Co jest takiego trudnego w połączeniach SVN?


28

Możliwa duplikat:
Jestem maniakiem Subversion, dlaczego powinienem brać pod uwagę Mercurial, Git lub inny DVCS?

Co jakiś czas słyszysz, jak ktoś mówi, że rozproszona kontrola wersji (Git, HG) jest z natury lepsza niż scentralizowana kontrola wersji (jak SVN), ponieważ scalanie jest trudne i bolesne w SVN. Chodzi o to, że nigdy nie miałem żadnych problemów z połączeniem się z SVN, a ponieważ kiedykolwiek słyszysz to twierdzenie wysuwane przez zwolenników DVCS, a nie przez rzeczywistych użytkowników SVN, przypomina mi to o tych ohydnych reklamach w telewizji, gdzie spróbuj sprzedać ci coś, czego nie potrzebujesz, przez to, że trzmieli aktorzy udają, że to, co już masz i działa dobrze, jest niezwykle trudne w użyciu.

Niezmiennie podnoszonym przypadkiem użycia jest ponowne połączenie oddziału, co ponownie przypomina mi te reklamy produktów strawman; jeśli wiesz, co robisz, nie powinieneś (i nigdy nie musisz) ponownie łączyć gałęzi. (Oczywiście trudno to zrobić, gdy robisz coś zasadniczo złego i głupiego!)

Pomijając absurdalny przypadek użycia strawmana, co takiego jest w łączeniu SVN, które jest z natury trudniejsze niż łączenie w systemie DVCS?


6
Mam jeszcze pracować w środowisku, w którym ich miesięczne oddziały są scalane i używają rozproszonej kontroli wersji. Jedyne miejsca, w których pracowałem, w których tak długo żyjące gałęzie korzystały z TFS / Subversion. Oczekuję, że tak długo żyjące oddziały również trudno byłoby połączyć z DVCSes.
Oded

13
@MasonWheeler Jestem zdziwiony. Do czego więc używasz VCS? Widziałem i czytałem, że jedną z wielu zalecanych praktyk jest posiadanie gałęzi funkcji. W takim przypadku połączenie z powrotem do bagażnika jest obowiązkowe. Czy coś źle zrozumiałem? (tak, metafora drzewa się psuje, ale nie wystarczyło zacząć od IMO)
Andres F.,

9
@MasonWheeler: Myślę, że podchodzisz do drzewa zbyt dosłownie.
whatsisname


8
@MasonWheeler, z ilu różnych środowisk programistycznych masz doświadczenie, jeśli nigdy nie słyszałeś o ponownym połączeniu z bagażnikiem? Niektóre sklepy mają stabilny bagażnik i eksperymentalne gałęzie, w których przypadku udane zbieranie czereśni z powrotem do stajni jest regularnym wydarzeniem.
itsbruce

Odpowiedzi:


25

To dlatego, że svn nie miał odpowiednich struktur danych, aby dokładnie określić najnowszego wspólnego przodka dwóch gałęzi. Nie jest to wielka sprawa dla gałęzi, która jest scalana tylko raz, ale może powodować wiele błędnych konfliktów scalania w sytuacjach, w których kilka gałęzi jest łączonych wiele razy.

Nie śledzę svn bardzo uważnie, ale rozumiem, że te szczególne problemy techniczne zostały naprawione w ostatnich wersjach. Jednak nie zostało to ustalone wystarczająco wcześnie, aby rozwiać mit, a ludzie, którzy próbowali DVCS do fuzji, trzymali się go z innych powodów.


47

jeśli wiesz, co robisz, nie powinieneś (i nigdy nie musisz) ponownie łączyć gałęzi. (Oczywiście trudno to zrobić, gdy robisz coś zasadniczo złego i głupiego!)

I na tym polega źródło twojego zamieszania i cały problem w ogóle.

Mówisz, że łączenie oddziałów jest „zasadniczo złe i głupie”. To jest właśnie problem: myślisz o gałęziach jako o rzeczach, których nie należy łączyć. Czemu? Ponieważ jesteś użytkownikiem SVN, który wie, że łączenie oddziałów jest trudne . Dlatego nigdy tego nie robisz i zachęcasz innych, aby tego nie robili. Zostałeś przeszkolony, aby uniknąć łączenia; opracowałeś techniki, których używasz, aby uniknąć scalania.

Jestem użytkownikiem Mercurial. Nawet przy moich projektach, w których jestem jedynym programistą, cały czas łączę oddziały . Mam gałąź wydania, w której poprawiam. Cóż, łączę to z powrotem z linią główną, aby poprawka tam trafiła.

