Rozwinięcie repozytorium w GitHub, ale dopuszczenie nowych problemów w rozwidleniu


109

Wcześniej rozwidlałem repozytorium innych osób na GitHub i zauważyłem, że problemy pozostają z oryginalnym repozytorium i że nie mogę zgłaszać problemów do repozytorium repo.

Mam teraz następujące zadanie. Pracuję dla małej firmy, w której jeden z dyrektorów zajmował się rozwojem jego osobistego konta. Polubownie opuścił projekt i chcielibyśmy przenieść ten projekt z jego konta osobistego na nowe konto „roli” w GitHub.

Naturalnie rozwinęłbym repozytorium, aby zachować historię kodu, ale potem skończę z repozytorium, w którym nie będziemy mogli zgłaszać nowych problemów, co jest dość niepożądane.

Jak mogę skopiować kopię tego oryginalnego repozytorium na nasze nowe konto, najlepiej zachowując historię kodu, ale móc zgłosić nowe problemy na tym nowym koncie?


Głosuję za zamknięciem tego pytania jako nie na temat, ponieważ wsparcie dla różnych produktów i usług powinno być kierowane do odpowiednich kanałów wsparcia.
Thomas Owens

Odpowiedzi:


150

Po szybkim teście można dołączyć problem do własnego widelca repozytorium. Oto co zrobiłem:

  • Rozwidlaj repo
  • Przejdź do strony Ustawienia swojego widelca.
  • Zaznacz pole obok Issues

Możesz teraz zgłaszać problemy we własnym widelcu i nie będą one umieszczane w głównym repozytorium.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Jeśli wiesz, co robić, na pewno. Dlaczego nie jest domyślnie włączony?
Chaim Eliyah,

4
@ChaimEliyah Ponieważ większość widelców na Github tworzy żądania ściągania. Ważne jest, aby upewnić się, że zgłoszenia błędów kończą się w oryginalnym projekcie, a nie w klonach, w których prawdopodobnie zostałyby zignorowane.
Marc Schütz

13

Istnieje również opcja przeniesienia (własności) repozytorium z jednego konta na drugie (np. Z byłego pracownika na konto „organizacji”).

  • Przycisk „Przenieś własność” znajduje się na dole strony Ustawienia repozytorium, w sekcji „Strefa zagrożenia”.
  • Obecny właściciel repozytorium musi mieć uprawnienia administracyjne do organizacji docelowej (choć może to być tylko tymczasowe).

2

To starożytne pytanie i wolałbym podejście Davida P.

Jeszcze jedną opcją jest zapamiętanie, że lokalne repozytorium Git to całe repozytorium wraz z historią kodu. Państwo mogłoby po prostu wcisnąć go jako innego repozytorium na GitHub, tak że GitHub nie miałby pomysł 2 były związane. Nadal widzisz całą swoją historię zatwierdzeń.

Takie podejście spowodowałoby utratę historii śledzenia problemów. Podejście Davida P. jest lepsze od mojego, IMO.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.