Czy outsourcing (offshoring) jest nielojalny? [Zamknięte]


16

Pytam o to z perspektywy wszystkich. Jeśli jesteś w Ameryce i zlecasz outsourcing programistom, czy jesteś nielojalny wobec swoich rodaków? Jeśli jesteś w Indiach i zlecasz outsourcing programistom, czy jesteś nielojalny wobec swoich rodaków? To pytanie dotyczy wszystkich programistów i osób mogących zatrudnić programistów.

Zdarza się, że jestem Amerykaninem, więc dla mnie oznacza to outsourcing do innych krajów, takich jak Indie i Meksyk. Czy przy tak wysokim bezrobociu w domu jestem nielojalny wobec moich programistów, moich rodaków, poprzez outsourcing do innych krajów?

To dla mnie prawdziwy dillema. Tak, w obu przypadkach zapewniam czyjąś rodzinę (amerykańską lub indyjską). Ale jeśli zlecę outsourcing programistom, czy przyczynię się do problemów tutaj w domu?

W miarę rozwoju mojej firmy coraz trudniej jest mi znaleźć takie pytania. Chcę zrobić właściwą rzecz.

Zauważ również, że to pytanie NIE brzmi „Czy outsourcing jest skuteczny”. To pytanie brzmi: „wszystko jest tak samo skuteczne, czy jest nielojalne”. . .

Zauważ też, że nielojalność może nie być najlepszym słowem, ale rozumiesz moje znaczenie. Edytuj lub sugestie, aby poprawić to pytanie.


4
Rozbijmy to: dzielisz problemy na „w domu” i „nie w domu” i wyraźnie odczuwasz obowiązek przyczynienia się do tego pierwszego. Uważam to za absurdalne. Jeśli przyczynianie się do człowieka przyczynia się do człowieka, dlaczego czujesz ten obowiązek dawania wkładu „w domu”?
doppelgreener

5
@Richard DesLonde: dobrze opłacany (i świetny) programista z Bangladeszu pomoże swoim rodzinom, a czasem całej wiosce, za pieniądze, podczas gdy Amerykanin będzie miał dość pieniędzy, aby kupić iPhone'a i swoje wakacje na Bahamach.

2
@Pirir 303: Zgadzam się, że Amerykanie są ostentacyjni na wiele sposobów, ale robimy też wspaniałe rzeczy za nasze pieniądze!
richard

5
@Pierre, nie musisz narzucać się Amerykanom. Jedynym powodem, dla którego kupuje rzeczy, jest to, że pomógł swojej rodzinie.

3
@Richard DesLonde - W rachunku etycznym istnieje czynnik, który naprawdę musi zostać wyraźnie określony. Czy offshorujesz dostępne lokalnie zestawy umiejętności po prostu w celu obniżenia kosztów, czy dlatego, że naprawdę nie możesz znaleźć umiejętności, których potrzebujesz? Jeśli to drugie, lojalność nie jest już problemem. Należy również pamiętać, aby czynnik w kwestiach kulturalnych, takich jak PDI: lessonsoffailure.com/developers/real-reason-outsourcing-fails
rtperson

Odpowiedzi:


16

Użyj odpowiedniego narzędzia do pracy

Lojalność i patriotyzm są nieistotne - i bądź podejrzliwy wobec ludzi, którzy używają takich argumentów, aby zmusić cię do zmiany decyzji biznesowych, są szanse, że tylko próbują ci coś sprzedać!

Moja firma nie prowadzi działalności na morzu. Nie dlatego, że w innych krajach nie ma fantastycznych programistów, ale dlatego, że wolimy „utrzymywać lokalność” w jak największym stopniu, z trzech powodów:

  1. mniejsze różnice kulturowe / komunikacyjne / czasowe

  2. zapewnia doświadczenie, dzięki czemu dzisiejsi programiści mogą zdobyć doświadczenie, aby zostać przyszłymi programistami wyższego szczebla

  3. przekonany, że „oszczędności” offshoringu to złudzenia


Doceniam tę obiektywną bezosobową pozycję.
Richard

@Mason Wheeler: To zdecydowanie jeden z najlepszych. Podoba mi się perspektywa utrzymania celu biznesowego. W końcu biznes to biznes. Mimo to zawsze należy wziąć pod uwagę element ludzki.
richard

22

„Patriotyzm jest twoim przekonaniem, że ten kraj jest lepszy od wszystkich innych, ponieważ się w nim urodziłeś” - George Bernard Shaw

Ludzie to ludzie, a ludzie głodujący w Indiach nie powinni być gorsi ani lepsi niż gdziekolwiek indziej. Jeśli Twoja firma zawiedzie, ponieważ nie wybierasz najlepszej opcji, nikomu nie pomagasz. Jeśli opcje są równe, zachęcamy do skorzystania z tej, która najlepiej się sprawdza.


