W jaki sposób mogę łatwo skorygować niewielkie przesunięcie obrotowe w skanowanych obrazach


7

Mam dużo zeskanowanych obrazów (> 500), z których większość została zeskanowana, a papier nie był całkowicie kwadratowy. Muszą być obrócone o 1-5 stopni, aby można je było ponownie ustawić.

Czy jest jakieś oprogramowanie, które to robi? Wiem, że niektóre sterowniki skanerów robią, ale moje nie wydają się.

Aktualizacja: Wygląda na to, że może tu być coś, czego chcę Rejestracja obrazu oprogramowanie.


Fascynujące pytanie. Upvoted. Z niecierpliwością czekam na odpowiedź. (Sam nie mam pojęcia)
Alex


Szukasz „deskewing”. Podobne pytania z kilkoma odpowiedziami: # 204230 , # 444901 .
tanius

Odpowiedzi:


2

Używam aplikacji Google Picasa na system Windows (link do strony pobierania w Wielkiej Brytanii) do organizowania i drobnej edycji moich zdjęć. To jedna z rzeczy, które robi bardzo dobrze.

Po obróceniu obrazu nałożona jest na niego siatka i suwak na dole, który obraca obraz. Podczas obracania obrazu siatka pozostaje na miejscu jako odniesienie.

Picasa domyślnie nie modyfikuje obrazów, ale zapamiętuje zastosowane transformacje. Jeśli chcesz zaktualizować plik, możesz (opcjonalnie) zapisać zmiany w programie Picasa, a utworzy kopię zapasową oryginału w ukrytym folderze.


2

Imagemagick potrafi obsługiwać przetwarzanie wsadowe, w tym rotację. Oczywiście musisz wiedzieć, który obraz wymaga jakiej ilości (1-5 stopni) obrotu. Możesz obrócić wszystkie o 1 stopień, a następnie przejrzeć jeszcze jeden stopień lub sprawdzić wszystkie na początku i umieścić w folderach o wielkości obrotu.

-obróć stopnie {& lt;} {& gt;} Zastosuj Obrót obrazu Paeth (za pomocą ścinania   operacje) do obrazu.

Użyj & gt; obrócić obraz tylko wtedy, gdy jest   szerokość przekracza wysokość. & lt; obraca się   obraz tylko wtedy, gdy jego szerokość jest mniejsza   niż wysokość. Na przykład, jeśli ty   określ -rotate "-90 & gt;" i obraz   rozmiar to 480x640, obraz nie jest   obrócony. Jeśli jednak obraz jest   640x480 obraca się o -90 stopni.   Jeśli używasz & gt; lub & lt ;, załącz je   znaki cudzysłowu, aby temu zapobiec   błędnie interpretowane jako plik   przekierowanie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.