Odpowiednik Paint.NET dla systemu Linux?


22

W systemie Windows moim ulubionym edytorem obrazów jest Paint.NET. Jednak w systemie Linux GIMP jest tak nieprzyjazny jak Photoshop, mimo że ma mniej funkcji. (tzn. ładowanie trwa wieki, ich rzeczy są zdecydowanie za dużo).

Większość moich edycji zdjęć to proste rzeczy, w których Photoshop lub GIMP byłyby przesadne. Paint.NET nie działa na Wine ani Mono.

Czy istnieje podobny podobny szybki i prosty, ale potężny edytor obrazów dla systemu Linux?

EDYCJA: Dostępna jest wersja Mono, ale nie chcę zajmować się instalowaniem wersji mono svn i samodzielnym kompilowaniem.


Czy możemy jako OS X do tego wątku?
Mike Wills

2
@Mike. Nie. Podczas gdy wiele aplikacji dla systemu Linux produkuje wersje dla komputerów Mac, sytuacja odwrotna nie jest prawdą.
Macha

2
@ Mike, zobacz wczorajszy „Jaki jest najlepszy program do malowania w systemie Mac OS X?” na superuser.com/questions/13354/…
Arjan

Odpowiedzi:


10

Pinta wygląda całkiem nieźle.

Pinta to program do rysowania / edycji wzorowany na Paint.NET. Jego celem jest zapewnienie uproszczonej alternatywy dla GIMP dla zwykłych użytkowników. Obecnie jest na wczesnym etapie rozwoju.

alternatywny tekst


Nigdy wcześniej o tym nie słyszałem. Odkryłem, że jest to bardzo czysta, lekka (szybsze ładowanie) alternatywa dla Gimp. Dzięki!
bafilius

7

KDE jest dostarczane z KolourPaint , który jest zasadniczo dokładnie taki jak Paint dla okien. Jeśli chcesz trochę więcej mocy, KOffice zawiera Kritę , co bardzo mi się podobało. Jestem pewien, że istnieją również aplikacje oparte na GTK, jeśli takie są twoje preferencje, ale zdecydowanie uważam, że zarówno KolorPaint, jak i Krita są przydatne, więc naprawdę powinieneś je sprawdzić.


3
Paint.NET jest znacznie bardziej zaawansowany niż standardowa farba do okien
pavsaund

6
Krita jest nieco bardziej zaawansowany niż Paint.NET
EFraim

Próbowałem tego i wydaje się być dobry.
Macha

Właściwie nazywa się to KolourPaint (zwróć uwagę na pisownię pod wpływem Wielkiej Brytanii), a przynajmniej na (K) Ubuntu jest w pakiecie o nazwie kolourpaint: packages.ubuntu.com/hardy/kolourpaint . Czy możesz to naprawić w poście? Poza tym +1.
Jonik

6

Wygląda na to, że paint.net może działać na Mono w implementacji .NET dla Linuxa. Wersja linux nazywa się paint-mono . Nie jestem pewien, czy możesz znaleźć do tego łatwo dostępne pliki binarne, ale może nie masz nic przeciwko skompilowaniu go z kodu źródłowego;)


Chciałbym trzymać się z daleka od kompilowania oprogramowania w wersji beta (port jest w wersji beta. Nawet zrzut ekranu na stronie głównej pokazuje pewne problemy)
Macha

1

Możesz także sprawdzić inkscape . Jest to wieloplatformowy edytor obrazów wektorowych. Edycja wektorowa jest nieco inna niż edycja oparta na pikselach, ale uważam, że jest lepsza - możesz przenosić elementy, zmieniać kolory, wypełniać style itp., A po zakończeniu wyeksportować go do obrazu.

Zobacz także edytor bitmap? wątek na forach ubuntu.


6
Edycja wektorowa jest świetna, ale nie o to pyta - chce edytować obrazy. Inkscape jest bardziej analogiczny do Adobe Illustratora, podczas gdy Paint.net przypomina bardziej Photoshopa.
Nathan Long,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.