1
Dziękuję, doceniam ten sentyment i zgadzam się, że ludzie są ludźmi i wszyscy jesteśmy braćmi. Myślę jednak, że musisz „posprzątać swoje podwórko” i „pracować lokalnie”, aby być najbardziej efektywnym w swoim wsparciu dla innych.
richard

1
Jeśli czujesz to mocno, to idź. Nie ma poprawnych odpowiedzi. Jeśli nie podświadomie szukasz „wymówki”, aby outsourcing był dla siebie akceptowalny, idź z tobą
Homde

1
@Richard Dlaczego mówisz, że wkład lokalny jest bardziej skuteczny niż wkład gdzie indziej?
doppelgreener

3
@Jonathan Hobbs: Nie zgadzam się. Bardzo łatwo jest dawać pieniądze, ale tak naprawdę ZROBIĆ coś wymaga „bycia na ziemi”. Ponadto, jeśli przekażę pieniądze jakiejś organizacji w innym kraju, aby zrobiła wszystko, co ich zdaniem najlepiej jest pomóc, nie mam wglądu w to, co naprawdę się dzieje. Jeśli dam lokalnie, mogę iść i zobaczyć na własne oczy. Tak więc jestem zainspirowany do podjęcia działań w celu skorygowania błędnych wysiłków, lub też jestem zachęcony i zainspirowany do dalszego dawania.
Richard

3
@Richard DesLonde To brzmi jak racjonalizacja, a nie powód. Ewoluowaliśmy, aby docenić bliskich nam ludzi - najpierw krewnych, klan, plemię, a następnie naród. To może być wszystko, co kryje się za twoją intuicją; a jeśli twoją intuicję kieruje jedynie presja ewolucyjna, która tak naprawdę nie ma znaczenia dla twoich wyznawanych wartości, powinieneś ją odrzucić.
Jeremy

18

Trudne pytanie. Na szczęście nie jestem w stanie podejmować takich decyzji.

Dla mnie kraj, w którym mieszkam (Niemcy) ma tylko bardzo abstrakcyjne, niemal wirtualne znaczenie. Jego granice są historycznie tworzone przez szereg przypadkowych zdarzeń, najczęściej opartych na decyzji jednego rabusia (później nazywanego arystokratą) o inwazji na sąsiada. Mój patriotyzm jest więc bardzo ograniczony i widzę takie rzeczy w bardzo pragmatyczny sposób.

Istnieje ekonomiczny system, w którym pracuję i oczywiście mam osobisty interes w utrzymaniu stabilności tego systemu. Pomoże w tym lokalne zatrudnienie pracowników zamiast outsourcingu. Ale o ile istnieje gospodarka niemiecka lub europejska, istnieje także gospodarka światowa i już teraz dość często widzieliśmy, że żaden kraj nie może skutecznie odizolować się od wydarzeń na całym świecie. Jeśli chcemy, aby nasze dzieci żyły w pokoju, musimy zapewnić stabilną gospodarkę na całym świecie.

Z drugiej strony, jeśli ktoś jest odpowiedzialny za firmę, jest odpowiedzialny za decyzje finansowe, które podejmuje. Outsourcing (zakładając, że, jak mówisz, wszystkie rzeczy są równe) pozwoli zaoszczędzić trochę zasobów dla tej firmy. W ten sposób może sprawić, że już istniejące miejsca pracy twoich współpracowników i pracowników będą bezpieczniejsze, a nawet może pozwolić na późniejsze zatrudnienie nowych osób. Tak więc pozytywne wyniki oszczędzania pieniędzy powinny mieć wystarczającą liczbę pozytywnych wyników lokalnych, aby zrównoważyć ogólny wynik, nawet jeśli masz bardziej patriotyczny pogląd niż ja.


5

Przede wszystkim zasługujesz na wiele uznania nawet za to. Niestety, wiem, że wiele osób myśli tylko w kategoriach zysku i uważa etykę i wpływa na społeczeństwo za czynnik drugorzędny.

