Jaka jest różnica między tytułami dla starszych inżynierów oprogramowania? [Zamknięte]


94

Obecnie jestem starszym inżynierem oprogramowania do badań w dużej firmie i oferuję stanowisko „starszego inżyniera personelu” gdzie indziej. Nie jestem pewien, czy tytuł nowej pozycji oznacza ruch w bok czy awans.

Tak więc, wszystkie inne rzeczy są w przybliżeniu równe (wynagrodzenie, dziedzina wiedzy specjalistycznej itp.), Jaka jest zewnętrzna różnica między tymi tytułami inżyniera oprogramowania (ogólnie i niezależnie od konkretnej firmy, jeśli to możliwe):

 • starszy inżynier
 • starszy inżynier badań
 • starszy inżynier personelu
 • członek personelu technicznego
 • Główny Inżynier

Edycja: Pozwól mi rozwinąć kwestię „członka personelu technicznego”, ponieważ jest to dość rzadkie. Myślę, że to wysoki tytuł, często kojarzony z badaniami. Wiem, że Oracle, VMWare i stare Bell Labs mają te tytuły. Patrz: członek personelu technicznego . Wiem, co to znaczy, ale nie wiem, jak się ma do innych tytułów i dlatego zapytałem.


41
Różnica między nimi wynosi około 10 znaków. Znaczenie tytułów pracy zależy całkowicie od danej firmy.
GrandmasterB

Aby wyjaśnić punkt GrandmasterB tutaj - jestem obecnie Starszym Inżynierem Oprogramowania. Byłem także w mojej ostatniej roli, ale faktyczna praca, którą wykonuję, nie może być bardziej inna! To naprawdę zależy od firmy.
Steve Hill

4
Ważnym słowem, na które należy zwrócić uwagę, jest „Junior”.

Odpowiedzi:


132

„Więc wszystkie rzeczy są równe”. Nie są. Te tytuły nie są równoważne.

Oceniłbym je w ten sposób, od najwyższego do najniższego:

 • Główny Inżynier
 • Starszy inżynier sztabowy
 • Inżynier sztabowy
 • Starszy inżynier / Starszy inżynier badań

Ogólnie rzecz biorąc, „senior” oznacza głębokość doświadczenia i dojrzałość do samodzielnej pracy z mniej bezpośrednimi wskazówkami w codziennych czynnościach. Inżynier może oczekiwać zadań lub zadań i priorytetów zewnętrznych. Starszy inżynier powinien oczekiwać, że samodzielnie określi takie zadania i nada im priorytet.

Starszy inżynier to zazwyczaj osoba z głęboką znajomością technologii lub linii produktów i doświadczeniem w wielu cyklach wydawniczych.

Starszy inżynier ds. Badań brzmi jak ktoś, kto nie jest tak zaangażowany w cykle produkcyjne, ale bardziej skupia się na algorytmach lub długoterminowej pracy strategicznej.

„Członek personelu technicznego” nie oznacza stażu pracy ani doświadczenia w programowaniu. Recepcjonista może być członkiem personelu technicznego.

Inżynier sztabowy ma zazwyczaj duże doświadczenie i przyczynia się do wielu technologii i linii produktów w całej firmie.

Starszy inżynier ds. Personelu wykonuje wszystkie czynności związane z inżynierią personelu, a ponadto pracuje w roli lidera w wielu liniach produktów lub technologiach. Wyżsi pracownicy powinni również myśleć przyszłościowo o strategicznym planowaniu i realizacji.

Główny inżynier często jest na szczycie drabiny technicznej w wielu firmach lub po prostu „Techniczny” lub „Główny naukowiec”. Dyrektorzy nazywani są również architektami w różnych modzie. Główni inżynierowie są odpowiedzialni za architekturę w skali makro technologii oprogramowania lub linii produktów, a także zapewniają wytyczne i nadzór wielu zespołom programistycznym pracującym nad różnymi produktami lub technologiami, aby zapewnić, że technologie współpracują ze sobą lub łączą się ze sobą.

To są moje opinie nie jako menedżer HR, ale jako inżynier, który pracował (i pomógł zdefiniować) wszystkie te role.


1
Dzięki za opinie. Jeśli chodzi o „członka personelu technicznego”, rozumiem (jako oryginalny plakat tego pytania), że jest używany do reprezentowania wysokiej pozycji, zwykle w badaniach. Problem polega na tym, że nie wiem, jak się to ma do innych tytułów i dlatego zapytałem. Zobacz: en.wikipedia.org/wiki/Member_of_Technical_Staff
stackoverflowuser2010

Tak, „członek personelu technicznego” może oznaczać coś wzniosłego w niektórych firmach, ale sam w sobie jest bardzo ogólny i względnie bez znaczenia, nie przekazuje żadnych informacji na temat roli, obowiązków ani zakresu wpływów danej osoby. Gdybym został zatrudniony w sytuacji „członka personelu technicznego”, natychmiast naciskałbym, aby zmienić nazwę grupy. Jest to niejednoznaczne oznaczenie, ponieważ każdy programista jest zatrudniony i ma charakter techniczny. Jeśli masz na myśli Badacza, powiedz to.
dthorpe

