Jaka jest twoja ulubiona kreskówka „analiza danych”?


343

To jedno z moich ulubionych:

alternatywny tekst

Jeden wpis na odpowiedź. (Jest to zgodne z pytaniem dotyczącym przepełnienia stosu. Jaka jest twoja ulubiona kreskówka „programista”? )

PS Proszę nie przesyłać linków do kreskówek bez zgody strony.


@sharpie: czy żartuje się? Oczywiście nie chcemy, aby cała strona była humorem, ale każdy korzysta z odrobiny humoru edukacyjnego w małych dawkach.
Shane

@Sharpie, możesz zamknąć lub ponownie otworzyć zgodnie ze swoimi odczuciami! Zgadzam się z Shane, trochę dobrze, ale nie za dużo. Na przykład to pytanie zawierało już zabawną kreskówkę. Żarty nie są tak naprawdę żartem ...
Peter Smit

39
Te bajki też są przydatne; mogą być zawarte w wykładzie na określony temat, w którym próbujesz wyjaśnić pojęcie (np. korelacja / związek przyczynowy powyżej). Trochę humoru może pomóc utrzymać zaangażowanie publiczności.
Shane

9
Według wycieczki to pytanie powinno zostać zamknięte, ponieważ jest to pytanie, które ma „zbyt wiele możliwych odpowiedzi” i ponieważ jest „oparte głównie na opiniach”. Nie narzekam, po prostu zdziwiłem się, że tak długo było otwarte.
Flimm,

5
Analiza danych analogiczna do kreskówki w OP. Data Scientist: Poszedłem na bootcamp do nauki danych i nauczyłem się jak znaleźć korelacje w big data. Te spostrzeżenia można przeliczyć na duże pieniądze. Statystyka: Wiele z tych korelacji jest fałszywych. Korelacja nie oznacza związku przyczynowego. Data Scientist: Nie dawaj mi żadnej z tych stuletnich statystyk mumbo-jumbo. To są duże zbiory danych. Oznacza to, że dane mają wszystko. Tak więc z definicji wszystkie relacje w danych są poprawne. Dzwonię do kasy, kiedy ty drzemiesz i przegrywasz, dziadku.
Mark L. Stone,

Odpowiedzi:208

Kolejny z XKCD : ... okej, ale ponieważ to powiedziałeś, zrywamy.

Wspomniany tu i tutaj .


11
Nie możesz tego przeczytać bez tekstu alternatywnego. napisał coś w stylu „Ale z tego powodu całkowicie się
rozstajemy


181

Jeszcze jedna kreskówka Dilberta :

http://dilbert.com/fast/2008-05-08/ ...


8
Ten przypomina mi niedawny pakiet ratunkowy w Stanach Zjednoczonych, gdzie właśnie utworzyli 700 miliardów liczb - powiedzieli, że po prostu chcą naprawdę dużej liczby. :)
Roman Luštrik

1
Naprawiony. Musiałem dodać kilka kropek po kreskówce, ponieważ SE nie pozwoliło mi na przesłanie zmian: - \
Ching Chong


144

Rozkład normalny a paranormalny

Od: Wizualne porównanie rozkładów normalnych i paranormalnych Matthew Freeman J Epidemiol Community Health 2006; 60: 6. Niższy podpis mówi „Dystrybucja paranormalna” - nie mam pojęcia, dlaczego występuje artefakt graficzny.


3
Myślę, że ta wersja dowcipu działa lepiej (z oneweirdkerneltrick.com ), chociaż najwyraźniej ta wersja była siedem lat wcześniej.
Dougal

to nie jest naprawdę śmieszne. to bardziej zwrot akcji w języku angielskim

@zero „Zwrot po angielsku” opisuje wiele żartów
Fomite

Tak - myślę, że te wszystkie żarty są do bani. Nie ma u podstaw humoru statystycznego. Ten żart należy zamiast tego umieścić na angielskiej zamianie stosów.

