Czy Agile / Scrum może być używany przez 1 lub 2 programistów?


63

Wszystko, co czytałem i badałem do tej pory, opisuje, jak Agile / Scrum świetnie współpracuje z zespołami od 4 do 6 członków, a może nawet więcej.

W moim obecnym sklepie mamy około 8 programistów, ale biorąc pod uwagę charakter liczby projektów i liczbę obsługiwanych działów, nigdy nie mamy przypisanych więcej niż 1 lub 2 ludzi do danego projektu.

Czy nadal mogę używać Agile / Scrum z zespołem 1 lub 2 programistów? Pracuję nad przekazaniem propozycji menedżerowi, aby zaczął pracować z tą metodologią, ale muszę być w stanie wyjaśnić, jak zmniejszyć skalę dla małej ekipy programistów, lub przekonać ich, aby upewnić się, że otrzymamy więcej członków na dany temat projekt.


34
Nie udało mi się zastosować programowania par do zespołu 1 programisty

8
Samo planowanie pokera nie jest zabawne.
Tomas

4
@flybywire: Postaraj się rozwinąć syndrom wielu osobowości i upewnij się, że nowa mentalnie osoba jest dobrym programistą. Następnie możesz sparować program.

Spójrz na ten interesujący eksperyment ze scrumem 1-osobowym, który znalazłem podczas badania tego dokładnego pytania dla zespołu 2-osobowego samll. 21apps.com/agile/doing-agile-in-a-team-of-one
AudioDan 27.04.2012

Odpowiedzi:


27

Na pewno możesz stosować pewne zwinne zasady w swoich projektach, nie musisz używać scrum, używaj tego, co będzie dla ciebie najlepsze . Z pewnością możesz skorzystać z niektórych metod XP i niektórych praktyk scrumowych. Ale prawdopodobnie nie jest to „książka”, 1-2 osobowy zespół jest po prostu zbyt mały, nawet jak na ten niewielki napowietrzny splot przynosi, zacznij od tego, co mówi książka, a następnie porzuć wszystko, co poczujesz się nieistotne po pewnym czasie. Po prostu nie rezygnuj z retrospekcji, na pewno warto poświęcić czas na omówienie problemów i znalezienie dla nich rozwiązań.


3
absolutnie. Słowo kluczowe jest „zwinne”. Książka „praktyki zwinnego programisty” ( asset1.pragprog.com/titles/pad/practices-of-an-agile-developer ) może być pomocna w wyborze przydatnych narzędzi.

4
+1 za brak rezygnacji z retrospekcji. Zbyt wielu ludzi unika ich, aby uniknąć bólu związanego z koniecznością zmiany.
Catchops

13

Tak, możesz zastosować zasady Scrum / Agile dla 1 osoby. Jeśli chcesz osobistej produktywności, spójrz na technikę Pomodoro lub GTD .

Techniki zwinne są odpowiednie dla mniejszych zespołów, ponieważ w większych zespołach trudniej jest zarządzać komunikacją. Z 1 lub 2 osobami opracowującymi projekt (i klientem) powinieneś być w stanie pracować bardzo zwinnie. proponuję przeczytać manifest zwinny jako dobry początek zwinności. W przypadku Scruma sugerowałbym, aby spojrzeć na Scruma z okopów . Wygląda na to, że Kanban jest teraz modny i istnieje również osobisty Kanban !


Kocham tego osobistego Kanbana! Niedługo dostanę moją własną deskę!
Dillie-O

6

Gdybym był tobą, zarządzałbym i wizualizowałbym moje zadania i priorytety za pomocą Kanbana i przyjąłbym niektóre praktyki XP: programowanie oparte na testach, retrospektywy i boksowanie czasu są prawdopodobnie dobre na początek. Później, podczas retrospekcji, możesz zidentyfikować więcej praktyk, które uważasz za potrzebne.

