Wyświetlanie liczby zarejestrowanych użytkowników w witrynie


13

Tworzę grę online podobną do Mafia Wars . Myślałem o wyświetleniu liczby zarejestrowanych użytkowników na stronie głównej, ale pomyślałem:

„Co jeśli nowy użytkownik zauważy, że całkowita liczba zarejestrowanych użytkowników wynosi 5 ?!” :RE

To byłoby zbyt zawstydzające dla mojej wciąż rozwijającej się gry. Potem przyszła kolejna myśl:

„Dlaczego zamiast tego nie wyświetlę 500 ?!” ;)

Nikt nie wiedziałby, że na mojej stronie zarejestrowanych jest 500 użytkowników, chyba że zaczną oni grać i wchodzić w interakcje z innymi graczami.

Mam jednak wrażenie, że to nie jest etyczne. Co jeśli wygeneruje to negatywny rozgłos na mojej stronie? !!

Jakie jest twoje zdanie, że powinienem sfałszować numer? czy powinienem to uczciwie wyświetlić? czy powinienem poczekać, aż mam 1000 rzeczywistych kont, a następnie zacząć wyświetlać numer?

A co najważniejsze, czy jest to legalne ?! :RE


14
Okłamywanie opinii publicznej wciąż nie jest przestępstwem. Gdyby tak było, większość polityków byłaby za kratkami.
Oded

1
dlaczego głosowanie w dół? Jasno zadałem rozsądne pytania dotyczące mojej reklamy internetowej! Przynajmniej zostaw komentarz.
Songo,

Cóż, nie jest to objęte FAQ, ponieważ jest to coś o stronie ...
Oded

@Oded Czy to nie kwalifikuje się do freelancingu i problemów biznesowych ?
Songo,

1
„Mam jednak wrażenie, że to nie jest etyczne” - epickie oświadczenie, zdałeś sobie z tego sprawę, zanim
poszedłeś

Odpowiedzi:


11

Legalność lub inaczej zależy od tego, gdzie jesteś i gdzie są Twoi klienci.

Jest to jednak wprowadzające w błąd, nieetyczne i wprowadzające w błąd - które z nich mogą sprawić komuś kłopot.

W początkowej fazie życia gry po prostu nie pokazuj liczby. Poczekaj, aż pojawi się rzeczywista liczba.

Alternatywą może być pokazanie liczby nowych rejestracji na tydzień lub dzień (przy założeniu, że jest to stosunkowo duża liczba). W ten sposób możesz nadal reklamować grę jako popularną, a także zachęcać użytkowników, reklamując liczbę nowych osób, z którymi mogą grać / przeciwko.


2
+1 za codzienny / tygodniowy pomysł może się początkowo okazać naprawdę lepszy.
Songo,

1
@Songo: Jeśli naprawdę chcesz się naprawdę spodobać , możesz dowiedzieć się, który kod (# nowych użytkowników dziennie, tygodniowo, łącznie # użytkowników, # obecnie online) wygląda najbardziej „imponująco”, a następnie je wyświetlić.
FrustratedWithFormsDesigner

@FrustratedWithFormsDesigner teraz to właśnie nazywam prawdziwym rozwiązaniem! Świetny dodatek do posta.
Songo,

29

Historia użytkownika 1: okłamuj 5 istniejących użytkowników

Ponieważ mamy tylko 5 użytkowników, postanowiliśmy ich okłamać i powiedzieć, że jest 500 użytkowników.

Czy naprawdę uważasz, że tych 5 użytkowników nie będzie dziwne, że witryna jest martwa, mimo że twierdzi, że ma 500 użytkowników?

User Story 2: Przypomnij 5 istniejącym użytkownikom, jak nieaktywna jest strona

Poinformuj naszych obecnych użytkowników, że jest ich tylko 5, aby równie dobrze mogli opuścić witrynę.

User Story 3: Złom historię użytkownika 1 i historię użytkownika 2

Zlikwiduj dwie pierwsze historie użytkowników i skoncentruj się na tym, jak zwiększyć ruch. Ani historia użytkownika 1, ani historia użytkownika 2 nie wygenerują większego ruchu.


5
dobre zakończenie całego problemu: D
Songo

26

Mam bardzo wiarygodną ogólną zasadę, jeśli chodzi o metryki: jeśli nie jestem dumny z wartości, nie reklamuję tej wartości.

Przede wszystkim porozmawiajmy o tym, co to nie znaczy. To nie znaczy kłamać. Czasami może to być trudne, ale istnieje różnica między kłamstwem a brakiem ujawnienia. Na przykład wciąż jestem na studiach i nie umieszczam mojego GPA w moim CV. Robię to, ponieważ mój GPA jest mniej niż gwiezdny, i chociaż istnieją zrozumiałe powody, nie mogę dopasować wyjaśnienia do mojego CV, więc zostawiam to. Jeśli ktoś zapyta mnie o to w wywiadzie, bez wahania opowiem mu o mojej GPA, ale potem mam szansę opowiedzieć o tym historię. Jeśli wszystko, co musi przejść, to metryka, a metryka jest zła, wyciągną pochopne wnioski. Nie daj im szansy, jeśli wiesz, że wniosek, do którego skoczą, jest nieprawidłowy. Jeśli ktoś zapyta, powiedz mu, ale nie

Więc to, co poleciłbym, jest właśnie w twoim pytaniu:

czy powinienem poczekać, aż mam 1000 rzeczywistych kont, a następnie zacząć wyświetlać numer?

