Czy studia informatyczne kiedykolwiek zaszkodzą mojej zdolności do zatrudnienia? [Zamknięte]


33

Zbyt często widzę, że istnieje wielu zdolnych programistów bez dyplomów ukończenia studiów w dziedzinie informatyki, informatyki itp.

Teraz, gdy czytam więcej artykułów na temat gorszych wyników w nauce i nieistotności stopni naukowych (szczególnie jako programista), czy stopień uniwersytecki kiedykolwiek zaszkodzi mojej zdolności do zatrudnienia? (Również od czterech lat, kiedy kończę szkołę)

PS Idę do UC Irvine; czy sama szkoła miałaby znaczenie w znaczeniu tego stopnia?


6
Być może masz zbyt wysokie kwalifikacje . Uważam, że nie o to się martwisz.

4
Wydaje mi się, że szukasz wymówki, aby porzucić naukę lub zmienić specjalizację.
Mike Baranczak

36
Może to „zranić” twoją tolerancję bycia zatrudnionym do pracy nad projektami, które popełniają wszystkie błędy, których nauczyłeś się unikać na uniwersytecie, oraz z kolegami z drużyny, którzy bronią tych głupot jako „projektu”.
keppla

1
@keppla - zdecydowanie tak, +1.
Jas

1
Nigdy nie miałem wrażenia, że ​​mój stopień był przeszkodą. Żałuję, że nie spędzam więcej wolnego czasu na studiach, uczestnicząc w projektach typu open source lub uzyskując tytuł magistra.
Thomas Langston

Odpowiedzi:


65

Nie.

Powodem, dla którego wydaje się, że wielu programistów samouków „robi duże bez dyplomu” jest ten sam, co dla wszystkich ludzi, którzy dożyli do 120 lat, żyjąc na papierosach i bekonie i codziennie pijąc butelkę whisky : wyjątki przyciągają wiele uwagi .

Dobrzy programiści-samoukowie są w rzeczywistości dość rzadcy. W przeszłości odziedziczyłem bazy kodu, które zostały zbudowane przez programistów samouków. Nie trzeba dodawać, że okropności, takie jak tabele skrótów używane jako tablice, obfitowały. Nie słyszysz o tym, ponieważ jest to właściwie to, czego można się spodziewać - tylko wtedy, gdy widzisz pracę wykonaną przez ludzi bez formalnej wiedzy informatycznej, możesz zobaczyć, ile ich brakuje. Oczywiście jest to ruchoma skala (innymi słowy, spójrz na to przez parę okularów 80/20) i indywidualnie niektórzy ludzie mogą być świetni - ale ogólnie - wszystko inne jest takie samo - inteligentne pieniądze są na osoba ze stopniem naukowym.


36
„inteligentne pieniądze spoczywają na osobie posiadającej dyplom”. Nie z mojego doświadczenia. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​inteligentne pieniądze są skierowane do inteligentnych ludzi, co jest prostopadłe do posiadania dyplomu.
Rein Henrichs

12
@Bobby jeszcze nie tak dawno temu, że prawie wszyscy programiści byli samoukami ... Inteligentne pieniądze spoczywają na osobie o sukcesach ;-)
Steven A. Lowe

31
To prawda, dobrzy programiści bez dyplomu CS są rzadkością. Ale z mojego doświadczenia wynika, że ​​dobrzy programiści z dyplomem CS są równie rzadcy.
nikie

16
+1: robi Degree = Good developer? Nie Degree + Good Developer = Great Developer. Ale . Jeśli masz kamienie, aby być „dobrym” lub „wielkim”, wówczas formalne wykształcenie podniesie cię na wyższy poziom. Tak się Goodstaje Greati Greatstaje się Truly exceptional.
Binarny Worrier

12
Wiele osób z dyplomem CS nie może również programować.
Job

15

Stopień otworzy przed tobą garść drzwi (rekrutujący używają tego jako podstawy. Musisz być programistą gwiazd, aby zostać wybranym na rozmowy kwalifikacyjne, jeśli nie masz dyplomu CS / pochodzisz z rodowodem). Bardzo ważny jest także aspekt społeczny dyplomu - twoi obecni koledzy z klasy będą w przyszłości zatrudniać menedżerów / rówieśników / ankieterów.

