Wykorzystanie pirackiego / crackowanego oprogramowania do programowania [zamknięte]


22

Oświadczenie: W żadnym wypadku nie akceptuję korzystania z pirackiego oprogramowania.

Czy widziałeś kiedyś pirackie oprogramowanie do celów programistycznych? Być może firma nie miała wystarczającej ilości pieniędzy, aby kupić oprogramowanie i nie było darmowych alternatyw? Być może firma chciała coś wypróbować przed zakupem i nie było licencji próbnych dla tego produktu. Niezależnie od okoliczności, czy pracowałeś w firmie, w której akceptowano pirackie / crackowane oprogramowanie? Czy były to jakieś konsekwencje?


9
Bądźmy szczerzy: każdy, kto twierdzi, że nie piruje oprogramowania, kłamie, a każdy, kto twierdzi, że w pewnych okolicznościach może mieć papugę na ramieniu, krzyczy „arrgggh matey” aż do banku z całym pirackim oprogramowaniem. Szanuję produkty deweloperskie i dobrej jakości, na szczęście OSU jest skłonne zapłacić te koszty licencji, w przeciwnym razie prawdopodobnie bym to zrobił. Ponadto, jeśli tworzysz oprogramowanie typu open source, zwykle są do tego dostępne narzędzia typu open source, dzięki czemu jest to wygrana wygrana.
Chris

40
@Chris: Nie zgadzam się ze względu na to, że wiem lepiej niż ty, jeśli kłamię, czy nie.
Adam Lear

16
Nie mam nielegalnego oprogramowania.
JeffO

17
@Chris tylko dlatego, że pirackie oprogramowanie nie oznacza, że ​​wszyscy to robią.
alternatywnie

4
@mathepic: Piractwo oprogramowania open source jest trudne. Wszyscy linux tutaj kolego.
Chris

Odpowiedzi:


31

Chociaż nie mam problemu, gdy niektóre firmy lub osoby prywatne używają nielicencjonowanego oprogramowania, gdy nie mogą sobie na nie pozwolić (jeszcze), zawsze jestem zaskoczony, jak fabryki produkujące oprogramowanie komercyjne robią to bez wstydu. Nie mają szacunku dla własnego zawodu!

Dzięki programom takim jak Microsoft Bizspark (3 lata darmowego oprogramowania Microsoft dla każdego startupu, który generuje mniej niż 1.000.000 przychodów rocznie), możesz teraz uzyskać je legalnie.


3
„Nie mam problemu, gdy niektóre firmy lub osoby prywatne używają nielicencjonowanego oprogramowania” czy to nie tylko kradzież? W młodości z pewnością nie byłem aniołem. Ale jest nie do obrony, czy możesz sobie na to pozwolić, czy nie.
NimChimpsky

1
@NimChimpsky: „być bardziej katolikiem niż papieżem” nie jest dobrą strategią długoterminową. Sam to powiedziałeś, nie jesteś aniołem.

2
OMG ... twój przedstawiciel ... to 9 999!
Carson Myers,

1
@Carson: szybko! zrób zdjęcie, potrwa to tylko kilka godzin !!!! (

2
Istnieje kilka argumentów w szarej strefie, które możesz wysunąć, gdy używasz nielicencjonowanego oprogramowania jako osoba hobbystyczna lub biedny student, ale jeśli jesteś podmiotem komercyjnym zarabiającym na tym oprogramowaniu, nie masz podstaw do oparcia się.
Bryan M.,

18

Cały czas, zwłaszcza produkty Adobe.

Dlatego korzystam z bezpłatnego oprogramowania tak często, jak tylko mogę.


1
gimp, inkscape, scribus.
Incognito

4
@ Użytkownik: Właściwie po prostu unikam pracy, która wymaga ode mnie projektowania graficznego. ;)
Josh K

7
@ user1525: Naprawdę jednak Photoshop jest wiele razy lepszy niż którekolwiek z tych narzędzi.
Billy ONeal,

4
@Billy: Zgadzam się, dlatego ma tę cenę 600 $.
Josh K

7
@Josh K: ... i wskaźnik piractwa na poziomie 95%.
greyfade

12

Konsekwencją użycia pirackiego oprogramowania do programowania jest niedoszacowanie kosztów opracowania.

Korzystasz z pirackiego oprogramowania tylko wtedy, gdy pozwala na to społeczeństwo, a policja ma lepsze rzeczy do zrobienia. Ale to może się zmienić. Gdy tylko zwrócą uwagę na piractwo w Twojej firmie, napotkasz nagłą potrzebę zainwestowania dużych pieniędzy w licencje. Nie będziesz w stanie kontynuować rozwoju (jeśli twoje edytory tekstu, kompilatory, systemy kontroli wersji są pirackie i trzeba je zamknąć) bez takiej inwestycji.

