Korzyści dla nowych programistów


257

Zamierzam zatrudnić 2-3 młodszych programistów zaraz po studiach. Oprócz gotówki, co jest najważniejszym atutem dla młodego programisty? Czy to gry w pracy? Chcę być kreatywny ... Chcę dobrych pomysłów


Wygląda na to, że nikt nie odnosi się do tego, o co prosiliście „młodszych programistów”, wszyscy mówią o tym, czego chcą.
Lucas S.,

2
„what be creative”, zamierzałem to zredagować, ale nie mam pojęcia, skąd się tam wybierasz.
James McMahon

2
Czy nie należy tego oznaczać subiektywnie? Osobiście pozbyłbym się „profitów”. Jaki cel miałby znacznik „profity”?
Daniel C. Sobral

2
Dlaczego oznaczałoby to subiektywne? Istnieją techniki, które działają, a niektóre nie są poparte badaniami i mierzone według ścisłych kryteriów. To jest cel.
Anthony Mastrean

3
Chodzi o PROGRAMATORÓW, a nie PROGRAMOWANIA. Zatem całkowicie nie na temat.
bmargulies

Odpowiedzi:


537

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​dobrzy programiści chcą programować przy jak najmniejszej liczbie zakłóceń. Niektóre z nich są bardziej odpowiednie dla dużych firm i nie jestem pewien, gdzie pracujesz, ale oto kilka przykładów:

 • Nieformalny strój : W szczególności młodzi programiści będą mieli trudności z unikaniem urazów związanych z surowym ubiorem. „Będę siedział cały dzień przy biurku - dlaczego muszę nosić spodnie / polo / inne niewygodne ubrania biznesowe?” Moim zdaniem jest to połowa buntu, a połowa uczciwego dążenia do wydajności: naprawdę o wiele łatwiej jest programować w dżinsach i koszulce niż spodnie i formalne guziki. Pytanie, które prawdopodobnie musisz sobie zadać, brzmi: czy potencjalny wzrost wydajności i wzrost morale jest wart potencjalnej utraty „profesjonalnej” atmosfery. Wszystko zależy od twojej sytuacji ... istnieją startupy i firmy z listy Fortune 500, które dopuszczają jeansy i koszulki.
 • Kilka spotkań : Prawie nic nie jest bardziej rozpraszające niż ciągły strumień spotkań. Staraj się unikać „spotkań statusowych” w całym zespole, które mogłyby być przeprowadzane za pośrednictwem indywidualnych wiadomości e-mail lub rozmów. Programiści lubią to, gdy ich pracodawca pozwala im programować.
 • Doświadczeni współpracownicy : dobrzy programiści chcą się poprawić. Jeśli któryś z Twoich innych pracowników wniósł duży wkład w projekty typu open source lub pracował indywidualnie nad niektórymi szczególnie udanymi projektami wewnętrznymi, daj znać swoim potencjalnym klientom!
 • Prywatne biura : rzadko jest to praktyczne wszędzie, ale start-upy z dużymi przedsięwzięciami, ale jeśli możesz zaoferować kandydatom własne biura, zostawią rozmowę z sercem w oczach. Programowanie jest o wiele łatwiejsze, gdy nie rozprasza Cię ruch pieszy i ludzie śpiewają z okazji urodzin jedną kostkę.
 • Fajne rzeczy : jeśli możesz sobie na to pozwolić, subsydiuj gry na przerwy obiadowe i sesje po pracy.
 • Najlepsze praktyki : zniechęci to dobrych programistów i zastraszy mniej doświadczonych: pokaż, że twoi kandydaci będą pracować z niezawodną, ​​rozsądną kontrolą wersji i że istnieją standardy kodowania dotyczące testów jednostkowych, dziedziczenia lub czegokolwiek. Organizacja jest ważna.
 • Nie nikogo nie rób : Jeśli możesz być elastyczny dzięki godzinom, zrób to! Nikt nie lubi rezygnować z pracy za każdym razem, gdy idą do toalety; wydaje się, że nie jesteś ceniony jako pracownik.
 • Podwójne monitory : natychmiastowa wygrana dla prawie każdego programisty, który wcześniej pracował z podwójnymi monitorami.

