Czy umieściłbyś link profilu Przepełnienie stosu w swoim CV / CV? [Zamknięte]


140

Czy składając podanie o nową pracę, umieściłbyś link profilu Przepełnienie stosu w swoim CV?

To pokazałoby pracodawcy, że jesteś aktywnym członkiem społeczności programistów, a także zapewniło wgląd w swoją wiedzę + jak dobrze przekazujesz swoje pomysły.

Czy jednak czułoby się to trochę zabawne?


To pytanie zawiera powiązane informacje i może Cię zainteresować: programmers.stackexchange.com/questions/9948/…
Rachel

1
Uważam, że różnorodność odpowiedzi na to pytanie jest raczej zabawna ... „Tak”, „Nie” i „Może”.
Nathan Taylor

1
@Nathan: Nie chodzi o to, że istnieją różne odpowiedzi, to ich uzasadnienie.
Josh K

Tak, dodam link do profilu stackoverflow w moim CV / CV, najlepiej w specjalnej kolumnie Zainteresowania.
Ahmed

3
dlaczego nie skorzystać z Careers.stackoverflow.com ? Tam możesz utworzyć publicznie widoczne CV z kilkoma odpowiedziami SO, które możesz wybrać. Wygląda to mniej więcej
vartec

Odpowiedzi:


117

To zależy

Kiedy miesiąc temu szukałem pracy, nie zamieściłem linku do SO w moim CV, ale wspomniałem, że biorę udział w SO i dodałem link do mojego bloga, który zawiera „talent” SO w About strona. W tym momencie miałem około 3000 powtórzeń.

Nie próbowałbym wykorzystać rep, ale wykorzystałbym inteligentny udział. Jeśli zachowujesz się jak kretyn na SO i zwracasz na to uwagę, to oczywiście zły ruch. Ale jeśli powiesz „hej, biorę udział w tej dedykowanej stronie pytań i odpowiedzi”, a ty dajesz dobre odpowiedzi i zadajesz sprytne pytania, może to działać na twoją korzyść, ponieważ pokazuje pasję do twojej pracy i innych programistów.


15
+1 uzgodnione. Nie umieszczałbym tego w moim życiorysie, ale wspomniałbym o tym, gdyby się pojawił.
Walter

11
To zawsze dobra odpowiedź na pytanie „jakie czynności związane z programowaniem wykonujesz poza pracą?” pytanie.
STW

1
i na pewno nie chcesz, aby Twój pracodawca sprawdził twój profil i zobaczył, jak „zachowujesz się jak kretyn”
apollo

„Nie zamieściłem linku do SO w moim życiorysie”. Zgaduję, że to nie było, kiedy składałeś podanie o pracę w Stack Exchange, prawda? :-)
alexwlchan

57

Tak.

Twój profil SO daje potencjalnym pracodawcom spojrzenie na twoje kodowanie, a także na twoją zdolność rozwiązywania problemów i szukania pomocy. Jeśli masz jakąś reputację, powiedziałbym, że ją założysz. Albo adres URL obok informacji kontaktowych, albo punktor pod „Różne” / „Inne” z Twoim przedstawicielem.


1
Ciekawe, jaką „jakąkolwiek reputację” można by zakwalifikować?
Chris

5
+1. Każda reputacja oznacza, że ​​łączna kwota jest mniej ważna niż fakt uczestnictwa.

14
@Josh: Nie możesz mieć pojęcia, co robisz, bez względu na jakiekolwiek dane na GPA, lata doświadczenia itp. Nic nie jest doskonałym dowodem na to, że „jest to kompetentny programista”, ale przedstawiciel jest wskazówką. Ważniejsze są jednak twoje pytania / odpowiedzi, które, mam nadzieję, zainteresują zainteresowani ankieterzy.
Fishtoaster,

3
Ponadto pokazuje, że widzisz potrzebę aktualizowania aktualnej technologii +, że aktywnie uczestniczysz, z dobrym udziałem czasu wolnego
billy.bob 14.10.10

8
Analogia GPA była najlepsza. Mam 4.0, ale nie mogę programować tak często, że robi mi się niedobrze. Ponadto osobiście uważam, że fishtoaster nie wypowiada wyraźnego numerycznego numeru reputacji, a bardziej mówiąc, jeśli masz dobrą reputację w SE, prawdopodobnie jesteś dobrą częścią społeczności, która udziela dobrych odpowiedzi i zadaje dobre pytania. Na pewno każdy może budować reputację bez robienia niczego znaczącego, ale jak powiedział Josh K, jeśli chce wiedzieć, może się dowiedzieć.
Chris

50

Nie

Nie umieszczałbym żadnych stron w moim CV. I będzie odniesienie do projektów i aplikacji mam zrobione i innych informacji, które są chętnie stosowane do osoby dokonujące przeglądu CV. Mój życiorys jest podsumowaniem jedna strona mnie , nie mam miejsca dla pół tuzina SO rachunki rodzina, LinkedIn, mój blog, Facebook, Twitter, Tumblr, Digg, Reddit, (masz picutre).

