Lata doświadczenia nad niedokończonym stopniem? [Zamknięte]


49

Jestem obecnie w roku praktyk i pracuję dla świetnej firmy programistycznej. Zawsze miałem zamiar dostać się na ten etap przez uniwersytet, zdobyć wystarczające doświadczenie akademickie, jak również staż w roku, a następnie spróbować dostać pracę w pełnym wymiarze godzin bez konieczności ukończenia studiów. Postanowiłem to od wczesnego etapu, ponieważ tak naprawdę nigdy nie podobało mi się całe środowisko uniwersyteckie. Byłem tak nieszczęśliwy na uniwersytecie i jestem bardzo szczęśliwy, że jestem na moim roku stażu, naprawdę nie wiem, czy mogę wrócić.

Moje pytanie brzmi: czy sądzisz, że firmy wezmą mnie na siebie, jeśli złożę podanie o pracę po roku stażu i nie ukaram mnie za nieukończenie studiów?

Wydaje mi się, że pod koniec dnia nie chcę wspominać swojego życia i pomyśleć „Boże, dlaczego nie spędziłem jeszcze jednego roku będąc nieszczęśliwym z pracy, którą kocham”, ale wiem, że nawet jeśli uzyskać stopień, w którym wciąż mógłbym skończyć bez pracy programistycznej, co martwi mnie bardziej niż cokolwiek innego.


20
Dobrzy programiści są i będą poszukiwani. Jeśli martwisz się, że żałujesz, że nie dostałeś dyplomu, po prostu wykonaj tę cholerną pracę i zdobądź ją. Praca będzie tam w przyszłym roku. Naprawdę.
Matthew Flynn

Jeden z moich kolegów z drużyny został zaproszony i przyjęty do Google, a on nie ma dyplomu. Jeśli jesteś wystarczająco utalentowany, w interesie firm leży znalezienie i zatrudnienie cię, i właśnie to dla niego zrobił Google.
Yam Marcovic,

Zależy od kraju, ale we Francji możesz uzyskać tytuł inżyniera, jeśli możesz uzasadnić lata doświadczenia w dziedzinie: vae.gouv.fr To rozwiązuje dylemat :-)
wildpeaks

1
Jeśli zdecydujesz się nie ukończyć studiów, upewnij się, że wiesz, jakie są ograniczenia związane z jego ponownym uruchomieniem. Np. Czy możesz wrócić za 5 lat i dokończyć? Jeśli tak, to pracuj przy wymarzonej pracy, aż się nudzisz, i zacznij studia jako starszy, bogatszy, bardziej dojrzały uczeń.
Stuart Woodward,

Dlaczego jesteś niezadowolony ze stopnia? Czy to część akademicka czy część życia studenckiego? Jeśli to drugie, po prostu zrób pierwsze i zignoruj ​​drugie? Czy mógłbyś robić inne rzeczy z boku, jeśli masz czas? Gdybyś mógł znaleźć sposób, aby uczynić ostatni rok znośnym / produktywnym, byłoby to dobre rozwiązanie.
James

Odpowiedzi:


93

Każda firma i każdy menedżer ds. Zatrudnienia jest inny. Niektórzy cenią praktyczne doświadczenie więcej niż stopień, ale wielu nie obejdzie się za brakiem stopnia, szczególnie w dużych firmach, w których zatrudnienie odbywa się w dziale HR.

Zasadniczo brak stopnia:

  • będzie postrzegany jako neutralny do lekko pozytywnego w większości małych startupów
  • nie będzie miało większego znaczenia, gdy dostaniesz pracę na podstawie osobistego zalecenia
  • sprawi, że Twoje CV zostanie wyrzucone na bardzo wczesnym etapie, gdy aplikujesz przez zwykłe kanały w większości dużych firm (i wielu mniejszych)

Ogólnie rzecz biorąc, powiedziałbym, że jest to znaczna (ale nie niemożliwa do pokonania) przeszkoda w znalezieniu pracy.


20
Ten ostatni punkt jest ważny, +1 dla niego samego. Znałem przypadki, w których ludzie mówili wprost: „byłbyś dla nas interesujący, gdybyś tylko miał wyższe wykształcenie”. O czym należy pamiętać!
CVn

11
@ MichaelKjörling: Tak się dzieje, ale punkt kulowy wcale nie jest dokładny. Odniosłem sukces w dużych firmach za pośrednictwem zwykłych kanałów, w tym pracy, w której się teraz znajduję. Zatrudniłem także duże firmy i (oczywiście) nie dyskontuję ludzi z powodu braku dyplomu. To, że wszystkie duże firmy mają takie nadmierne zasady, to mit, a te, które nie są tymi, dla których chcesz pracować.
pdr

