Czy sprzedawanie aplikacji na Androida w Android Market jest kiepskim pomysłem? [Zamknięte]


35

Właśnie zaczynam pracę nad tworzeniem Androida i pracuję nad kilkoma małymi „ćwiczącymi” aplikacjami. Na przykład jedna z nich to tapeta na żywo. Pozostałe są podobne pod względem wysiłku rozwojowego. Kiedy te aplikacje są gotowe, chciałbym je wymienić na rynku. Mogę je wymienić za darmo (a może nie), a są to proste aplikacje, ale jeśli wszystko pójdzie gładko, mogę spróbować zbudować i sprzedać większe i bardziej ambitne projekty w przyszłości.

Moje pytanie brzmi: czy mądrze jest sprzedawać aplikacje w Android Market pod własnym nazwiskiem? Rozglądając się po rynku, wydaje się, że prawie wszyscy sprzedają pod nazwą firmy, nawet jeśli są to sklep dla 1-2 osób. Zdecydowanie widzę zaletę tworzenia firmy, która sprzedawałaby moje aplikacje, gdyby były to duże aplikacje z udziałem zespołu ludzi. Ale tworzenie firmy, nawet jeśli tylko z imienia i nazwiska, wydaje się przesadą, wystarczy wymienić coś w rodzaju tapety na żywo. Z drugiej strony nie chcę narażać się na odpowiedzialność prawną ani inne potencjalne problemy, których nie przewidziałem. Jaki jest najlepszy sposób działania?

Do celów jurysdykcji prawnej jestem w Stanach Zjednoczonych. Rozumiem, że nie jesteś moim prawnikiem, a odpowiedzi nie stanowią porady prawnej.

Edytuj dla wyjaśnienia:

Żeby było jasne, chcę zapytać mniej o korzyściach związanych z zakładaniem firmy, a więcej o potencjalnych zagrożeniach związanych z jej brakiem. Innymi słowy, czy mogą wystąpić sytuacje, w których pobiję się i powiem „Och, gdybym tylko założył firmę, zamiast wymieniać to jako osobisty projekt!”.


1
FWIW, oto kilka osób, które najwyraźniej z powodzeniem sprzedają pod swoją prawdziwą nazwą: link link link link
Joshua Carmody

Odpowiedzi:


42
 1. Sprzedaż jako firma zapewnia ochronę prywatnych aktywów przed niezadowolonymi klientami, konkurentami i innymi osobami, które chcą cię wypróbować

 2. Sprzedaż pod nazwą firmy pomaga rozwijać markę. Prawdziwe imię jest nudne. Wymyśl coś kreatywnego i spraw, by nazwa była znana.

 3. W zależności od Twojego prawdziwego imienia i pochodzenia niektóre osoby mogą mieć pewne negatywne skojarzenia lub pomysły i zdecydować, że po prostu nie lubią Twojego imienia i nazwiska w kontaktach z Tobą (może nie dać Ci nawet 0,99 USD lub nawet wziąć Twoja aplikacja za darmo). Nazwa firmy chroni cię przed fobią.

 4. Posiadanie marki pomoże Ci zdobyć uznanie dla nowych aplikacji. Jeśli wrzucisz inną aplikację „Advanced Notes”, ma duże szanse, że pozostanie niezauważony. Jeśli nazwiesz go „CoolComp Notes”, to wzbudzi zainteresowanie, jeśli twoje imię jest powiązane ze świetnymi aplikacjami.

 5. Marka pomoże w łatwym i konsekwentnym nazywaniu aplikacji. Zamiast próbować wymyślić kolejną nazwę dla swojej następnej aplikacji, np. „Super Notes”, „Personal Finances Plus” i tak dalej, możesz po prostu zrobić z nich „CoolComp Notes”, „CoolComp Finances”. O wiele łatwiej i tworzy portfolio.

 6. Markę łatwiej sprzedać później i po wyższej cenie niż zbiór losowych aplikacji jakiegoś faceta o imieniu „Joshua Carmody”.


4
Myślałem, że nr 1 jest prawdą tylko wtedy, gdy zostałeś włączony? Przedsiębiorstwa jednoosobowe mogą mieć inną nazwę niż osoba, która je posiada, ale nie zapewniają tej „tarczy korporacyjnej”, prawda?
Joshua Carmody,

6
Nie jestem ekspertem od prawa amerykańskiego, ale myślałem, że LLC wystarczy. W każdym razie nie można uniknąć wizyty u prawnika.

