Czy profesjonalni programiści wciąż marzą o tworzeniu aplikacji zmieniających branżę / świat? [Zamknięte]


12

Jestem programistą hobbystycznym. Brak rzeczywistych terminów, informacji zwrotnych od klientów lub przeglądów wydajności pozostawia mi swobodę marzeń o posiadaniu i wdrażaniu Next Great Idea, który zmienia świat. Oczywiście wiem, że prawdopodobnie mam większą szansę na wygraną w loterii, ale fajnie jest wyobrazić sobie wyrzucenie jakiejś w pełni domowej aplikacji, która niszczy status quo.

Wiem, że wielu profesjonalnych programistów ma projekty poboczne, niektóre dla zysku, a inne nie. Zastanawiałem się, jak dziś rano pójść do pracy (nudna praca bez IT), czy konieczność kodowania jedzenia zwykle tłumi sen? Czy większe doświadczenie sprawia, że ​​jesteś zmęczony i bardziej skupiasz się na realizowanych projektach?

Nie próbuję być przygnębiony, po prostu interesuje się nastawieniem prawdziwego profesjonalisty oprogramowania :-)


1
Przejdź na biotechnologię.
Job

Powinieneś obejrzeć Blade Runner (ostatni) ...

Odpowiedzi:


29

Tak.

Ci, którzy tego nie robią, zwykle zmieniają karierę.


12
Tak i zmieniają świat, ale możesz nigdy nie wiedzieć, że świat się zmienił. xkcd.com/664
Tim Williscroft

@Tim Williscroft World powinien się zmienić tylko wtedy koderzy nowej generacji będą nadal marzyć o tworzeniu aplikacji zmieniających branżę / świat :)
Gopi

@Tim: Dzisiejszy XKCD jest również istotny: xkcd.com/864 ;)
Macke

2
Większość z nas nie marzy o zmianie świata, po prostu o utrzymaniu go i być może w ciągu 10 lat może kupić ładny nowy dom lub samochód.
jwenting

16

Absolutnie

Jeśli już, kodowanie mojego jedzenia, jak mówisz, sprawiło, że śniłem więcej . Doświadczenie, które zdobywałem przez lata, pozwala mi lepiej zrozumieć rzeczywistą pracę, która byłaby zaangażowana w realizację marzenia, ale wciąż marzę.


7

Nie ja. Nawet nie próbuję.

Świat nie chce być zbawiony ani ulepszony.

Właściwie to po prostu lubię pisać kod i rozwiązywać problemy. Nie spodziewam się też, że kolejna łamigłówka Sudoku rozwiąże głód na świecie.

Gdybym rzeczywiście próbował ulepszyć świat, pisanie głupich programów, które przynoszą korzyści już i tak dobrze sytuowanemu, nie byłbym tym sposobem. Byłbym w piekle z trzeciego świata, próbując pomóc wykopać ludzi. Nie to robię.

Edycja: Pewnego dnia marzę o stworzeniu zwierzaka AI z jeepa ze zdalnym sterowaniem. Wyobraź sobie, że mózg może znajdować się na komputerze PC, a jeep jest czymś w rodzaju bezprzewodowego ciała zdalnego.


1
Myślę, że zmiana świata w pytaniu była użyta żartobliwie. Chociaż zgadzam się, że świat nie potrzebuje oszczędzania, nie wyobrażam sobie, jak by to było żyć bez marzeń o zrobieniu czegoś fajnego.
Ben Hughes,

@Ben - Cóż ... marzą marzyciele. Doers. Myślisz, że kiedykolwiek zrobię jeepa dla zwierząt domowych? Prawdopodobnie nie. Dlatego to sen.
Edward Strange

6

Myślę, że właśnie dlatego ludzie angażują się w tworzenie oprogramowania, pomysł zmiany świata.

Chodzi o to, że z całą pewnością nie wchodzimy w to, więc możemy spędzać dni na utrzymywaniu starszych aplikacji, pogodzeniu się z polityką biurową i wykonywaniu różnych monotonnych zadań ...


może ta starsza aplikacja jest jedyną rzeczą, która utrzymuje świat. lepiej pospiesz się i napraw błąd # 14943
.

4

Znałem programistów hobbystycznych. Patrząc wstecz, pomyśleli tak samo jak ty. Myśleli, że zmienią świat.

Patrząc wstecz, próbowali rozwiązać bardzo podstawowe problemy, które już zostały rozwiązane. Dla kogoś spoza dziedziny rozwoju oprogramowania i informatyki koncepcje wydawały się oszałamiające. Ale dla profesjonalistów w tej dziedzinie rozwiązywanie problemów na świecie lub przyczynianie się do rozwoju dziedziny zazwyczaj wymaga bardzo silnego opanowania samej dziedziny, wraz z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

Wystarczy sprawdzić odpowiedzi na pytanie: Czy naprawdę naprawdę 5–10 lat lub więcej, aby być naprawdę dobrym programistą? Aby rozwiązać problemy w tej dziedzinie, musisz nauczyć się wszystkiego, co możesz na ten temat, a ten rodzaj nauki pochodzi tylko od bycia profesjonalistą.