Powinieneś wziąć to pod uwagę i planować wydawanie na to pieniędzy w przyszłości - lub po prostu korzystać z legalnego oprogramowania.


2
Tak, jest to ważne, tym bardziej dla małych firm. Choćby dlatego, że w przeciwnym razie okłamujesz samego siebie, ile kosztuje prowadzenie firmy. Nie możesz uczciwie twierdzić, że jest opłacalny, dopóki nie zapłacisz za licencje.
Zac Thompson

„Microsoft” (firma, którą wynajęli IIRC) przedostał się przez moje miasto około rok temu, łapiąc firmy, które pirowały oprogramowanie.
Steven Evers,

10

Kiedyś pracowałem dla firmy, która nie płaciła za wiele narzędzi programistycznych. Obejmowały one podstawy (Windows, Visual Studio itp.) Poprzez subskrypcję MSDN, ale nie było szansy na uzyskanie odpowiednich licencji na wtyczki, kontrolę źródła i tak dalej.

W ogóle nie było to reperkusji.

Osobiście nie czuję się komfortowo z oprogramowaniem do kradzieży i był to jeden z moich powodów, aby ostatecznie przejść dalej. Wolałbym w ogóle nie używać programu lub radzić sobie z bardziej ograniczoną bezpłatną wersją niż piractwo. Rozważę zrobienie wyjątku dla narzędzi, które są oburzająco drogie dla jednostki, takich jak większość produktów Adobe, ale tylko przy założeniu, że jeśli ktoś zarabia pieniądze za pomocą tych narzędzi, powinien w końcu zapłacić za nie, zamiast jechać bezpłatnym pociągiem pirackim .


Czy korzystali również z subskrypcji MSDN dla zaplecza sql stron internetowych swoich klientów? (Widziałem to)
Benjol

@Benjol Nie tworzyli stron internetowych.
Adam Lear

„jeśli ktoś zarabia pieniądze za pomocą tych narzędzi, powinien w końcu za nie zapłacić”: a co, jeśli nie zarabia pieniędzy za pomocą tych narzędzi? Używają go do (1) zabawy (2) do celów edukacyjnych (3) do celów niekomercyjnych. Czy mogą czy powinni pirować?
mojuba,

1
@mojuba To uczciwa kwestia. To powiedziawszy, istnieje wiele różnych okoliczności do rozważenia, dlatego nie powiedziałem „robię wyjątek”, a raczej „rozważyłbym zrobienie takiego”. Nie zrobiłbym tego sam (mam na myśli piractwo), ale rozumiem, jak zrobiliby to niektórzy ludzie. Poziom mojego dyskomfortu z nimi wynikałby z ich zamiarów.
Adam Lear

1
To interesująca uwaga. Myślę, że można by o to argumentować, ale moim zdaniem nie okradasz ich z niczego, jeśli nie byłbyś w stanie kupić produktu w pierwszej kolejności. W takim przypadku masz następujące opcje: a) nie kupuj, nie rezygnuj, kup później; b) nie kupuj, piracie, kup później. Tak czy inaczej firma wytwarzająca produkt nie ma przychodów w banku. Nadal sprowadza się to do uczciwości konsumenta i zdecydowania o zakupie, gdy środki będą dostępne. Jeśli zamiast tego wybierzesz opcję „kup teraz lub pirat”, to jest to zupełnie inna gra.
Adam Lear

6

Rozumiem szok naklejek niektórych narzędzi programistycznych (wśród nich bardziej zaawansowana wersja Visual Studio i głównych narzędzi do zarządzania bazami danych). Jednak jako profesjonalny programista uważam, że byłoby hipokryzją prosić innych o poszanowanie moich praw autorskich i płacenie za moją pracę, jeśli nie chcę szanować praw autorskich innych programistów. W większości przypadków istnieją dobre opcje, które pomogą Ci zacząć, w tym:

To oczywiście wykracza poza narzędzia i obejmuje również inne dzieła chronione prawem autorskim. O ile chcę pobrać ten nowy album, program telewizyjny lub film, myślę, że musimy być traktowani tak, jak chcielibyśmy być traktowani (niezależnie od tego, czy uważamy, że firma x ma absurdalne praktyki cenowe i licencyjne).

Pamiętaj, że dostępnych jest wiele bezpłatnych treści i narzędzi bez uciekania się do naruszenia praw autorskich!

Jeśli hipokryzja nie wystarczy, aby Cię przekonać, to co z możliwością wysokich opłat przekraczających koszt licencji za korzystanie z nielicencjonowanego oprogramowania Microsoft, Apple i Adobe?


