Unikanie podwójnych raportów o błędach


9

Używam Linuksa i innego oprogramowania open source w moim domu. Ponieważ nie jestem profesjonalnym programistą, zwykle zgłaszam błędy programistom, ponieważ moje umiejętności nie wystarczają do samodzielnego rozwiązywania problemów.

Jakie rzeczy chcesz, żebym sprawdził, zanim wyślę raport o błędzie? To znaczy, kiedy pomyślałem, że znalazłem błąd w Gedit i nie mogłem znaleźć podobnego błędu w Bugzilli. Ale po wysłaniu raportu niektórzy programiści stwierdzili, że błąd jest już w Bugzilli, ponieważ błąd był w GTK +, a nie w Gedit. Czasami amator może mieć trudności z odgadnięciem, czy jakiś wcześniej znany błąd rozwiązałby znaleziony przeze mnie problem.


4
Zrozum, że teraz, po dodaniu raportu o błędzie i zamknięciu go jako duplikatu błędu, ktoś inny, kto przejdzie później , znajdzie zduplikowany raport o błędzie, który złożyłeś (i nie musisz go składać).

Odpowiedzi:


15

Nie ma nic złego w przesyłaniu zduplikowanych zgłoszeń błędów. Jeśli wyszukiwanie podobnych błędów nie przyniosło duplikatu, najlepiej wysłać raport o błędzie. Najgorsze, co może się zdarzyć, to to, że programiści pracujący nad produktem zamykają raport jako duplikat. Jest to o wiele lepsze niż pozostawienie prawdziwego problemu niezauważonym.

Masz również rację, że nie próbujesz zbyt głęboko badać problemów poza obszarem swojej wiedzy specjalistycznej: z mojego doświadczenia wynika, że ​​oceny użytkowników dotyczące tego, co się dzieje i jak to naprawić, są w większości złe i rzadko pomocne ( patrz nr 4 w poście Jeffa ).


5
+1 za „głównie źle i rzadko pomocne”. Amen, bracie. Mówię moim klientom: „Przynoś mi problemy, a nie rozwiązania”.
Peter Rowell,

4
Myślę, że szczególnie w open source od czasu do czasu można spotkać programistów, którzy z pogardą traktują zduplikowane zgłoszenia błędów. Być może mają po prostu zły dzień lub mogą być zbyt skoncentrowani na własnych obawach (np. Ogromnej istniejącej liście rzeczy do zrobienia), aby rozpoznać wartość zgłoszeń błędów, lub mogą przeceniać, jak łatwo jest znaleźć istniejący raport (być może dlatego, że już wiedzą, jakich wyszukiwanych haseł użyć). Bez względu na powód, nie pozwól im sprawić, że poczujesz się źle - zgłoszenie błędu jest nadal właściwą rzeczą.
John Bartholomew,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.