Umieszczenie „Mam reputację XXX na stackoverflow.com” jest jak powiedzenie „Mam 8,3 tys. Postów na myfavoriteforum.com”. To nie jest profesjonalne. Uważam, że celowe kierowanie osób w celach informacyjnych również jest błędne. Co chcesz zyskać, dodając link do swojego profilu LinkedIn? Historia pracy? To powinno być w twoim CV. Ludzie których znasz? Znajomości? Myślę, że byłby to pewien wskaźnik tego, jak dobrze jesteś znany w społeczności, ale szczerze mówiąc, informacje te można znaleźć gdzie indziej.

Jeśli im zależy, mogą odwiedzić moją stronę internetową, na której mam stronę Odcisk, która prowadzi do różnych profili online. Dostaję więcej poleceń w odniesieniu do mojego bloga, niż robię z mojego rankingu reputacji stackoverflow. Jestem na pierwszej stronie superuser.com, ale z tego powodu nikt nigdy nie wysłał mi e-maila. Reputacja jest świetna, ale nie dotyczy twojej pracy.

Jeśli zauważę, że piszę wyjątkowo dobrą odpowiedź na coś, zamienię to w post na blogu. Czasami nawet zmieniam go w pełnowartościową aplikację. To zyskuje o wiele większe uznanie i uwagę niż przeglądanie odpowiedzi. Moja druga najwyżej oceniana odpowiedź na stackoverflow to komiks XKCD. Moją najwyżej ocenianą odpowiedzią dla programistów jest wyjaśnienie nawiasu klamrowego . To nie są odpowiedzi, z których jestem szczególnie dumny lub czuję, że powinienem się pochwalić.


2
Myślę, że zależy to od zawartości posta w StackOverflow. Nie mogę połączyć mojego profilu StackOverflow w moim życiorysie, ale dołączam linki do mojego profilu w LinkedIn oraz blogu technicznego. Oni sami mają linki do mojego profilu stackoverflow (i ludzie mogą rozpoznać mój wkład w powiedzenie mathoverflow lub cstheory.stackexchange.) Ostatecznie chodzi o treść, którą tworzysz.
luis.espinal

2
@Luis: Wolę nie umieszczać żadnych linków w moim CV. CV powinno mówić samo za siebie i działać samodzielnie. Osobiście nigdy nie pozwalam mojej przejść obok jednej strony. Najnowsza historia pracy, najważniejsze wydarzenia i blub. Jeśli po tym nie poczujesz potrzeby, aby dowiedzieć się więcej, prawdopodobnie i tak nie chciałbym tam pracować. I to nie tak, że mam problemy ze znalezieniem pracy. :)
Josh K

1
Słyszę cię. Dla mnie nie ma sposobu na dołączenie mojej historii pracy i edukacji bez 4-stronicowego CV (chyba że wykluczę wszystko oprócz ostatnich 5 lat pracy). Poza tym po upływie kilku lat nie możesz mieć CV krótszego niż 2 strony (3-4 to teraz akceptowalna norma, szczególnie w pracach technicznych).
luis.espinal

4
@Josh: Rozumiem twoje stanowisko i nie ukarałbym kogoś za brak linku. Ale ponieważ ktoś, kto przeczytał więcej, wznawia ostatnio, niż mam na myśli, nie miałbym nic przeciwko, aby zobaczyć linki do Twojej obecności w Internecie. Nie ma znaczenia, czy brakuje ci umiejętności technicznych w CV, ale może pomóc, gdyby był to przypadek graniczny. Jeśli nic więcej, oznacza to, że traktujesz swój zawód jako coś więcej niż pracę w wieku 9–5 lat.
KeithB