5
Powiedziałbym, że mentoring byłby na miejscu, choć idzie to w parze z doświadczonymi programistami.
Daemin,

5
Dobry komputer, najlepiej z szybkimi dyskami twardymi. Nie ma sensu, aby obserwowali obracający się kursor i pozwalali, by ich uwaga wędrowała. Za niewielką opłatą sprawisz, że będą działać bez ich wiedzy, że to zrobiłeś! Poza tym większość z nas lubi nowe błyszczące zabawki!
Ray Hayes,

7
Dobry komputer robi dużą różnicę. Nikt nie lubi pracować tylko z 1 GB pamięci RAM ... :(

1
„Istnieją startupy i firmy z listy Fortune 500, które dopuszczają jeansy i koszulki”. Zbyt prawdziwe. Kodeks ubioru Microsoftu nie jest zwyczajny: większość programistów nosi latem szorty, a Seattle to także kultura sandałów.

2
Musiałem mieć naprawdę szczęście z pierwszą pracą po studiach. Mam każdy z tych dodatków plus czterordzeniowy komputer. Jestem programistą stron internetowych, dlaczego potrzebuję czterordzeniowego komputera? Kogo to obchodzi...? Ważne były również dla mnie dobre korzyści. Nie jestem na studiach przez 8 miesięcy.

186

Moja firma niedawno zbudowała budynek. Przeprowadziliśmy się kilka miesięcy temu. Jedną z cech były mniejsze sześcienne. Nie przeszkadzało mi to zbytnio, ponieważ dali mi jedno z tych krzeseł.

26
Czy ktoś tam zauważył, jak prawie niemożliwe jest odłamek cichego siedzenia na Aeronie?
ConcernedOfTunbridgeWells,

4
@NXC: +1 błonnik pokarmowy.

2
Mam jedno z tych krzeseł w domu i było warte każdego grosza. (Co jest dobre, ponieważ kosztowało około 100 000 groszy.)
Kyralessa

1
Dobre krzesło jest niezbędne dla zdrowia. Może to nie musi być Aeron, ale złe krzesło sprawi ci ból i zniszczy twoje życie. Jest również całkiem możliwe, że pracodawca, który nie zapewni godziwego krzesła, będzie musiał stawić czoła przyszłym procesom o wyrządzenie krzywdy swoim pracownikom.
Donal Fellows

171
 • Prawa administratora do ich komputerów
 • Połączenie internetowe, które nie wymaga reguł proxy bizzaro
 • Podwójne monitory
 • Praca z przywilejów domowych
 • Fontanna sodowa (nie fontanna do picia, która dozuje sodę zamiast wody ala Brawndo , ale jak byś użył w Taco Bell do uzupełnienia napoju)

  fontanna sodowa


12
Co jest nie tak z Brawndo? Ma to, czego pragną rośliny.
toast

17
Świetna uwaga na temat praw administratora - nigdy bym o tym nie pomyślała! Nic bardziej paraliżującego niż niemożność zainstalowania narzędzi

53
Bezpłatna cola może wydawać się dobrym dodatkiem - ale nie wyrządza twojemu personelowi żadnych przysług w dziale zdrowia. Zdrowe mózgi to bardziej produktywne mózgi!
szczupły

12
prawa administratora - wydaje się to tak podstawowe, że kwestionowałbym sens firm, które temu zaprzeczają - zakładam, że albo personel był w większości niekompetentny, albo że kierownictwo było paranoikiem - Ale to jest jak domaganie się, aby krzesła były czyste - jeśli muszę o to poprosić, masz większe problemy.
Steve B.

9
Zgodziłbym się na darmowe zdrowe napoje, takie jak sok pomarańczowy i wybór herbat ziołowych, ale trudno dostępnych śmieci.

152

Możliwość współpracy z doświadczonymi programistami.


