Znaczenie projektów hobbystycznych [zamknięte]


103

Chcę wiedzieć, jak ważne jest programowanie w wolnym czasie? Czy konieczne jest przepracowanie 9-5 jako programisty, a następnie powrót do domu i praca nad hobby, aby zostać lepszym programistą?

To powiedziawszy, wiem, że poprawiasz się tylko dzięki programowaniu.

Czy potencjalni pracodawcy biorą pod uwagę program hobby podczas wywiadu, czy pytają o to z ciekawości?

Czuję się winny, że nie mam projektu hobby, ale wszystko, co mogę wymyślić, zostało już zrobione. Więc mam na ten temat dwa wątpliwości, zacząć coś, co już zostało zrobione, czy zostawić to, dopóki nie wymyślę czegoś oryginalnego?


6
W części „Nie zaczynaj czegoś, co już zostało zrobione” - jeśli jest to projekt FOSS, zawsze istnieje możliwość dołączenia do zespołu i wspólnej pracy.
TC1,

41
„Nie przestajesz grać, bo się starzejesz; zestarzejesz się, bo przestajesz grać ”(Ben Franklin).

1
Dlaczego nie masz projektu hobby? (Pytam poważnie.)
Alex Feinman,

4
Wierzę, że posiadanie projektu hobby z natury sprawi, że będziesz lepszym programistą. Jeśli go nie masz, będziesz myśleć o programowaniu jako o zwykłej pracy, a nie o czymś interesującym, wymagającym i zabawnym.
Maks.

1
Pracodawcy pytają, ponieważ chcą wiedzieć o rzeczach, które Cię pasjonują. Coś dobrze współgra z określonym środowiskiem pracy, a niektórzy tego nie robią. Wątpię, by większość firm obwiniała cię za brak projektu hobbystycznego. Ale jeśli jesteś pasjonatem w wolnym czasie na czymś, to także pasjonują się tym, co może być wskaźnikiem dobrego dopasowania.
SoylentGray,

Odpowiedzi:


145

Czuję się winny, że nie mam projektu hobby

Poczucie winy jest szalonym powodem do rozpoczęcia projektu programistycznego. Prawdopodobnie to dobry sposób na rozpoczęcie nienawiści programowania. Pracować nad czymś, bo ty chcesz , a nie dlatego, uważasz pan ma .

ale wszystko, co mogę wymyślić, już zostało zrobione.

Bah! Kogo to obchodzi, jeśli już zostało to zrobione? Zrób to jeszcze raz! Zrób to lepiej! Lub zaakceptuj, że możesz nie być w stanie zrobić tego lepiej i i tak to zrobić. Gdzie byłby Microsoft, gdyby powiedział „cóż, ktoś już stworzył bazę danych / arkusz kalkulacyjny / edytor tekstu / system operacyjny / IDE / menedżer projektu / menedżer pieniędzy / oparty na języku C dynamiczny obiektowy język / przeglądarka internetowa / serwer WWW / odtwarzacz muzyki / platforma mobilna / wyszukiwarka, więc szukamy czegoś innego ... ”?

Poważnie, jeśli napiszesz serwer sieciowy, prawdopodobnie nie przerwie to Apache, ale na pewno nauczysz się cennych lekcji. Jest mało prawdopodobne, aby sprzedać Angry Birds, ale pisanie prostej małej gry wideo też cię wiele nauczy.


78
Projekty mogą być jak gupiki - zaczynasz parę, a zanim się zorientujesz, masz 35. Kilka z tych gupików może zmienić się w zwierzęta domowe wielkości myszoskoczka, a jeden lub dwa z nich mogą przybrać rozmiar kota lub psa . Ale zacznij od gupików i nie wahaj się spłukać tych, które nie działają.
Caleb,

5
+1 Tak! To, że zostało to zrobione wcześniej, nie oznacza, że ​​nie powinieneś tego robić. Po prostu rób to, co chcesz, nauczysz się wiele, robiąc coś samodzielnie.
Spoike,