1
@KeithB - ​​Och, zgadzam się z tobą. Bardzo ważne jest, aby mieć dobrze zorganizowane CV. Po uporządkowaniu niech będą to 4 strony, jeśli jest to wymagane. Istnieje różnica między a) posiadaniem CV składającego się z 4 stron, ponieważ jest to litania technologii, oraz b) jest to 4 strony, ponieważ zawiera kilkanaście ofert pracy opisujących każdy z nich, wykształcenie wyższe oraz streszczenie aktualnych istotnych technologii. Najlepsze CV dla sr. pozycje, które widziałem, nigdy nie były mniejsze niż 2 strony, z których 3-4 to norma (lub więcej dla osób z ponad 25-letnim doświadczeniem w branży).
luis.espinal

19

Posiadam specjalną sekcję dotyczącą mojego CV, która pokazuje potencjalnym pracodawcom, że skutecznie komunikuję się i dobrze współpracuję z innymi. W poprzedniej sekcji wymieniono moje zaangażowanie / osiągnięcia w różnych projektach typu free / open source.

Potrzebujesz czegoś, co pokaże, że nie tylko wiesz, co robisz, ale także możesz dobrze dogadać się z zespołem swoich rówieśników. Chociaż tak, możesz to wyrazić w wywiadzie, musisz przede wszystkim upewnić się, że naprawdę otrzymałeś telefon.

Wiele osób utrzymuje, że stosunkowo wysoki wynik reputacji w stosie przepełnienia stosu ogólnie pokazuje, że jesteś nie tylko kompetentny, ale także skuteczny komunikator.

Znalazłem wiele przypadków, w których teoria ta jest bezpośrednio sprzeczna. Na SO jest więcej niż kilka osób, które mają reputację 12 000+ i są konsekwentnie i niesamowicie niegrzeczne.

Kiedy kogoś wynajmuję, pytam, czy czytają blogi, uczestniczą w witrynach związanych z programowaniem itp. I ogólnie badam ich udział na podstawie tego, co wspominają.

Bardziej „ogólne” streszczenie zajęć w czasie wolnym jest lepsze, na przykład:

 • Regularny uczestnik witryny pytań i odpowiedzi dotyczących przepełnienia stosu
 • Regularny redaktor artykułów związanych z CS na Wikipedii
 • Członek League for Programming Freedom
 • Uczestniczący / głosujący członek oprogramowania w interesie publicznym
 • Założyciel programistów do etycznego traktowania jednorożców (PETU)

Po prostu pokaż menedżerowi ds. Rekrutacji, że tak bardzo lubisz programować, że robisz to w wolnym czasie i że dogadujesz się z innymi. Nie ma powodu, aby zwracać uwagę na jedno działanie tylko dlatego, że zawiera ono wynik liczbowy.


4
Ludzie jedzący smaczne jednorożce?
sdg

1
+1 za „Po prostu pokaż menedżerowi ds. Rekrutacji, że tak naprawdę lubisz programować, że robisz to w wolnym czasie i że dogadujesz się z innymi”.
Karthik Sreenivasan

10

Będę musiał zatrudnić kogoś w ciągu najbliższych kilku miesięcy, a fakt, że osoba ta uczestniczy w społeczności oprogramowania, stanowi ogromną +1 w tym zakresie. Widząc, że mają inteligentne sposoby rozwiązywania problemów, współpracują z szacunkiem i mają odwagę przyznać się do czegoś, czego nie wiedzą - ale wiedzą, jak poprosić o pomoc ... to naprawdę atrakcyjne. Czy jestem świetny we wszystkich wymienionych obszarach? Nie tak dobrze, jak bym chciał, ale to część rozwoju. Jeśli możesz pokazać, że zawsze rozwijasz się, łącząc się z SO, wybierz to.

Nie umieszczaj „Mam ponad 9000 powtórzeń na SO”. ale wyjaśnij, co masz. Nie jestem fanem papierowych wznowień, chciałbym zobaczyć obecność w sieci dzięki portfolio online (co nie zawsze jest łatwe do zrobienia, rozumiem), ale jeśli musisz przykleić go na papierze, wpisz „ Społeczności zawodowe ”, w którym znajduje się tabela społeczności, z którymi jesteś związany, na przykład:

 Community    | description              | involvement
 Stack Exchange  | A community of software professionals | I have participated in over 400 discussions on highly-technical issues, ranging from <your best two options here>.
 EFF       | Down with the man           | I'm stalking politicians against NN in my blog
 FSF       | Free as in beer            | I edit the man pages for YetAnotherY. The Y stands for YetAnotherY.