Gdybym używał SVN, przyjąłbym zupełnie inną strukturę bazy kodu. Czemu? Ponieważ SVN utrudnia scalanie, dlatego opracowujesz idiomy i techniki, aby uniknąć wykonywania złożonych scaleń.

DVCS ułatwiają łączenie złożonych, ponieważ są stanem domyślnym . Wszystko jest mniej więcej gałąź w DVCS. Tak więc cała ich struktura jest zbudowana od podstaw, aby ułatwić łączenie. Pozwala to opracować przepływ pracy, który używa scalania na co dzień, zamiast przepływu pracy SVN, w którym scalanie nigdy nie jest używane.

Prosty fakt jest taki: powinieneś podejść do DVCS w inny sposób niż SVN. Powinieneś używać odpowiednich idiomów dla tych bardzo różnych rodzajów systemów kontroli wersji. W SVN przyjmujesz idiomy, które nie wymagają scalania, ponieważ scalenia są trudne. W DVCS przyjmujesz idiomy, które często używają scalania, ponieważ to nic wielkiego.

Właściwe narzędzie do właściwej pracy.

Chodzi o to, że przepływ pracy skoncentrowany na scalaniu jest o wiele ładniejszy i łatwiejszy w użyciu niż przepływ pracy w stylu SVN, w którym nie scalasz rzeczy. Łatwiej jest zobaczyć, kiedy coś z gałęzi wydania zostało przeniesione do gałęzi deweloperów. Łatwiej jest zobaczyć różne wzajemne oddziaływanie między gałęziami. Łatwo jest tworzyć gałęzie testowe dla rzeczy, a następnie przycinać je, jeśli test nie działa. I tak dalej.

Naprawdę, Joel wyjaśnia to o wiele lepiej niż potrafię . Powinieneś dobrze o tym przeczytać.


15
@Mason: Jak to nie trening? Zostałeś przeszkolony do używania SVN w stylu SVN. A styl SVN nie polega na łączeniu. W ten sposób zostałeś przeszkolony, aby nie używać ani nawet nie rozważać scalania rzeczy. Dlatego nigdy nie przyszło ci do głowy; ponieważ użyłeś systemu, który utrudnia.
Nicol Bolas,

5
Istnieje duża różnica między „nieprzygotowanym do” a „nieprzygotowanym do”.
Mason Wheeler,

8
@MasonWheeler: Nie, nie ma. Jeśli nie jesteś właściwie nauczony, jak coś zrobić, to jesteś domyślnie przeszkolony, aby tego nie robić. Nie ma go w twoim repertuarze idiomów, których możesz użyć do rozwiązania problemu. Dlatego nie można go używać do rozwiązywania problemów. Efekt nie różni się niczym od nakazania nie łączenia, ponieważ nawet jeśli tego chcesz, nie wiesz jak. Świadczy o tym sposób, w jaki odręcznie odrzucasz dobry argument jako „ten sam zmęczony stary grunt”. Nie myślisz o scalaniu jako narzędziu; traktujesz to jako wyjątek lub coś niezwykłego. Coś do zakwestionowania niż użycia.
Nicol Bolas,

9
@MasonWheeler: Kim jesteś, aby zdecydować „ robią to źle ”? Nie korzystasz z DVCS, więc nie masz doświadczenia w pracy z DVCS. Nie masz pojęcia, czy jest to przydatne dla programistów, czy nie, ponieważ nie masz z tym doświadczenia. Jaki masz autorytet, aby powiedzieć, że jest „zły” tylko dlatego, że SVN na to nie pozwala? To tak, jakby powiedzieć, że klasy, funkcje wirtualne i szablony są nieprawidłowe, ponieważ C ich nie ma.
Nicol Bolas,

3
@MasonWheeler: jak to? : P . Rozgałęzianie i łączenie SVN robi to samo - metafora jest już zepsuta. Naprawdę nie rozumiem, jak coś takiego jest tak trudne do zrozumienia, zwłaszcza jeśli zawiera sensowne komentarze do zatwierdzenia.
naught101

21

Nie ma nic trudnego w połączeniu SVN ... już ... jeśli postępujesz zgodnie z właściwą filozofią

To, co widzę w większości innych odpowiedzi, wydaje się pochodzić od ludzi, którzy od dawna nie używali SVN. Jak ktoś słusznie wspomina: „nie było wystarczająco wcześnie ustalone, aby rozwiać mit”.