14
Jednym z najlepszych sposobów nauki jazzowej improwizacji jest kopiowanie solówek wielkich muzyków. Programowanie jest dokładnie takie samo - buduj rzeczy, które już istnieją, a nauczysz się tworzyć coś nowego.
derekerdmann,

6
„Jeśli coś jest warte zrobienia, warto to zrobić źle”. (GK Chesterton) Rzeczy, których nauczysz się przy tworzeniu złego silnika blogu lub złego klienta poczty e-mail, będą bezcenne - zwłaszcza jeśli kiedykolwiek dostaniesz wynagrodzenie za dobry.
Eric Wilson,

16
+1 „Bah! Kogo to obchodzi, jeśli już zostało to zrobione? Zrób to jeszcze raz! Zrób to lepiej!” - Odkrywanie koła może być kiepskie w biznesie, ale dużo radości robi się w domu. Fajne jest to, że wcale nie musi być lepiej.
SoylentGray,

59

Myślę, że projekty hobby są ważne

Używam projektów hobbystycznych do testowania teorii, praktyk projektowych, nowych ram, których nie dostaję w moim 9-5. tj. programowanie funkcjonalne, algorytmy, wzorce projektowe, nowe ramy, nowe języki itp.

Może to oznaczać różnicę w tym, jak szybko i skutecznie mogę poradzić sobie z nowym projektem w pracy, a nawet różnicę w odbieraniu nowego projektu od klienta lub jego brakowaniu, ponieważ nie wiedziałem wystarczająco dużo o problematycznej dziedzinie.

Tylko codzienne grindowanie 9-5 może zastać cię jako programistę, jeśli nie wprowadzasz nowych rzeczy ani nowych pomysłów. Dla mnie robienie projektów hobbystycznych jest sposobem na koniec uczynienia mnie lepszym, mądrzejszym i bardziej wydajnym programistą.

Przyszli ankieterzy biorą pod uwagę projekty hobbystyczne

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​wykonałeś projekt hobby w powiązanej technologii, z której obecnie korzysta Twój pracodawca lub „patrzy” na to. Otrzymujesz dodatkowe wyróżnienia za zapoznanie się z daną technologią. Jest to szczególnie istotne w przypadku nowych technologii, które dopiero znalazły się w głównym nurcie, w których szanse gry są wyrównane pod względem doświadczenia technologicznego.


4
+1 za „Tylko codzienne grindowanie 9-5 może zastać cię jako programistę”.
Tabele Bobby

15
@Bobby: „can” jest tutaj operatywnym słowem. Tak się składa, że ​​mój „grind” z 9-5 nie pozwala mi na stagnację ... Chyba mam szczęście :-))
Marjan Venema,

1
Praca hobby IMO +1 to jedyny sposób, aby naprawdę nauczyć się innych frameworków, chyba że oczywiście nie jesteś zajęty 9-5. Zazwyczaj uważam, że praca w hobby pomaga również w wywiadach, ale tylko wtedy, gdy naprawdę masz coś do pokazania, nie tylko, tak, bawiłem się z tym.
DBlackborough,

+1 za rozmowę, moje majsterkowanie przy pisaniu aplikacji na Androida bezpośrednio doprowadziło mnie do uzyskania mojej aktualnej pozycji, mimo że nie wykonuję żadnego programowania mobilnego w tej pozycji.
Biff MaGriff,

@Marjan Venema: Absolutnie. Miałem kilka takich. Ale może być też trochę „dostajesz to, co wkładasz”. Co w kilku moich poprzednich pracach było zdecydowanie z mojej strony niewykorzystaniem ich w pełni.
Tabele Bobby

41

Problem z obecną pracą polega na tym, że do wykonania funkcji zawodowej potrzebny jest jedynie ograniczony zestaw umiejętności. Świat programowania jest tak rozległy, że łatwo utknąć w rutynie z roku na rok. Dzięki programowaniu hobbystycznemu możesz rozgałęzić się i być gotowym na inne technologie, zanim nadarzy się okazja na aktualnej pozycji lub w innym miejscu.

Należy jednak pamiętać, że programiści hobbystyczni nie tylko programują.