Microsoft ma również tytuł Distinguished Engineer .
threeFourOneSixOneThree

Myślę, że przed wyższym i normalnym stanowiskiem może istnieć „współpracownik”, który jest pierwszym poziomem.
David 天宇 Wong

AMD ma MTS i Senior MTS, który jest wyższy niż eng 3 i eng 4. Wygląda na to, że jest specyficzny dla firmy.
Kit10

34

Jedynym sposobem, aby się upewnić, jest uzyskanie opisu stanowiska pracy (lista obowiązków, oczekiwane umiejętności) dla każdego stanowiska. Kwalifikatory w tych tytułach wydają się arbitralne i będą się różnić w zależności od firmy.


26

To zależy od firmy. W United Technologie postęp jest następujący:

 • Współpracownik inżynier
 • Inżynier
 • Starszy inżynier
 • Inżynier sztabowy
 • Główny Inżynier
 • Pracownik techniczny
 • Starszy pracownik techniczny

Chociaż główny inżynier i pracownik techniczny są mniej więcej równorzędne.

Jednak poza konkretną firmą postęp jest następujący:

 • Inżynier
 • Starszy inżynier
 • Główny Inżynier

z późniejszym dodaniem „starszego głównego inżyniera”.


10
Słyszałem, jak ktoś nazywa się w IT „Tymi technicznymi facetami ...”
FrustratedWithFormsDesigner

2
Zawsze chciałem śpiewać „Bo jest wesołym facetem”, ilekroć jeden z nich był w pobliżu ... :-D
Peter K.

12

Dziwny tytuł „członka personelu technicznego” faktycznie ma w nim również rangę (w zależności od firmy). Kiedyś miał tylko dwie stopnie (mts, dmts - wyróżnione) i obie sugerowały, że masz doktorat (lub mistrzów z równoważnym doświadczeniem). W rzeczywistości istnieje komitet ds. Tytułów technicznych (przynajmniej w AT&T Labs), przez który należy przejść, aby uzyskać zgodę na posiadanie tych tytułów.

Podrzędne stopnie to:

 • MTS - poziom podstawowy (potrzebuje mistrzów)
 • SMTS (S for Senior) - poziom podstawowy dla doktorantów lub MTS po około 2 latach
 • PMTS (P dla dyrektora) - doświadczony badacz
 • LMTS (L dla Lead) - poziom dyrektora, MTS z co najmniej 12-letnim doświadczeniem.
 • DMTS (D dla Distinguished) - poziom dyrektora wykonawczego - bardzo niewiele z nich podano.

Najwyższy poziom, w jakim możesz zostać zatrudniony, to PMTS, pozostałe dwa wymagają awansów i oba są rzadkie. Tytuły inżyniera są przyznawane osobom niebędącym badaczami lub osobom bez magistra / doktora.


6

W jednym lub dwóch miejscach, w których pracowałem, zamówienie było:

 • członek personelu technicznego (lub inżynier)
 • starszy inżynier
 • Główny Inżynier
 • inżynier personelu (nie na twojej liście)
 • starszy inżynier personelu

Kluczowym słowem starszego inżyniera ds. Badań jest „badanie”. Nie rozwijają obecnych produktów ani usług. Pomyśl o ludziach, którzy opracowują „samochody koncepcyjne”.


0

Starszy inżynier inżynier brzmi bardzo ogólnikowo i szeroko, nie ma tam słów „oprogramowanie” ani „badanie”.

Zapewniamy, że wiesz, że dziedzina wiedzy jest podobna do twojej, możesz z łatwością pomylić to stanowisko z kimś z wyższego szczebla HR :)


0

AT&T korzysta z tytułów personelu technicznego. Są przydzielani do architektów rozwiązań, którzy wykonują prace badawcze, rozwiązania architektoniczne itp. Starszy inżynier i starszy inżynier będą się różnić w zależności od firmy, ale oczywiście badania będą przede wszystkim priorytetem dla starszego inżyniera. starszy inżynier i główny inżynier to bezsensowne tytuły, które będą bardzo szeroko oparte na branży, firmie i rodzaju pracy, w której będziesz zaangażowany. Jeśli chodzi o to, jak te tytuły się zestawią, zorientujesz się, że na podstawie wynagrodzenia otrzymujesz w zależności od wielkości firmy a co jest poza tobą. Gdybym był w twoich butach i nie ma różnicy w wynagrodzeniu, a ty jesteś szczęśliwy, gdzie jesteś, po co zmieniać? istnieje ryzyko i nie ma dodatkowego zysku? Wszystkie te będą wypłacane od 80 000 $ do 130 000 $ w zależności od firmy i miasta, w którym się znajdujesz.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.