Jakie elektroniczne narzędzia do mapowania historii użytkowników możesz polecić? [Zamknięte]


20

Zwinne tworzenie oprogramowania w dużej mierze opiera się na typie elementu pracy zwanym historiami użytkowników . Na przykład masz zaległe historie użytkowników i możesz wybrać kilka z nich do pracy podczas następnego sprintu.

Ale gdzie i jak znaleźć historie użytkowników do zaległości? Istnieje popularna technika wykonywania tego, zwana mapowaniem historii . Jeff Patton to wynalazł i oto ostateczny przewodnik, jak to zrobić .

Pytanie brzmi: jakie narzędzia elektroniczne wspierają technikę mapowania historii Patton?

Przeprowadziłem trochę badań, znalazłem wtyczki Pivotal i Rally (ale nie jestem ich żadnym klientem) i obecnie eksperymentuję z SilverStories .

Jakie są inne narzędzia? Czego używałeś? Co ty (nie) polecasz? Dlaczego?

AKTUALIZACJA: Niektóre osoby, które napisały komentarze, wydają się skłaniać ku odpowiedzi, że zastosowanie tej techniki jest po prostu niemożliwe w przypadku narzędzia elektronicznego i powinniśmy to zaakceptować. Czy ktoś nie może napisać tego jako odpowiedzi?

AKTUALIZACJA (w celu wyjaśnienia pytania w świetle komentarza Alexa Feinmana): pytanie dotyczy określenia opcji mapowania historii. Ponieważ technikę Jeffa Pattona można oczywiście wykonać na białej tablicy z lepkimi elementami, pytanie skupia się na dodatkowych opcjach, które mogą być dostarczone z narzędziami elektronicznymi. (Przedwczesne) zaangażowanie w jakieś konkretne narzędzie lub klasę narzędzi nie jest celem tego pytania.


Powinieneś wskazać swoje potrzeby.
JeffO

@Jeff, czy chcesz opracować „wskazać swoje potrzeby?” Pytanie dotyczy bardzo konkretnej techniki. „Potrzeba” lub powód, dla którego ktokolwiek używałby mapowania historii, to identyfikowanie historii, tworzenie produktu i wydawanie zaległości. Badam narzędzia internetowe, które mogą odpowiednio wspierać tę aktywność.
azheglov

2
Podejście „połóż kilka kart na podłodze” działa całkiem dobrze. Jakich funkcji potrzebujesz w rozwiązaniu, którego ta metoda nie zapewnia?
Alex Feinman,

@Alex Wiem, że położyć wiele kart na podłodze lub podobne podejście (przyklejenie kart do ściany) będzie działać. Obecnie pracuję w obszarze roboczym, w którym jest wystarczająco dużo miejsca na ścianę lub podłogę, a także kultura organizacyjna, która zdecydowanie woli narzędzia elektroniczne. Zatem najważniejszą „funkcją” jest sieć.
azheglov

3
Kultura organizacji jest najniebezpieczniejszym zwinnym zabójcą. Nie widziałem żadnego narzędzia, które działałoby w połowie tak dobrze, jak papierowe karty i ściana.
Ladislav Mrnka

Odpowiedzi:


6

Silver Stories autorstwa Silver Stripe Software wydaje się pasować do wymagań tego pytania. (Dotarli do mnie po tym, jak skarżyłem się online na moje problemy z ich produktem i udało mi się rozwiązać problem).

Dzięki temu narzędziu mogłem użyć techniki mapowania historii i stworzyć małą przykładową mapę historii:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Udało mi się również wziąć historie identyfikujące moje ćwiczenie mapowania do zaległości i zacząć je przeciągać przez tablicę Kanban:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

To narzędzie jest zdecydowanie opcją, jeśli chcesz zacząć od mapowania historii. Oczywiście mapy świata rzeczywistego będą znacznie większe i zaleca się duży monitor z płaskim ekranem.


1

Na podstawie informacji zawartych w komentarzach do tego pytania, niektórych moich własnych badań oraz istniejących sugestii ogólnych narzędzi do planowania Agile, wygląda na to, że nie ma obecnie żadnego narzędzia zbudowanego z myślą o technice Patton.

Dostosowanie innego narzędzia do cyfrowej tablicy / karteczek i samodzielne zastosowanie techniki mapowania jest prawdopodobnie najlepszym wyborem w tym momencie.


0

Używamy Pivotal Tracker do zarządzania naszymi projektami. Do mapowania historii używamy map śledzenia, które synchronizują historie z PT i wykorzystują etykiety jako obszary mapowania!


0

Jeśli musisz użyć narzędzia elektronicznego, ponieważ masz rozproszone rozproszone zespoły, zajrzyj do dowolnego elektronicznego narzędzia pocztowego, które pozwala wielu użytkownikom jednocześnie. Jednak wszystkie pomijają interaktywną wartość kart indeksowych i żadna z nich nie jest tak duża jak dobra podłoga lub ściana.


1
moim celem, kiedy zadałem to pytanie, było zidentyfikowanie wielu opcji mapowania historii. Ponieważ już wiadomo, że tablica i naklejki są opcją, pytanie dotyczy opcji replikacji techniki mapowania historii Jeffa Pattona za pomocą narzędzi elektronicznych. Następnie oczywiście chcę zachować te opcje i odłożyć zaangażowanie w którąkolwiek z tych opcji do ostatniej odpowiedzialnej chwili.
azheglov

-1

Ladislav robi to ponad to w kulturze, ale czy sprawdziłeś JIRA i Greenhopper z Atlassian? Nie interesuje nas zwinność, ale oceniłem to i stwierdziłem, że jest to niedroga, łatwa w użyciu i odpowiednia cyfrowa aproksymacja lepkości na tablicy. I jest oparty na sieci.


1
-1: Nie szukam ogólnego narzędzia do zwinnego zarządzania zadaniami
azheglov,

@azheglov: Być może nie szukasz ogólnego narzędzia, ale może to być to, które spełnia swoje zadanie.
Manfred

@John: „Cyfrowe przybliżenie lepkości na tablicy” jest bardzo nieprzydatną uwagą i brzmi tak, jakby respondent nie przeczytał ani nie zrozumiał pytania. Dlaczego nie utworzysz mapy historii za pomocą swojej kopii JIRA i opublikujesz zrzut ekranu tutaj jako odpowiedź? Otrzymasz moje poparcie! Ale ta odpowiedź jest odwrotna; to głównie hałas. Stąd opinia.
azheglov

-1

Możesz użyć narzędzi takich jak Gravity, które jest dostępne jako rozszerzenie chrome i dostępne za darmo w sklepie Chrome.

Lub, jeśli szukasz kompletnego narzędzia Agile Management Tool do swojego projektu lub rozwoju, poszukaj VersionOne w Google. Wstępna wersja próbna jest bezpłatna i można uzyskać pełną licencjonowaną wersję za niewielkie pieniądze.

Mam nadzieję, że to pomaga.


1
Wyjaśnij, w jaki sposób narzędzia, które sugerujesz, działają z techniką mapowania historii Patton, o którą pyta pytanie.
Adam Lear

1
-1: Nie szukam ogólnego narzędzia do zwinnego zarządzania zadaniami
azheglov,

-3

Spójrz na kontur Jamy. Jest to narzędzie do zarządzania wymaganiami, ale jest dość lekkie w porównaniu do konkurentów i możesz pisać kolejne historie pod innymi. Może nie mieć odpowiedniego sprzętu do wizualizacji karty.

Teraz, kiedy o tym myślę, prawdopodobnie mógłbyś także wyśmiewać jego projekt MS.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.