Kanban jest bardzo mało nakazowy. Wszystko, czego tak naprawdę wymaga, to:

  1. Wizualizujesz przepływ pracy
  2. Ograniczasz swoją pracę w toku (szczególnie przydatne w twoim przypadku)

Chodzi o to, że korzystasz z innych praktyk, które uważasz za przydatne, a XP jest doskonałym źródłem tych praktyk.

Oświadczenie: Nigdy tego nie próbowałem, ale byłoby na szczycie mojej listy rzeczy do wypróbowania, gdybym był w tej samej pozycji.


Jedyny problem, jaki widzę, to skłonienie właściciela produktu do pełnego uczestnictwa. Ktoś, kto ma uprawnienia do ustalania priorytetów wyników rozwoju, musi się przyłączyć i mieć wysoką dostępność.

1
Wskoczyłem do Personal Kanban około 3/4 miesięcy temu i bardzo mi się podoba! Myślę, że jest to trampolina we właściwym kierunku dla innych w mojej grupie. Dzięki!
Dillie-O

4

Absolutnie i bez pytania. Zapoznaj się z książką Pragmatic Programmer, aby uzyskać więcej informacji o tym, jak poszczególni programiści mogą pracować zwinnie. Zasoby Scruma do indywidualnej pracy są trudniejsze do zdobycia, jednak podstawową koncepcję iteracyjnego rozwoju można zastosować do dowolnej grupy roboczej.

http://www.pragprog.com/the-pragmatic-programmer


2

Powiedziałbym, że możesz używać technik z różnych zwinnych metod, ale nie powinieneś używać Scruma, jak opisano w Przewodniku po Scrumie, ponieważ nie możesz wypełniać ról. Scrum jest przeznaczony dla zespołów 4-11 osób. Ale wiele zwinnych metodologii, w tym Scrum, może zapewnić punkt wyjścia.


1

Niedawno przeczytałem tę książkę o scrum: Agile Project Management with Scrum

Dla mnie była to moja pierwsza książka o scrumie i zrobiła to dla mnie, naprawdę koncentruje się na tym, jakie podstawowe zasady są ważne. Myślę, że niektóre z tych zasad mogą mieć zastosowanie i pomagać zespołom 1-2 osobowym.


1

Tak, możesz używać zwinnych metod tylko z dwoma programistami, ale zawsze potrzebujesz dedykowanego menedżera klienta / produktu. Mając tylko jednego programistę, powiedziałbym, że nie, głównie dlatego, że osobiście lubię pracować w zespołach, ale także dlatego, że tak naprawdę nie można sparować programu, a tym samym przegapić wszystkie możliwości udostępniania kodu. Czterech do sześciu programistów + jeden menedżer produktu to idealny rozmiar dla zwinnego projektu. Co więcej, podgrupy mają tendencję do tworzenia, które w pewnym sensie pokonują cel.

Oczywiście nie znam twojej dokładnej sytuacji, ale wydaje mi się, że jednocześnie realizujesz wiele projektów. Sugeruję, że powinieneś spróbować wysunąć pomysł zmniejszenia liczby współbieżnych projektów, a zamiast tego, powiedzmy, dwa zespoły pracujące nad jednym projektem. Byłby to pierwszy krok do poprawy Twojej sytuacji i ułatwienia zastosowania zwinnego procesu.

Wiele można powiedzieć o złym przełączaniu zadań i niszczeniu projektów, ale tak naprawdę nic dobrego z tego nie wynika. Zawsze.


0

Myślę, że 2 programistów instynktownie domyślnie stosuje system podobny do zwinnego, nawet jeśli nie zamierzają tego jawnie robić. Naturalnie będą ze sobą rozmawiać i powtarzać swoje zamówienia.


1
Lub bardziej prawdopodobne, że skończysz z dwoma kowbojskimi programistami.
zkent

0

Patrząc na to z innej strony:

Dlaczego nie uważasz wszystkich 8 programistów za członków tego samego zespołu Scrum? W ten sposób uzyskasz efekt przesłuchu między projektami. Może nawet nie musisz angażować ludzi w konkretne projekty?

Gdy do Twojego sklepu zostanie dodanych więcej osób, możesz podzielić zespół na dwa mniejsze.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.