3
@pdr: Uczyniłem to stwierdzenie mniej bezwzględnym. Nie uważam też, że jest to kwestia nadmiernie obciążających zasad, ale konieczności radzenia sobie z setkami aplikacji i braku czasu na dokładne przeczytanie każdego z nich, więc ludzie uciekają się do prostych kryteriów formalnych, aby zredukować liczbę do możliwego do zarządzania poziomu.
Michael Borgwardt

3
@pdr +1 dla „tych, którzy nie są tymi, dla których chcesz pracować”.
kieran

3
@Adam Robinson: Istnieje pewna pogarda dla stopni w części społeczności startupów (spowodowana złymi doświadczeniami z absolwentami CS, którzy nie mieli faktycznych umiejętności programistycznych). Oczywiście nie jest to brak samego stopnia, który można by uznać za pozytywny, ale akt podjęcia decyzji o stopniu na korzyść pozostania w branży.
Michael Borgwardt

42

Prawdopodobnie będziesz w stanie znaleźć pracę. Możliwe, że dostaniesz nawet dobry. Wszystko poszło dobrze i wiem, że nie jestem w tym wyjątkowy.

Ale zostaniesz ukarany. Nie popełnijcie tego błędu. Zajęło mi dużo czasu (ponad 10 lat), aby uzyskać stawkę wynagrodzenia równą równym osobom o podobnych umiejętnościach. I nawet teraz oczekuję, że gdyby wszystkie inne rzeczy były równe, zostałbym odrzucony na korzyść kogoś z dyplomem.

Na szczęście rzadko zdarza się, że wszystkie inne rzeczy są równe.

Ale pomyśl o tym w ten sposób: być może będziesz musiał wykonać kilka nieszczęśliwych prac, aby dostać się tam, gdzie chcesz. Czy nie byłoby łatwiej znosić nieszczęśliwy rok z powrotem na uniwersytecie i mieć świat u swoich stóp pod koniec?


Jak zauważyłeś, twoje doświadczenie z uzyskaniem rozsądnej stawki wynagrodzenia dla rówieśników zajęło trochę czasu. Powiedziałbym nawet, że jesteś wyjątkiem, że twoje specyficzne zestawy umiejętności pozwalają na stawkę wynagrodzenia i chociaż nie mówisz, że dokładnie to teoretycznie można by zastąpić kimś o podobnych umiejętnościach i wyższym wykształceniu. Czy to stanie się tobie, mało prawdopodobne, ale stanie się tak z innymi ludźmi.
Ramhound,

18
@Ramhound: Nie, nie sądzę; Myślę, że po 10 latach plus twój stopień jest dość bezużyteczny w porównaniu do twojego doświadczenia. Każdy pracodawca, który tego nie rozumie, przestrzega pewnych głupich zasad określających twoją wartość zamiast patrzeć na twoją rzeczywistą wartość dla firmy. To powiedziawszy, prawdą jest również, że zdobycie dobrego doświadczenia bez wykształcenia 20 lat temu było prawdopodobnie łatwiejsze niż obecnie.
pdr

1
Z pewnością pamiętam, że odmówiono mi udzielenia wywiadu, gdy miałem 7 lat doświadczenia na podstawie tego, że dana firma chciała uzyskać stopień 2,1, a wszystko, co miałam, to przepustka. Można by pomyśleć, że po tym czasie nie będzie to miało znaczenia, ale miało to wtedy znaczenie.
Zhaph - Ben Duguid

21

Ja nigdy nie słyszałem, jak mówiono na spotkaniu zatrudnienia „Chciałbym go zatrudnić, ale ma pewien stopień”. Ja wielokrotnie słyszałem odwrotnie (np NIE zatrudnić go, bo go nie posiada).

Skończ swój stopień. NIE zaszkodzi twoim perspektywom zawodowym ... poprawi je!


3
:: westchnienie :: Kult stopnia. Zabawne jest to, że wiele osób odpowiedzialnych za przełamywanie nowych granic i robienie niesamowitych rzeczy zrobiło to pomimo posiadania dyplomu. Jest coś, co można powiedzieć o zatopieniu 4 lat i ton pieniędzy w edukacji, która da ci podstawę do rozpoczęcia kariery (i wiele szkół, które oferują edukację, która nawet tego nie potrafi). Zwłaszcza w branży technologicznej, gdzie edukacja sformalizowana pozostaje daleko w tyle.
Evan Plaice,

19

Twój brak stopnia jest stałym powtarzającym się problemem, za każdym razem, gdy zmieniasz pracę, albo dlatego, że nie lubisz swojej obecnej pracy, albo z powodu zwolnień, będziesz musiał przezwyciężyć swoją wadę. Było niedawno przez kogoś pytanie, które miały podobne pytanie , główne zalecenie zostało ssać go i zakończyć swój stopień. Z przyjemnością też zacząłem pracować, ale pamiętam, że życie studenckie nie było takie złe (trochę wolnego czasu, elastyczne godziny), chociaż ukończyłem system holenderski, który może różnić się od amerykańskiego. Ponadto zostałem naukowcem, więc mogę być nastawiony na środowisko akademickie :).