Posiadanie dobrego mentora jest bardzo ważne dla programistów jr.
Forgotten Semicolon

+1 Zdecydowanie - nie powiedziałbym, że jest to również ważne dla deweloperów jr. Uważam, że nieoceniona jest możliwość odrzucania pomysłów przez innych doświadczonych programistów - nawet tego samego callibre. Nawet jeśli to tylko po to, żeby mi powiedzieć, że jestem opóźniony.
BenAlabaster

+1 - Przydaje się do wyczucia środowiska. Jak pracują tutaj inni programiści, aby dobrze się dopasować?
JB King

129

Zawsze uwielbiam chodzić na konferencje i szkolenia i uważam to za plus. Nie wszystkie firmy płacą, aby ich twórcy nadal się uczyli. Zawsze jest więcej do nauczenia się. Czerpiesz korzyści, ponieważ uczą się więcej. Korzystają z tego również, ale także bawią się i uciekają od rzeczy przez kilka dni i spotykają się z innymi deweloperami.


Szczerze mówiąc, uważam to za bardziej słuszne.

Macie rację i nie mogłem więcej zgodzić się z żadnym z was.

83
 • Daj im budżet i pozwól im skonfigurować własną konfigurację komputera. Poproś, aby przesłali plan dotyczący tego, co zamierzają kupić. Omów z nimi plan. To będzie świetny sposób na rozpoczęcie działalności.

 • Daj im budżet na telefon komórkowy i nieograniczony plan, za który firma zapłaci.

 • Płać za ich domowy serwis internetowy.

Takie małe rzeczy pokażą przyjaciołom na odpowiedź: „Fajnie - szkoda, że ​​moja firma tego nie zrobiła!”


Szkoda, że ​​nigdy nie przekonałem nikogo, aby wybrał punkt pierwszy; ;-)
Bob Cross

Telefon komórkowy nie ma sensu, jeśli nie ma go na tyle, by móc go wykonać. Ale fajne byłyby przywileje work @ home z płatnym dostępem do Internetu.

59
Nie chcę płacić za Internet. Wtedy mogliby twierdzić, że wszystko, co robiłem w Internecie, było własnością firmy. Chrzanić to.
jmucchiello

11
Nie chciałbym też, aby firma płaciła za mój dostęp do Internetu. Mogą czuć, że mają prawo zdecydować, do której firmy / planu się subskrybuję i co mogę z tym zrobić.
Joshua Carmody

9
Po prostu zapłać mi więcej i pozwól mi wybrać. Następnie mogę zdecydować, który dostawca i usługi chcę, a także nie ryzykować, że firma będzie próbować dochodzić praw do kodu, który napisałem na własnym sprzęcie, w domu, we własnym czasie.
Matthew Whited

77

Rodzaj osób, które chcesz zatrudnić, jest przedmiotem zainteresowania pierwszego rzędu przy podejmowaniu decyzji, jakie korzyści należy zaoferować. Dla programisty, który zastanawia się nad lub w trakcie wychowywania rodziny, urlopu ojcowskiego, dopasowywania firmowych funduszy adopcyjnych do X USD rocznie, elastycznych wakacji i godzin pracy oraz poczucia bezpieczeństwa pracy może być znacznie bardziej atrakcyjne niż napój gazowany maszyna i bezpłatne Segways dla wszystkich. Wspominasz, że szukasz „młodszych” lub „młodych” programistów, ale wielu młodych ludzi nadal należy do tej kategorii.

Wyczuwam jednak, że przez „młody” możesz mieć na myśli „zbyt młody, aby być w całej tej„ równowadze praca-życie ”. Nazwijmy to „Strategią Google”. Chodzi tutaj o to, aby ich analityczne umysły nie miały sensu opuszczać pracy. Mają usługi na miejscu, takie jak darmowe jedzenie, napoje i pranie, zapewniają miejsca spotkań dla nieformalnych rozmów. Spraw, by poczuli się jak gwiazdy rocka w firmie, a ci odpłacą za długie godziny i ciężką pracę. Dobrą wiadomością jest to, że tego rodzaju profity wcale nie kosztują dużo w stosunku do zwiększonych godzin, które będą skłonni poświęcić. Zła wiadomość jest taka, że ​​ten model nie jest zrównoważony, a ta kropka era „irracjonalny entuzjazm” nie satysfakcjonuje już programistów, gdy zaczynają chcieć wziąć urlop, wziąć ślub i udać się w długi miesiąc miodowy, mieć dzieci i tak dalej. W tym momencie chcą elastyczności, więcej czasu na wakacje, 401 tys. Itd. Poza tym pierwszym, wszystkie kosztują znaczną monetę.