Widziałem firmę aktywnie ścigającą kogoś za piractwo ich oprogramowania, która została (przynajmniej częściowo) opracowana przy użyciu pirackich narzędzi ..
Benjol

Czy wykorzystywanie go do celów komercyjnych nie jest sprzeczne z licencją VS Express?
Macha

2
@Macha: nie, nie jest. Licencja wspomina coś o użytkowaniu osobistym / niekomercyjnym, ale jest też FAQ z witryny Express: „P: Czy mogę używać Express Editions do użytku komercyjnego? O: Tak, nie ma ograniczeń licencyjnych dla aplikacji zbudowanych przy użyciu Visual Studio Express Edycje ”.
Adam Lear

@Anna Och, ok. Zastanawiam się, dlaczego wtedy miałem takie wrażenie.
Macha

@Macha, zajęło trochę czasu, zanim Microsoft zorientował się, w jaki sposób będą licencjonować edycję Express.

5

W przeszłości widziałem poważne nadużycie licencji MSDN.

Ludzie używający produktów MSDN do celów produkcyjnych lub współużytkujący produkty serwerowe (lub w niektórych przypadkach produkty komputerowe) z jednej licencji MSDN między wieloma programistami, albo dlatego, że naprawdę nie rozumieli licencji lub, jak podejrzewam, świadomie nie chcą jej rozumieć.

Aby być uczciwym wobec nich, licencje Microsoft były i są tak cholernie nieprzejrzyste, że można zrozumieć, dlaczego ludzie nie chcą się z nimi angażować, tak źle, jak kopiowanie oprogramowania.


2
+1 Połowa bitwy z niektórymi produktami MS wymyśla model licencjonowania.
Steven Evers,

4

Lubię używać wolnego oprogramowania do użytku osobistego i cały swój kod udostępniam na bezpłatnych licencjach, więc rzadko używam oprogramowania chronionego prawem autorskim.

Ale w firmie, według mnie, pirackie / pęknięte oprogramowanie jest całkowicie błędne.

Jeśli ty (firma) nie masz pieniędzy, być może musisz przeprojektować swoje cele i zadania. A jeśli stworzyłeś oprogramowanie przy użyciu oprogramowania crackowanego, kto powie ci, że ktoś zrobi to samo z twoim nowym oprogramowaniem?

W każdym razie pracowałem dla niektórych firm, które powiedziały: no cóż, potrzebujemy TEGO SW, aby opracować TEN SW, ale kiedy będziemy sprzedawać TO SW, z pewnością kupimy TO SW. Niestety rzadko się to zdarza. Przez większość czasu ludzie nadal korzystają z oprogramowania, dopóki ktoś nie zmusi go do zmiany go na licencjonowany produkt.


1
Zgadzam się - na użytek własny nie mam zastrzeżeń do pirackiego oprogramowania (chyba, że ​​je sprzedajesz). Jeśli chodzi o pracę, to po prostu źle.
Nikt

2
Uważam, że pierwsze dwa zdania są mylące. Korzystanie z oprogramowania, które jest legalnie dostępne za darmo, jest całkowicie w porządku dla ludzi i firm. Tam, gdzie pracuję, mamy zarówno oprogramowanie swobodnie dostępne (na różnych licencjach), jak i oprogramowanie płatne.
David Thornley,

2

Znam małą firmę programistyczną, która ma całe nielicencjonowane oprogramowanie na maszynach wirtualnych za pomocą VMWare, więc można je w razie potrzeby usunąć i przywrócić. Nie potępiam tego (ani nie zatwierdzam), gdy robi to osoba, ale gdy robi to firma, to smutne.


1

Prawie cały pakiet Office i kilka programów dla jednego komputera Mac, o których wiem, po prostu dlatego, że nie chcę płacić. Jak dotąd nie widziałem żadnych konsekwencji.

Byłem trochę zaskoczony, kiedy to zobaczyłem, i po pewnym czasie przestawiłem się na Thunderbirda zamiast Outlooka, ponieważ monity „Ta kopia biura nie jest autentyczna” szybko się zestarzały.


1

Jedną z głównych korzyści związanych z tworzeniem oprogramowania Java jest to, że można uzyskać bardzo wysokiej jakości narzędzia za darmo. Możesz wtedy uzyskać wysokiej jakości narzędzia POWER za pieniądze, jeśli ich potrzebujesz.


Ponadto możesz wdrożyć swoje produkty na serwerach Linux z Tomcat lub Glassfish z MySQL lub PostgreSQL, oszczędzając również pieniądze swoich klientów. Windows Server 2008R2 z programem SQL Server to kosztowna alternatywa.
TMN

@TMN: Tyle że w żadnym wypadku nie jesteś zmuszony do korzystania z systemu Windows Server 2008R2 lub SQL Server ... Moja firma używa serwera 2K3 + MySQL, ponieważ mieliśmy licencję na system Windows (+ wymiana), ale działa dobrze na XP / Vista / 7 / linux box.
Steven Evers,

1

Wystarczy wkurzony programistą lub pracownikiem działu IT, aby przynieść światu ból w Twojej firmie, jeśli to zrobisz. Niemniej jednak pracowałem w sklepach, które pirowały Microsoft Office, ponieważ nie chcieli ponosić dodatkowych kosztów MSDN.