15

Zaczynałem w informatyce w 2000 roku i po 3 latach odszedłem, kiedy mój staż zaoferował mi pracę na pełny etat. Byłem zachwycony, że zarabiałem więcej niż płaciłem za pójście do szkoły. Teraz, po 8 latach pracy, zdobyłem cenne doświadczenie zawodowe, ale mam bardzo niewiele do udowodnienia w zakresie rekompensaty finansowej.

Zacząłem szukać pracy dwa lata temu, ponieważ chciałem zmienić tempo i po prostu zrobić inny rodzaj kodowania. Mimo, że zarabiam dobre pieniądze, wiem, że dzięki mojemu wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy mogłem być znacznie lepszy w tym dziale. Przekonałem się, że znalezienie oferty pracy było jak diabli, ale wszyscy chcieli mnie zranić po stronie pieniędzy, ponieważ „nie miałem dyplomu”. Chcieli mnie zatrudnić na moje doświadczenie, ale czuli też, że mogą mnie kupić tanio, ponieważ nie miałem tego kawałka papieru.

Doświadczenie jest cenne dla pracodawcy, podczas gdy twój stopień jest dla Ciebie cenny. Jeśli nie założysz własnej firmy i nie odniesie ona sukcesu, nigdy nie zarobisz tyle pieniędzy, ile zdołasz pracować bez dyplomu. Prosty i prosty. Nauczyłem się tego na własnej skórze.

Wiem, że to do bani teraz, ale zostań w szkole i dokończ, żebyś mógł sobie z tym poradzić. A jeśli masz czas, może zdobądź trochę doświadczenia z boku. Ale nie porzucaj szkoły. Twoi przyszli pracodawcy nie będą mieli przeciwko temu żadnych zarzutów.

Zarabiam też przyzwoite pieniądze bez dyplomu, ale mówię o sześciu liczbach z pewnym stopniem, jeśli dobrze to grasz.

Mam nadzieję że to pomoże...


2
Pamiętam, jak mój ojciec powiedział, że stopień naukowy, a w wielu przypadkach dowolny stopień naukowy, może zwiększyć dochód o 20-30% przez całą karierę. Możesz wydać 50 000 na stopień, to wiele razy, zwrócić się. ** Zastrzeżenie ** Nie wszystkie stopnie naukowe są sobie równe, mówię o twoim typowym 4-letnim, 120-stopniowym studium kredytowym.
Ramhound,

@Ramhound termin, którego używa jeden z moich znajomych, to Karta Unii Europejskiej. Dobrze pasuje do IMO.
Dan Neely

@Ramhound - Pamiętaj, że to z góry 50 000 lub więcej plus odsetki od niewyczerpalnych pożyczek, dzięki czemu ostateczna suma jest znacznie większa. Cena ta rośnie z każdym rokiem, podobnie jak kwota zaciągniętego długu. Zadłużenie z tytułu pożyczek studenckich w USA osiągnie w tym roku 1 bilion dolarów. Podobnie jak kryzys hipoteczny, nie jest zrównoważony.
jfrankcarr

1
Wolałbym otrzymywać zapłatę i mieć trochę długu, a potem zostać spłukanym jak cholera bez długu. To zależy od tego, do czego chodzisz do szkoły. Myślę, że bardzo niewiele stopni jest tego wartych, ale dyplom CS zapewni Ci wynagrodzenie, jeśli kochasz to, co robisz i jesteś w tym na dłuższą metę.
B Woods,

@BWoods - Problem polega na tym, że kwota pożyczki wymagana do uzyskania dobrego 4-letniego dyplomu prawdopodobnie spowoduje, że jeden z nich będzie miał znaczne zadłużenie. Sprawdź, ile czasu zajmie osobie zarabiającej 65 000 USD rocznie spłata pożyczki w wysokości 50–75 000 USD. Następnie dodaj do tego rzeczy, takie jak zadłużenie karty kredytowej, pożyczki samochodowe, kredyt hipoteczny, dzieci itp. To naprawdę szokujące.
jfrankcarr

14

Problemem dyplomu ukończenia studiów w USA jest to, że jest to jedyny legalny sposób, w jaki firmy i agencje rządowe muszą ustalić i porównać ogólną inteligencję wnioskodawcy. Dlatego posiadanie dyplomu służy jako funkcja utrzymująca bramę w wielu firmach. Niektóre firmy posuwają się jeszcze dalej i szukają konkretnych stopni naukowych od konkretnych uniwersytetów, wierząc, że zapewni im to najlepszych i najzdolniejszych pracowników.