Z mojego obecnego doświadczenia w używaniu SVN 1.6 do 1.8 w odziedziczonym niedawno projekcie, SVN przeszedł długą drogę w kierunku ułatwienia łączenia. Nie jest on jednak niezawodny i myślę, że niełatwo cierpi użytkownikom, którzy odbiegają od zamierzonego zastosowania.

Chociaż znałem SVN całkiem dobrze, a tymczasem próbowałem Mercurial do osobistych projektów, nigdy przedtem nie przeprowadzałem dużo rozgałęzień w SVN. Było sporo prób i błędów, a na początku miałem wiele nieoczekiwanych konfliktów scalania.

Ostatecznie jednak zdałem sobie sprawę, że za każdym razem, gdy dostaję jeden (lub jakiś inny problem), dzieje się tak, ponieważ nie robiłem rzeczy właściwie (inaczej „sposób SVN” - prawdopodobnie właściwy sposób kontroli wersji). Uważam, że na tym polega trudność: nie możesz robić wszystkiego, co chcesz w niezorganizowany sposób, i oczekujesz, że SVN będzie działał idealnie, szczególnie w przypadku fuzji. Połączenia wymagają rygorystycznej dyscypliny od użytkownika (użytkowników), zanim pokażą swoją prawdziwą moc.

Oto rzeczy, które zauważyłem, to mocne rekomendacje, jeśli nie wymagania, dotyczące czystego wykorzystania połączeń:

 • Użyj najnowszej wersji SVN (moim zdaniem wersja 1.6 i nowsze). Coraz więcej automatyzacji i kontroli jest wykonywanych za Ciebie.
 • Użyj domyślnej struktury „pień, gałęzie, tagi” i zastosuj jej filozofię (nie zatwierdzaj tagów). SVN niczego dla ciebie nie sprawdzi. Jeśli użyjesz znacznika jako gałęzi (jest to stan, w którym znalazłem repozytorium projektu), może on nadal działać, ale musisz być konsekwentny.
 • Dowiedz się, jakie są gałęzie i kiedy je utworzyć. To samo z tagami.
 • Utrzymuj boczne gałęzie na bieżąco z ich gałęzią źródłową (zwykle pień, ale możesz technicznie rozgałęzić się z dowolnej gałęzi). Jest to obowiązkowe JEŚLI chcesz, aby SVN przeprowadzał automatyczne scalanie. SVN 1.8 faktycznie zapobiega automatycznemu scalaniu, jeśli rzeczy nie są aktualne, a także jeśli masz oczekujące modyfikacje w kopii roboczej (to zachowanie wydaje się ponownie zniknąć w 1.8.5).
 • Wykonuj „właściwe” zobowiązania. Powinny one zawierać jedynie modyfikacje bardzo specyficznej koncepcji. W jak największym stopniu powinny one zawierać niewielką ilość zmian. Na przykład nie chcesz, aby pojedynczy zatwierdzenie zawierał modyfikacje dotyczące dwóch niezależnych błędów. Jeśli oba zostały już naprawione i znajdują się w tym samym pliku, powinieneś zapisać zmiany jednego błędu, abyś mógł najpierw zatwierdzić tylko zmiany drugiego, a następnie zatwierdzić drugi zestaw zmian. Zauważ, że TortoiseSVN pozwala to łatwo poprzez „Przywróć po zatwierdzeniu”.
  • Takie postępowanie umożliwia przywrócenie określonego niezależnego zestawu zmian ORAZ umożliwia połączenie takiego zestawu tylko w innej gałęzi. Tak, SVN pozwala łączyć wybrane wersje.
 • Jeśli kiedykolwiek użyjesz pod-gałęzi (rozgałęzienie poza pniem, a następnie rozgałęzienie z tej nowej gałęzi), przestrzegaj hierarchii. Jeśli zaktualizujesz pod-gałąź za pomocą tułowia lub odwrotnie, czeka cię ból. Połączenia powinny być kaskadowane w dół lub w górę hierarchii.
  • Po kilku miesiącach eksperymentów mogę ręczyć, że to może być najważniejsza część. Próbowałem utworzyć dwa podgałęzie z tego samego pnia, a następnie scalić bity między pod-gałęziami lub czasami między sub-gałęziami z każdej strony. Może to spowodować wyzwolenie SVN (lub użytkownika). Może działać OK, jeśli scalasz określone wersje. Automatyczne scalanie może mieć z tym problem.
  • Miałem problemy szczególnie podczas synchronizacji podgałęzi A z łączem głównym, a następnie próby scalenia czegoś z pod-gałęzi A w pod-gałęzi B. SVN wydaje się uważać, że poprawka „synchronizuj z pnia” powinna być legalnie połączona w pod-gałęzi. B, a to prowadzi do wielu konfliktów.
 • W miarę możliwości połącz z katalogu głównego oddziału. W przeciwnym razie, SVN zachowa tylko ścieżki scala robione dla podkatalogu i kiedy zrobić okazję do automatycznego scalenia z korzenia, może pojawić się ostrzeżenia o brakującym niezłączonych zmian. Można to naprawić, po prostu łącząc je z katalogu głównego, ale najlepiej uniknąć zamieszania.
 • Uważaj, do której gałęzi się zobowiązujesz. Jeśli używasz Switcha, aby kopia robocza wskazywała na różne oddziały w czasie, upewnij się, do czego się zobowiązujesz.
  • Jest to szczególnie złe, jeśli naprawdę nie chcesz zmiany w tej gałęzi. Nadal nie mam jasności co do tego, ale w zależności od tego, jak się go pozbędziesz / przeniesiesz do właściwej gałęzi (cofanie, scalanie), możesz dostać coś bałaganu. Można to naprawić, ale albo będziesz musiał scalić wersję przez wersję, aby uniknąć lub natychmiast rozwiązać potencjalne konflikty, albo będziesz musiał naprawić potencjalnie bardziej złożony konflikt po automatycznym scaleniu.
 • Nie trzymaj oddziałów zbyt długo nietkniętych. W rzeczywistości nie jest to kwestia czasu, ale tego, ile zmian dokonano w oddziale i pniu i ile w nich zmieniono. Połączenia między dwoma oddziałami, połączenia 3-drogowe, zawsze są porównywane z najnowszą wspólną wersją między oddziałami. Im więcej zmian między nimi, tym bardziej zmiana automatycznego łączenia się nie powiedzie. Jest to oczywiście znacznie gorsze, jeśli w międzyczasie zmieniłeś strukturę kodu (pliki przeniesione lub o zmienionej nazwie).

