Podział dochodów z klientem, który nie jest w stanie uiścić opłaty programistycznej


9

Mam potencjalnego klienta, który ma pomysł na aplikację na iPada, ale nie jest w stanie znaleźć wystarczających środków na to.

Jednym z pomysłów, który się pojawił, jest to, że wykonuję pracę za darmo lub za niewielką opłatą, a następnie otrzymuję procent dochodu z AppStore.

Jak zdecydować, jaki odsetek jest realistyczny?
Jak wpływa na to cena w sklepie z aplikacjami i jak uchronić się przed scenariuszem, w którym klient nagle decyduje się zaoferować aplikację za darmo?


23
Co dokładnie „Klient” przyczynia się do tego „Partnerstwa”?
Morons,

7
Twój klient z pewnością nie podejmuje żadnego ryzyka, wszystkie są po twojej stronie. Weź to pod uwagę przy obliczaniu cięcia. Nadal istnieje szansa, że ​​Twoja aplikacja nigdy nie zarabia pieniędzy.
sebastiangeiger

Biorąc pod uwagę kwotę twojej inwestycji w porównaniu do jego, ten facet traktuje cię jak inwestora anielskiego. Anioły są zwykle bardzo bogate, ponieważ wszystkie przedsięwzięcia są ryzykowne, muszą uruchomić całkiem sporo na raz i nie są zależne od żadnego z nich w zakresie wydatków na utrzymanie.
Jeremy

Innymi słowy, chcesz „królewskości”?

Odpowiedzi:


32

Pomysły są tanie. To wdrożenie jest naprawdę ważne. Jeśli nie zleci ci stworzenia aplikacji dla niego i nie zapłaci ci za poświęcony czas, dałbym mu bardzo skromne cięcie zysków. Z pewnością mniej niż 50%.


7
Powiedziałbym, że deweloper powinien dokonać obniżki o 60–80%, w zależności od stopnia zaangażowania osoby w pomysł.
maple_shaft

3
@maple: Uzgodniony. Za 50% spodziewałbym się, że druga osoba wykonała niezwykłą robotę, planując aplikację, a także posiadała umiejętności nietechniczne (sztuka, pisanie, dźwięk lub coś w tym stylu )
Satanicpuppy

18

Jak zdecydować, jaki odsetek jest realistyczny?

Brak% W najlepszym razie dostaje darmową kopię. (Również publikujesz je w App Store. NIE on)


EDYTOWAĆ

TO NIE STALI! Klient NIE jest zainteresowany tym biznesem, on po prostu stara się uzyskać bezpłatną pracę. Jest to jeden z najstarszych oszustw w książce.

Wiesz, co mówiłem Moim klientom, którzy to zasugerowali? „Świetny pomysł! Napisz specyfikację biznesową, listę funkcji i wróć do mnie z niektórymi badaniami rynku. Następnie przejdę do kodowania”

Nigdy więcej nie przywołują tam pomysłu, dlaczego? Ponieważ poprosiłem ich o wykonanie prawdziwej pracy.


3
Nieetyczne jest kradzież czyjegoś pomysłu, a następnie wdrożenie go we własnym wypychaniu tej osoby. Sprawa Winklevoss vs. Zuckerberg uprzejmie pokazuje potencjalne konsekwencje takiego nieetycznego zachowania.
wałek klonowy

12
@maple_shaft - Pokazuje także ekonomiczną wykonalność takich nieetycznych zachowań :)
Gaw.

4
@maple_shaft - Nie wiem, czy skończyć jak Zuckerberg, wystarczy, aby powstrzymać ludzi przed kradzieżą pomysłu. Może zachęta do zakrycia tyłka i wcześniejszego zatrudnienia prawnika.
JeffO

6
A może po prostu starać się być etycznym, aby być etycznym? Czy jest cel bardziej szlachetny?
maple_shaft

13
+1 za „Świetny pomysł! Napisz specyfikację biznesową, listę funkcji i wróć do mnie z niektórymi badaniami rynku. Następnie przejdę do kodowania„ Jeśli naprawdę poważnie podchodzą do „pomysłu za milion dolarów”, to „ Zrobię to (większość znajdzie innego frajera do pracy za darmo)
thedaian

16

Czy zaryzykujesz, że jeśli pracujesz za darmo / prawie za darmo, a produkt się nie sprzedaje, nic nie zrobisz ? Czy masz wystarczająco dużo oszczędności, aby zapłacić rachunki, jeśli tak się stanie? Jest to pomysł tak niezwykle rewolucyjny, który będzie zrobić małą fortunę na to?

... Unikaj tego, jeśli możesz. Klient powinien zapłacić tyle, ile może, ale nigdy nic. Zakładając, że możesz uzyskać> 75% kosztów prac rozwojowych pokrywanych przez tego klienta / partnera, możesz rozważyć wzięcie udziału w sprzedaży - weź tyle, ile możesz na tak długo, jak to możliwe i zdobądź wszystko na piśmie .


+1, szczególnie dla wyjaśnienia, że ​​jeśli aplikacja nie sprzedaje, prawie nic nie robisz.
Jim

8

Zrób to jak kontrakt płytowy. Otrzymuje 90% zysku, ale najpierw musisz odzyskać koszty rozwoju. Prosty.