Właściwie mamy na to wywiady. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​wywiady z dobrymi zespołami badawczo-rozwojowymi mają na celu określenie dwóch rzeczy: ogólnej inteligencji i zainteresowania rozwojem oprogramowania.
kevin cline

@kevincline - Domyślam się, że nie przeprowadzasz żadnego standardowego testu IQ, a jedynie regularny wywiad.
jfrankcarr

Nie, oczywiście, że nie dają testów IQ. Pytają o umiejętności związane z pracą, takie jak umiejętność rozwiązywania problemów programistycznych. Zadają pytania wiedzą też, ale często tak naprawdę nie obchodzi , co kandydat wie. Są bardziej zainteresowani tym, czy kandydat posiada wiedzę odpowiednią do doświadczenia. Wiedza / czas = tempo uczenia się ~ IQ.
kevin cline

11

Jest tu kilka dobrych odpowiedzi, po prostu dodaję tę z powodu mojej własnej frustracji w przeszłości (i nikt jeszcze o tym nie wspominał).

Pracować za granicą

Jeśli nie masz czteroletniego dyplomu, możesz nie kwalifikować się do sponsorowania Visa w wielu krajach. Sam mam ponad 10 lat doświadczenia i natknąłem się na ten problem (było kilka lat temu i rzeczy mogły się zmienić, ale wątpię).

Jeśli masz dyplom, świat, jak mówią, jest twoją ostrygą.


1
+1 i więcej, gdybym mógł. Kiedy robiłem sprzęt do gry Flight Simulator, pamiętam, że kiedy przyjechałem do Kanady na umowę o pracę, „zapytano mnie, dlaczego ludzie, którzy cię zatrudnili, nie zatrudniają kogoś do pracy”. Odpowiedź była wtedy prosta: „Ponieważ nie ma nikogo lokalnego z zestawem umiejętności wymaganych do robienia tego, co robię”. Rozwój oprogramowania nie wprowadza tak wyraźnego rozróżnienia.
Evan Plaice,

6

Oprócz tego, co inni powiedzieli o tym, że brak dyplomu jest powtarzającym się problemem za każdym razem, gdy szukasz pracy, co w najlepszym razie jest czynnikiem, który nie działa na twoją niekorzyść, zadałbym również pytanie o twoje „lata” doświadczenie ”, szczególnie na początku.

Nie biorę udziału w podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu, ale jeśli miałbym do czynienia z wyborem jednego kandydata, który jest absolwentem college'u / uniwersytetu z być może 1-2-letnim doświadczeniem, a innym, który ukończył studia wyższe i ma taką samą ilość doświadczenia, wszystko inne jest równe (co oczywiście nigdy nie jest) Prawdopodobnie wybrałbym to drugie, ponieważ, oprócz wiedzy, pokazuje on także zdolność dokończenia tego, od czego zaczynasz.

Oczywiście jest oczywiście możliwe, że masz jakieś inne cechy, które będą działać na twoją korzyść i które mogą nawet przewyższyć fakt, że porzuciłeś studia / studia, ale nadal będziesz musiał spełnić wymóg uzyskania dyplomu za każdym razem ubiegasz się o pracę, szczególnie jeśli nie masz osobistej rekomendacji. Może to być poważną przeszkodą, szczególnie na początku kariery, zanim zdobędzie się doświadczenie w pracy w świecie rzeczywistym i zbuduje dużą sieć profesjonalnych rówieśników.


Jak zauważyłeś, stopień naukowy pokazuje zdolność do ukończenia czegoś. Teraz można argumentować, że dzisiejszy system uniwersytecki nie jest taki jak kiedyś, ponieważ każdy musi być zwycięzcą z jakiegoś dziwnego powodu. W końcu, jak zauważyłeś, brak dyplomu będzie przynajmniej rozważaniem, prawie lepiej nie wspominając nawet o niedokończonym studiach w wielu przypadkach. Jest to oczywiście możliwe dopiero w późniejszym życiu, kiedy masz 20 lat, musisz przedstawić pełny obraz.
Ramhound,

2
„Teraz można argumentować, że dzisiejszy system uniwersytecki wcale nie jest taki, jak kiedyś, ponieważ każdy musi być zwycięzcą ...” Teraz można również argumentować, że to stwierdzenie jest prawdopodobnie w dużej mierze specyficzne dla danego regionu, a nie ogólną prawdą.
CVn

6

czy sądzisz, że firmy przyjmą mnie, jeśli złożę podanie o pracę po roku stażu i nie ukaram mnie za nieukończenie studiów?

Niektórzy będą, a inni nie. Moja rada, podobnie jak rada innych w tym temacie, jest taka, że ​​powinieneś ukończyć studia. Spojrzenie na koszty / korzyści krótkoterminowe bez uwzględnienia kosztów / korzyści długoterminowych jest bardzo atrakcyjne (i łatwe).

