMP ma wiele opcji podczas drukowania.

Na moim obrazku poniżej zakładki „Ustawienia obrazu” mam: otworzyłem obraz o rozmiarze 216 x 21 pikseli, poszedłem wydrukować, wybrałem „Ustawienia obrazu”, a następnie zmieniłem ustawienie po polu Wysokość, aby odczytać „punkty”.

Prawidłowo mierzy wymiary obrazu, a nie przybliżenia wynikające z używania cali, centymetrów itp.

Nie jestem pewien, czy Paint.Net ma podobne opcje, jeśli nie, to GIMP może być łatwym „rozwiązaniem” do drukowania (nawet jeśli nie lubisz go używać do edycji), ponieważ jest bezpłatny! :)

wprowadź opis zdjęcia tutaj


3
Paint.NET niestety nie ma tej opcji - przechodzi bezpośrednio do domyślnego okna dialogowego Win7.
Michał Drozdowicz

Szkoda, nie ma „Ustawienia strony” gdzie indziej?
HaydnWVN

5

Nie możesz Paint .net nie obsługuje tego. Możesz jednak zapisać obraz jako PNG, a następnie otworzyć go za pomocą MS Paint, a następnie kliknąć Plik (ikona w lewym górnym rogu) -> Drukuj -> Ustawienia strony -> Skalowanie -> Dostosuj do 100% normalnego rozmiaru. Następnie po prostu wydrukuj.


2

Najlepszym narzędziem, jakie znalazłem, by to zrobić, był IrfanView. Pierwotnie jest to tylko przeglądarka zdjęć, ale przekształciła się w bardzo potężne narzędzie wielofunkcyjne i działa w systemach Windows 7 i 10. Zobacz wszystkie zdjęcia z okna dialogowego drukowania dla wszystkich opcji.

Okno dialogowe drukowania Irfanview


1

Innym sposobem na uzyskanie drukowania w pożądanym rozmiarze jest program IfranView - jest to także inny program, co jest wadą, ale jest znacznie lżejszy niż GIMP, i istnieje sposób, aby określić rozmiar bezpośrednio w oknie dialogowym drukowania.


0

Miałem świetny pomysł i działa świetnie na ten problem. Najlepszym sposobem, jaki mogę to powiedzieć, jest to, że próbujesz wydrukować coś na zwykłym papierze (8,5 x 11), a obraz, który chcesz wydrukować (w dokładnym rozmiarze), to 5 x 8 ... następnie otwórz go w farbie, zauważysz, że możesz powiększyć płótno, klikając białe pola i przeciągając je na żądaną długość. To, co musisz zrobić, to przejść do rozwijanego paska w farbie, uderzyć właściwości, pod jednostkami, wybrać cale, a następnie przeciągnąć płótno do 8,5 x 11 cali, w ten sposób, gdy robi się tak duży jak papier, to dosłownie nie może być większy niż dokładnie to, czego chcesz.


0

Skończyłem tutaj po tym samym problemie i sam zorientowałem się, że jeśli otworzysz przeciągnij obraz do pustego dokumentu Word, pozostanie on zgodny z rozmiarem pliku ustawionym w PSD. Wystarczy wydrukować ze Worda!

Mój był JPEG, ale założę się, że to też zadziała z png.


0

Miałem podobny problem, ale drukowałem do formatu PDF, więc opcja posiadania małego obrazu na dużym kawałku papieru nie działała. Więc otworzyłem go w Open Office Draw (format ODG) i stamtąd wyeksportowałem do niestandardowego formatu PDF.

Paint.net niestety nie działał, ale OpenOffice jest również bezpłatny.


-1

Już dawno temu :-) był Ulead PhotoImpact, który ma FANTASTYCZNY interfejs drukowania: po naciśnięciu przycisku drukowania pojawia się rodzaj strony podglądu z linijkami po obu stronach strony (podobnie jak Word) i można dosłownie przeciągnąć obraz wokół, jak chcesz, a wydruk będzie wyglądał dokładnie tak, jak go tam widzisz. Miał także pola wyboru na górze strony, aby wyśrodkować go w pionie lub w poziomie i przeskalować w górę lub w dół obrazu, ale cokolwiek zrobiłeś, wydruk wyglądał dokładnie tak, jak widzisz na ekranie, po prostu genialny!


jest to interesujące, ale nie sądzę, że to pomaga w paint.net

-2

Oto praktyczne rozwiązanie problemu ... Przejdź do pliku PSD weź płótno formatu A4. Następnie skopiuj obraz JPEG w dowolnym rozmiarze xyz. Załóżmy, że rozmiar obrazu JPEG wynosi 10 centymetrów na 8 centymetrów ... a następnie z tyłu tła wypełnij dowolny jasny kolor. (przykład jasnożółty) teraz przejdź do wydruku. Teraz otrzymasz wydruk w formacie A4, który ma wymiary 10 na 8 centymetrów .. obraz.

Ponieważ praktycznie wielu użytkowników laptopów lub komputerów PC nie trzyma drukarek w domu. Odwiedzamy więc Xerox i centrum drukowania. Ci sprzedawcy nigdy nie mają wiedzy komputerowej. Nie pozwolą ci dostosować jego ustawień. Więc skorzystaj z powyższego pomysłu.

Podejrzewam, że jeśli jesteś wystarczająco mądry, wykorzystaj maksymalną przestrzeń papieru formatu A4, kopiując obraz wklej maksymalnie, aby uzyskać wiele obrazów, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze na obrazie. Wytnij papier w rozmiarze obrazu i BINGO ...

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.