Oto najważniejsza kwestia: jeśli chcesz zatrudnić absolutnie najzdolniejszych ludzi, których możesz znaleźć, nie próbuj ich przechytrzyć . Szanse są, te naprawdę ostre będą nieco mniej zainteresowane rozmiarem darmowej lodówki Red Bull i liczbą stołów do hokeja powietrznego do ich dyspozycji, niż tym, czy docenisz je jako aktywa dla firmy i jako osoby fizycznej (zarówno pod względem wynagrodzenia, jak i relacji pracodawca / pracownik w ogóle), czy masz zrównoważony model / plan biznesowy, czy twoja praca naprawdę ich ekscytuje i czy twoja praca naprawdę cię ekscytuje . Sugerowałbym przeczytanie kilku esejów na temat Joel On Software, podchodzi do tematu zatrudniania dobrych programistów z dużą ilością szczegółów (myślę, że „Inteligentny i robi rzeczy”, tak nazywa się jeden z esejów).

Chociaż twoje pytanie z pewnością nie jest bez sensu, a zapewnienie środowiska pracy z takimi samymi korzyściami jak konkurenci sprawi, że Twoja sprzedaż będzie nieco łatwiejsza, jedynymi ludźmi, którzy będą naprawdę zachwyceni tego rodzaju rzeczami, nieci ludzie zależy od sukcesu Twojej małej firmy . Dobrzy programiści chcą mieć poczucie, że wnoszą wkład w coś, co się liczy, na przykład, że ich umiejętności są cenione i dobrze wykorzystywane, podobnie jak są odpowiedzialni wobec swoich rówieśników i siebie. Skoncentruj się na stworzeniu naprawdę świetnej, dynamicznej firmy, która wykonuje świetną robotę i która traktuje swoich pracowników technicznych z szacunkiem (takie rzeczy jak prywatne biura również tutaj pomagają), a naprawdę przyciągniesz ludzi, których szukasz.

( Podziękowania dla Thomasa Kammeyera za wskazówkę na temat ostatniego akapitu! )


@Matt J - jest na miejscu. Mentalność pokolenia „co możesz mi dać, bo na to zasłużyłem” naprawdę musi odejść. Te z pokolenia mnie, które opisujesz w swoim ostatnim akapicie, odniosą sukces w długim okresie.
Metro Smurf

Urlop ojcowski? Nie wszyscy programiści są płci męskiej, młodej lub innej.

1
Masz całkowitą rację. Jednak dla tego, co obecnie uważam za co najmniej niewielką większość (niestety), warto przyjrzeć się nietradycyjnej korzyści. Opowiadam się za równym traktowaniem ludzi bez względu na płeć, rasę, wiek itp., I jest to jeden ze sposobów, aby to zrobić.

6
To najlepsza odpowiedź, jaką tu widziałem ... jedną rzecz, którą można dodać: sprawienie, by poczuli się, jakby wnieśli konkretny, pozytywny wkład w pracę, która tak bardzo ekscytuje wszystkich. Ludzie nie chcą czuć się tak ważni, jak to konieczne. Oprzyj się na wewnętrznych motywatorach.

W rzeczywistości Joel rozszerzył esej Smart i Gets Things Done na całą książkę: amazon.com/Smart-Gets-Things-Done-Technical/dp/1590598385
Cyclops

72

Dwa monitory z płaskim ekranem, mysz optyczna - dwie rzeczy, których obecnie nie mam - i każda z nich ma własną tablicę z kilkoma markerami.