Opublikuj kamienie milowe, a kiedy osiągniesz rozsądne minimum, opublikuj dynamiczny licznik. Chwalić się sukcesem, ale poczekaj, aż zwrócisz na niego uwagę, aż będziesz z tego dumny. Nigdy nie zapominaj o metrykach, z których nie jesteś dumny, ponieważ są to obszary, w które chcesz zainwestować , ale nie musisz wykrzykiwać tego światu, dopóki coś z tym nie zrobisz.


3

Uzupełnienie liczby zarejestrowanych użytkowników, ponieważ PRAWDZIWA liczba zarejestrowanych użytkowników zawstydza Cię, jest po prostu nieetyczne. Kłamie, a jeśli ktokolwiek się dowie, prawdopodobnie stracisz wielu klientów, a także zaufanie i dobrą wolę w społeczności. Czy ty chcesz zagrać w multi-player wykonany przez firmę, która celowo skłamał liczby graczy online? Nie rób tego!

Dlaczego nie mieć bardzo prostego fragmentu kodu, który mówi

if numberOfUsers > 500 then
    bannerMessage := "More than 500 registered users! Play today!"
else
    //You could also have a random number generator choose one of n messages that says something like "Play now!", "Have Fun today!", etc...
    bannerMessage := "Sign up to play today!"
end if;

Inną możliwością, chociaż może to dotyczyć tylko niektórych rodzajów gier, jest posiadanie niektórych „botów” (graczy AI) zawsze w trybie online, na wypadek, gdyby liczba graczy online spadła poniżej określonego progu. Widziałem to najczęściej w internetowych strzelankach FPS (choć nie ma powodu, aby nie można było tego zrobić w innych grach - ale właśnie w to grałem najczęściej, więc właśnie tam to widziałem). Zapominam, który z nich, ale jestem pewien, że przynajmniej jeden z nich gospodarz gry mógł skonfigurować minimalną liczbę graczy w grze, a jeśli nie byłoby wystarczającej liczby graczy ludzkich, aby osiągnąć tę liczbę, reszta graczy byłaby zapełniona z botami.


Faktycznie generowanie botów było jednym z rozwiązań, o których myślałem, aby zwiększyć liczbę graczy. Bot w moim przypadku będzie wygenerowanym kontem identycznym z zarejestrowanym użytkownikiem, na przykład moja gra będzie miała 150 graczy (50 użytkowników + 100 botów). Czy uważasz, że liczenie botów to dobra rzecz?
Songo,

1
@Songo: Nie liczyłbym ich jako „zarejestrowanych użytkowników”, ponieważ oznacza to, że pewna osoba zadała sobie trud, aby założyć konto i grać, zamiast skryptu, który generuje konto i gra. Możesz nazwać ich „graczami online”, ale powinieneś być uczciwy wobec ludzkich graczy, że niektórzy gracze online są agentami AI. O ile pamiętam, niektóre gry FPS wskazywały, którzy gracze byli botami, a nawet te, które nie były oczywiste, na podstawie nazwy gracza (wszystkie używały podstawowych nazw, z którymi gra była dostarczana, podczas gdy gracze tworzący nowe nazwy).
FrustratedWithFormsDesigner

„Możesz nazwać ich „ graczami online ” ”… pierwsza myśl, która przyszła mi do głowy, to „czy też powinienem sfałszować ten numer?” :)))) tylko żartuję: D ... ale tak naprawdę to dobry pomysł, określając ich jako graczy online.
Songo,

end if? fuj ...
Kliknij Upvote

@ClickUpvote: Tak, teraz pracuję w PL / SQL.
FrustratedWithFormsDesigner

2

Gdy liczba będzie się składać z pojedynczych cyfr, nikt nie będzie grać w tym samym czasie, w którym jesteś. Dla niektórych gier, które byłyby śmiertelne. Zespołowe strzelanie z perspektywy pierwszej osoby bez nikogo online byłoby problemem. Gra podobna do wisielca wymagałaby dni.

Jeśli pobierasz opłatę za rejestrację, musisz być uczciwy z liczbą zarejestrowanych osób i liczbą aktualnie podłączoną do sieci. Jeśli nie, będą szybko się poruszać, aby anulować opłatę miesięczną, a nawet poprosić o zwrot pieniędzy.

W przypadku darmowej gry ludzie nie będą grać, jeśli szybkość gry i procent czasu, w którym gracz na żywo nie spełnia jego oczekiwań. Jeśli oczekują dziesiątek za każdym razem, gdy się logują, ale nigdy nikogo nie zobaczą, szybko przestaną odwiedzać. W ten sposób szkodzi ci zdolność do wzrostu.

