Jak nazywa się część pliku bez rozszerzenia? [Zamknięte]


15

Biorąc pod uwagę ścieżkę pliku:

/some/path/abc.txt

Nazwa pliku to „abc.txt”, a rozszerzenie to „txt”.

Jaka jest „standard branżowy”, jednoznaczna nazwa części „abc”?


Dla porównania, zarówno w starszych, jak java.ioi nowszych java.niobibliotekach Java , nazwa pliku oznacza „abc.txt” i nie ma terminu (tj. Interfejsy API bibliotek nie obsługują) dla części „abc”.


Microsoft użył „FilenameWithoutExtension” jako terminu w .NET.
Mike

Najlepszy termin, z jakim się spotkałem, to „nazwa pliku bez rozszerzenia”. Nie dokładnie jednak zsuwa się z języka.
David Arno

1
Niniejszym proponuję „plik źródłowy” do przyjęcia przez społeczność.
Bohemian

nazwa_pliku = nazwa + rozszerzenie
qwerty_so

Byłoby miło, gdyby ta ambitna nazwa również działała dla filenames.with.several.periodsi .dotfiles. Ale wątpię, czy znajdziesz standardową wersję tylko dla systemu Windows (główna platforma, która dba o rozszerzenia).
RemcoGerlich

Odpowiedzi:


6

Wydaje mi się, że jest to również nazywane „nazwą pliku”, co sprawia, że ​​jest to dość mylące :

Dyskusje dotyczące nazw plików komplikuje brak standaryzacji tego terminu. Czasami „nazwa pliku” oznacza całą nazwę, na przykład nazwę systemu Windows c: \ katalog \ mój_plik.txt. Czasami będzie on używany do odniesienia do komponentów, więc nazwa pliku w tym przypadku to myfile.txt. Czasami jest to odwołanie wykluczające rozszerzenie, więc nazwa pliku to po prostu mój plik. Taka dwuznaczność jest powszechna i ten artykuł nie próbuje zdefiniować żadnego znaczenia, a nawet może używać któregokolwiek z tych znaczeń. Niektóre systemy przyjmą własną znormalizowaną nomenklaturę, taką jak „nazwa ścieżki”, ale one również nie są znormalizowane w różnych systemach.

Jeśli jest to ważne, musisz dokładnie wyjaśnić, o której „nazwie pliku” mówisz.


1
Nie odpowiedziałeś na pytanie. Podałeś tylko powody, aby poprzeć to pytanie.
Bohemian

4
@ Bohemian W rzeczywistości potwierdza to, że to pytanie jest oparte wyłącznie na opiniach. Nie ma standardowego terminu. To, o co prosisz, po prostu nie istnieje.
Thomas Owens

@ Bohemian Zakładasz, że pytanie ma odpowiedź. Ze swojej strony nazywam te elementy „nazwa pliku” i „rozszerzenie nazwy pliku”. Tak więc zgadzam się z odpowiedzią FirstLastName.
Eric King,

1
@ThomasOwens właśnie się tego obawiałem :) Używam „części pliku bez rozszerzenia”, ale na pewno ktoś gdzieś to nazwał. Co powiesz na „plik rdzeń”
Bohemian

W rzeczywistości niektórzy uważają część ścieżki za nazwę pliku.
candied_orange
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.