Zdobądź dyplom!


Zgadzam się i dodam, że chociaż istnieją przykłady programistów samouków bez dyplomów CS, jest ich o wiele mniej bez żadnego stopnia.
agradl,

10

Wszystkie rzeczy są równe, posiadanie dyplomu poprawi ci szanse na zatrudnienie, a nie posiadanie go znacznie ograniczy dostępną pracę.

Po pierwsze, istnieje wiele firm (zazwyczaj Fortune 1000), które na ogół nie będą wyższymi programistami wewnętrznymi, chyba że uzyskają co najmniej stopień licencjata. Być może będziesz w stanie dostać się do pracy i pracować tam na podstawie samych twoich umiejętności, ale wewnętrzne zasady mogą uniemożliwić ci znalezienie pracy, jeśli mówią, że musisz mieć dyplom.

Po drugie, firmy automatycznie filtrują kandydatów na podstawie ich wypowiedzi w CV i być może będziesz musiał wykonać więcej pracy nóg, aby uzyskać swoje CV przed osobą, która może przyprowadzić cię na rozmowę kwalifikacyjną.

Po trzecie, można go wykorzystać jako wymówkę, aby zapłacić mniej pieniędzy po znalezieniu pracy. Zasadniczo dotyczy to tylko dużych firm, ponieważ mniejsze firmy zrozumieją, że niektórzy naprawdę dobrzy programiści nie mają dyplomu. Jednak wiele firm płaci za ciebie na podstawie tego, jakie są „stawki rynkowe” i ogólnie rzecz biorąc, osoba z dyplomem zarobi więcej pieniędzy niż osoba bez dyplomu.

Po czwarte, pomaga w odniesieniu do polityki biurowej. Ponownie, jest to prawdopodobnie większy problem w przypadku dużych firm niż w przypadku mniejszych, ale w dziedzinach, w których stopień jest mniej lub bardziej oczekiwany, oczekuje się, że twój przełożony będzie miał co najmniej taki sam stopień jak ty, a zatem, gdy tylko pracujesz w branży przez jakiś czas, możesz spotkać się z polityką biurową, jeśli nie masz dyplomu, ale nadzorujesz osoby, które mają stopnie lub stopnie naukowe. Jest to również jeden z powodów, dla których widzisz ludzi, którzy wracają na studia magisterskie lub MBA po kilku latach pracy w branży - próbują awansować na wyższy szczebel kariery, a dodatkowe stopnie są nieoficjalnie obowiązkowe dla tego ruchu.

Teraz zrzeczenie się odpowiedzialności: są wyjątki od każdej reguły i spotkasz programistów, którzy nie mają dyplomu, ale mają się bardzo dobrze, ale dla każdej takiej historii są programiści, którzy wracają do szkoły, aby mogli dostać pole wyboru „ item ”i zajął się karierą. Ponadto, częściej niż nie, to, gdzie chodzisz do szkoły, nie ma znaczenia tak samo, jak samo uzyskanie dyplomu, istnieją pewne ograniczone przypadki, w których posiadanie dyplomu z danej szkoły może doprowadzić do polowania na głowę, ale gdy dostaniesz tę pierwszą pracę, przekonają się, że większości ludzi to nie obchodzi.


Świetna odpowiedź. +1
Adam Arold

9

Nie, nawet ci pracodawcy lubią rozpowszechniać takie BS, aby udostępnić wystarczającą liczbę niewykształconych talentów do niedopłaconej i „ekscytującej” pracy z małpami kodowymi.

Idź do tego stopnia TERAZ.


