Sprawienie, by staż był jak najbardziej efektywny, użyteczny i zabawny dla obu stron [zamknięte]


19

Jesteśmy obecnie rozmowy z kilku kandydatów na staż, który jest naprawdę nowe doświadczenie dla nas jako firmy i dla mnie osobiście jako zespół ołów / menedżera.

Jakie byłoby najbardziej skuteczne i użyteczne, a jednocześnie zabawne podejście dla obu stron? W jaki sposób „integrować” stażystę do naszego zespołu rozwoju i workflow bez większych zakłóceń w taki sposób, że on lub ona może być nauka i jeszcze być pomocne?


to jest płatny staż, o którym mówimy, prawda?
Rudolf Olah,

Odpowiedzi:


10

Jestem obecnie w ramach programu stażowego, że to będzie bardzo dobrze. Myślę, że rzeczy, które powodują, że uda są: a) robię prawdziwą pracę (uczę się tony) B) Istnieje wiele wydarzeń społecznych, które pomaga mi się naprawdę połączyć z innymi pracownikami i stażystami C) Jesteśmy coraz niesamowite bezpłatne zakwaterowanie!

Więc część C, którą możesz osiągnąć lub nie, ale na części A i B zdecydowanie powinieneś się skupić.

Dla części A) Nie jesteś tam tylko po to, aby szkolić stażystę ... celem jest pomóc stażyście stać się tymczasową częścią twojego zespołu. Wyjaśnij swojemu stażyście zasady / zasady / wszystko. Upewnij się także, że stażysta ma mentora w zespole. Znalazłem mojego mentora się niezwykle cenne w pomagając mi wstać do prędkości. Wybierz mentora, który jest doświadczony, przyjazny i dostępny, aby odpowiedzieć na pytania stażysta. Wreszcie, nie dają stażysta wszystkie proste, nudne rzeczy. Daj mu / jej coś prawdziwego do pracy. Oni czują się świetnie o ich stażu, jeśli dużo dowiedział (a przez nich wyzwanie, dostaniesz, aby zobaczyć, czy mogą one być dobrą przyszłość pracownika).

Dla części B) Zaplanuj kilka wydarzeń towarzyskich! Grilla, kręgle, wieczór filmowy ... nic, aby pomóc stażysta czują się bardziej jak część grupy. Będzie to zabawne dla obu zaangażowanych stron.


4
Nie wszyscy stażyści jak wydarzeniach społecznych (zwłaszcza programiści wydają się być bardziej niż introwertyk ... sprzedawców na przykład). Myślę, że punkt A jest najlepszą i prawdopodobnie jedyną określoną zasadą: wykonywanie prawdziwej pracy. Nie mogę wymyślić nic bardziej zadowalającego niż obejrzenie mojego pierwszego projektu (kiedy wszystkie te błędy pojawiły się od ludzi używających go w sposób, w jaki nigdy nie wyobrażałem sobie, że zostanie wykorzystany). To zdecydowanie warunek, który sprawił, że mój staż okazał się wielkim sukcesem!
Louis Somers

+1 za część A - dałbym +5, gdybym mógł. To zdecydowanie sprawiło, że mój staż był satysfakcjonujący i przyjemny.
dj18

@Louis: To prawda, że nie każdy inżynier oprogramowania będzie chciał iść do spotkań towarzyskich. Uważam jednak, że w moim stażu, zdecydowana większość stażystów poszło do i cieszyć się te wydarzenia. Nie były jednak obowiązkowe ani nic. Moja firma miała mnóstwo stażystów chociaż .... w spółce z mniejszymi stażystów, wymuszone imprezy może być niewygodne!
Casey Patton

4

Byłem stażystą w firmie, że jestem obecnie pracuje na pełny czas teraz (od początku roku) i miałem naprawdę wspaniałe doświadczenie. Kiedy zaczynałem mój szef kazał mi pracować na wewnętrznych projektów pobocznych, aby pomóc mi przyzwyczaić się do oprogramowania ram / firmy. Kiedy byłem w stanie pracować w pełnym wymiarze czasu w okresie letnim byłem jak każdy członek zespołu po prostu płacą mniej :). Nauczyłem się wielu rzeczy w krótkim czasie, ponieważ nasz zespół nie sparowany programowanie co pozwoliło dla początkującego jak ja chłonąć wiele informacji i dobrych praktyk. Unikając przechodzenia przez ruchliwą pracy do intern jak zmienia nazwę zmiennej w 500 plikach byłaby korzystna dla obu stron. Im bardziej stażysta ma szansę nauczyć się lepiej dla nich i wszyscy zaangażować.