24
Używasz myszy z piłką? Co to jest? 1998?
shoosh,

16
Jeff Atwood sugeruje, że klawiatura i mysz to podstawowe narzędzia, które powinieneś posiadać: codinghorror.com/blog/archives/000666.html (patrz punkt trzeci)

1
Przyniosłem własną mysz, ponieważ dostarczony miał tylko dwa przyciski i kółko. Nie mogę uwierzyć, że używasz piłki!

1
+1 Chciałbym mieć tablicę, mam bezprzewodową mysz laserową, co jest świetne - nawet jeśli to moja własna.
BenAlabaster,

1
Dobrze zintegrowane wirtualne pulpity na 24-calowym (lub 30-calowym) monitorze (Linux, Mac OS X) pokonują podwójne monitory o nieco mniejszym rozmiarze i bez wirtualnego pulpitu (Windows). Zawsze patrzę tylko na jeden monitor na raz, po prostu zmiana aplikacji w systemie Windows jest do bani, a XP w pracy nie będzie wkrótce aktualizowany.

57

Będąc w stanie pracować zdalnie + elastyczne godziny, książki technologiczne dają z siebie wszystko i mnóstwo miłości!


Ditto on the Books
BCS

1
To samo dotyczy pracy zdalnej, ale musisz się upewnić, że są „w tym”. Być może po 6-12 miesiącach okresu próbnego? NAPRAWDĘ chciałbym móc pracować z domu, właściwie robię o wiele więcej.

+1 za książki, uwielbiam moje książki. Prawdopodobnie
wydajeam

@balabaster Książki to materiały szkoleniowe. Jest to więc korzystne dla

Książki? W jakim wieku mieszkasz?
tsilb


51

Philip Greenspun napisał o tym raz . Zasugerował, aby biuro było lepszym miejscem do zamieszkania niż dom, co jest łatwiejsze dla młodych programistów. Na przykład domowy sprzęt, którego ktoś żyjący sam nie może uzasadnić: drogi ekspres do kawy, stół bilardowy, ogromny telewizor z DVD do oglądania.

Spraw, aby biuro było bardziej towarzyskie: włóż piwo do lodówki i napij się razem pod koniec dnia. Zapewnij lepsze jedzenie (łatwe dla osób, które nie potrafią gotować): zdobądź dostawy delikatesów lub firma cateringowa.


Czy na pewno piwo jest bezpieczne dla każdego pracownika? Mam na myśli, że nie będę pić w myślach i robić paskudnych rzeczy, ale co powiesz na Joe, o którym nawet nie wiesz?
Andrei Rinea

1
Mamy tylko 15 pracowników i przetestowaliśmy piwo na prawie wszystkich z nich.

Brak uzasadnienia dla drogiego ekspresu do kawy to przypadek wadliwych priorytetów.
Arafangion,

9
Czy piwo nie jest zobowiązaniem ubezpieczeniowym? Pochodzę z Wielkiej Brytanii, więc będę pił przy każdej okazji. Nie mogę uwierzyć, że tutaj, w Ameryce Północnej, czuje się źle, gdy pije się piwo podczas lunchu. +1 za piwo!
BenAlabaster,

4
Mój zespół zbiera się na piwo (zwykłe lub korzenne) w biurze raz lub dwa razy w tygodniu przez ostatnie osiem lat, zwykle od pół godziny do godziny. Zawsze są to węzły liści w organizacji - głównie deweloperzy i testerzy - i chociaż są całkowicie nieformalne i zrelaksowane, mamy wiele problemów. Pomaga nowym ludziom czuć się u nas dobrze. Raz w miesiącu ktoś musi zabrać korporacyjną kartę amex do costco, aby uzupełnić lodówkę, i jest tego warte.