  • Czytają blogi
  • Instalują narzędzia
  • Czytają kod źródłowy
  • Debugują programy typu open source
  • Przesyłają łatki
  • Uczestniczą w witrynach programowych StackExchange

Ale czasami inspirują się do napisania programu, który zaspokoi ich własne potrzeby; poczucie winy programisty, ponieważ ma dokładnie takie funkcje, jakich chcą. A potem męczą się i wyrzucają. To luksus hobby!


Zgadzam się, że nie chodzi tylko o programowanie. Ja i jestem pewien, że większość programistów codziennie wykonuję prawie wszystkie pozycje z listy.
Pieter van Niekerk

7
+1 Tyle „programowania” składa się z działań innych niż wbicie nowego kodu w edytor.
StevenV

26

IMHO niekoniecznie same w sobie są projektami hobbystycznymi, które czynią cię lepszym (choć na pewno nie bolą), ale pozostanie otwartym i poświęcanie czasu na naukę nowych rzeczy w ogóle. Jak zauważył @Rick, może on przybierać wiele różnych form oprócz faktycznego kodowania. Możesz np. Czytać książki - ale jeśli masz laptopa, a nawet kod - podczas dojazdów do pracy lub z pracy.

Zauważ też, że absolutnie trzeba zachować równowagę .

  • Jeśli nie poświęcisz (wolnego) czasu na naukę, stagnujesz, a w pewnym momencie możesz się nudzić swoim zawodem i nie będziesz w stanie podejmować nowych wyzwań.
  • Jeśli poświęcisz zbyt dużo wolnego czasu na naukę, nie będziesz miał czasu na tę ciekawą, ale ważną rzecz zwaną Życiem, dlatego w dłuższej perspektywie możesz wypalić się i / lub mieć problemy zdrowotne.

Jeszcze jedno: łatwo jest (sugerować) pracować nad projektami hobbystycznymi, gdy jeden jest młody i samotny. Na późniejszych etapach możesz założyć rodzinę, co wyeliminuje większość twojego wolnego czasu na wiele lat (przynajmniej jeśli chcesz to zrobić dobrze - a o co inaczej?). Będziesz więc zmuszony efektywniej zarządzać czasem, aby zaoszczędzić trochę cennego czasu na naukę.


5
+1 za życie. Nie pracuję w typowej firmie, ale rozważam naukę i aktualizowanie części mojej pracy. Tak wiele z mojej nauki odbywa się w pracy. To prawda, że ​​nie pracuję nad pełnowymiarowymi projektami hobbystycznymi w pracy, ale znajduję okazje do używania nowych rzeczy „tylko dlatego” w moich różnych projektach roboczych. Więc dla mnie życie jest ważniejsze niż hobby.
Phil,

2
+1 na całe życie! Konieczne jest zachowanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Spalisz się bardzo szybko, jeśli tego nie zrobisz!
Steven Striga,

1
+1 Mam teraz z tym problem. Mam dwie młode córki (6,11), które wymagają mojej uwagi, mojej codziennej pracy (50 godzin pracy), a następnie kolejnych 8–16 godzin na zlecenie. Przez jakiś czas udało się to przez wykonanie 6-5ish, spędzać czas z rodziną, aż do pójścia spać około 9ish, a następnie zatrudniony do pracy, aż kiedykolwiek. Udało się, ale naprawdę się wypalam. Po prostu jeszcze nie zdecydowałem, co z tym zrobić.
Ominus,

10

Wykonuj projekty poboczne! Nie myśl o tym, jak o wprowadzeniu czegoś nowego do sieci, myśl o tym jak o ćwiczeniu swoich umiejętności, piaskownicy do nauki / opanowywania technologii i podejść.

Jako pracodawca zawsze pytałem moich potencjalnych współpracowników, czy wykonują jakieś interesujące projekty poboczne. I nawet jeśli nie były to spektakularne pomysły, ale ich autorzy wykazywali podekscytowanie - zawsze był to duży zawodowiec.