1

Pracowałem w firmie, w której było kilka kopii popularnego programu CAD licencjonowanego za pomocą pływającego klucza, a edytory tekstu, arkusze kalkulacyjne i programy pocztowe dla prawie całej firmy były licencjonowane pod jednym numerem seryjnym. Problem nielicencjonowanego oprogramowania został eskalowany do wiceprezesa wydziału i nie wiem, kto jeszcze został poinformowany.

Problem został natychmiast zgłoszony ze względu na niedowierzanie, że wystąpią jakiekolwiek konsekwencje, oraz sentyment „nie mamy możliwości finansowych na zakup oprogramowania w tym momencie”. Mniej więcej rok po odejściu z firmy przeczytałem artykuł w lokalnej gazecie, w którym mój poprzedni pracodawca zawarł ugodę z BSA na sześciocyfrową kwotę.

Myślę, że wszystko zależy od skali i intencji piractwa, morale pracowników, a jeśli ofiara uważa, że ​​spory sądowe odzyskają wystarczającą ilość pieniędzy, aby była warta ich czasu.0

W latach, gdy byłem programistą, pracowałem dla firmy, która nie posiadała żadnych licencji na żadne elementy Windows (serwery, maszyny programistyczne itp.). Wszystkie komputery Mac (wszyscy projektanci) miały wszystkie potrzebne licencje. Po kilku latach ciągłych błędów postanowili kupić licencje na wszystko, co było w firmie ... ogromny hit w tym budżecie :)


0

Startupy i firmy internetowe mają duży wybór bezpłatnych i dojrzałych narzędzi. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​firmy, które zostały poddane praniu mózgu, aby polubić system Windows, nie mają nic przeciwko płaceniu za to.

To powiedziawszy, uważam .Net i Silverlight i kilka innych rzeczy całkiem miłych.


0

Widziałem narzędzia „przykładowej edycji” używane w produkcji, w których umowa pobierania wyraźnie mówi, że nie należy jej używać w rzeczywistym produkcie.

Widziałem także skrzynkę w bardzo małym sklepie z „skradzioną” kopią Windows XP. Daję im jednak przepustkę, ponieważ mieli N komputerów i N licencji, ale z jakiegoś zepsutego powodu jedna z licencji nie działałaby na jednym z komputerów.


0

Nie przez firmę, ale używam nielegalnej kopii okien w maszynie wirtualnej. Pracuję normalnie na Linuksie i bardzo mało potrzebuję kiedykolwiek korzystać z systemu Windows, prawdopodobnie mniej więcej raz w tygodniu. Myślę, że myślę o tym, ponieważ skoro jest na maszynie wirtualnej, to nie jest nielegalne = P


3
„Myślę, że myślę o tym, ponieważ skoro jest na maszynie wirtualnej, to nie jest nielegalne” - tak racja :)
DMin

Dlaczego nie skorzystać z próbnej instalacji systemu Windows? Jeśli potrzebujesz go tylko do szybkiego przetestowania na maszynie wirtualnej, jest to idealne rozwiązanie. technet.microsoft.com/en-us/evalcenter/…
JBRWilkinson

Tak, zarejestruj się jako programista i uzyskaj kopię próbną. Oferują 90 dni na ostateczną wersję i do 6 miesięcy na wersję beta przez większość czasu.
Penang

0

Mam problemy z uzyskaniem funduszy na nieseksualne programy, takie jak Resharper i monit SQL Red Gate. Miałem programistów magicznie pojawiających się z Resharper na swoich maszynach i szczerze mówiąc, nie pytam zbyt wiele. Powiedziałem w przeszłości, że jeśli uzyskasz licencję, że w pewnym momencie firma zwróci ci koszty, kup ją i módl się (zdobądź własną kopię i zachowaj ją, kiedy / jeśli odejdziesz).

Myślę, że to ślepa ignorancja.


Mam nadzieję, że przynajmniej niektórzy z tych deweloperów mieli własne licencje.
Adam Lear

W końcu zdecydowali się na zakup własnych licencji, z którymi nie miałem nic przeciwko.
bryan

0

Wyślij e-mail do programistów i wyjaśnij swoją sytuację. Jeśli wyrazisz zamiar zapłaty im tak szybko, jak to możliwe, mogą wypracować umowę. Jako programista wolałbym, abyś płacił za to, co możesz, a nie dostawał nic. Prawdę mówiąc, to działa przez większość czasu.

Jak większość rzeczy w życiu, zawsze istnieje inna opcja. Na szczęście dla was programiści są świetnymi rozwiązywaniem problemów!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.