Jeśli nie zastosujesz się do powyższego, prawdopodobieństwo wystąpienia konfliktów jest bardzo prawdopodobne. Zawsze można je rozwiązać, ale spędzanie czasu nie jest strasznie przyjemne.

Aha, jeszcze jedna rzecz o scalaniu, gdzie, ze wszystkiego, co przeczytałem i wypróbowałem, SVN naprawdę jest do kitu: usunięte / przeniesione / przemianowane pliki / foldery. Najwyraźniej SVN nadal nie może poradzić sobie ze zmianą nazwy, usunięciem lub przeniesieniem pliku w jednej gałęzi, a jego oryginalną wersją zmodyfikowaną w innej gałęzi ... a następnie scaleniem ich ze sobą. Po prostu nie będzie wiedział, gdzie plik poszedł w jedną stronę, i „zapomni” zmiany w drugą stronę. Jedna zmiana jest oczywiście nierozwiązywalna (albo usuwasz, albo zmieniasz plik, nie możesz zrobić obu), ale zastosowanie zmian do przeniesionych / zmienionych nazw plików powinno działać i nie działa. Mam nadzieję, że zostanie to wkrótce naprawione.

Podsumowując, czy łączenie SVN jest łatwe? Nie sądzę. Na pewno nie w beztroski sposób. Czy to źle ? Nie wydaje mi się Pluje z powrotem tylko w twarz, gdy używasz go w niewłaściwy sposób i nie myślisz wystarczająco dużo o tym, co robisz.

Na tej podstawie rozumiem, dlaczego ludzie mogą preferować Mercurial (na przykład), ponieważ z mojego doświadczenia jest trochę łagodniejszy w tych sprawach i miał wszystko zautomatyzowane od samego początku (przynajmniej od wczesnych wersji, z którymi zacząłem). SVN jednak trochę nadrobił zaległości, więc nie warto już tak walić.