Mam nadzieję, że to cię nie zniechęca. Jeśli masz świetne pomysły, to niesamowite! Nie mówię, że nie możesz lub nie możesz wnieść wkładu. Ale zachęcam do zrobienia kroku wstecz i zadaj sobie pytanie, czy Twoja ocena jest dokładna.

To pomaga, jeśli masz przyjaciół, którzy są profesjonalnymi programistami. Ale jeśli żyjesz w świecie, który nie wiąże się z żadnymi profesjonalistami, być może możesz skorzystać z zaangażowania w profesjonalne organizacje lub projekty.

Jeśli nic więcej, da ci to podstawę, na podstawie której możesz dokładniej ocenić swoje pomysły i poprosić kogoś, by je odrzucił.

Aby odpowiedzieć na twoje pytanie, mam kilka pomysłów na ulepszenie Spring Framework, które są oparte na moich powodach, dla których nigdy nie będę używać bibliotek Spring Tag Library w moim HTML .

Te pomysły tak naprawdę nie zmieniają życia, ale zajęło mi wiele lat współpracy z programistami i projektantami, aby zrozumieć, że wiele działań marketingowych związanych z ramami to właśnie marketing. Ponieważ robię to 10 godzin dziennie, jestem trochę mniej zmotywowany do pracy nad tym w wolnym czasie.


2

Mam nadzieję, że przynajmniej niektóre aplikacje, które tworzę, są przydatne dla osób, dla których je piszę i zmieniają ich życie w niewielki sposób. Jest to wystarczająco trudne do osiągnięcia i cieszę się, jeśli ktoś wróci do mnie po modyfikacje systemu po sześciu miesiącach, ponieważ oznacza to, że uznał go za użyteczny i nadal go używa.


1

Niektórzy mogą wkroczyć w teren, ponieważ chcą zmienić świat, wielu decyduje się na rozwój oprogramowania, ponieważ wydaje się, że w tamtym czasie są to łatwe pieniądze (stosunkowo wysokie wynagrodzenie za brak pracy fizycznej, 9-5 miejsc pracy w klimatyzowanym biurze, być może samochód służbowy i inne świadczenia). Lub po prostu wślizgują się w to, ponieważ ich pierwotnie wybrana dziedzina pracy wysycha i zdarza się, że mają odpowiednie umiejętności nabyte już jako efekt uboczny lub hobby.

Czy chciałem zmienić świat, kiedy zaczynałem programować? Nie. Próbowałem tylko trochę ułatwić sobie pracę, automatyzując analizę niektórych danych podczas moich laboratoriów fizycznych. I że „ułatwienie pracy” ostatecznie stało się pracą samą w sobie, czyniąc pracę innych ludzi nieco łatwiejszą, dzięki oprogramowaniu, które umożliwi im wykonywanie tej pracy bardziej efektywnie, niż byliby w stanie to zrobić.

To praca, ma swoje wzloty i upadki. Czasem go kochasz, czasem go nienawidzisz, ale ogólnie rzecz biorąc, to tylko praca (choć fajna w porównaniu do innych, o których mogłem myśleć, jeśli lubisz rozwiązywać zagadki).


1

Podobnie jak ty i prawdopodobnie większość programistów, mam marzenie. Ale nie marzę o zmianie świata ... zamiast tego marzę o napisaniu artykułu, małej biblioteki, frameworku lub książki, która wypełnia lukę, którą inni pominęli.


0

Myślę, że może to zależeć od tego, co definiujesz jako program zmieniający świat. W zależności od miejsca, w którym pracujesz, pisane programy mogą mieć ogromny wpływ na różne rzeczy (tj. Napisały oprogramowanie, które pomagało w analizie obrazu wykorzystywanej do identyfikacji nowej planety), ale okazało się, że możesz być dość odległy od faktycznego odkrycia, które było wykonane, mimo że byłeś zaangażowany w pisanie oprogramowania, które do niego prowadzi. Podobnie, po stronie korporacyjnej, szanse są takie, że jeśli nie pracujesz w jakiejś grupie badawczej lub startupie, jest mało prawdopodobne, że zobaczysz znaczący bezpośredni wpływ ze strony pisanego oprogramowania, ale wydaje się, że „długi ogon” od oprogramowania, ponieważ twórcy pakietu Microsoft Office prawdopodobnie pośrednio pomagali w wielu ważnych odkryciach dzięki narzędziom analitycznym wbudowanym w program Excel lub podobnym.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.