Czy muszę usunąć moją aplikację ze sklepu z aplikacjami? (Naruszenie praw autorskich) [zamknięte]


27

Właśnie dostałem powiadomienie o naruszeniu praw autorskich, które mówi, że moja aplikacja narusza zasady użytkowania usług, z których korzysta moja aplikacja.

Jednak ta wiadomość nie pochodzi bezpośrednio od firmy, która prowadzi witrynę, z której pobieram informacje. Poczta pochodzi od firmy, która ma kilka płatnych aplikacji w tej samej kategorii w sklepie z aplikacjami (moja jest bezpłatna), więc oczywiście chcą mnie odejść.

Moje pytanie brzmi: czy mogę zignorować tę wiadomość, dopóki nie usłyszę bezpośrednio od firmy, która prowadzi witrynę? Sądząc z ich strony internetowej (firmy, która się ze mną skontaktowała), nie mają oni żadnego związku z firmą, z której czerpię informacje.


2
Gdybym skontaktował się z firmą prowadzącą witrynę, z której pobierasz informacje, wysłałbym również odpowiedź do firmy, prosząc ją o kontakt z twoim prawnikiem w przyszłości. Zakładam, że podajesz dane, z których wyciągasz własność firmy, z której wyciągasz, jeśli to zrobisz, byliby ciężko naciskać, aby ukarać to faulem. Czy faktyczny prawnik skontaktował się z tobą, jeśli nie, zignorowałbym to (chociaż nadal kontaktuję się z firmą, z której
wyciągasz

7
Jesteś w dobrym towarzystwie. Według Google ponad 50% powiadomień o usunięciu DMCA jest nielegalnych i skierowanych do konkurentów nadawcy, którzy próbują sabotować ich działalność. Sprawdź, czy możesz ich za to złapać.
Mason Wheeler

4
Podziel się obserwacją tego, co się stało.
nikhil

4
Głosuję za zamknięciem tego pytania jako nie na temat, ponieważ jest to pytanie dotyczące wsparcia dla firmy obsługującej twoją aplikację, a nie na coś, na co inni programiści mogą autorytatywnie odpowiedzieć.
Ixrec

Odpowiedzi:


61

Bądź proaktywny i skontaktuj się z firmą, która prowadzi usługę, z której korzystasz, i zapytaj ją, czy wszystko w porządku, jeśli aplikacja jest dostępna w sklepie z aplikacjami oraz w jaki sposób korzysta z jej usług. Takie podejście ma zalety: jeśli zignorujesz wiadomość e-mail od tej konkurencyjnej firmy, może ona poinformować właścicieli usług o Twojej aplikacji, co może skłonić ich do poproszenia Cię o usunięcie. Jeśli podejdziesz do nich bezpośrednio, mogą przyjąć łagodniejszy pogląd, ponieważ pokazuje, że jesteś skłonny przestrzegać ich warunków i nie przekradać się przez nich (nawet jeśli to właśnie robiłeś do tej pory).


23
@Smiden: Również gdybym był na twoim miejscu, wspomniałbym im o e-mailu otrzymanym od konkurującej firmy. Nie chciałbym, aby ludzie wysyłali zawiadomienia o naruszeniu praw w moim imieniu, i myślę, że oni też nie. Ponadto istnieje duża szansa, że ​​konkurencja korzysta z tej samej usługi i mogą znajdować się w szarej strefie.
Goran Jovic

5
@GoranJovic Gdybym był tą firmą i usłyszał, że ktoś wysyła listy zaprzestania działalności i rezygnuje z listów w moim imieniu, zamknąłbym JE i podziękowałem oryginalnemu plakatowi za poinformowanie mnie.
Sonic42,

11

Musisz uzyskać opinię prawnika. Mogą po prostu próbować cię odepchnąć bez prawdziwej sprawy prawnej.


1
Koszt uzyskania opinii prawnika może go zdeptać. (Chyba że możesz go zmusić do pracy na część zysków)
Philip

@Philip: On naprawdę nie ma wyboru.
DeadMG

4
Uhhhh .... Tak, robi? Może albo zatrudnić prawnika, aby działał jako łącznik z jego prawnikiem, a także zatrudnić para-prawne do badania, kto naprawdę jest właścicielem własności intelektualnej i może udowodnić, że jest jej właścicielem. LUB może zapytać serwis, z którego korzysta, i rzucić ten list obok nigeryjskich oszustów i reklam pigułek viagry. Czy zatrudniasz prawnika za każdym razem, gdy klikniesz ten przycisk umowy EULA? Nie. „Zapytaj (i zapłać) prawnikowi” nie musi być automatyczną odpowiedzią za każdym razem, gdy pojawia się pytanie prawne. W tym przypadku istnieje doskonale ważna alternatywa.
Philip

1
@DeadMG: tak, ma wiele wyborów. To wymyka się spod kontroli, w tym tempie do końca przyszłego roku będziesz musiał skonsultować się z prawnikiem, aby włączyć komputer.
vartec

8

Czy zgadzasz się z oceną zawartą w liście? Czy naruszasz zasady użytkowania? Jeśli tak, powinieneś przestać. To nie jest kwestia „idź dalej, dopóki nie złapie Cię właściwa osoba”. Jeśli naruszasz prawa, przestań.


Nie wiem czy naruszam czy nie. Nie mogę znaleźć niczego oczywistego w warunkach świadczenia usług. Nie jestem prawnikiem, więc nie mogę być w 100% pewien.
Smiden

0

Pozwolę, aby Twój filtr zakresu zjadł wiadomość e-mail i zobaczył, co stanie się dalej, tymczasem sprawdź, czy możesz potwierdzić od dostawcy danych, że to, co robisz, jest w porządku.

Jest bardzo możliwe, że już nigdy nie będziesz przez nich niepokojony, nawet jeśli wiadomość e-mail pochodzi od osoby, która może podjąć kroki prawne przeciwko tobie, rozważą koszty, zanim ich prawnik zwróci się do Ciebie najprawdopodobniej za pośrednictwem poczty elektronicznej.

(Biorąc pod uwagę, że ponad 50% tego typu wiadomości e-mail to rozpiętość, zasadne jest, aby filtr zakresu ukrywał przed tobą wiadomość e-mail)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.