4

Jeśli są one w kolegium (junior będzie ostatnim roku), traktują je jak pracownika entry-level w odniesieniu do pracy i wyzwań.

Dać im prawdziwą pracę z jasnymi celami, które mają wymierne rezultaty.

Czy to oznacza, mające działać na ich dokumentacji, poprawek lub coś innego upewnij się, że dostajesz coś w zamian. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, mieć kogoś mentor to intern. Będą najprawdopodobniej będzie naprawdę zielono - pokazać im liny / dać im poczuć, że nie dostaną się w klasie / etc.

Uwzględnić je w opinii konstrukcyjnych, więc mogą zobaczyć, jak działa proces. Włączyć je do kodu opinii więc zobaczyć, jak to idzie. A co najważniejsze mają opinie kodu na swoich rzeczy.


3

Hehe, necromancing nagrodę;)

O hostowanych staży, wymaga:

  • czas : należy stosować się do stażystów; jego non-sens zatrudnić zasobu bez przestrzegania go. Planowania stażystów musi pasować do wymaganego czasu pracy (patrz niżej).
  • Projekty : jak już powiedział, muszą mieć prawdziwą pracę; projekt demo nie jest prawdziwym projektem (terminy, potrzeb klienta etc ...)
  • relacja : relacja jest ważniejsza od wiedzy; nie zatrudnić associal które pracują w piwnicy, prawda? :)
  • Zarządzanie : jeśli planujesz je (patrz niżej), trzeba je traktować jako pracowników zatrudnić; jak one działają z zarządzaniem?

W większości sytuacji, w których się spotkałem, pierwsze trzy punkty były kluczami: jeśli nie masz czasu, prawdziwej pracy i relacji dla stażystów, nie zrobią czegoś, co uważasz za dobrze wykonaną / przydatną pracę , oni „nie dowiesz się, jak pracować z WAS / firmie.

W tym czasie widziałem wiele (nieudanych) staży, w których „korepetytor” nie miał czasu lub gdzie stażyści pracowali 2 tygodnie w miesiącu dla projektu 2 miesiące: 4 miesiące na załatwienie sprawy zamiast 2? Czy jest to dopuszczalne? W niektórych przypadkach tak nie jest, szczególnie jeśli praca jest „posiekana”.

Jeśli chodzi o trzecią część, jeśli planujesz ich zatrudnić, wierzę, że to dlatego, że ich potrzebujesz. Pytanie brzmi, czy wynająć je, ponieważ są one dobre i dostaje rzeczy zrobić, czy tylko ze względu na ich wiedzę nabytą podczas staży .

Jeśli uważasz, że tak naprawdę nie wiesz, co zostało zrobione podczas staży, drugi powód może wskazywać na brak udostępniania, komunikacji lub zarządzania i powinieneś zapytać, czy twoje kierownictwo będzie w stanie sobie z tym poradzić.


Ciekawe punkty: czy sam mentorowałeś stażystów?

Tak w taki sposób, stażyści byli obserwowani przez mojego szefa dotyczących punktów administracyjnych i zarządzania. Byliśmy niektórzy inżynierowie mentor je w swojej pracy, w zależności od projektów pracowali dalej. Rezultat: kosztuje to również inżynierów.
JoeBilly

I wymienione wymagania według priorytetu, o czasie, jego klucz jak każdy zgadnie. Źle zaplanowana praktyka jest zła praktyka dla stażystów i firmy. O „posiekanej” sprawie roboczej spotkałem ją: zła praca, złe samopoczucie mojego szefa, użytkowników, stażysty i mnie. To wymaga więcej organizacji, aby go osiągnąć i może być utrudnione w przypadku stażu.
JoeBilly

2

Rands (z randów w spoczynku , Being Geek i kierujących ludzi ) napisali ogromny (i niesamowite) artykuł na ten temat w ostatnim czasie.

