Jak zwolnić do App Store jako osoba fizyczna


10

Napisałem aplikację na iOS i chciałbym ją wypuścić na App Store. Jestem osobą fizyczną, więc nie jest wydawana przez firmę ani nic, tylko ja.

Czy to typowe, aby wypuścić bezpłatną aplikację pod własnym nazwiskiem? Jeśli tak, jakie odpowiednie informacje o prawach autorskich należy przesłać?


1
Prawa autorskie byłyby własnością użytkownika.
Ramhound,

12
Dla każdego, kto głosuje na zakończenie - dlaczego? To jest bardzo na temat. Jest to nie tylko freelancer i sprawa biznesowa, ale także związana z dystrybucją oprogramowania, która wpływa na każdego programistę próbującego rozpowszechniać swoje oprogramowanie.
Thomas Owens

2
@ThomasOwens Głosuję poza tematem, ponieważ wydaje się, że jest to podstawowe pytanie dotyczące wsparcia, które należy zadać Apple bezpośrednio w jego obecnym stanie.
Ryathal

2
@Ryathal Rozumiem, że Apple (lub jakikolwiek inny rynek aplikacji) zapewnia wsparcie techniczne, nie sądzę, aby wyjaśniały one różne opcje i kompromisy, które istnieją z każdym z nich.
Thomas Owens

3
To pytanie jest omawiane na naszej stronie Meta , jeśli masz opinię na temat tego, czy jest na ten temat, czy nie, prosimy o opublikowanie go tam.
yannis

Odpowiedzi:


2

Jestem osobą fizyczną, która ma aplikację w App Store, możesz oczywiście przesłać ją osobno (Apple ma różne konta programistów dla firm i „programistów indywidualnych”).

Aby mieć pewność, że prawa autorskie do tego materiału należą do Ciebie, po prostu dodaj prostą wiadomość (naprawdę niepotrzebną), taką jak „© 2012 John Smith”, gdzieś w swojej aplikacji, aby się upewnić.

Należy również wziąć pod uwagę, że każdy może skopiować Twoje materiały i / lub pomysły w App Store, wiele osób klonuje tam udane aplikacje. Jeśli Twój pomysł jest tak cenny, zastanów się również nad wnioskiem o zarejestrowany znak towarowy lub podobny.

PS
Twoja aplikacja jest darmowa, jak powiedziałeś, ale jeśli próbujesz uzyskać z tego trochę pieniędzy, po prostu sprawdź, jakie podatki musisz zapłacić w swoim kraju.


1

Wydawanie darmowych / płatnych aplikacji na AppStore jest typowe, ponieważ widać, że w AppStore jest wiele indywidualnych aplikacji do przesyłania. Proces weryfikacji rejestracji lub aktualizacji jako organizacji jest długi. Czasami wydajemy aplikację jako indywidualną, a następnie aktualizujemy do organizacji z tego powodu.

Dla autorskiego, to jest OK, aby ustawić prawa autorskiego jak w innych Version informationw iTunes Connect, na przykład, Ty założyłeś konta z Thomas Owen ale wypełnić autorskiego jako Owen Inc. To samo można zastosować na ekranie uruchamiania lub innych informacji zawartych w ty aplikacje.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.