6

Nie zaszkodzi twojemu zatrudnieniu w powiązanej dziedzinie. To, czy posiadanie dyplomu naukowego pomaga, czy nie, zależy od charakteru pracy, o którą się ubiegasz, od konkretnych pracowników HR czytających twoje CV, jakości edukacji i całej masy innych czynników. Ale w rzeczywistości rzadko posiadanie dyplomu byłoby wadą.


6

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​pracodawcy szukają dwóch cech potencjalnego zatrudnienia:

  • Inteligencja
  • Osiągnięcie

i niekoniecznie w tej kolejności. Czy zrobiłeś coś, z czego ludzie korzystają? Czy jesteś zmotywowany, masz motywację do gry zespołowej? Ukończenie studiów z godnym dyplomem GPA pokazuje niektóre z powyższych; jeśli zdobędziesz też odpowiednie doświadczenie, wypełnisz luki.

W każdym razie ukończenie tego, co zaczynasz, jest godne pochwały i żaden pracodawca (dla którego naprawdę chciałbyś pracować) nie ukarałby cię za ukończenie - ani nie pochwaliłby cię za rezygnację.


2
+1 za osiągnięcie. Uzyskiwanie dyplomu jest tym i pokazuje, że możesz rzeczywiście z czymś przejść. Nie chodzi o to, że zbyt trudno jest poluzować sobie drogę do college'u, ale dobrze się to robi i uzyskuje odpowiednie stopnie (lub w przeciwnym razie ma coś do pokazania).
Macke

2

Czy chcesz programować przez całe życie? Stopień CompSci obejmuje więcej niż tylko programowanie; dużo więcej życia w IT poza programowaniem. Pod wieloma względami jest to otwieracz do drzwi, którego możesz nie wziąć pod uwagę, a na pewno, jeśli spojrzysz trochę na poruszanie się po branży, wyposaża cię lepiej niż UCZ SIĘ FANTASTYCZNEGO KORZYSTANIA Z JĘZYKA w bardzo niepokojąco krótkim czasie kariery przemysł, a nie programista.

DoInterest - nie mam dyplomu CompSci - mam podyplomowy spadek technologii informatycznej oparty na kilku innych rzeczach - ale zakładam, że twoim zainteresowaniem w zadaniu tego pytania jest to, czy w ogóle ukończyć studia, a nie podążać nieco okrężną drogą dokąd idziesz.

Zdaję sobie sprawę - także - że istnieją czynniki dotyczące edukacji na studiach w USA - ze względu na związane z tym koszty - które mogą zabarwić twoją decyzję. Byłbym jednak za uzyskaniem dyplomu, jeśli możesz, ponieważ nie tylko znacznie poszerza to twój umysł, ale może być również przydatnym punktem wyjścia do pracy w sieci. Jeśli istnieją względy finansowe, jakie są opcje na pół etatu?


2

Nie.

Między innymi BSCS jest filtrem dla wielu miejsc. Jeśli go nie masz, nie masz ochoty na to zadanie.

BSCS zapewnia rzetelną dyskusję na temat teorii i historii informatyki, która w innym przypadku musiałaby wiedzieć, jak samokierować. Jeśli nie wiesz, czego nie wiesz, trudno się tego nauczyć.

Moim zdaniem niemożliwe jest nauczenie się niektórych rzeczy bez nauczyciela. W szczególności matematyka na wyższym poziomie, która okazuje się być wielką rzeczą, jeśli chcesz ciekawych prac.

Uczelnia zapewnia również poziom akulturacji w kulturze umysłowej (co może być dla wielu studentów ważną sprawą).

Jeśli ktoś cię nie zatrudni, ponieważ masz dyplom, odejdź zadowolony, że nie dostałeś tam pracy.


2

Praktyczność> Idealność

Powiedzmy, że jesteś pracodawcą.

Powiedzmy, że masz wiele aplikacji i że NIE JEST MOŻLIWE przeczytanie ich uważnie

Czyją aplikację wyrzucisz jako pierwszą?

Oczywiście, ten z niskim GPA lub bez stopnia. Czemu? Nie wiem, czemu nie? Czy znasz lepszą opcję?