Konflikty drzew - tak, SVN ma z nimi trudności, chociaż TBH tak samo robi każdy inny SCM. Git ma pewną heurystykę, aby spróbować dowiedzieć się, czy pliki, których nazwy zostały zmienione lub przeniesione, są takie same, ale nie zawsze (nie!) Zawsze można to zrobić poprawnie. Myślę, że SVN powinien dołożyć wszelkich starań, aby rozwiązywanie tych konfliktów było łatwiejsze do zrozumienia.
gbjbaanb

@gbjbaanb: Oferuje „Napraw ruch”, podobnie jak Mercurial, chociaż nie oferuje heurystyki. Musisz powiedzieć, które usunięte i dodane pliki są w rzeczywistości takie same. Zdecydowanie miejsce na ulepszenia.
leokhorn

Wszystko to brzmi wspaniale, gdy jesteś jedyną osobą pracującą nad projektem ... Ale jeśli masz spory zespół i wszyscy używają go w sposób „SVN” (który wydaje się, że nikt nie zgadza się co do tego, co dokładnie) łączy się nadal są PITA. Faktem jest, że svn tak naprawdę nie obsługuje tak dobrze rozgałęzionego przepływu pracy. „Sposób SVN” polegałby na tym, aby nawet nie tworzyć oddziałów i używać SDLC z wodospadem. To powiedziawszy, miałem problemy z połączeniem Git w przeszłości przy dużych projektach z kilkoma osobami pracującymi nad tym. Ale nadal wydawały się o wiele mniej bolesne.
ryoung

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​jeśli pracujesz z ludźmi, którzy nie dbają o to, jak działa system kontroli wersji, SVN jest znacznie łatwiejszy w użyciu na co dzień. Pracowałem tylko nad kilkoma zespołami DVCS, ale niezmiennie znaczna część zespołu nie ma dobrego zachowania w zakresie kontroli wersji i zanieczyszcza repozytorium dla wszystkich. W Subversion osoby nieprzeszkolone na ogół trzymają się z dala od gałęzi, więc zachęcają „ekspertów”, aby zrobili to za nich i są odpowiednio zarządzani. To prawda, że ​​to moje własne doświadczenie i wolałbym pracować tylko z programistami, którzy wiedzieli, jak działają ich narzędzia ...
dash-tom-bang

5

Wewnętrzne modele danych są zasadniczo różne.

Zasadniczo, w SVN, patrząc na historię oddziału, widać tylko to, co się wydarzyło w tym oddziale. Kiedy więc połączysz z gałęzi Bdo gałęzi A, historia gałęzi Abędzie zawierała jedno duże zatwierdzenie zawierające wszystkie zmiany wprowadzone wyraźnie Bod czasu jej rozgałęzienia.

W pierwszych wersjach SVN, jeśli trzeba było ponownie połączyć gałąź Bz gałęzią A, trzeba było ręcznie określić, który zakres wersji gałęzi Bchcesz scalić, aby uniknąć podwójnego scalenia tych samych wersji. Sprytny programista użyłby oczywiście komunikatu zatwierdzenia, takiego jak „Scalony w B: 1234”.

SVN 1.5 „naprawił” to. Nie zmieniło to jednak zasadniczego zastosowania fuzji. Po prostu dodał kilka dodatkowych metadanych do gałęzi A, informując SVN, że wersja 1234 została scalona, ​​umożliwiając SVN automatyczne wybranie prawidłowego zakresu wersji.

Ale to rozwiązanie jest w zasadzie obejściem dla modelu danych, który zasadniczo nie obsługuje śledzenia tego, co zostało scalone.

Scalenie dwóch gałęzi jest stosunkowo prostym przykładem. Ale obrazowanie tego bardziej złożonego scenariusza

 1. Utwórz oddział Az trunki dokonaj kilku zatwierdzeń tutaj
 2. Utwórz oddział Bz Ai dokonaj kilku zatwierdzeń tutaj
 3. Dokonaj kilku zmian w trunkiA
 4. Połącz się Bwtrunk
 5. Połącz się AwB
 6. Połącz się Awtrunk
 7. Scal Bw trunk(to nie powinno nic zrobić)

Prawidłowa obsługa tego modelu przy użyciu modelu metadanych staje się niezwykle skomplikowana (nie wiem, czy SVN rzeczywiście poprawnie obsługuje ten scenariusz i nie mam ochoty go testować).

Obsługa tego scenariusza w git jest niezwykle prosta.

W git, za każdym razem, gdy zatwierdzasz, wewnętrzny obiekt reprezentujący to zatwierdzenie zawiera odniesienie do poprzedniej nagłówka. Podczas scalania w gałęzi zatwierdzenie zawiera odniesienia do poprzedniego nagłówka wszystkich łączonych gałęzi (możesz połączyć więcej niż jedną gałąź jednocześnie w git)

Dlatego, gdy badasz historię pojedynczego zatwierdzenia w git, możesz zobaczyć całą historię, możesz zobaczyć, kiedy była rozgałęziona, kiedy została połączona, i możesz zobaczyć historię obu gałęzi między rozgałęzieniem a scaleniem.