2
Pytam o to w wywiadach. Jeśli ktoś nie zajmuje się programowaniem hobbystycznym, nie będę się mu przejmował, ponieważ jest o wiele więcej w życiu, a w rodzinie może być mniej czasu na takie (wszystkie moje projekty uległy stagnacji, gdy miałem dzieci) - ale robię to uważają to za bonus, ponieważ pokazuje, że mają prawdziwe zainteresowanie i inicjatywę. Nie mogę powiedzieć, ile osób blokuje pisarzy, jeśli muszą zacząć od „main ()”.
phkahler,

7

Programiści, których spotykam, którzy mają trudności z nadążaniem za nowymi technologiami, to faceci, którzy traktują to jako pracę. Ich odpowiedniki - ci, którzy nie nadążyć z nowych rzeczy są tymi, którzy robią rzeczy w domu.


+1 za miłą, zwięzłą odpowiedź. Uważaj jednak, aby nie zakładać przyczynowości.
Caleb,

6
Dlaczego nie możesz nadążyć za nowościami w pracy? Wygląda na to, że problemem jest zły, wąski pracodawca, a nie brak projektów hobbystycznych.

6

Mówisz, że wszystko, o czym możesz pomyśleć, zostało już zrobione, ale czy każde narzędzie, którego używasz, działa tak, jak chcesz? Często stwierdzam, że narzędzia robią prawie, ale nie całkiem, wszystko, czego chcę, a moje projekty hobby wynikają z prób wypełnienia luki. Nie zawsze mi się to udaje, ale lubię próbować, a jako użytkownik końcowy nie mam problemów z motywacją ani specyfikacjami


4

Jeśli naprawdę masz zainteresowanie i energię dla tych projektów, zrób to. Ale nie posunąłbym się nawet do stwierdzenia, że ​​jest to konieczność dla każdego poważnego programisty. Jeśli pracujesz w pełnym wymiarze godzin przy programowaniu, robienie tego również w wolnym czasie niekoniecznie zwiększy twoje zainteresowanie nim, może również mieć odwrotny skutek. Osobiście zajmowałem się projektami hobbystycznymi, ale przestałem. Programowałem już 5 dni w tygodniu i wydawało mi się, że zdrowsze jest robienie czegoś zupełnie innego w wolnym czasie.

Ponadto, jeśli twój pracodawca nie daje ci miejsca na testowanie nowych rzeczy w pracy, studiowanie i ciągłe doskonalenie, prawdopodobnie powinieneś poszukać nowej pracy zamiast robić to w wolnym czasie. Dobry pracodawca zda sobie sprawę, że w ich własnym interesie leży odświeżenie, doskonalenie i poszerzanie umiejętności.

Z punktu widzenia pracodawcy (jestem jednym z nich) projekty hobbystyczne będą wartościowe, jeśli nie masz faktycznego doświadczenia zawodowego. Wszystkie projekty związane z hobby i szkołą będą wtedy bardzo ważne jako punkt odniesienia podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Ale jeśli masz doświadczenie, są one mniej istotne: chociaż mogą wskazywać na pasję do twojego handlu, mogą jednocześnie wskazywać, że jesteś trochę nerd. Z mojego osobistego doświadczenia nie mogę znaleźć żadnego związku między projektami hobbystycznymi a dobrymi / złymi kandydatami, nie sądzę, aby były one szczególnie istotne, chyba że jesteś świeżo po szkole starając się o pierwszą pracę.


1
+1 za to, że jest jedyną odpowiedzią, która mówi, że hobby nie zawsze jest konieczną dobrą rzeczą (wymaga czasu i energii). Osobiście mam wiele rzeczy do zrobienia w czasie, gdy nie jestem w pracy i rzadko mam czas na programowanie (przeglądanie SO nie jest jednak tak wymagające, aby faktycznie programować). Do tych rzeczy należą robienie prac domowych, życie towarzyskie, odpoczynek, dzięki czemu mogę być produktywny, gdy wracam do pracy w poniedziałek (dużo śpię; o)) itp. Nie mówiąc, że to źle, ci faceci są może / prawdopodobnie lepsi niż ja dla pracodawcy, ale osobiście wolę bardziej zrównoważone życie.
n1ckp,

3

Jestem bardziej zaangażowany w quizy i podobne małe fragmenty kodu niż projekty w pełnej skali (choć staram się pracować nad niektórymi projektami OSS, jeśli mam czas). Więc dla mnie nie ma zbyt wiele wymówki, by powiedzieć, że nie mam świetnego pomysłu na projekt. Po prostu napisz solver Sudoku i spróbuj zaimplementować coś takiego jak Dancing Links, aby przyspieszyć.