Powinieneś zgłaszać liczby rzeczywiste i spędzać dużo czasu na zachęcaniu ludzi do bezpłatnej wersji witryny / aplikacji. Gdy liczby osiągną wystarczająco wysoką liczbę, możesz uruchomić swoją płatną wersję. Może to obejmować dodatkowe funkcje, moce lub linie życia.


+1 Naprawdę nie myślałem o wpływie na płatnych użytkowników. Rzeczywiście dobra uwaga.
Songo

1

Czy to jest legalne? : Prawdopodobnie , o ile nie akceptujesz pieniędzy na podstawie liczby (np. Od reklamodawców lub osób, które chcą grać w grę z innymi osobami). W przeciwnym razie skutecznie okłamujesz ich, aby zarabiać pieniądze, czyli oszustwo.

Czy to jest etyczne? : Oczywiście, że nie. Ogólnie rzecz biorąc, kiedy musisz zapytać na stronie internetowej, czy coś jest etyczne, to jest to nieetyczne. Jeśli coś można opisać jako kłamstwo, jest to nieetyczne. Jeśli martwisz się, że może to być nielegalne, jest to nieetyczne.

Co należy zrobić : Skoncentruj się na produkcie. Czy wyświetlenie liczby użytkowników wpłynie na produkt końcowy? Nie. Czy napisanie tego, co może dotyczyć produktu, zajmie trochę czasu? Tak. Czy ma to wykazać rzeczywistą jakość produktu? Nie. Czy zachęci to ludzi do korzystania z Twojego produktu? Nieznacznie, ale natychmiast poczują się oszukani, gdy się zorientują, że ich okłamałeś, a zatem umieścisz na czarnej liście.

Są lepsze sposoby na zareklamowanie się niż „Patrz, ilu ludzi lubi meeeeee!” Zamiast tego zrób jeden z nich.


+1 dobrze, że wspomniałeś o przyjmowaniu pieniędzy na podstawie liczby odwiedzających, ponieważ planuję mieć sponsorów dla mojej gry.
Songo,

1

„Dlaczego zamiast tego nie wyświetlę 500 ?!” ;)

Ponieważ to nieuczciwe. Potrzebujesz więcej powodów? Jeśli zamierzasz kłamać na temat liczby użytkowników, co jeszcze byś zrobił? Czy ustawiłbyś grę, aby Twoi znajomi radzili sobie lepiej? A nawet jeśli nie, dlaczego użytkownicy mieliby ci wierzyć, gdy odkryją, że nie ma tak naprawdę 499 innych graczy?

IANAL, ale jeśli użyjesz wymyślonej liczby „zarejestrowanych użytkowników”, aby zachęcić ludzi do przyłączenia się do Twojej gry (a tak naprawdę, po co w ogóle wyświetlać ten numer?), Może to być oszustwo. I legalne czy nie, z pewnością nie jest etyczne.

Myślę, że rozsądnie byłoby po prostu nie wyświetlać liczby, jeśli jest poniżej pewnego progu. Użyj innej taktyki marketingowej, aby zachęcić początkujących użytkowników do wypróbowania gry. Na przykład SO ma srebrną plakietkę „beta”, która została przyznana tylko tym osobom, które wzięły udział w prywatnej fazie beta witryny. Możesz zrobić coś podobnego, oferując początkującym użytkownikom premię za wczesne skakanie. Nie musi to być nawet specjalny zasób, taki jak znaczek beta - może to być po prostu możliwość gromadzenia zasobów (bogactwa, broni, doświadczenia itp.), Zanim zacznie się duża konkurencja.


+1 dobry pomysł na zachęcanie wczesnych użytkowników do korzystania ze specjalnych przywilejów i bonusów.
Songo,

-2
  1. Nie powinieneś bać się powiedzieć, że masz tylko 5 użytkowników online. Wszyscy zaczynają od małych. Powinieneś prowadzić kampanie reklamowe w dużych witrynach opartych na mmo.

  2. Jeśli jednak nadal chcesz kłamać i być nieuczciwym, zawsze możesz „manipulować” liczbą.


1
Witajcie w Programistach! Chociaż twoja opinia jest cenna, oczekujemy, że wszystkie odpowiedzi będą bardziej szczegółowe, a najlepiej poprzeć opinie wiarygodnymi referencjami. Zapoznaj się dokładnie z często zadawanymi pytaniami i wytycznymi „jak odpowiedzieć” i rozważ poszerzenie swojej odpowiedzi, aby wyjaśnić, dlaczego Twoja sugestia rozwiązuje problem przedstawiony w pytaniu.
yannis

-2

Myślę, że liczby nie wpłyną na twoją stronę z grami, jeśli warto w nią grać, więc moim zdaniem jest pokazywanie prawdziwych liczb


1
Witajcie w Programistach! Chociaż twoja opinia jest cenna, oczekujemy, że wszystkie odpowiedzi będą bardziej szczegółowe, a najlepiej poprzeć opinie wiarygodnymi referencjami. Zapoznaj się dokładnie z często zadawanymi pytaniami i wytycznymi „jak odpowiedzieć” i rozważ poszerzenie swojej odpowiedzi, aby wyjaśnić, dlaczego Twoja sugestia rozwiązuje problem przedstawiony w pytaniu.
yannis
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.