Opracowywanie aplikacji na Androida dla kogoś innego


11

Opracowaliśmy kilka aplikacji i opublikowaliśmy je w Android Market. Piszemy teraz aplikację, którą inna firma będzie markować i sprzedawać za pośrednictwem własnego konta wydawcy. Druga firma nie ma doświadczenia z Android Market ani z programowaniem Androida. Będę wdzięczny za wszelkie spostrzeżenia innych osób, które spotkały się z podobnymi sytuacjami. Szczególnie martwię się o następujące obszary:

 1. Podpisywanie aplikacji
  Alternatywy, które widzimy to: podpisuj przy użyciu naszego zwykłego klucza; utwórz parę kluczy do podpisu specyficzną dla drugiej firmy i podpisz ją; lub pomóż drugiej firmie zainstalować system programistyczny, wygenerować parę kluczy i samodzielnie podpisać umowę. Ten ostatni wymagałby od nas przesłania źródeł projektu, które przedstawiają własne problemy. Czy oprócz naszego zainteresowania wysłaniem źródła wybór ma znaczenie?

 2. Licencje
  Ponieważ kontrola licencji zostanie przeprowadzona na ich koncie, kod będzie musiał osadzić swój klucz publiczny w celu odszyfrowania odpowiedzi na licencję. Czy jest jakiś powód, dla którego powinni się martwić udostępnieniem nam tego klucza? Czy są jakieś alternatywy dla nich, którzy dzielą się z nami kluczem?

 3. Publikacja
  Druga firma odpowiada za cały marketing i sprzedaż; jesteśmy odpowiedzialni za rozwój aplikacji. Z tego, co możemy powiedzieć, Android Market nie jest skonfigurowany, aby umożliwić czyste rozdzielenie tych ról. (Zakłada się, że programista będzie także wydawcą). Utrudnia to wypracowanie podziału odpowiedzialności za proces publikacji. Naszym początkowym pomysłem było dostarczenie im pliku .apk i umożliwienie mu obsługi tego. Kwestia licencji była pierwszą oznaką, że byliśmy naiwni w tej sprawie. Sam proces publikowania jest raczej techniczny i widzimy dwie alternatywy: wykonaj je wszystkie kroki lub poproś, aby dali nam dostęp do konta wydawcy i zrób to sami. Co robią inni?

Odpowiedzi:


3
 1. Podpisując aplikację wygenerowałbym osobny klucz dla firmy i podpisałem go sam. Druga firma nie wydaje się, aby na poziomie technicznym docenić znaczenie firmy prywatnej. Nie jestem też pewien, jaka jest twoja umowa, ale mogą w późniejszym terminie poprosić o klucze użyte do podpisania aplikacji, którą sprzedają. Jeśli podpiszesz go własnym kluczem, oznacza to, że potencjalnie mogą podpisywać inne aplikacje za pomocą tego klucza i sprzedawać je, czego nie jestem pewien, czy chcesz. Jeśli nie masz nic przeciwko wysyłaniu źródeł do drugiej firmy (ze wszystkimi związanymi z tym kosztami pomocy związanej z pomaganiem im w tworzeniu systemu programistycznego), jest to dobra opcja.

 2. Licencje Patrz wyżej. Jeśli masz ich klucz, możesz podpisywać aplikacje jako druga firma, co może nie być w porządku. Posiadanie przez każdą firmę własnych kluczy stanowi najmniejszy potencjał konfliktu.

 3. Publikowanie Jest to obszar, z którym jestem najmniej zaznajomiony. Wydaje mi się, że odpowiedź będzie zależeć od twojego związku - czy jest to jednorazowy czy pierwszy z wielu? Jeśli jest to jednorazowe i masz dobre relacje, możesz poprosić o tymczasowy dostęp i zrobić to sam; jeśli wyobrażasz sobie dalszą pracę na drodze, przejście przez ból ich nauczania znacznie ułatwiłoby drogę.

Mam nadzieję, że to pomaga!


Jesteśmy teraz w trakcie procesu i Twoje sugestie były pomocne. Wygenerowaliśmy osobny klucz do podpisu wyłącznie do użytku we wspólnych projektach z tą jedną firmą. Po kilku sugestiach i wskazaniu dokumentów Android, zgodzili się wysłać nam swój klucz publiczny. Wysłaliśmy im .apk za pomocą ich klucza w LVL. Spędziliśmy trochę czasu, przeprowadzając je przez proces przesyłania, ale to jeszcze nie koniec. Największą skargą, jaką do tej pory mam, jest to, że obie firmy muszą być zaangażowane w testowanie odpowiedzi na licencje. Nadal jesteśmy w środku tego. Było wolno, ale dotrzemy tam. Dzięki!
Ted Hopp

2

Prawdopodobnie nie chcą tego robić sami (chyba, że ​​są firmą programistyczną) ani nie chcą być w tobie zamknięci, więc zdobądź osobny klucz i załatw wszystko.

Jeśli możesz wyjąć techniczne elementy procesu publikowania, być może coś cię interesuje.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.