To, jak ważne są dla Ciebie, aby stać się lepszym programistą, może zależeć od Twojej pracy. Jeśli jest to już bardzo wymagające, możesz przejść wszystkie potrzebne szkolenia. W przeciwnym razie wybór odpowiedniego projektu (lub quizu do rozwiązania) nauczy Cię dowolnej ilości nowych rzeczy i pozostanie w kontakcie z szerokim zakresem wiedzy, której nie oferuje wiele miejsc pracy, ponieważ często ograniczasz się do korzystania z niewielkiego zestawu narzędzia dla jasno określonej domeny.

I tak, niektóre firmy są poważnie zainteresowane twoimi projektami. Jeśli nic więcej, dają mnóstwo okazji do rozmowy o czymś, co bardzo dobrze znasz podczas wywiadu.


1
Jeśli chodzi o quizy i tym podobne, pracuję nad zagadkami takimi jak Project Euler.
Pieter van Niekerk

3

Same projekty hobby nie będą miały większego znaczenia w większości wywiadów. Istnieje kilka osób, które dbają o to, żeby robić kodowanie jako hobby, ale większość nie. JEDNAK umiejętności nabyte podczas programowania hobby mogą być ważne w rozmowie kwalifikacyjnej!

Dodatkowe programowanie z boku na pewno będzie przydatne w programowaniu, aż do momentu wypalenia zawodowego ... Jednak nawet poza kwestią wypalenia zawodowego należy również wziąć pod uwagę, że pracodawcy często szukają innych umiejętności poza programowaniem. Jeśli programujesz 24 godziny na dobę, nie rozwijasz tych INNYCH umiejętności! Saldo... :-)


2
Podczas ostatniej rundy wywiadu spodziewałem się wykonać kilka testów kodu. Zamiast tego ta jedna firma poprosiła o obejrzenie mojego opublikowanego kodu. Cóż, jedyne, co mogłem im legalnie pokazać, to mój projekt hobby (wydarzenie czasowe, którego nie zrobiłem dokładnie i porządnie). Projekt pojawił się także w innych wywiadach. Ludzie dbają. Ale masz rację w tym sensie, że nikogo nie obchodzi, że poszedłeś na studia, zależy im na tym, czego się tam nauczyłeś.
Philip

3

Po pierwsze, myślę, że projekty hobbystyczne są ważne, ponieważ w przeciwnym razie stagnacja i utrata zabawy.

Moja propozycja znalezienia nowego projektu hobby:

Naucz się nowego języka programowania, aby wykonać swój projekt hobby. Np. Dobrym celem jest próba nauki jednego nowego języka rocznie (im więcej wiesz, tym łatwiej)

Najlepszy byłby taki, który wydaje ci się totalnie dziwny. Ponieważ im bardziej obcy ci na to wygląda, tym bardziej poszerza horyzont.

Również znajomość wielu języków o różnej składni pozwala skupić się na składni, ponieważ jest ona ważna podczas programowania. Jest to tylko sekwencyjna reprezentacja drzew składniowych i mało istotna. To poprawia koncentrację na semantyce, co jest znacznie bardziej przydatne w praktyce.

Czy próbowałeś funkcjonalnego języka programowania? Czy próbowałeś rozproszonych języków programowania? Języki dopasowywania wzorców?

Bardzo zalecane jest znalezienie małych projektów do pracy na Project Euler .