7

Kiedy się rozglądałem, umieściłem link do strony Careers.so , która zawiera link do moich kont SO i SU, w bloku z moimi danymi kontaktowymi. Czułem, że jest to dyskretny sposób dostarczania dodatkowych informacji, jeśli ktoś tego chce.

Jako osoba, która ostatnio dużo zatrudnia programistów, chętnie zobaczę odniesienia do profili online. Nie zamieniłoby „nie” w wywiad, ale może przewrócić szalę, jeśli nie jestem pewien, czy kogoś przyprowadzić, zakładając, że podoba mi się to, co widzę online. Daje to znacznie głębszy wgląd w to, jak ktoś może pasować do zespołu, który kiedykolwiek byłby w CV.


5

Prawdopodobnie nie.
To nie jest osiągnięcie, ale przede wszystkim dlatego, że poddaje wszystko to, co kiedykolwiek powiedziałeś. Nie mam nic przeciwko mówieniu moim rówieśnikom, że jestem czegoś nieświadomy, abym mógł się od nich uczyć, ale nie chcę, aby pracodawca to zauważył. Po prostu nie mogę ufać komuś w dziale HR, że ktoś, kto może przyznać, że nie wie wszystkiego, jest lepszy niż ktoś, kto tak myśli.


3
powinieneś wziąć to za filtr dla firmy, w której chcesz pracować. Jeśli ich dział HR nie wie o tym lub nie może zostać zastąpiony przez menedżera, pod którym będziesz pracować, nie chcesz tam pracować
Victor Jalencas

1
Zgadzam się w 100%. (Nie rozumiem opinii negatywnej. +1)
Nick Spreitzer

2
@Victor A jeśli świat byłby idealnym miejscem, w którym wszyscy mogliby pracować dla dokładnie tego, kogo chcieli, wtedy komentarz miałby sens. W tej chwili bardzo mało rozumiesz rzeczywistość. @Nick Niektóre osoby nie lubią uczciwych odpowiedzi. Niektórzy ludzie żyją również w świecie fantasy.
Kludge

Fakt, że ludzie faktycznie głosują w dół, jest uczciwą odpowiedzią, po prostu pokazuje, jak bezużyteczne mogą być te „wspólnoty”. Masz ludzi, którzy nie lubią odpowiedzi, więc głosuj w dół. Są tak zagrożeni przez kogoś, kto ma odmienne zdanie, że próbują zmusić ich do usunięcia odpowiedzi przez zebranie się na nich. Jakiś dyskurs intelektualny, co?
Kludge

Zawsze powinieneś dążyć do tego idealnego miejsca. Jeśli naprawdę potrzebujesz pracy, zaakceptuj ją, ale wtedy będziesz nieszczęśliwy. Jeśli możesz sobie pozwolić na wybór, oto wskazówka. Może ci się wydawać, że jestem obrzydliwy, przynajmniej w mojej rzeczywistości chętnie jestem zatrudniony przy fajnych projektach. Jedyny raz, kiedy dokonałem złego wyboru, natychmiast go poprawiłem.
Victor Jalencas,

5

Spójrz na to w ten sposób

Nigdy nie wiedziałem o Jonie Skeecie, dopóki nie zacząłem używać Stackoverflow. Ilekroć czytam jedną z jego odpowiedzi, mam coraz silniejsze poczucie, że jest bardzo kompetentny. I to wystarczy, że mogę powiedzieć: ok, udział Stackoverflow ma wartość .

Jakie dane bym podał

Ale zamiast podać link do mojego profilu i zebranych punktów, wolę:

 • podaj link do moich odpowiedzi, ponieważ uważam, że są one lepszą miarą moich umiejętności
 • podać informacje o tym, jak wysoka jest moja reputacja, ponieważ zmienia się ona wolniej niż punkty mojej reputacji (jestem obecnie jednym z 0,25% wszystkich zarejestrowanych użytkowników - jest tam 9987 stron wszystkich użytkowników i na podstawie reputacji jestem na liście na 25. stronie)

2
Tak; ALE on jest ... Jon Skeet. Nie wszyscy są!
Inżynier

@Nick: Prawda ... I nie tylko! Bardziej problematyczne jest to, że udział Stackoverflow może być odpowiedni, gdy twoje CV dotrze do pracodawcy, więc zostanie sprawdzone przez programistę (miejmy nadzieję). Przeciwnie, udział Stackoverflow nie ma żadnej wartości w przypadku agentów rekrutacyjnych, ponieważ najprawdopodobniej nie są programistami.
Robert Koritnik