Zatem podczas łączenia w oddziale, który został częściowo scalony, niezwykle proste jest ustalenie, co zostało już połączone, a co nie.

Nie mam doświadczenia z Mercurialem, ale podejrzewam, że jego wewnętrzne działanie jest podobne do git.

Zasadniczo więc dla SVN celem projektu było sprawienie, aby rozgałęzianie było tanie. Ale w git, celem projektu było, aby scalanie było tanie.

Wreszcie, kiedy ostatnio użyłem SVN, nie był w stanie obsłużyć scalania, w którym nazwa pliku została zmieniona w jednej gałęzi, a zmodyfikowana w innej.


1

Zrobiłem sporo scalania SVN - w tym mając długo działające gałęzie rozwoju i wydania. Ogólnie przeżyłem. Łączenie jest zawsze trudne, ale z DCVS minusem nie jest strasznie źle - wszystko jest lokalne, więc po prostu zaktualizuj znaną dobrą wersję i kontynuuj. Podczas gdy z SVN dużo się stało po stronie serwera, więc odzyskiwanie było brzydkie - zwykle wymagało wymazania lokalnej kopii, a następnie sprawdzenia nowej czystej gałęzi, aby spróbować ponownie. Nie było źle w moim przypadku - pomaga gigabitowe połączenie ze skrzynką SVN. Ale mieliśmy kontrahentów, którzy mieli z tym wiele problemów, ponieważ mieli wolne połączenia, więc wszystko trwało wiecznie, w tym fuzje.


ekstrapolacja na temat powolnego połączenia, praca z zewnętrznego serwera zdalnego powoduje marne błędy porzucenia połączenia również przy dużych aktualizacjach> <W ogóle nie jest zabawne.
jxramos

-1

Tak, ja też to robię. Obecnie mam 12 maszyn wirtualnych dla różnych wersji (gałęzi) projektu, którego jestem częścią w pracy. Kiedy muszę naprawić błąd w starszej wersji, naprawiam błąd, a następnie łączę zatwierdzenie z gałęziami dla nowszych wersji. Ale teraz ponownie łączy całą gałąź, o czym tu mówię.

Oto jedna z bardzo fajnych rzeczy związanych z git. Nie jest dziedziczony po DVCS, jest po prostu czymś, co wyróżnia git. Możesz scalić określone wersje z dowolnego oddziału do innego oddziału. Po prostu bierze różnicę i stosuje ją do drugiej gałęzi, ale śledzi i jest znacznie bardziej automatyczny.

Tak więc, jeśli masz gałąź 2.0 i gałąź 3.0 i odkryjesz błąd w wersji 2.0, możesz go naprawić w wersji 2.0 i wziąć zestaw wersji, które go rozwiązują, i scalić tylko te wersje w gałęzi 3.0. Nie sądzę, aby SVN miał na to inny sposób niż ręczne pobranie różnic dla każdej wersji i zastosowanie ich

Oczywiście wydaje się, że algorytm automatycznego scalania działa znacznie płynniej, a git został zbudowany od podstaw na modelu „stwórz gałąź dla wszystkich rzeczy”, więc rozgałęzianie jest po prostu naprawdę płynne i łatwe. Rozgałęzienie często wydaje się naturalne, jak lekkie są gałęzie


Wyobrażam sobie również, że merkurial ma podobną funkcjonalność
Earlz

2
W rzeczywistości możesz zrobić dokładnie to samo w SVN. Ciągle to robię. Polecenie Scalanie SVN może pobrać wersję (lub zakres wersji) z innej gałęzi i zastosować ją do kopii roboczej, a następnie zatwierdzić.
Mason Wheeler,

2
@MasonWheeler Pamiętaj, że wiele nastrojów anty-svn było skierowanych do wersji wcześniejszych niż 1.5 (kiedy svn dostał śledzenie korespondencji seryjnej). I oczywiście wiele z tego to po prostu bezsensowny fanboyizm ...
yannis,

3
@MasonWheeler patrz także stackoverflow.com/a/4215199/69742 Ten post sprowadza się do DVCS, który śledzi zestawy zmian, a nie wersje . Zestawy zmian są z natury łatwe do pobrania i scalenia ... nie tyle wersje, ponieważ wymagają kontekstu
Earlz

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.