Co to znaczy „promować” plik?


9

Słyszę ten termin w biurze i wiem, że ma on znaczenie dla cyklu życia oprogramowania. Co oznacza „promować”? Kontekst: np. W celu promowania pliku.

Odpowiedzi:


15

W dobrze skonfigurowanym sklepie z programami będziesz mieć różne oddzielne środowiska. „Sandbox”, „programowanie”, „test integracji”, „test akceptacji użytkownika”, „test wydajności” i wreszcie „produkcja” (lub „beta” i „wydanie ogólne”, jeśli sprzedajesz / dystrybuujesz oprogramowanie).

Powinno to być postępem w zakresie jakości i rygorystyczności testów. Od „gee whiz mogę skompilować” w środowisku piaskownicy do „Absolutnie gwarantuję, że działa zgodnie ze specyfikacją, o ile nie wyciągniesz wtyczki”.

Przenoszenie oprogramowania z jednego środowiska do drugiego nazywa się „promowaniem” go. Promocja powinna być poprzedzona pewnego rodzaju zapewnieniem jakości i testowaniem, aby udowodnić, że komponent nadaje się do promocji.


Czy jest jakaś szansa na podanie przykładu promocji pliku? tzn. w jaki sposób plik jest przenoszony z jednego środowiska do drugiego, kiedy jest promowany?
imagineerTe

@imagineer To jest, jeśli moje doświadczenie jest ważne gdzie indziej, zwykle nie jest to plik promowany, ale albo pełna wersja, albo tylko określona modyfikacja (mogą to być zmiany w kilku plikach). Specyfika tego, jak to się robi, zależy w dużej mierze od organizacji wewnętrznej.
AProgrammer

+1. Ale poczekaj: czy niektóre specyfikacje nie powinny powiedzieć, co powinno się stać, jeśli ktoś wyciągnie wtyczkę? :) Transakcje, integralność danych, przełączanie awaryjne ...
MarkJ

@ MarkJ - tak, ale nie stałbym przed klientem i powiedziałbym: „Absolutnie gwarantuję, że zadziała nawet po wyciągnięciu wtyczki!” zbyt kuszący los.
James Anderson

7

Pełny kontekst to prawdopodobnie „awans pliku do produkcji” lub coś w tym rodzaju. Oznacza to po prostu, że plik ma zostać przeniesiony do systemu „ważniejszego” lub „bardziej krytycznego”. Przypuszczalnie dzieje się tak dopiero po przejrzeniu kodu, testowaniu, podpisaniu pytań i odpowiedzi i tak dalej.

Analogia: lider zespołu zostaje „awansowany” na kierownika.


Jak plik jest przenoszony z jednego środowiska do drugiego, kiedy jest promowany?

Jest to całkowicie zależne od tego, jak budujesz i wdrażasz rzeczy w środowiskach testowych i produkcyjnych.

Załóżmy na przykład, że używasz Git do kontroli wersji i masz jedną gałąź dla środowiska testowego, a drugą dla środowiska produkcyjnego. W takim przypadku możesz promować plik (lub bardziej prawdopodobne, że zestaw zmian zawiera zmiany w wielu plikach), łącząc zmiany w gałęzi testowej z gałęzią produkcyjną, odbudowując kod produkcyjny i wdrażając go. (Lub możesz zrobić reset, aby HEAD oddziału produkcyjnego był taki sam jak ostatni zatwierdzenie dla zestawu zmian w gałęzi testowej. Lub możesz wybrać Cherry ...)


1

W najprostszym znaczeniu jest to po prostu użycie powiązanej komendy z systemu kontroli wersji w zwykłym języku „rozmowy biurowej”. Czasami polecenie przeniesienia pliku z obszaru roboczego programisty na wyższy poziom drzewa kontroli wersji („Test”, „QA” itp.) To promote.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.