Jest to jedna z niewielu dobrze płatnych karier dostępnych dla osób nieposiadających stopni naukowych. To także bastion libertarianizmu i jedna z ostatnich merytokracji w Ameryce: what you can dojest prawie zawsze ważniejsza niż who you know. Nie zawsze tak będzie.

Mam bliskiego przyjaciela, który był kontrahentem od ponad 20 lat. Dla niego środowisko programistyczne zmieniło się około 2009 roku i teraz odkrywa, że ​​jego brak dyplomu z college'u powoduje, że zostaje odrzucony. W jego wieku skończyłby 60 lat, zanim skończy studia licencjackie, jeśli zacznie teraz . Jego doświadczenia, podobnie jak innych moich znajomych w wieku powyżej 55 lat, mówią mi, że muszę mieć plan wyjścia z kariery, zanim ktoś zostanie na mnie narzucony, i dlatego pracuję nad trzecim tytułem licencjata (ten konkretny poświadczenie - licencjat z rachunkowości - jest wymagane do przystąpienia do egzaminu CPA). Z moich własnych nienaukowych badań wynika, że ​​CPA przechodzą na emeryturę, kiedy chcą, nie dlatego, że ktoś chce zatrudnić młodszych ludzi w biurze.

Z innego - prawnego - punktu widzenia, NCEES (organizacja, która dokonuje egzaminów dla inżynierów) opracowuje egzamin z inżynierii oprogramowania . Oznacza to, że co najmniej 10 stanów wyraziło zainteresowanie egzaminem i są zainteresowane licencjonowaniem programistów (hej, tutaj, w Kolorado, licencjonujemy kickboxerów i przewodników myśliwskich, a także lekarzy, prawników, księgowych i fryzjerów). NCEES zaczął opracowywać ten egzamin w 2009 roku i zwykle zajmuje to 2-3 lata, aby go przygotować i przygotować. Obecnie, aby przystąpić do egzaminu WF, musisz mieć tytuł licencjata. Do 2020 r, stany zmienią wymagania tak, że będziesz potrzebować magistra (lub doktora), aby przystąpić do egzaminu wf. Wymóg licencyjny dla twórców oprogramowania spowoduje wiele smutku i skarg. Czy ci się to podoba, czy nie, nadchodzi tego rodzaju rzecz. Jeśli nie jesteś przygotowany, możesz zakończyć karierę na długo przed wypaleniem się na rozwoju.


3
Czy możesz dodać cytaty do swojego postu? Myślę też, że przesadzasz z zakresem problemu. Rozumiem wymagania dotyczące pracy PE, że osoba posiadająca certyfikat PE musi być zaangażowana w (lead?) I podpisać się przy projekcie; nie wszyscy podwładni również potrzebują tego samego kawałka papieru wiszącego na ścianie.
Dan Neely

To dobra uwaga, ale wydaje się wątpliwe, że potrzebna byłaby licencja PE w inżynierii oprogramowania tylko po to, aby uzyskać kod do pisania pracy. Tak jak nielicencjonowani inżynierowie i architekci mogą pracować dla licencjonowanych profesjonalistów, tak nielicencjonowani programiści mogą pracować dla licencjonowanych inżynierów oprogramowania. Inżynieria oprogramowania polega bardziej na procesie tworzenia oprogramowania niż na pisaniu kodu. W każdym razie spodziewałbym się, że licencja będzie wymagana tylko dla niektórych rodzajów pracy.
Caleb

5

Jeśli duma powstrzymuje cię przed powrotem do szkoły, pozwól jej odejść. Stopień jest potężną rzeczą, otwiera drzwi. To wyzwanie, ale brzmisz inteligentnie. Zalecam, abyś zastanowił się, jak zrównoważyć życie osobiste i zawodowe i wrócić do szkoły, nawet na stopień naukowy.

Aby odpowiedzieć na twoje pytanie, liczba lat równoważna? 7-10 lat w tej samej pracy. Rzuć na egzamin certyfikacyjny i myślę, że masz równe szanse.


2
Co powiesz na marnowanie 4 lat swojego życia na pracę, która ma niewielką / zerową wartość produkcyjną (tj. Praca naukowa nie doktorancka to praktyka, a nie rozwój), pieniądze, przez 4 lata dyskutowane przez profesorów, którzy mają niewielki / żaden rzeczywisty świat doświadczenie. Co ważniejsze, powiedzmy, że wrócisz po zdobyciu 5 lat znacznego doświadczenia w branży. Jakie jest prawdopodobieństwo, że HR nadal mierzy twoje doświadczenie, poczynając od momentu zdobycia dyplomu, a nie wykorzystując pracę wykonaną przed szkołą jako punkt odniesienia.
Evan Plaice,

5

Nie mam dyplomu Nie wpłynęło to na moją zdolność do znalezienia pracy. Spędziłem jednak dużo czasu na samodzielnym studiowaniu, aby zdobyć wiedzę, którą posiadam (np. Matematyka dyskretna, teoria kompilatora). Bez wskazówek było to czasami trudne, ponieważ nie wiedziałem, czego się najpierw nauczyć. Wcześniejszą część mojej kariery spędziłem jako wykonawca, więc praca nie była stała. Jednak z wyłączeniem combo dot, zawsze byłem w stanie znaleźć pracę w ciągu miesiąca od opuszczenia mojej starej umowy.