To mówi,

Nie wierzę, że outsourcing jest nielojalny. W rzeczywistości zagrożenie outsourcingiem zwiększa konkurencję i napędza pracowników.

Ponadto, korzystając z outsourcingu, pomagasz firmie czerpać korzyści, wykonując zadania taniej. Rentowna firma oznacza, że ​​możesz zatrudnić więcej pracowników PEŁNEGO czasu z własnego kraju. W ten sposób będąc lojalnym.

Kraj, w którym zlecasz na zewnątrz, jest dobry:

większość krajów, które zlecają im pracę zewnętrzną, jest biedna i dlatego naprawdę korzysta z miejsc pracy.


Wiem, że OP nie pyta o efektywność offshoringu, ale wiele osób nie zgodziłoby się z twoim stwierdzeniem „outsourcing pomaga pomagać firmie, wykonując zadania taniej”.
ozz

3

Offshoring nie ogranicza się tylko do branży IT Richard. Jest obecny we wszystkich dziedzinach i jest to coś, czego nie możemy zignorować. Jest to pies zjadający świat psów i abyśmy przeżyli, czasami musimy podejmować decyzje trudne do strawienia. Podróż z poczuciem winy nigdzie nas nie doprowadzi! Ale rozumiem twoje położenie. Z tego, co rozumiem, firmy przechowują zestaw programistów / analityków / menedżerów, ponieważ rozumieją biznes i offshore większość prac programistycznych. W ten sposób robisz coś dla swojego ludu, a jednocześnie możesz czerpać korzyści.
Jest jeszcze jeden interesujący aspekt tego całego biznesu offshoringowego. Pozwolę się tu podzielić. Wszystkie pieniądze faktycznie do was wracają. Jestem z Indii i prawie 70-80% mojej garderoby, większość rzeczy w domu pochodzi od firm w Ameryce lub innych krajach. Znajdziesz tu także większość firm, które założyły sklep. Sądzę więc, że to wygrana-wygrana!


Ale pytanie brzmi: kto wygrywa?
hangar18

1
Sądzę, że ubrania, które nosisz i rzeczy, które „myślisz”, że pochodzą z Ameryki, to tak naprawdę tylko amerykańskie firmy, ale produkt powstał gdzie indziej… offshorowany! LOL Pomyślałem, że to interesujące.
richard

1
Całkowicie! Wszystkie są wyprodukowane w Chinach :)
hangar18

LOL Zabawne! I nie byłbym zaskoczony!
richard

Bardzo prawdziwe. Bez względu na to, jak patriotyczna może się wydawać „amerykańska marka”, prawie wszystkie są produkowane w Chinach lub innych krajach Azji Południowej. Wystarczy przejść przez Cel lub Walmart i sprawdzić, gdzie zostały wykonane przedmioty. Myślę, że Chiny są głównym zwycięzcą na rynku amerykańskim.
NeonLinux

2

Jest możliwe, że wszystko będzie dobrze działać dla wszystkich. Jeśli outsourcing odbywa się skutecznie, to oczywiście pomaga pewnej rodzinie w odległej krainie. Pozwoliłoby to obniżyć cenę Twojego produktu. Jeśli jest to rodzaj produktu na rynku, na którym niewielka obniżka ceny prowadzi do cudownego wzrostu sprzedaży, Twoja firma będzie zarabiać więcej pieniędzy, dzięki czemu Ty i Twoi pracownicy będziecie w lepszej sytuacji, a Twoi klienci z przyjemnością znajdą dobry produkt w akceptowalnej cenie. Sytuacja win-win-win-win (ty, indyjscy koderzy, twoi pracownicy, klienci).

W prosty sposób można to uznać za lojalne. Ale lojalność jest bardziej złożonym pomysłem i jest bardziej kwestią zamiaru, pasji i celów dobrego samopoczucia dla innych, a tym bardziej kwestią tego, jak rzeczy się naprawdę układają.

Teraz, w prawdziwym życiu, jak prawdopodobne są wszystkie te czynniki? Słyszałem, że czasami proces outsourcingu nie działa. Czasami, och, to rzadkie, ale może obniżenie kosztów produkcji nie prowadzi do proporcjonalnego zmniejszenia kosztów dla konsumenta. I wierzcie lub nie, krzywe popytu w prawdziwym życiu nie zawsze są ładnymi gładkimi krzywymi w podręcznikach ekonomii.

