Oprócz IDE, bibliotek i języka, jakie są główne różnice między programowaniem na iOS i Androida? [Zamknięte]


11

Pochodzę ze strony iOS. Szczególnie interesuje mnie informacja, czy istnieją podobne przeszkody po stronie Androida w tych kwestiach:

  • opłata dla programistów - czy musisz płacić 99 $ rocznie, aby zbudować dla Androida?
  • urządzenia do obsługi administracyjnej - czy musisz przejść przez skomplikowaną procedurę obsługi administracyjnej / certyfikatu cyfrowego / identyfikatora urządzenia, aby pobrać testowaną aplikację na urządzenie?
  • dystrybucja na rynku - czy musisz przejść proces zatwierdzania, aby udostępnić swoją aplikację użytkownikom?
  • płatność - czy łatwo dostać zapłatę za aplikację? Co to jest cięcie Amazon?

Dzięki. Wiem, że prawdopodobnie mogłem znaleźć te odpowiedzi rozproszone w Internecie, ale z pewnością zaoszczędziłbym czas, aby usłyszeć od doświadczonego programisty Androida.


2
Czy widziałeś programistę iOS na Androida ?
digitxp

Cięcie Amazona? Powiedziałbym około 0%. Google może jednak wziąć coś :)
Vivien Barousse

1
@Vivien Oboje jesteście zdezorientowani. Google wycina aplikacje publikowane na giełdzie Androida. Amazon ma jednak także swój własny „Market” i jestem pewien, że również się obniżą. amazon.com/mobile-apps/b?ie=UTF8&node=2350149011
Pete,

@Pete: Mój zły, mam tendencję do zapominania, że ​​Android ma więcej niż jeden rynek
Vivien Barousse

Odpowiedzi:


4

Krótkie odpowiedzi

  • opłata dla programistów - Nie musisz płacić opłaty za tworzenie aplikacji na Androida na emulatorze (jak iOS) lub na urządzeniu (w przeciwieństwie do iOS), musisz tylko uiścić jednorazową opłatę w wysokości 25 USD, - aby opublikować aplikację na Android Market.
  • urządzenia do udostępniania - nie musisz przechodzić przez żaden proces. Wystarczy podłączyć urządzenie do laptopa lub cokolwiek innego, aby przetestować na urządzeniu (musisz tylko włączyć debugowanie USB w samym telefonie, uruchamiając aplikację Ustawienia i wybierając Aplikacje> Programowanie> Debugowanie USB)
  • dystrybucja na rynku - nie ma procesu zatwierdzania, ale gdy Twoja aplikacja jest już dostępna i jest naprawdę obraźliwa lub jakikolwiek inny Google ją usunie. Zawsze możesz jednak opublikować swoją aplikację na własnej stronie internetowej. Lub wyślij go e-mailem. Wszystko możliwe.
  • płatność - nie wiem o obniżce Amazon (nie jestem rezydentem USA), ale obniżka Google na Android Market jest podobna do obniżki Apple'a w App Store ... 70% dla programisty, 30% dla Google ( i Apple)

Więcej informacji: https://market.android.com/publish

Twoje zdrowie,

Johan


Nie ma opłaty dla programistów. Jeśli chcesz publikować na rynku Google, jest płatna, ale nie musisz - możesz zaoferować swój program do pobrania w dowolnym miejscu, tak jak dystrybucja aplikacji Windows.
Oak
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.