Ponowne mapowanie kluczy w Mac OS X.


11

Mój MBP jest wyposażony w klawiaturę turecką, ale używam układu amerykańskiego. Jednak klucz tuż pod ESC daje § zamiast `(back-quote), którego często używam.

Muszę zmienić mapowanie tego klucza, ale nie mogłem znaleźć żadnych informacji poza mapowaniem klawiszy modyfikujących. Jak mogę to zrobić?


W bocznej momencie na mojej klawiaturze (brytyjskiego) w lewy apostrof jest pomiędzy lewym klawisze Shift i Z
Xetius

Kolejna uwaga: ten symbol jest obecny we wszystkich układach, które widziałem.
Tiago Veloso,

zwykle jest pod kluczem ESC w Windows i Linux. przynajmniej jest to bardziej dostępne dla nas, którzy zajmują się linuksem, lateksem, seplenieniem. I na koniec służy do przełączania okien aplikacji w Mac OS X.
Ahmet


dziękuję Nippysaurus, ale doublecommand zajmuje się tylko klawiszami modyfikującymi. backquote nie jest nim objęte. wypróbowałem oba i znalazłem keyremap4macbook mocniejszy
Ahmet

Odpowiedzi:


15

Wypróbuj KeyRemap4MacBook . Wydaje się, że oferuje wiele opcji. Może to również rozwiąże twój problem. Oto, co mówi o tym:

Jest to bardzo potężny remapper klawiatury dla Mac OS X. Oprócz prostego mapowania klawiszy, posiada specjalne tryby mapowania, takie jak tryb Emacs, tryb SandS (Space i Shift).


Idealne rozwiązanie Alex. Znalazłem § w interfejsie użytkownika KeyRemap4MacBook i znalazłem funkcję zmiany przypisania akapitu (§) do cudzysłowu (`). Dziękuję
Ahmet,

Dziwne, że nie mogłem znaleźć tej aplikacji po tylu poszukiwaniach
Ahmet

Szukałem mapowania klucza do MacBooka. Może właśnie sprawdziłeś mapowanie klucza Mac :). Jeśli to zadziałało, rozważ oznaczenie go jako zaakceptowanej odpowiedzi.
alex

Och, przy okazji, cieszę się, że ci się udało :)
Alex

Kocham to! Znaleziono moją dokładną skrzynkę! Oznacza to, że nie jestem jedyną osobą, z tym dziwnym problemem mapping - Apple powinien słuchać użytkowników ...
Magnetic_dud

4

Użytkownicy sierra Maca 10.12 powinni użyć tego: https://github.com/tekezo/Karabiner-Elements

Pobieranie DMG: https://pqrs.org/latest/karabiner-elements-latest.dmg

W „Od klucza” wybrałem opcję ze znakami japońskimi, aw „Do klucza wybrałem” GRAVE_ACCENT_AND_TILDE (`).

wizerunek


2
Zamiast japońskich znaków używam non_us_backslash. Możesz zobaczyć dokładną postać, którą musisz zmapować z Karabiner-EventVieweraplikacji.
ceilfors

Tak! Nie mogę uwierzyć, że tak mało osób ma ten problem. Działa to dla mnie świetnie - mam tylko niewielki problem, że teraz, gdy piszę „˜”, początkowo dostaję małą tyldę zamiast tej, którą chcę (~), aby tak się stało, wciąż muszę naciskać spację. Jakieś pomysły, jak się tego pozbyć?
Jakub Langr,

1

Możesz użyć narzędzia wiersza polecenia hidutil , które jest dostarczane z systemem macOS od wersji Sierra 10.12:

hidutil property --set '{"UserKeyMapping":[{"HIDKeyboardModifierMappingSrc":0x700000064,"HIDKeyboardModifierMappingDst":0x700000035}]}'

Do kluczy odwołuje się identyfikator użycia ze specyfikacji tabel USB HID specyfikacji. Klawisz sekcji §jest wymieniony jako „Klawiatura spoza USA \ i |” (0x64, patrz https://discussions.apple.com/thread/8133633 ), a backstick `to „Keyboard Grave Accent and Tilde” (0x35).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.