Programowanie umowy -% depozytu i metody płatności? Wszelkie porady są mile widziane


14

Jestem całkiem nowy w pracy na zlecenie i wreszcie dostałem przyzwoity płatny projekt. Facet rzeczywiście zaproponował odłożenie depozytu i zastanawiam się, o jaki procent powinienem poprosić. Myślałem o około 25%, ponieważ nie jest to wyjątkowo duży projekt (tylko około 20 godzin).

Ponadto nie mogę korzystać z PayPal (miałem okropne doświadczenia z zamrożeniem funduszy bez uzasadnionego powodu), więc zastanawiam się, czy ktoś może zasugerować klientowi inne metody wysłania wpłaty / płatności. Chcę, aby było to dla nich jak najłatwiejsze .. dzięki za wszelkie porady

Odpowiedzi:


17

Podczas freelancingu zazwyczaj robiłem 33%, 33%, 24% 10%, z następującymi kamieniami milowymi:

  • 33% należne, gdy klient zaakceptował ofertę
  • 33% należne w momencie dostarczenia koncepcji roboczej
  • 24% należne po dostarczeniu koncepcji produkcji
  • 10% należne 30 dni po dostawie koncepcji produkcji

To dało mi gotówkę na start, gotówkę, kiedy skończyłem większość pracy, gotówkę po dopracowaniu pracy do tego stopnia, że ​​była gotowa do użycia i pozwoliła pracodawcy nieco się powstrzymać, jako gwarancję, że pozostanę przy niej napraw błędy i problemy.

Jest to bardzo ważne, że umowa (mam nadzieję, że umowa) stanowi dokładne etapy i obejmuje również koszt pracy wykonanej poza zakresem pracy. Podaj stawkę godzinową za zmiany.

Może to być warte 200 $, które kosztowałoby cię omówienie tego z prawnikiem w twojej okolicy, aby wyprodukować coś prawnie wiążącego. Możesz także zajrzeć do usług depozytowych, które umożliwiają płatności kamieni milowych.

Powyższa skala powinna zapewnić, że otrzymasz rekompensatę nie tylko w kamieniach milowych, ale także w zależności od ilości pracy, którą wykonujesz, przy jednoczesnym ustanowieniu odrobiny „zaufania” po obu stronach.


Zdecydowanie się zgadzam - zawsze otrzymuj wszystko na piśmie i upewnij się, że zarówno Ty, jak i Twój klient się na nim podpisacie. O ile zapewni „ciepłe fuzje” klientowi, za co dostanie to, za co płaci, oznacza to, że obejmuje cię i zapewnia podstawy prawne w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak.
Czy

-1

Elance.com ma przyzwoity system fakturowania / płatności dla niezależnych programistów.

Sprawdziło się dla mnie przy kilku projektach, ale nie dostaniesz czegoś za nic. Biorą niewielki% projektu za ich przejrzenie.


Większość przyzwoitych witryn „łączących podaż z popytem na talenty” oferuje pewnego rodzaju usługi depozytowe. Problem sprowadza się do arbitrażu, gdy sprawy idą na południe i istnieje ogromna luka w strefie czasowej między nie tylko stronami, ale arbitrem.
Tim Post

cóż, jeśli facet jest skłonny dać mi depozyt w gotówce, nie czuję potrzeby ograniczania elance do umowy, pobierają opłatę lub procent, więc miałem na myśli raczej metodę płatności internetowej
programmx10
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.