2

Inteligentny programista nie pozwoli, aby jego dyplom przeszkodził mu w byciu świetnym programistą. Uniwersytet może nauczyć cię naprawdę złych rzeczy (kiedyś profesor powiedział mi, że mój szef nie byłby szczęśliwy, gdybym mógł sprawić, że oprogramowanie mojej firmy działa dwa razy szybciej. Słowo po słowie.) Inteligentny programista wie, jak filtrować mądrość mogą wykorzystać w prawdziwym świecie ze śmieci od naukowców, którzy poszli do szkoły, po tym, jak nie udało im się utrzymać prawdziwej pracy przez sześć miesięcy i nigdy nie wrócili. (Nazywaj mnie cynicznym, ale uważam, że większość „badań” akademickich w naszej dziedzinie jest zdecydowanie pozbawiona zastosowania w świecie rzeczywistym.)

Więc jeśli jesteś inteligentnym programistą, twój stopień nie będzie na twojej drodze.

Jeśli nie jesteś inteligentnym programistą, masz o wiele więcej powodów do zmartwienia niż stopień spowolnienia.

W obu przypadkach nie będzie to twój największy problem.


+1. Bardzo prawdziwe. Co ciekawe, widziałem, jak starsi specjaliści z branży mówią też całkiem szalone rzeczy. Myślę, że wspólnym tematem nie jest rozwijanie zdolności adaptacyjnych. np. „Programowanie biznesowe zaczyna się i kończy na COBOL”. Myślę, że jeśli to wszystko wiesz i wkrótce przejdziesz na emeryturę, utrzymując kod COBOL, to nie ma znaczenia.
Tabele Bobby'ego

2

Wręcz przeciwnie, programy informatyczne sprawiają, że jesteś bardziej zbywalny i dodajesz do swojego obecnego zestawu umiejętności. W rzeczywistości, jak zapewnia Krajowe Stowarzyszenie Szkół Wyższych i Pracodawców , pensje dla kierunków informatycznych są obecnie jednymi z najwyższych i wynoszą średnio 63 017 USD.

Nawet jeśli posiadasz już umiejętności i wiedzę specjalistyczną wymaganą przez programistę komputerowego, pieczęć dyplomu informatyki z akredytowanej uczelni da ci coś do pokazania.


0

Stopień informatyki jest prawie na pewno dużym plusem z wielu powodów.

Jeśli mówisz „Mam fajną ofertę pracy opartą na moim dotychczasowym doświadczeniu, czy powinienem zaakceptować i nie robić dyplomu”, to jest toss-up: trudniej będzie znaleźć pracę bez dyplomu, ale mam nadzieję, że będzie być miejscami pracy, które będą cenić ponad cztery lata doświadczenia handlowego.

Jeśli mówisz: „Chcę uzyskać stopień naukowy z matematyki lub nauk ścisłych, a nie informatyki”, prawdopodobnie jest to w porządku (w zależności od Twojej lokalizacji): większość prac, które widzę, wymaga dobrego stopnia naukowego i nie nalegam, aby było to informatyka .

Ale jeśli nie jesteś pewien, stopień informatyki staje się, jak sądzę, coraz bardziej normalny. (I zdecydowanie się różnią, niektóre z nich to czysta teoria, inne to „jak nauczyć się Javy za cztery lata”, a różni ludzie będą bardziej cenić różnych. Niestety nie umiem mówić uniwersalnie.)


0

Nie umiem powiedzieć, czy to w ogóle poważne pytanie.

Teraz, gdy czytam więcej artykułów na temat gorszych wyników w nauce i nieistotności stopni naukowych (szczególnie jako programista), czy stopień uniwersytecki kiedykolwiek zaszkodzi mojej zdolności do zatrudnienia? (Również od czterech lat, kiedy kończę szkołę)

Prosta odpowiedź na to pytanie brzmi: nie

Stopień naukowy, nad którym pracujesz, obejmuje dużą wiedzę. Niektóre z nich wykorzystasz każdego dnia, inne będą zależały od tego, gdzie skończysz za 4-5 lat, najważniejsze są ogólne wymagania edukacyjne.