Chciałbym przeredagować to nieco - użyj nowego języka, aby wykonać swój projekt hobby. Zatem projekt jest motywacją, a nie nauką.
phkahler,

Dobra propozycja, udało się
Peer Stritzinger

2

Jestem amatorskim programistą internetowym, który nie ma (jeszcze) wykształcenia wyższego i pracuje nad własnym projektem. Kilka tygodni temu zostałem zaproszony na moją pierwszą rozmowę o pracę programistyczną, ponieważ pracowałem nad własnym projektem.

Biorąc pod uwagę te niepotwierdzone dowody, praca nad moim osobistym projektem „hobby” była najlepszą rzeczą, jaką zrobiłem, aby rozwinąć swoją karierę rozwojową… po zapisaniu się na studia.

Tak, ankieterzy z pewnością biorą pod uwagę twoje osobiste projekty, w przeciwnym razie nie zawracaliby sobie głowy rozmową ze mną.


1
To jest rzeczywiście dobra rada dla wszystkich, którzy nie mają doświadczenia zawodowego i szukają pierwszej pracy jako programista.

2

Inni wiele opisywali, ale chcę się skupić na tej części:

Czuję się winny, że nie mam projektu hobby, ale wszystko, co mogę wymyślić, zostało już zrobione. Więc mam na ten temat dwa wątpliwości, zacząć coś, co już zostało zrobione, czy zostawić to, dopóki nie wymyślę czegoś oryginalnego?

Wydaje mi się, że nie ma to sensu w „projekcie hobby”. Z pewnością prawdą jest, że wiele projektów hobbystycznych powstaje dla innych, a przynajmniej z myślą o publicznej konsumpcji - projekty te wymagają pewnego czasu konsekwentnej pracy i z tego powodu mogą być zniechęcające. W końcu, kto chce zrobić jeszcze jedno, niedostatecznie wspierane, niskiej jakości coś, co ostatecznie zostanie porzucone po kilku miesiącach?

Ale nie ma powodu, dla którego twój projekt hobby powinien zrobić coś przydatnego dla każdego. Na przykład niedawno zacząłem uczyć się języka Haskell tylko dlatego, że tak drastycznie różni się od imperatywnych języków, do których jestem przyzwyczajony, i naprawdę łatwo go skonfigurować. Właśnie zacząłem uczyć się języka asemblerowego Redcode , używanego w grze programowej Core War , znów z ciekawości.

To z kolei skłoniło mnie do zastanowienia się nad stworzeniem wtyczki Notepad ++, która zapewni lepsze funkcje podświetlania składni dla Redcode, co skłoniło mnie do rozważenia nauczenia się trochę C ++ . Opierając się na mojej porównywalnej znajomości .NET, zastanawiam się nad przygotowaniem się do Visual C ++ .

Chodzi o to, że to tak naprawdę „nie ma znaczenia”, przynajmniej nie jako projekt. Do diabła, nie jestem pewien, czy mógłbyś nawet nazwać to projektem samym w sobie , tak samo jak kupą rzeczy, którymi się bałam, bo to przykuło moją uwagę. To znaczy, trzeba trochę czasu i organizacji, aby upewnić się rzeczywiście dostać coś z niego, ale nikt nie obchodzi, jeśli przestanie mając czasu dla Haskell raz rozpoczęciem szkoły.

I nikogo to nie obchodzi, jeśli okaże się, że tworzenie wtyczek dla Notepad ++ jest trudniejsze niż się spodziewałem, i poddaję się - w rzeczy samej, spojrzałem na Perla, zanim zagłębiłem się w Redcode, i dość szybko go porzuciłem, ponieważ miałem trudności z uzyskaniem środowisko skonfigurowane poprawnie. Czy to pokazało brak wytrwałości? Tak. Ale nikogo to nie obchodzi, ponieważ to moje hobby , a to oznacza, że ​​mogę grać z tym, na co mam ochotę.

Nie musisz więc wybierać jakiegoś projektu hobbystycznego, który nauczy Cię umiejętności zbywalnych - to po prostu zamienia twój wolny czas w bardziej nieodpłatny czas pracy. Umiejętności wynikają z tego, co robisz, ale to nie jest powód . Rozumiem teraz programowanie deklaratywne, sposób działania języków asemblera i sposób, w jaki programy używają bibliotek DLL. Nauczyłem się wielu rzeczy na temat wiersza poleceń systemu Windows i innych rzeczy, o których nie pomyślałbyś, że są powiązane z czymkolwiek, o czym wspominałem do tej pory.