1
plus pewna kwota na ryzyko?
James Khoury

2
Ponieważ szanse na odzyskanie kosztów rozwoju mogą wynosić od 10 do 1, powinieneś poprosić o zwrot co najmniej 10-krotności kosztów deweloperskich (w tym pełnej stawki za cały swój czas), zanim on dostanie cent. Może więcej, jeśli chcesz mieć coś lepszego niż średnia rentowności.
hotpaw2

@ hotpaw2 To nie oznacza zwrotu kosztów. Jeśli PO chce uzyskać więcej pieniędzy od „klienta”, może po prostu skonstruować kontrakt bardziej jak kontrakt rekordowy, niż wspomniałem. Na przykład, mogliby wziąć swój 10% zysk przed zabraniem pieniędzy klienta na zwrot kosztów rozwoju. Mogą również zmusić klienta do zapłaty za wszelkie reklamy lub promocje, które wykonują bez konieczności uzyskania zgody klienta. Następnie zmuszasz klienta do wyprodukowania kolejnej aplikacji (którą można odliczyć od zysków z bieżącej aplikacji), a pieniądze wciąż się
pojawiają

Wypłata 10X w przypadku zakładu o kursie 10: 1 osiągnie próg rentowności tylko na dłuższą metę i odzyska średnio tylko koszty.
hotpaw2

@ hotpaw2 Powinieneś przeczytać więcej o tym, jak przemysł nagraniowy narusza umowy. Naprawdę chcesz dać klientowi złudzenie, że jeśli aplikacja wystartuje, zarobi fortunę, a spłata 10: 1 będzie wyglądała na obelżywe.
Christopher Bibbs

4

Ile wart jest twój czas? Jeśli jesteś charytatywny i chcesz poświęcić czas na naukę i pomoc przyjacielowi, to zrób to procentowo. Jeśli jednak spodziewasz się zwrotu pieniędzy za swój czas ($$), wówczas możesz otrzymać zapłatę za swój czas na podstawie prawdziwej umowy lub sam go zrealizować i otrzymać nagrody.

Twój czas nie jest tani ani darmowy, przyjacielu - tylko TY możesz zdecydować, jak go wydać.


3

Większy problem polega na tym, jak chronić się przed brakiem sprzedaży aplikacji? (Mediana płatnej aplikacji sprzedaje mniej niż jedną kopię dziennie. Wiele sprzedaje mniej). 50% niczego to nic. Nawet obniżenie o 90% to nadal nic.


2

Zrobiłbym procent w poziomach. Jakość pomysłu znajdzie odzwierciedlenie w sprzedaży wraz z ilością wsparcia, sprzedaży i marketingu. Jeśli zamierzasz wykonać pracę z góry, podejmujesz większe ryzyko i powinieneś otrzymać rekompensatę wcześnie. Dowiedz się, co dostaniesz za swój czas. Jeśli uważasz, że zbudowałeś aplikację o wartości 10 KB, weź 70–90 z pierwszych 10 KB. Może dostaniesz 50-80% następnego i tak dalej. W pewnym momencie musisz określić poziom zaangażowania we wsparcie i aktualizacje. Wysiłki związane ze sprzedażą i marketingiem (szczególnie jeśli partner za nie płaci) mogą przewyższać Twoje początkowe wysiłki, więc odsetek może zostać przesunięty na jego korzyść.


2

Oczywiste jest, że egzekucja jest źródłem pieniędzy, ale egzekucja na złym pomyśle jest zwykle tak samo bezwartościowa, jak niezrealizowany dobry pomysł. Jakość tego pomysłu jest więc coś warta. Moim zdaniem, jeśli klient chce wnieść moją pełną opłatę programistyczną, to aplikacja należy do nich. I odwrotnie, jeśli wykonam CAŁĄ pracę, aplikacja jest prawie moja. Aby dać im opcje zawarcia umowy o wspólnym ryzyku, uważam, że podział zysku (a nie przychodów) powinien być odwrotnością podziału opłat. Jeśli więc chcą zapłacić 70% kosztów początkowych, dzielisz zyski 70/30 na ich korzyść (70% ryzyka = 70% zwrotu). Jeśli chcą zapłacić tylko 25% kosztów (lub wykonać 25% pracy), wtedy bierzesz 75% zysków ... i tak dalej.

Daj mi znać, co o tym myślicie. Rób to jednak tylko wtedy, gdy uważasz, że aplikacja będzie z czasem zarabiać. W przeciwnym razie odzyskaj jak najszybciej swój czas i koszty materiałów i idź dalej.


Znacznie trudniej jest zaciemnić przychody niż zyski
Brad Thomas,

0

Jestem deweloperem omawiającym podobne ustalenia i rozważałem podział przychodów 50/50 z następujących powodów:

1) klient zapewnia obszerne treści, które odniosły sukces w postaci książki z dołączoną płytą CD

2) materiały są wymagane na zajęcia na około 1000 uniwersytetów (brak danych na temat wielkości klas)

3) klient ma dobre imię w swojej branży i jest doświadczony w marketingu w innych przedsiębiorstwach

4) treść jest naprawdę na najwyższym poziomie - właściwie podszedłem do niego z pomysłem dostosowania jej do iOS, a on był entuzjastycznie nastawiony do mojej propozycji i szybkiej wersji demonstracyjnej

5) Mam tylko jedną aplikację w sklepie; widoczność uzyskana dzięki pracy z tą osobą dobrze by mi zrobiła

Ale proszę powiedz mi, jeśli uważasz, że jestem szalony, biorąc pod uwagę powyższe - wszystkie komentarze / reakcje są mile widziane.


2
Jeśli ma treści wykorzystywane przez 1000 uniwersytetów, powinien mieć wystarczające fundusze, aby rozdzielić niektóre z nich na pokrycie (większości) rozwoju.
Bart

Hej, nie mów mu tego. Udział w projekcie, który prawdopodobnie odniesie sukces, jest lepszy niż czek.
Morgan Herlocker
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.