Punkty w swoim artykule wydaje się być przede wszystkim, że:

  • Twoje dni są policzone od dnia, w którym postawiłeś stopę w drzwiach. Powinno to wpłynąć na sposób podejmować decyzje.
  • Oceniasz firmę, a nie tylko firmę, która cię ocenia.

2

Musisz być świadomy etapu nauki stażysty i tego, co go motywuje . Pierwszy punkt pomoże Twojemu stażyście rozwinąć się jako profesjonalista, drugi pomoże ci rozwinąć się jako menedżer / lider.

Sugeruję czytanie Pragmatycznego myślenia i uczenia się, aby zrozumieć etapy uczenia się.

Zasadniczo mówi, że istnieją etapy uczenia się i pracy musi przejść przez nich. Już pierwsze etapy ludzie potrzebują jasnych przepisów kulinarnych z dobrze określonych kontekstach, pracują przez przykład. Potem uczą się rozwiązywać nowe problemy, a potem uczą się optymalizować swoją pracę. Więc chcesz dowiedzieć się, gdzie on stoi i zapewnić mu odpowiednio działać, bo inaczej nie nauczą.

Więc nie jest źle, aby dać swojemu małemu stażyście pracę, jeśli czujesz, że jest na tym etapie, jeśli musi nauczyć się czytać kod, nauczyć się mówić na swoich DSL, interakcję z twoimi usługami / bazami danych itp. Jeśli wyzwanie wykracza poza jego poziom będzie mu się nie uda, a niektórzy ludzie muszą jeszcze przezwyciężyć niewydolność jako demotivator.

Na motywacji istnieje kilka dobrych myśli w zarządzaniu 3.0 .

Chodzi o to, że każdy człowiek ma różne motywatorów na różnych poziomach. Ludzie szukają wyzwań, pieniędzy, statusu, wolności, władzy, wdzięczności, dopasowania, wyróżnienia się itp. Na różnych poziomach. To do ciebie, aby zrozumieć, co kieruje je i znaleźć sposób, aby zapewnić, że.

Staram się myśleć o tym, jak specyficzny wymiany walut do każdej osoby. Jeśli osoba tęskni za swoją, zaczyna pytać, czy firma zapewnia jej uczciwą ofertę. Jeśli moją walutą jest status, ale zapewniają mi tylko pieniądze, muszę w jakiś sposób wymienić pieniądze na status, aby poczuć się usatysfakcjonowanym, i często tracę podatki wymiany.

Jeśli chodzi o to, co powiedziano o rodzaju praktykantów, będę się sprzeciwiał tłumowi „prawdziwej pracy”.

Studia komputerowe często się nudzą wykonując „prawdziwą pracę” w segmencie korporacyjnym. To kolejna rzecz, którą musisz przejść, czując. Niektórzy ludzie lubią być akademickich, więc lepiej przekształcić je w mini-R & D, aby je narzędzia budować, metryk itd Pozwoli im poczuć naukowców wewnątrz korporacji, nie pozwól im czołgać z powrotem do akademickich frustracji z przedsiębiorstwa.

Inni ludzie są po prostu patrząc na szansę wydostać się ze świata fantazji akademickich i są chętni do nauki biznesu.


1

W czasach złych ekonomii (np 2009), zatrudnianie stażystów jest najlepszym sposobem dla firmy, aby kontynuować swoją działalność. Łatwo jest je wynająć przy bardzo niskich kosztach. W tym czasie ponad 50% pracowników działu oprogramowania to studenci stażyści. Potrzebujesz lidera zespołu, który poprowadzi stażystów w kierunku tworzenia oprogramowania. Lider powinien zapewnić jakość pracy wykonywanej przez stażystów i sprawdzić, czy postępują zgodnie ze stylami i tradycjami.

  • czas: czas pracy może być nieco dłuższy, ale mniej kosztowny
  • projekty: wykonujemy prawdziwe projekty, aby dostarczyć je klientom
  • kierownictwo: traktuj ich jak pracowników, mają również takie same coroczne urlopy, jak pracownicy zatrudnieni na stałe
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.