Czy programiści Androida muszą płacić podatki od sprzedaży? [Zamknięte]


15

Zgodnie z postem na blogu RetroDreamer programiści Androida muszą płacić podatki od sprzedaży aplikacji w krajach, w których obowiązują podatki od sprzedaży, podczas gdy programiści Apple nie płacą podatków bezpośrednio.

Czy to dokładny opis? Czy tak sobie radzą różne osoby publikujące aplikacje na Androida?


6
Wyobrażam sobie, że będzie to dużo zależało od lokalnych przepisów w każdym kraju. Ale nie jestem pewien, dlaczego sklep Apple vs Google miałby coś zmienić
Zachary K

1
Jeśli Apple dokona sprzedaży i zapłaci podatki, deweloper nie musi zajmować się tym problemem. Jeśli jednak na Androidzie programista dokonuje sprzedaży (a nie Google), jest za nią odpowiedzialny.
Christian

1
A co jest inne Jeśli pracowałeś dla firmy piszącej aplikacje na Androida, to Twoja firma zapłaciłaby stosowny / należny podatek od sprzedaży (podobnie jak Apple dla swoich pracowników). Jest to różnica między byciem freelancerem a byciem pracownikiem - niezależnie od zawodu, nie mówiąc już o platformie.
Wolf5370

3
To pytanie wydaje się nie na temat, ponieważ są to podatki od sprzedaży wycieczek .
komar

1
Pytanie to wydaje się nie na temat, ponieważ dotyczy kwestii prawnych poza doświadczeniem społeczności i najlepiej na nie odpowie prawnik z doświadczeniem w Twojej jurysdykcji.

Odpowiedzi:


3

Nie wiem o „muszę”, ale myślę, że tak, powinniśmy sami poradzić sobie ze stawkami podatkowymi.

Tutaj jest więcej informacji :

Ponosisz wyłączną odpowiedzialność za określenie własnych stawek podatkowych i ich aktualizację w przypadku zmiany stawek podatkowych dla Twojej lokalizacji. Google nie będzie nakładać podatków na Twoje zamówienia, jeśli nie podasz żadnych informacji podatkowych w Merchant Center lub za pośrednictwem interfejsu API Checkout, więc pamiętaj, aby te informacje były aktualne. Aby uzyskać pomoc podatkową, skonsultuj się z wykwalifikowanym specjalistą podatkowym.

To powiedziawszy, jedną z opcji jest automatyczne korzystanie z danych z Tax Data Systems i automatyczne stosowanie stawek podatkowych opartych na kodzie pocztowym 1 - więc nie powinno być nic dla programistów do utrzymania.

1 Brak kodu pocztowego. Wygląda więc na to, że Tax Data Systems dotyczy tylko USA.

(Jednak wprowadzanie danych podatkowych nie jest wymagane na rynku Android. Wciąż mam je puste).


1

Prowadzę firmę e-commerce, która dostarcza towary klientom przez UPS. Rząd, który reguluje moją sprzedaż (stan Kalifornia), wymaga, aby pobierać podatek od towarów dostarczanych na terenie stanu Kalifornia. Uważam UPS za przedstawiciela klienta i pobieram podatek od sprzedaży tak, jakby klient wszedł do mojego biura.

Wszystkie inne stany i kraje mogą dowolnie kontrolować swoich obywateli, ale ja nie radzę sobie z ich podatkami.

Moim zdaniem (a nie jakakolwiek faktyczna rada) byłoby dowiedzieć się, co robi porównywalna firma w twojej lokalizacji, gdy sprzedaje zapakowane oprogramowanie i wysyła je gdzie indziej. Następnie porozmawiaj z poborcą podatkowym, który ma nad tobą władzę, o tym, jak sobie z tym poradzić.


1

Zależy to od przepisów obowiązujących w twoim stanie, ale zazwyczaj 2 rzeczy pomagają zdefiniować scenariusz:

  • nie jesteś tym, który sprzedaje
  • Google sprzedaje i handluje przy użyciu prawdziwych pieniędzy

drugie oświadczenie może wydawać się dziwne, ale nie jest tak oczywiste, że sklep cyfrowy lub ogólnie niektóre towary lub usługi są sprzedawane przy użyciu prawdziwych pieniędzy, przykładem jest rynek XBOX, gdzie wszystkie transakcje odbywają się za pośrednictwem wirtualnych pieniędzy (zwanych punktami Microsoft Points ), co zwiększa poziom złożoności o 1 i czasami jest to bardzo trudne, szczególnie dla ludzi i programistów spoza USA, ponieważ nie wiesz, jak rozważyć te pieniądze, a większość doradców nie może zaproponować dobrej strategii ani zrobić właściwej rzeczy, ponieważ to niezwykłe podejście.


0

Nie jestem księgowym / to nie jest porada prawna / yadda yadda yadda

Nie sądzę, że musisz płacić podatek od sprzedaży (w USA). Powodem jest to, że to nie ty prowadzisz sprzedaż, a sprzedawca (Apple, Google) prowadzi sprzedaż. Pieniądze, które otrzymujesz, to technicznie tantiemy , a nie przychody ze sprzedaży. To oni sprzedają aplikację, a ty dostajesz X za kopię - podobnie jak autor od wydawcy. Oczywiście tantiemy byłyby czynnikiem wpływającym na podatki dochodowe .

Z drugiej strony Google, Apple lub Kupujący (poprzez podatek od użytkowania) byliby odpowiedzialni za płacenie podatków od sprzedaży.

Poza USA ... nie mam pojęcia. Zależy od lokalnych przepisów.


Twoja logika jest zdrowa. Możesz także podsumować swoje porady, Apple, Google, Ect, wszyscy wysyłają dokumentację programistyczną wszystkich generowanych przez siebie dochodów. Jaki podatek od sprzedaży musisz zastosować, zależy całkowicie od Twojej fizycznej lokalizacji jako programisty. W większości przypadków tylko klient płaci podatek od sprzedaży na podstawie jego lokalizacji, a (Apple, Google, itp.) Pobierałby dodatkowe środki pieniężne na potrzeby podatkowe. dochód i VAT to zupełnie inna sprawa.
Ramhound
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.