Pracowałem dla kilku bardzo znanych firm, ale dopiero później w mojej karierze. Umiejętności z mojego CV są tym, co mnie wciągnęło do drzwi. To, co mnie sprzedało, to rzeczy, które osiągnąłem, a nie zestaw umiejętności, który znajdował się w moim CV. Jestem pewien, że straciłem szanse z powodu braku dyplomu ukończenia college'u, ale czuję, że dzieje się tak tylko dlatego, że te firmy filtrują dyplom ukończenia college'u, a nie moje osiągnięcia.

Wolałbym raczej pracować w firmie, która zatrudnia programistów, którzy cieszą się i kochają to, co robią; nie firma, która po prostu chce ludzi ze stopniami naukowymi.

Podsumowując, bez dyplomu ukończenia college'u, tak, stracą szanse, ale jest tak wiele okazji, że ich nie zauważysz.


Dobrze wyłożone. W dziedzinie informatyki nauka nigdy się nie kończy. Każdego roku po ukończeniu studiów 2-4 powinno się więcej uczyć. Myślę, przynajmniej w dziedzinie informatyki, że stopień nie jest niczym więcej niż identyfikatorem statusu społecznego. Prawdziwa umiejętność pochodzi z pracy, pasji do rzemiosła i ciągłego doskonalenia umiejętności.
Sheldon Warkentin,

3

Oczekuję, że kandydat będzie w stanie zarządzać analizą algorytmów, a także analizą formalną wymaganą do zrozumienia i stworzenia bardziej wyrafinowanych koncepcji. Tego uczy się w stopniu naukowym. Oczywiście dyskusyjne jest, czy się tego nauczyli, ale się tego uczy.

Bez niesamowitego doświadczenia, portfolio (github i in.) Oraz rekomendacji nie poleciłbym zatrudniania kogoś do programowania bez dyplomu z matematyki, niezależnie od wieloletniego doświadczenia.

Jeśli ktoś kończy naukę, ponieważ nie chce go ukończyć (to znaczy, że nie ma zdrowia, rodziny lub innych praktycznych powodów uniemożliwiających ukończenie szkoły), jest to w zasadzie DQ. Nie chcę pracować z poddawcą. College nie jest tak trudny do ukończenia w USA.


3

Porzuciłem studia, ponieważ zaproponowano mi pracę w pełnym wymiarze godzin, a wynagrodzenie w tym czasie było świetne. Jednak po trzech latach zostałem zwolniony. Od tego czasu (6 miesięcy) nie byłem w stanie znaleźć pracy, a teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebuję pieniędzy. Nie rób tego, bez względu na to, jak mądry lub doświadczony jesteś, większość firm wymaga dyplomu i nie ma tylnych drzwi ani skrótu do wymarzonej pracy. W przeciwnym razie więcej osób porzuciłoby rok Jr & Sr.


Myślę, że jesteś na miejscu. Jeśli możesz sobie pozwolić na powrót na pół etatu, a nawet na pełny etat, życzę ci wszystkiego najlepszego z tym. Jeśli mieszkasz w Stanach Zjednoczonych, słyszałem, że istnieją rządowe programy stypendialne na szkolenia, które mogą pomóc, ale mogą wygasnąć do końca roku.
DeveloperDon

Tak ... niektóre decyzje trudno cofnąć - jak rezygnacja ze studiów. Tak, możesz wrócić później, ale czy możesz sobie pozwolić na czas wolny od pracy? Prawdopodobnie nie!
Andrew

2

Osobiście uważam, że nauczyłem się więcej w ostatnim roku szkoły niż przez pierwsze 3 razem. Nie jestem pewien, jak ułożony jest twój program nauczania, ale w miarę upływu czasu miałem mniej wymaganych kursów i byłem w stanie wybrać więcej interesujących mnie kursów. Jeśli twój program nauczania jest w ogóle podobny, polecam wrócić, ponieważ możliwe jest, że jeśli nie, stracisz najcenniejszą część swojej edukacji.