W rzeczywistości sytuacja całkowicie wygrana wygrana wygrana nie jest prawdopodobna. Nie jestem wystarczająco ekonomistą biznesu, aby dawać jakiekolwiek szanse, ale na pewno to hazard.

Jeśli posiadasz umiejętności biznesowe / marketingowe / techniczne / outsourcingowe, utalentowani ludzie, właściwy rynek i jako doświadczony biznesmen jesteś pewny, dzięki logice i intuicyjnej intuicji, wygrana-wygrana-wygrana, to z pewnością masz dobry przypadek za bycie uważanym za lojalnego.

OTOH, jeśli nie masz dokładnych prognoz, danych rynkowych, wcześniejszych doświadczeń w zakresie outsourcingu, itp. I wymaga to pewnych domysłów i nadziei, uprawiasz hazard, przynajmniej w pewnym sensie, i eksperymentujesz, aby znaleźć sposób na osiągnięcie większych zysków lub na najmniej unikać strat. Jasne, że tak robi się większość interesów na całym świecie - my, ludzie, z natury jesteśmy ignorantami. Sprawa może być tak samo dobrze wykonana, lojalna lub nielojalna, w zależności od postrzegania intencji i prawdopodobieństwa sukcesu.

Gdzie jest linia podziału, można ustalić na podstawie przykładów. Karczowanie pieniędzy przez właściciela firmy w celu zwiększenia własnych korzyści, bez przekazywania pracownikom jakichkolwiek korzyści wynikających ze zwiększonej sprzedaży, byłoby nielojalne. Szczera próba utrzymania działalności i zadowolenia klientów i pracowników w obliczu niepewnych rynków jest lojalna.


2

Tak, jest nielojalny. Jest to jednak usprawiedliwione, jeśli nie „grasz w system” jedynie przez offshoring do zatrudniania tanich zagranicznych pracowników zamiast płacenia rozsądnej płacy za lokalne talenty. Offshoring nie ma z natury nic złego; problemem jest to, że korporacje zwracają się do offshoring tylko uniknąć płacenia godziwych płac - że jest nielojalny.

Jeśli wybierasz się za granicę, ponieważ uzyskasz lepszą obsługę, wsparcie lub cokolwiek innego, nie ma sprawy. Jeśli jednak jesteś za granicą tylko dlatego, że możesz zapłacić pięciu programistom w Indiach 10 USD za godzinę zamiast płacić pięciu programistom lokalnym za Ciebie 35 USD za godzinę, to jesteś nielojalny.


Nie zgadzam się z tym, jak napisano. Jeśli siła nabywcza 10 USD w Indiach jest równoważna sile nabywczej 35 USD w USA, nie mam z tym problemu (etycznie). Jeśli jednak 10 USD stanowi połowę siły nabywczej, a ludzie w Indiach są po prostu bardziej zdesperowani, to myślę, że można argumentować problem etyczny między nierównością płac. Nawet w USA ta sama firma zapłaci deweloperom więcej w Seattle niż w Nebrasce, ponieważ deweloperzy w Seattle mają wyższe koszty utrzymania i 35 USD kupują mniej w Seattle.
Ethel Evans,

1

Jest tu inny punkt widzenia. Tylko ludzie pracujący płacą podatki, a kiedy zatrudniasz kogoś z innego kraju, kraj ten traci. Ten kraj najprawdopodobniej musiał zapłacić pewną kwotę za swoje wykształcenie. Robisz więc dobro dla swojego kraju, sprowadzając już wykształconych pracowników.

Mój kraj (Słowenia) płaci za mnie prawie wszystko. Studia są bezpłatne, zapewniają kampus (rodzaj), w którym mieszkam za jedyne 100 € / miesiąc, a nawet płacą określoną kwotę za jedzenie, które jemy w restauracjach. Tak, to niebo.

Więc gdybym poszedł do pracy, aby powiedzieć, że Stany Zjednoczone po ukończeniu uniwersytetu, nie byłbyś tak naprawdę nielojalny, ponieważ zrobiłeś dobro dla swojego kraju, ale zrobiłbym to , ponieważ mój kraj zainwestował we mnie , a oni nie dostali wszystko w zamian.