4
@Developer Art Rzeczywiście, LLC chroni cię prawnie. Korporacja w USA jest uważana za odrębny podmiot prawny. Ostatecznie będziesz musiał płacić podatki dwa razy, ale jako osoba fizyczna / akcjonariusz / itp. Jesteś chroniony przed zabraniem osobistych aktywów.

2
Istnieją korporacje z ograniczoną odpowiedzialnością, które zapewniają ochronę, oraz deklaracje Doing Business As. To ostatnie prawdopodobnie wiąże się z wypełnieniem formularza z opłatą i znalezieniem taniej gazety, na której można umieścić pożądaną reklamę, ale osobiście ponosi odpowiedzialność.
David Thornley,

2
@Martin: Nawiasem mówiąc, naprawdę nie masz racji w powyższym wyjaśnieniu. „Akcjonariusz” nie musi posiadać akcji . Korzyści z LLC mają zastosowanie niezależnie od tego, czy jesteś podmiotem publicznym czy prywatnym. Twoja osobista odpowiedzialność, prawna lub kredytowa, nie może wykraczać poza twój udział w korporacji. Zobacz ograniczoną odpowiedzialność .
Aaronaught

22

Używanie nazwy organizacji do sprzedaży aplikacji na Androida jest dobrym pomysłem z tych samych powodów, dla których warto programować publiczne interfejsy zamiast bezpośrednio ujawniać prywatne dane:

 • Wygląda bardziej stabilnie. (Organizacja jednoosobowa nie ma żadnych innych powiązań niż dostarczanie aplikacji; nazwisko osoby jest powiązane z osobą i dziedziczy wszystkie jej więzi interpersonalne)
 • Oddziela aplikację (interfejs) od twórcy (implementacji). (Na przykład, jeśli ktoś wnosi wkład do aplikacji, można go uznać za członka grupy, ale nie członka tej osoby).

4
Uwielbiam twój drugi punkt, tyle myśli programista ... ale taka prawda. +1
Nils Schmidt,

5

Potencjalne niebezpieczeństwa, które widzę

 • Jak wskazuje Art Developer, może to mieć konsekwencje prawne. Nikt nie może Cię pozwać o bezpłatną aplikację na żywo, ale może się to zmienić w zależności od typu tworzonych aplikacji. Posiadanie LLC lub innej formy korporacyjnej w celu ochrony osobistych aktywów może być korzystne.
 • Mogą również wystąpić konsekwencje podatkowe. Jeśli generujesz przychody z tych aplikacji, posiadanie korporacji wokół nich może pozwolić Ci na odpisanie pewnych wydatków, których Ty jako osoba fizyczna nie możesz. Jeśli nie zarabiasz dużo na aplikacjach, jest to prawdopodobnie kwestia sporna, ale jeśli odniesiesz sukces, może zaoszczędzić trochę pieniędzy.
 • Możesz kontrolować swój profil Google i unikać wyświetlania potencjalnie podstawowych aplikacji na Androida, gdy potencjalni pracodawcy szukają Twojego nazwiska. Dobrze wykonana prosta aplikacja może skończyć się względnie mierną oceną i mieć udział w negatywnych recenzjach opartych na pechu. A nawet dobrze wykonana podstawowa aplikacja może dać niektórym pracodawcom fałszywe wrażenie twojego zestawu umiejętności. Dla pracodawców, którzy szukają programistów aplikacji mobilnych, oczywiście chciałbyś wskazać swoje wrażenia z korzystania z tych aplikacji. Z drugiej strony, jeśli ubiegasz się o stanowisko dewelopera Java w przedsiębiorstwie dla firmy konserwatywnej, posiadanie trzygwiazdkowej aplikacji na żywo tapety pojawi się na pierwszej stronie wyników, gdy Google, twoje imię może być przeczące.