2

Zgodziłbym się z tym, co wielu powiedziało nade mną i powiedziałbym, że powinieneś w 100% wrócić i ukończyć studia, aby uzyskać najlepszą możliwą pozycję w pełnym wymiarze godzin. Chociaż twoje umiejętności mogą być na równi, firmy naprawdę szukają dyplomu na kandydata, aby wiedzieć, że są wykwalifikowani i chociaż scena uczelni nie była dla ciebie, istnieje wiele opcji online, które mogą być dobre. Jeśli chodzi o pieniądze, myślę, że zobaczysz znaczny wzrost o stopień niż bez niego. Jak powiedziałem wcześniej, istnieje wiele opcji edukacji online, które mogą być dla Ciebie lepsze niż stanowisko w klasie lub na studiach uniwersyteckich. Znam przede wszystkim wszystkie firmy księgowe i finansowe, które będą zatrudniać tylko osoby, które posiadają ze sobą dyplom i są bardzo podekscytowane studentami, którzy je ukończą online. Sprawdzićhttp://accountingcertificateprograms.net/ również więcej informacji, które mogą pomóc Ci znaleźć program online, który może pasować do tego, czego szukasz.

To dobrze znany fakt, że w tej chwili branża finansowa ma się bardzo dobrze i zawsze mogą korzystać z najlepszych programistów. Sprawdziłbym również http://www.bls.gov/ooh/Business-and-Financial/Accountants-and-auditors.htm , aby dowiedzieć się, jakie możliwości możesz uzyskać dzięki dyplomowi, zamiast próbować wykonywać pracę bez jednego.

Po prostu osobista opinia, ale myślę, że jesteś na dobrej drodze, aby znaleźć dobrą pracę, którą lubisz, ale jeśli chodzi o uzyskanie stopnia, uważam, że jest to obowiązkowa pozycja w dzisiejszym profesjonalnym świecie i pomoże ci tylko znaleźć najlepszą pracę, która pasuje do twojego szukam.

powodzenia!


1

Brak dyplomu może ostatecznie zamknąć drzwi do pełnych etatów w niektórych większych firmach, ponieważ mogą napisać swoje wewnętrzne standardy w taki sposób, że uzyskanie dyplomu jest warunkiem zatrudnienia. Jest na to kilka sposobów, na przykład aktywne uczestnictwo w programie (zależy od firmy i tego, jak bardzo cię pragną) lub po prostu praca dla nich jako kontrahenta (chociaż możesz nie otrzymać wynagrodzenia tak bardzo, jak ktoś z takim samym doświadczeniem) jak ty i stopień), ale znajdziesz drzwi, które są zamknięte, aw niektórych przypadkach nie będziesz o nich wiedział, chyba że ktoś ci powie. Podobnie działy HR zazwyczaj używają filtrowania słów kluczowych w przesłanych CV i mogą odrzucić twoje, jeśli nie wspominają o posiadaniu tytułu licencjata lub co najmniej stopnia naukowego.

To powiedziawszy, zależy to jednak od tego, co chcesz zrobić jako konsultant, a praca na zlecenie zazwyczaj nie ma znaczenia, czy masz stopień, o ile możesz wykonać pracę, którą oni potrzebują. Chodzi o to, że musisz nadążyć za najbardziej prawdopodobnym zestawem umiejętności, aby cię zatrudnić.

Ponadto, jak zauważyli inni, mniejszym start-upom albo to nie obchodzi, albo może dostrzegać brak dyplomu jako plus, o ile masz obszerne portfolio kodów pokazujące, że wiesz, o czym mówisz. Jeśli lubisz tego rodzaju pracę, być może warto już iść.

Wreszcie, jeśli chcesz zrobić coś dla siebie (np. Pisać programy dla różnych rynków aplikacji), to tak naprawdę nie ma żadnych wymagań edukacyjnych poza tym, aby móc nauczyć się tego, czego potrzebujesz. Problem polega na tym, że dochód może zająć trochę czasu, aby osiągnąć miejsce, w którym byłbyś, gdybyś pracował dla firmy, a podatki zajmą więcej czasu.


2
Nienawidzę tego, gdy brakuje mi mikstur na pełny etat! Są znacznie silniejsze niż mikstury na pół etatu.
Adam Robinson

1

1) Stopnie uniwersyteckie są przereklamowane. Kto nauczył pierwszego fotografa robienia zdjęć? Wiedza zdobywana jest z czasem i z pasją / miłością do tego, co robisz.

Nie wierzysz mi?

W 1997 roku chciałem zostać programistą. Nie mogłem iść na uniwersytet i musiałem przejść przez kolegium korespondencyjne, aby nauczyć się podstawowych pojęć Java i OOP. Przedstawiono mi nieaktualne materiały i musiałem znaleźć własne zasoby dzięki materiałom Oreilly / online.

Nieświadomie miałem guz mózgu, który został odkryty w 2010 roku. Wielkość pomarańczy! Udało mi się jednak przekazać SCJP, SCJD, SCBCD i SWCD. Moje stopnie nie były idealne i nie miałam ochoty znaleźć pracy, ale nie byłam w stanie poradzić sobie z powodu guza.

