Czy to prawda, że ​​„prawdziwi programiści mogą pisać kod asemblera w dowolnym języku”?


13

Prawdziwi programiści mogą pisać kod asemblera w dowolnym języku.
(Larry Wall).

O ile mi wiadomo, pan Larry Wall próbuje powiedzieć, że dla prawdziwego programisty każdy język może mieć taką samą funkcjonalność jak ASM. Ale poważnie nie rozumiem. Jak pisać kod asemblera w językach wysokiego poziomu, takich jak Perl, Python, Java i C #? Języki takie jak Perl i Python nie mają nawet wskaźników. Czy też chodzi mu o coś innego? Co tak naprawdę pan Wall próbuje powiedzieć?


4
Jego język w policzek. Niestety sarkazm źle przekłada się na słowo pisane.
Martin York,

1
Nie wiem, jak mógłbyś zacytować Larry'ego Walla i przeliterować Perla wielkimi literami.
Brad Gilbert

Odpowiedzi:


18

Jest to kpiąca kpina z wcześniejszego memu o „prawdziwych programistach”, który jest odmianą błędu „ brak prawdziwego Szkota ” i „ prawdziwych mężczyzn nie je quiche ”, która była bardzo popularną książką.

http://c2.com/cgi/wiki?RealProgrammer

Oryginalny wątek, w którym Wall to stwierdził .
Wersja Monty Python, The Four Yorkshiremen to kpina z tego wszystkiego.

„Prawdziwi programiści” nie potrzebują języków wysokiego poziomu, a The Story of Mel jest tego przykładem. I było pod górę w obie strony!


Mel zasłużył na mój szacunek. Przekształcenie nieskończonej pętli w instrukcję skoku jest czystym geniuszem. Chociaż myślę, że to mógł być wypadek. (+1)
ApprenticeHacker


4
Historia Mela jest jedną z tych rzeczy, które jednocześnie wyciągają mnie z zimnego potu, jednocześnie zdobywając mój pełny szacunek. Ale wciąż przerażony.
temptar

1
Szkic Czterech Yorkshiremenów faktycznie poprzedza wszystkie inne odniesienia tutaj. * 8 ') Występuje nawet przed Monty Pythonem, choć ich występ jest prawdopodobnie najbardziej renomowanym: en.wikipedia.org/wiki/Four_Yorkshiremen_sketch & youtube.com/watch?v=-eDaSvRO9xA
Mark Booth


7

Jest to snarkiczna / śmieszna sugestia, że ​​wielu programistów kończy pisać ogólny kod, krok po kroku, nawet jeśli język zapewnia wyrafinowane konstrukcje, które pozwoliłyby na sprytne i wydajne rozwiązania, gdyby tylko programiści podjęliby trud aby dowiedzieć się, co język ma do zaoferowania. Jest to kontynuacja starożytnego żartu, że „prawdziwi programiści mogą pisać FORTRAN w dowolnym języku”.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.