@Phil: W dwuwymiarowej wersji połączonej przez Dougala „rozkład paranormalny” jest rzeczywiście rozkładem (dziwnie obciętym); więc żart ma trochę treści statystycznych. Nie działa w jednym wymiarze, w którym twój komentarz z pewnością ma zastosowanie.
John Bentin,

131

XKCD: znaczący

„Więc powtórzyliśmy zielone badanie i nie otrzymaliśmy żadnego łącza. Prawdopodobnie było to ... BADANIE KONFLIKTOWANE NA ZIELONEJ JELLY BEAN / LINIE TRĄDZIKOWEJ; WIĘCEJ BADAŃ ZALECANYCH! ”

xkcd: znaczący


12
To zdecydowanie moja ulubiona kreskówka wszechczasów. To bardzo edukacyjne. To naprawdę dociera do sedna definicji wartości p. Faktycznie, założę się, że mniej niż 10% studentów, którzy zdają klasę wstępną na studiach „wprowadzenie do statystyk”, rozumie ten żart i to mnie smuci.
WetlabStudent

3
Może tak! Na szczęście dla studentów pierwszego roku @Glen_b oferuje tutaj doskonały podział .
Nick Stauner

1
Wspaniały! Ale żółty pojawia się dwukrotnie: P
Rodrigo

3
to całkiem niezły dowcip, ponieważ jasno pokazuje, dlaczego wielokrotne wielokrotne testowanie jest niebezpieczne. Dla każdego zainteresowanego sprawdź poprawkę Bonferi, aby sobie z tym poradzić.

88

I jeszcze jeden z xkcd.

Tytuł: samoopis

alternatywny tekst

Tekst najechania myszką:

Zawartość dowolnego panelu zależy od zawartości każdego panelu łącznie z nim samym. Wykres zależności paneli jest kompletny i dwukierunkowy, a każdy węzeł ma pętlę. Tekst najechania myszką ma dwieście czterdzieści dwa znaki.71

Kolejny z xkcd :

Do diabła, mojej klasie naukowej ósmej klasy udało się ostatecznie odrzucić ją tylko na podstawie eksperymentu w klasie.  Bardzo smutno jest słyszeć o zespołach badawczych o wartości miliona dolarów, które nie potrafią sobie z tym poradzić.

Tekst alternatywny:

Do diabła, mojej klasie naukowej ósmej klasy udało się ostatecznie odrzucić ją tylko na podstawie eksperymentu w klasie. Bardzo smutno jest słyszeć o zespołach badawczych o wartości miliona dolarów, które nie potrafią sobie z tym poradzić.


2
ten jest po prostu świetny :-)
Ciekawy


51

Klasyk...

Bez tego nigdy nie omawiaj wielu testów


„Ponieważ wyniki badań medycznych mogą być trudne do pogodzenia, nie zawsze są wstępnie strawione i mogą wydawać się przytłaczające dla nas zwykłych obserwatorów, śmiejmy się z tych, którzy poświęcają swoje życie na ich zdobycie”.
rolando2

13
@ rolando2 Jako badacz medyczny uważam, że sensacyjna niekompetencja głównych reporterów naukowych jest zabawna.
Superbest

Istnieje serwis listowy z HealthNewsReview poświęcony ocenie postępowania medialnego z wynikami badań zdrowotnych.
rolando2,

4
Jako statystyk uważam, że sensacyjna niekompetencja głównych „analityków danych” jest zabawna.
StatsStudent,50

Źródło: nieznane. Wysłany na flowdata.com.


Może istnieć drugorzędna oś Y oznaczona jako „Kurczak baleriny z cloaca”.
Waldir Leoncio

45

W porządku, myślę, że ten jest przezabawny, ale zobaczmy, czy przejdzie test analizy statystycznej Millera.

Fermirotica

Uwielbiam sposób, w jaki Google obsługuje analizę wymiarową.  Statystyki są zróżnicowane i różnią się w zależności od pory dnia oraz tego, czy twoja mama jest w mieście.

Uwielbiam sposób, w jaki Google obsługuje analizę wymiarową. Statystyki są zróżnicowane i różnią się w zależności od pory dnia oraz tego, czy twoja mama jest w mieście.


18
Statystyczny podglądactwo? I zastanawialiśmy się, jak nazwać witrynę ...
walkytalky

44

Z xkcd :

wprowadź opis zdjęcia tutaj Jest to analiza danych w formie kreskówki i uważam ją za szczególnie wzruszającą.

Wszechświat jest prawdopodobnie zaśmiecony grobami kultur jednej planety, które podjęły rozsądną decyzję ekonomiczną, że nie ma żadnego dobrego powodu, aby przejść w kosmos - każdy z nich został odkryty, zbadany i zapamiętany przez tych, którzy podjęli irracjonalną decyzję.


Bardzo śmieszne! (____)
Tal Galili

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.