Pracodawcy chcą, aby ktoś umie czytać i pisać, a ogólne wymagania edukacyjne potwierdzają przynajmniej podstawowe zrozumienie. Prosty stopień BS przechodzi długą drogę.


0

Powiem „tak” na twoje pytanie, na podstawie użycia tego słowa kiedykolwiek . Obecnie posiadanie certyfikatu w czymś, na przykład Microsoft Certified Professional, może zaszkodzić twoim szansom. Jeśli byłeś dobry w swojej pracy, dlaczego miałbyś tego potrzebować itp.?

Więc jeśli wszystko pójdzie tak, jak jest, to w ciągu kilku dekad ludzie będą się zastanawiać, dlaczego poszedłeś na studia. Z pewnością powinieneś kodować, odkąd skończyłeś 6 lat, zanim skończyłeś 12 lat, stworzyłeś swoją pierwszą aplikację internetową dla miliona użytkowników, masz ogromne portfolio, zanim skończysz liceum (czy nadal będzie liceum?) Itp. i nie musiałem iść na studia. Więc pójście na studia koreluje z brakiem umiejętności kodowania.

Mogłoby się wydarzyć. Ale jeszcze nie teraz. Zostań w szkole.


0

To nie będzie bolało To może, ale nie musi pomóc.

IMO, twoje szanse na uzyskanie ogólnego zadania programistycznego ( szczególnie na poziomie podstawowym) są większe z tym stopniem niż bez niego, po prostu dlatego, że większość pozycji wymienia go jako wymaganie. Po prostu nie zostaniesz uznany za kandydata na stanowisko bez niego, chyba że znasz ludzi, którzy znają ludzi lub mają gotowy produkt, na który możesz wskazać.

Pomaga także, jeśli dyplom pochodzi z programu, o którym wiadomo, że jest całkiem dobry; Nic nie wiem o UC Irvine, więc nie mogę tego komentować.

Jeśli jednak chcesz pracować jako programista w konkretnej dziedzinie aplikacji, takiej jak biotechnologia, lepiej jest uzyskać stopień naukowy w odpowiedniej dziedzinie (biologia) i nauczyć się programowania na boku. Ryzyko polega na tym, że twoje umiejętności mogą nie zostać zbyt dobrze przeniesione; Widziałem kod, który działał wystarczająco dobrze dla konkretnej domeny, ale znacznie poniżej standardów branżowych.


-1

Jedyną osobą, która może zaszkodzić twojemu zatrudnieniu z dyplomem CS, jesteś ty

Z pewnością pomoże, ale wiem, że 4.0 honoruje studentów, którzy wciąż szukają pracy, dlaczego? Oszukiwali drogę przez college. Nic nie wiedzą i nie udało im się uzyskać pełnego obrazu. Nie mogą przejść wywiadu.

Niektórzy ludzie nie potrafią towarzysko wyjść z papierowej torby, nie mówiąc już o programowaniu z jednego! Musisz być w stanie mówić dobrze i pewnie.

Niektórzy ludzie nie mogą programować ani wykazywać, że faktycznie napisali kod na studiach. Język nie ma znaczenia, umiejętności są tym, czego potrzebujesz.

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie są bezrobotni i większość z nich chce winić to za coś innego niż siebie.

PS Idę do UC Irvine; czy sama szkoła miałaby znaczenie w znaczeniu tego stopnia?

Poszedłem do Cal State Northridge, zaufaj mi, pracuj z dupami, ucz się podstaw, wykonuj swoją pracę, ujawnij się, a poradzisz sobie z dyplomem CS. Masz jeden zastrzyk w życiu, żeby zrobić college, to się liczy. W żaden sposób stopień naukowy nie może zaszkodzić twojej zdolności do zatrudnienia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.