1
@Nacięcie. Cóż, John Skeet tak naprawdę nie potrzebuje teraz CV, prawda? Prawdopodobnie dostałby wystarczającą liczbę ofert pracy, ogłaszając zmianę pracy w poście na blogu. Jestem pewien, że będzie kilka znakomitych firm, które ciągną go za głowę .
Robert Koritnik

1
Tak, właśnie to mówię. Wykorzystanie go jako przykładu wartości udziału stackoverflow prawdopodobnie nie ma sensu w stosunku do reszty z nas. Chodzi o to, że prawdopodobnie osiąga większą wartość, gdy łamie wiatr niż reszta z nas w ciągu 6 miesięcy czasu kryzysu. Dyrektorzy techniczni prawdopodobnie czczą jego statuetki, wyrzeźbione ze szlachetnych materiałów, w ciemnych zakątkach siedziby firmy. Niemal na pewno zgrzyta co najmniej 80% wewnętrznych mechanizmów wszechświata. I wciąż ma czas, aby spędzić na przepełnieniu stosu.
Inżynier

@Nick: Masz rację. Ale jeśli jesteś gdzieś na szczycie, masz prawo się tym chwalić, prawda? Lub jeśli uważasz, że twoje odpowiedzi mogą dostarczyć cennego wglądu w twoje umiejętności, to z zadowoleniem. To samo dotyczy linkowania do bloga, w którym mówi się o ich pracy. Rekruterzy nie są tym zainteresowani, ale potencjalni pracodawcy mogą być. Daje ładny przegląd twojej pracy, jeśli twój blog jest oczywiście cenny.
Robert Koritnik

4

Jak skomentowałem odpowiedź Josha K. (dobrą do wzięcia pod uwagę, pamiętaj o tobie), zależy to od rodzaju treści, którą umieszczasz za pośrednictwem konta stackoverflow. Możesz uogólnić to na rodzaj treści obecnych w twojej możliwej do zidentyfikowania obecności w Internecie. Prawdopodobnie nie zrobiłbym tego, nie dlatego, że jest to zły pomysł (nie uważam też, że moja treść jest nieodpowiednia), ale dlatego, że już dołączam mój profil na LinkedIn i blog techniczny do mojego CV.

Potencjalni pracodawcy mogą następnie wykorzystać to do rozeznania tego, co opublikowałem na SO, ServerFault lub powiedzmy cstheory.stackexchange, a nawet slashdot, jeśli sobie tego życzą. Staram się tworzyć głównie dobre treści, ale tu i tam jest kilka WTF. Nie martwię się o nich. Gdyby jednak moje treści zawierały wysoki współczynnik płomieni i LOLZ, byłbym zmartwiony.

Kiedyś miałem taki pod pseudonimem (młodsze, głupsze dni), ale to zostało całkowicie zastąpione bardziej profesjonalnymi treściami pod moim prawdziwym nazwiskiem. Starszego można nadal znaleźć, jeśli ktoś jest naprawdę wytrwały, ale wtedy, chyba że się ubiegam, nie wiem, ściśle tajny koncert lub coś takiego, nie byłbym szczęśliwy, gdyby pracodawca doszedł do takiej skrajności dużo starsze treści.

Nie zgodziłbym się również na kontynuację rozmowy kwalifikacyjnej ani na współpracę z taką firmą. Z perspektywy probabilistycznej wątpię, aby takie zjawisko było częstym zjawiskiem wśród pracodawców, dla których warto pracować (z wyjątkiem prac z ważnymi przyczynami do przeprowadzenia obszernych kontroli przeszłości).

Więc to jest osobista rozmowa, czy dołączyć profil SO w CV. To zależy od tego, jaki rodzaj treści posiadasz. Osobiście uważam, że wolałbym mieć dobrze utrzymany profil na blogu lub blog technologiczny, mieć go z linkami do innych twoich profilów zorientowanych na technologie i mieć ten (profil na blogu lub blog techniczny) w swoim CV.


1

Nie umieściłem jeszcze swojego profilu w moim CV, głównie dlatego, że nie pomyślałem o nim podczas aktualizacji. Wydaje się jednak, że w moich wyszukiwaniach Google moje imię jest dość wysokie, więc znani ludzie nie będą mieli problemu z prowadzeniem go.

PS. Właśnie utworzyłem swój profil stackexchange.com, mam profil stackoverflow.com od kilku lat.


wiesz, że możesz je połączyć, prawda?
Victor Jalencas
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.