W 2011 r. Po 5 operacjach mózgu (2 były głównymi 5-godzinnymi operacjami). Nadal się rozwijam i uczę programowania. Głównie dzięki społecznościom online i Oreilly.

Nie wiem, czy mogę kontynuować na tym polu, biorąc pod uwagę moją toczącą się bitwę, ale z pewnością popęd / pasja muszą oznaczać więcej niż stopień?


Problem polega na tym, że jesteś daleko od bycia pierwszym programistą ... Myślę też, że pasja i talent są znacznie ważniejsze niż stopnie lub stopień, ale stopnie otwierają drzwi, szczególnie w przypadku większych firm. W każdym razie powodzenia!
od

0

Na dłuższą metę zdecydowanie warto. Chodzi o to, że byłem kimś, kto zaczął programować bez dyplomu i zarabiał przyzwoite pieniądze. Oceniłbym się jako całkiem niezły programista z przyzwoitymi kotletami; były jednak inne, które były lepsze ode mnie. Przejście przez program naprawdę zmusiło mnie do myślenia i uczenia się trudnych matematycznych umiejętności rozwiązywania problemów, co zdecydowanie uczyniło mnie lepszym myślicielem i ostatecznie lepszym programistą. Przenoszę się do stwardnienia rozsianego również w CS i muszę powiedzieć, że wiele więcej możliwości otworzyło się po uzyskaniu stopnia.

Jeśli chodzi o pieniądze, przeszedłem z rangi programisty na stanowisko dyrektora ds. Technicznych całkiem niesamowitej firmy w Nowym Jorku. Wynagrodzenie wzrosło z 5 cyfr do 6 w ciągu około 6 miesięcy. Tak więc, moja odpowiedź jest taka, że ​​stopień ten jest cenny zarówno pod względem uczenia się, jak i zarabiania Benjaminów. Trudno i często trzeba rzucić palenie, ale, jak mówią, nic łatwego w życiu nie jest warte.


0

Stopień ma trzy kąty:

  1. Formalne ulepszenie twojego wykształcenia - dość oczywiste, ale jeśli masz świetnych nauczycieli i współpracowników, może naprawdę dostroić szare komórki. W moim przypadku była to kartka papieru (właściwie dwie sztuki), która otworzyła pierwsze drzwi - programowałem już najlepszą część 10 lat.
  2. Kawałek papieru - nie otworzy wszystkich drzwi, ale wiele z nich nie zamknie. Na początku swojej kariery nie masz wielu okazji do przechwalania się, więc dyplom to jedna reklama, która może Cię zauważyć.
  3. Dodatkowe programy nauczania - dzięki temu będziesz lepszą osobą (zwykle). Czas popełnić kilka błędów. Czas wypróbować kilka pomysłów. Czas na zabawę. Czas dowiedzieć się, co naprawdę tak naprawdę. Po wejściu na bieżnię ciężko jest zejść - hipoteki, żony, dzieci stoją na drodze do tych wspaniałych pomysłów. Może to również stanowić okazję do chwalenia się podczas poszukiwania pracy.

0
  • Niedokończony stopień bez wyjątkowej przyczyny nieukończenia oznacza brak zaangażowania.

  • Lata doświadczenia nic nie znaczą. Możesz pracować w jednej firmie przez rok i uczyć się tyle, ile twój kolega nauczył się w innej firmie po ośmiu latach.

  • Udokumentowane doświadczenie jest wskaźnikiem Twojego doświadczenia. Niedokończony stopień znacznie podważa udokumentowane osiągnięcia.

  • Wiele wyjątkowo dobrych firm nie rozważy zaoferowania ci rozmowy kwalifikacyjnej na dość dobrą pracę, jeśli nie ukończyłeś studiów wyższych


Byłoby miło widzieć jakąś ustrukturyzowaną krytykę za odrzucenie głosu
CodeART

-4

Z pewnością posiadanie dyplomu nie jest potrzebne, aby być biegłym jako programista. Powinieneś głęboko przemyśleć, co chcesz osiągnąć w swojej karierze jako specjalista ds. Oprogramowania. Oto kilka kul, jeśli już zdecydowałeś się rzucić studia:

Jeśli jesteś pasjonatem programowania, powinieneś być samoukiem i próbować wykorzystać swój wolny czas na kodowanie, ponieważ go kochasz i chcesz rozwiązać trudne problemy .

Poszukaj firm, które chcą cennych ludzi , zainwestuj swój wolny czas w wydarzenia programistyczne i znajdź lokalną społeczność programistów .

Pamiętaj, że ocena jest narzędziem do zdobycia pracy, ale przyczynianie się do projektów open source i pomaganie innym programistom może pomóc ci mieć wspaniałe możliwości, w których ludzie rozumieją kulturę hakerów.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.