Bardzo interesujący punkt. To samo wiem w Kanadzie. Rząd płaci za tamtejszą edukację.
richard

„… Opłaca się za tamtejszą edukację”. Wow, jak mi tego brakowało, nie zapłacili za moje. Lub ktokolwiek inny, o którym mogę myśleć. Oczywiście, że dotują, aby utrzymać opłaty na niskim poziomie, ale jest to dalekie, dalekie od wszystkiego.
tylermac

1
@Richard Rząd nie płaci za szkolnictwo wyższe w Kanadzie.
Adam Lear

Może muszę zapytać moich kanadyjskich przyjaciół, o czym wtedy rozmawiali. :-P
richard

Biorąc pod uwagę, że czesne w mojej jednostce licencjackiej kosztuje obecnie około 38 000 USD, czesne na Uniwersytecie Kanadyjskim z pewnością wydaje się darmowe w porównaniu, nawet w przybliżeniu. 5000 USD CAN rocznie. statcan.gc.ca/daily-quotidien/100916/dq100916a-eng.htm
rtperson

1

Outsourcing może być tańszy, ale jest to rynek typu „dostajesz za co płacisz”. Znalezienie deweloperów, którzy konsekwentnie będą prezentować tę samą jakość co średnio 60 tys. USD w stanach (średnia pensja na Środkowym Zachodzie), będzie kosztować około 60 tys. USD za granicą. Jeśli zatrudnisz jednego za 10 USD / godz., Bardzo dostaniesz kod 10 USD / godz. Zlecaj na zewnątrz rzeczy, których nie chcesz robić, a istnieje wiele lokalnych firm outsourcingowych.


1

Lojalność to ulica dwukierunkowa. Należy również rozważyć, która grupa pracowników jest bardziej lojalna wobec Twojej firmy.

Około 5 do 10 lat temu mój poprzedni pracodawca rozpoczął outsourcing rozwoju oprogramowania do Indii, ponieważ wynagrodzenia były znacznie niższe niż w USA Przywieźliśmy grupę 4 lub 5 pracowników z Indii do USA na kilka tygodni, abyśmy mogli szkolić ich w zakresie oprogramowania i przyśpiesz je na szczegółach kodu. Około trzech miesięcy po powrocie do Indii jeden z nich zaczął odczuwać dużą presję ze strony rodziny, aby porzucił pracę nad oprogramowaniem i wrócił do domu, aby uruchomić fabrykę bawełny, aby jego dziadek mógł przejść na emeryturę. Jego kierownik (w Indiach) doradził mu, aby pomógł rodzinie.

Słyszałem doniesienia o innych firmach, które mają trudności z utrzymaniem pracowników w Indiach, ponieważ pracownicy mogą skakać do pracy, aby uzyskać znaczne podwyżki.

Pamiętaj, że nie próbuję niszczyć pracowników z Indii ani Indii, po prostu dzielę się rzeczywistymi doświadczeniami, które pokazują, że koszt biznesowy offshoringu może być trudny do przewidzenia.


0

Myślę, że są dwie kwestie:

  • W oczach tych, których próbujesz zlecić na zewnątrz, jest to z pewnością rodzaj braku szacunku lub coś podobnego.

  • A co z pozostałymi pracownikami? Zakładam, że nie zamierzasz outsourcingować wszystkich. Jeśli więc możesz uratować inne miejsca pracy dzięki outsourcingowi części swoich pracowników, może to być lepsze rozwiązanie.


0

Wierzę, że outsourcing działa dobrze tylko w dużych i średnich firmach, ponieważ zarządzanie kimś oddalonym o 10000 mil jest również kosztowne, a następnie zajmowanie się innymi kwestiami, takimi jak wynajem nieruchomości i zupełnie inny system. Zamiast martwić się o nielojalność, może warto, jeśli warto założyć placówkę w innej części świata.


0

To brzmi jak twoje pytanie, jaki jest najlepszy sposób na zorganizowanie pracy firm, aby zmaksymalizować korzyści dla twojego kraju.

Na szerszą skalę praca sama w sobie nie ma znaczenia dla kraju. Ważna jest wartość dodana, jaką przynosi ta praca, np. Kopanie i uzupełnianie otworów jest pracą, ale nie przynosi żadnej wartości. Zgodnie z tym tokiem myślenia kraje powinny skoncentrować się na działaniach, które są w stanie podjąć, przynoszących maksymalną wartość. Według tego outsourcingu praca rozwojowa jest w porządku, ponieważ uwalnia miejscowych do pracy nad działaniami o wyższej wartości. Kryzys pojawia się, gdy nie ma działań o wyższej wartości, do których mogliby się przenieść zastępcy, lub brakuje im odpowiednich umiejętności. Oznacza to, że przechodzą na te o niższej wartości, co stanowi problem w niektórych branżach i zwykle ma miejsce oburzenie związane z wysyłkami za granicę.