Kiedy prowadziłem działalność jako osoba fizyczna (w USA), odpisałem wiele wydatków. Nie wiem, co więcej mogło zostać odpisane coś takiego jak Thornleyware, Inc. Ponadto, jeśli nie zarabiasz dużo pieniędzy, możesz nazwać to dochodem hobbystycznym i uniknąć płacenia określonych podatków od wynagrodzeń. (Nie jestem ani prawnikiem, ani księgowym. Porozmawiaj z jednym lub drugim, aby uzyskać wiarygodne informacje).
David Thornley,

@David - To absolutnie zależy od wysokości dochodu i powinno być omówione z księgowym. Zdarzają się sytuacje, w których firma ma sens kupować i posiadać taki zasób jak komputer, a nie osoba fizyczna kupująca ten sam komputer, zakładając, że istnieje uzasadniona potrzeba biznesowa tego zasobu.
Justin Cave,

4

Podniesiono tutaj wiele dobrych punktów, ale nie sądzę, że tak naprawdę wyjaśniłeś swoją motywację do pisania i sprzedawania aplikacji.

 1. To hobby, chcesz doskonalić swoje umiejętności i myśleć, że możesz coś dodać do rynku Android, i nie spodziewasz się, że będziesz sprzedawać się profesjonalnie jako programista Androida.

  • W tym przypadku nie masz wiele do stracenia, osobiście lub zawodowo. Nie byłoby złym pomysłem, aby dołączyć ekran warunków usługi przy pierwszym uruchomieniu aplikacji, aby przypomnieć użytkownikom, że tapeta nie ma certyfikatu FDA do użytku podczas operacji serca itp.
 2. Hobby, ale nadzieja, że ​​może przerodzić się w twoją pracę.

  • Przyjmij markę, adresy e-mail itp., Zgodnie z sugestią @mattnz. Jeśli jesteś na rynku pracy, a Twoje aplikacje odnoszą sukcesy, zawsze możesz dołączyć „twórcę popularnej linii aplikacji CoolApp na Androida z ponad 6 bilionami pobrań”. Jeśli nie wystartują tak, jak chcesz, nie musisz ich wychowywać.
 3. Mówisz o tym poważnie jak o chlebie i maśle.

  • Poproś prawnika i księgowego, aby doradzili ci, jak prawidłowo założyć firmę.

Powodzenia!


2

Dodanie do powyższego - Sprzedaż i marketing (gdy sprzedajesz coraz większe aplikacje). Dwie aplikacje, podobne funkcje, podobna cena, jedna pochodzi od „ACME Software Corporation”, a druga od „John Blogs, Nevada”. Który kupuje klient?

Kontakty nie powinny być nazwiskami osób. „Sales@acme.com, Support@acme.com, Accounts@acme.com sprawia, że ​​Twoja organizacja wygląda na„ większą ”i bardziej renomowaną niż„ joe.blogs@isp.com ”. Joe.blogs@support.acme.com sprawia, że ​​jesteś wyglądają na małe i bezbronne (co jeśli Joe zostanie zaniedbany przez niezadowolonego klienta), kto zapewnia wsparcie?).

Po nawiązaniu pierwszego kontaktu podanie nazwiska i adresu e-mail czyni go bardziej osobistym. Kiedy zdadzą sobie sprawę, że to zespół jednoosobowy, musisz ich przywiązać, wszystko, co musisz zrobić, to nie stracić ich, znacznie łatwiejsza oferta sprzedaży niż pierwszy kontakt.

Jeśli zaczniesz od nazwy jako marki, musisz później zmienić markę. Jeśli strategia wyjścia polega na sprzedaży Google za miliony, czy naprawdę chcesz sprzedać swoje imię? W najlepszym wypadku (z kilkoma wyjątkami, głównie w świecie mody), dewaluuje markę, używając nazwiska osoby.


Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem twój punkt widzenia. Myślę, że myślę: piszę 2 lub 3 proste aplikacje podczas nauki i wymieniam je w Android Market pod własnym nazwiskiem. Następnie, kiedy jestem gotowy stworzyć znacznie większy projekt i „poważnie” się z tym zająć, tworzę tożsamość firmy i wymieniam przyszłe aplikacje pod nazwą firmy. Kiepski pomysł?
Joshua Carmody,

4
@Joshua, niech Twoja firma „wykupi” stare aplikacje. Potem wygląda na to, że odnosi sukcesy, kiedy stajesz się poważniejszy.
Tim Williscroft,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.