Chodzi o to, aby znaleźć coś zupełnie nowego i zobaczyć, czy to jest tak interesujące, jak się wydaje. Jeśli tak, świetnie, a jeśli nie, przejdź dalej. Czy kiedykolwiek miałeś choćby najmniejszą ciekawość kompilatorów lub tłumaczy? Idź spójrz na LOLCODE . Jeśli sprawia ci to tyle samo radości, co mnie, to czas zacząć uczyć się o kompilatorach . Hej, może powinieneś wrócić i pomyśleć o podświetlaniu składni. W rzeczywistości będzie to prawdopodobnie kolejny projekt, który rozpocznę.

Jeśli to nie twoja sprawa, wypróbuj coś niższego niż zwykle. Lub wyższy poziom. To nie ma znaczenia Jedyną rzeczą, która robi względu na to, że gdy jesteś na to patrzeć, myślisz „fun!”


0

Te projekty są koniecznością dla poważnego programisty, szczególnie jeśli pracujesz jako freelancer.

Zamiast pracować 6 dni w tygodniu, 1 dzień odpoczynku, możesz pracować 5 dni w tygodniu, 1 dzień na testowanie nowych teorii i funkcji oraz 1 dzień odpoczynku.

Może się wydawać, że dzień testowania jest stratą czasu, ale dostrzeżesz jego zalety, gdy dostaniesz możliwość wdrożenia nowej funkcji w języku programowania, którą już przetestowałeś w jednym z tych dni.


0

Angażuję się w przeprowadzanie wywiadów i zatrudnianie w moim sklepie. „Projekt hobby” jest dla nas zawsze zaletą.

Posiadanie mniej lub bardziej ukończonego projektu osobistego pokazuje, że naprawdę lubisz tworzyć oprogramowanie, i pokazuje, że masz motywację do uczenia się nowych rzeczy i doskonalenia swoich umiejętności.

Jeśli chcesz zrobić naprawdę pozytywne wrażenie w wywiadzie, zabierz laptopa ze swoim osobistym projektem. Pokaż to ankieterowi, powiedz mu o wyzwaniach, które napotkałeś podczas jego tworzenia, pozwól mu zobaczyć Twój kod. Powiedz im z góry, gdzie są nierówne krawędzie i jakie mogą być twoje przyszłe plany dotyczące projektu.

Zostaniesz zapamiętany w dobry sposób.


0

Uważam, że programowanie w wolnym czasie służy dwóm celom:

1) Pozwala mi to osiągnąć coś osobiście satysfakcjonującego, bez ograniczeń związanych z projektami pracy. Jest to szczególnie ważne, gdy mam do czynienia z trudnymi i frustrującymi problemami z moimi projektami.

2) Daje mi to możliwość poszerzenia i doskonalenia umiejętności programistycznych, ponieważ mogę dowolnie tworzyć.

Mimo wszystko uważam, że ważne jest także zrównoważenie tego z niektórymi hobby nie komputerowymi. Dla mnie to utrzymanie potoku i szlaków za moim domem.


0

Posiadanie aplikacji dla zwierząt domowych to świetny sposób, aby zmusić się do nauki części obecnej platformy, o których być może nie pomyślałeś. Na przykład możesz być świetnym programistą C # pracującym nad aplikacją ASP.Net w pracy. Ale jeśli masz w swoim zespole faceta zajmującego się CSS, być może nigdy nie nauczysz się go poprawnie. Jeśli jednak masz projekt internetowy dla zwierząt domowych, musisz nauczyć się robić CSS. Dotyczy to całego szeregu technologii, na które natrafisz, jeśli masz własny projekt, w którym jesteś jedynym programistą.

Świetny opis wszystkich zalet aplikacji dla zwierząt znajdziesz w tym poście .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.