0

Pozwól, że zajmę się tym jako Amerykaninem. Istnieje wiele miejsc pracy dla programistów w USA. Problem polega na tym, że albo ich nie chcemy, nie chcemy przenieść się tam, gdzie oni są, ani nie mają potrzebnych im umiejętności. To wykracza poza umiejętności programowania. Naprawdę pożądani są programiści, którzy mogą być profesjonalni i skutecznie pracować w środowisku biznesowym, radzić sobie z istniejącym dramatem i nie tworzyć zbyt wielu nowych dramatów.

Jeśli nie zmieścisz się w tym pakiecie, nadal istnieją oferty pracy, ale musisz być gotów się przenieść i zaakceptować wynagrodzenie, które prawdopodobnie jest niższe niż najwyższy poziom. Tylko 10% wszystkich programistów może zarabiać pieniądze w górnej grupie 10%. To nie znaczy, że niższe 90% to złe pieniądze, ale nie są. Może nie być to, do czego byłeś przyzwyczajony w dniach .com i implozja ekonomiczna sprzed 2k8, ale są rozsądne i zapewnią wygodne życie, jeśli połączysz swój styl życia.

Wydaje się jednak, że zapomnieliśmy, że czasami, aby znów iść naprzód, musimy cofnąć się o krok i poświęcić. Tak więc wiele z tych prac idzie za granicę. A kiedy są już na morzu, trudno jest ich tu odzyskać. Powodem jest to, że będą naprawdę ciężko pracować i pochylają się do tyłu, aby zadowolić swoich klientów. Myślę, że również zapomnieliśmy, jak to zrobić.


1
To nonsens. Problem nie ma nic wspólnego z umiejętnościami ani lokalizacją, jest bardziej niż prawdopodobne, że firma nie płaci blisko przeciętnego wynagrodzenia za to stanowisko, więc każdy, kto nie jest zdesperowany do pracy, przeoczy go.
Wayne Molina

@Wayne - Nie sądzę, że w większości się nie zgadzamy. Są jednak prace, ponieważ łowcy głów kontaktują się ze mną co najmniej raz w tygodniu. Nie pracuję na podstawie średniej płacy. Pracuję nad tym, czego potrzebuję, aby żyć wygodnie. Mieszkam na środkowym zachodzie, gdzie koszty utrzymania są niższe niż w obu obszarach wybrzeża. Ale mógłbym sprawić, że byłoby to dość łatwe, po prostu nie miałbym wszystkich moich zabawek. Ale ja też nie miałbym gdzie ich umieścić.
SoylentGray

1
Pamiętaj jednak, że to, że łowcy głów kontaktują się z tobą, nie oznacza, że ​​to prawdziwa praca. Wiele z nich wydaje się trollować po CV.
Wayne Molina

@Wayne tak, ja też to wiem. Kontaktują się ze mną w sprawie prawdziwej pracy. Pracuję jako wykonawca, więc lubię widzieć, co tam jest. I
SoylentGray

0

Nielojalny - może (lojalny oznacza, że ​​miałeś powiązanie / relacje z osobami, więc kiedy jesteś w firmie, jesteś nielojalny, kiedy zostają zwolnieni, na poziomie kraju możesz uznać to za nielojalne podczas offshoringu. Ale jeśli osiągniesz rzeczywistość: co masz wspólnego z resztą 100 milionów ludzi w twoim kraju (poza flagą).

Co uważam za bardziej interesujące w aspekcie etycznym (pozostawiam uwagę handlową, już wystarczająco dużo osób wskazało, że najczęściej jest znacznie droższa niż pierwsza liczba):

Czy naprawdę im pomagasz, kiedy je zatrudniasz? Widzimy, że albo pracownicy offshored nie widzą dużo więcej niż zwykłe wynagrodzenie (np. Dzieci robią koszulki), lub tylko niewielka grupa (np. Programiści) zarabia ponad przeciętne pieniądze. Obaj prowadzą w biednym kraju, aby po prostu zwiększyć różnicę między (wielką) biedną grupą a (małą) bogatą grupą. Więc w moich oczach nie wyświadczasz przysługi drugiemu krajowi podczas offshoringu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.