44

powierzcie im obowiązki i pewną swobodę.

spraw, by poczuli się, jakby rozwijali coś dla siebie z pasją


Po drugie, poczucie podekscytowania i czerpanie osobistych korzyści z pracy znacznie przyczynia się do utrzymania nowych ludzi w firmie.
jjrv


42

Biura prywatne (do głosowania)


do głosowania spraw, aby społeczność była
zadowolona

downvote: dobry rozwój wymaga pracy zespołowej. Prywatne biura przeciwdziałają pracy zespołowej. Do diabła, nawet wysokie partycje kostki przeciwdziałają pracy zespołowej.
szczupły

3
Możesz się komunikować, nawet jeśli jesteś w różnych pokojach.

2
Uważam, że biuro pełne programistów jest świetne, ale bycie jednym z zaledwie kilku deweloperów w biurze pełnym innych przypadkowych osób jest ciągle rozpraszającym bólem na $$. Tak więc +1 dla biur prywatnych i +1 dla biur z otwartym planem dedykowanych programistom. -1 dla biur ogólnodostępnych na planie otwartym.
BenAlabaster

2
@slim: Nie zgadzam się. Możesz współpracować za pośrednictwem wielu narzędzi do udostępniania i prowadzenia konferencji. Dodaj wideo, jeśli naprawdę chcesz. Deweloperzy korzystają tylko z bliskości podczas pracy na tej samej jednostce roboczej; i często mają za zadanie rzeczy zbyt małe dla dwóch osób, więc stają się rozrywką.
tsilb

37

być elastycznym w stosunku do godziny rozpoczęcia.


9
Nie mogę policzyć liczby klientów, którzy skarżyli się na mnie, że nie wchodzę wystarczająco wcześnie, kiedy przychodzę o 10 rano zamiast 7:30, jak inne wydziały. Dlaczego nie rozumieją, że programiści są nocni?
BenAlabaster,

5
Tak, dla mnie to bezcenne. Mogę uniknąć dojazdów w godzinach szczytu, co w londyńskim systemie metra jest dość bolesne, szczególnie w lecie.

Kolejny głos ode mnie, ponieważ w przypadku JeeBee jest to bardzo przydatne do pracy w Londynie, ale opiera się na pewnym zaufaniu.
Chris Cameron-Mills,

Nie mogę głosować za tym wystarczająco ...
Andrei Rinea,

29

Obecnie mam niewielkie doświadczenie, ale wciąż nazywam siebie młodszym. Oto, co doceniam mojego pracodawcy:

 • Kupuje mi książki. Mam różnorodny gust - od C # do perla, C, Asma, projektowania baz danych, tsql itp. Ceny książek wahają się od 20 do 50 USD. Zwykle wymaga to zamówienia zakupu i zatwierdzenia.
 • Pozwala mi krytykować bieżące projekty. Ponownie napisałem kilka projektów, aby być DUŻO czystszym dzięki zdobytemu doświadczeniu. Za każdym razem dokumentuję, dlaczego dokonałem tych zmian. Od czasu do czasu piszę ponownie. To niesamowite, jak bardzo się zmieniasz. Robię to sam. Zainicjowałem to.
 • Szybki komputer i 24-calowy monitor. To naprawdę bardzo pomaga, ale dla każdego dewelopera. Mniej frustracji i więcej kodu na ekranie. Monitor obraca się również w takich dniach.

Myślę, że 24-calowe monitory są marnotrawstwem, chyba że musisz edytować duże obrazy; dla prac programistycznych bardziej opłacalne jest uzyskanie wielu tanich 19-calowych monitorów. Mam 4x19 "w trybie pionowym, daje mi pulpit o wymiarach 4096x1280.

Nie jestem pewien, czy masz rację Matt, ponieważ w rezultacie kupisz droższe lub droższe karty graficzne.

Po co mieć wiele monitorów, skoro można mieć tylko jeden ogromny z wieloma oknami. Edytujesz duże obrazy? Mogę dopasować 3 okna przeglądarki na moim monitorze ... Lub 2 przeglądarki i edytor tekstu. Lub ... częściej. Terminal, przeglądarka, edytor tekstu i klient poczty e-mail.

1
Muszę przyznać, że chociaż mam na biurku monitory 3 x 19 ", które uwielbiam, mój ostatni klient dał mi monitory 2 x 30". Brakuje mi możliwości otwarcia eksploratora rozwiązań, okna właściwości i okna przybornika i wciąż mogę czytać mój kod bez konieczności przewijania w prawo ...
BenAlabaster

2
Kompletnie się zgadzam. Edycja kodu na pionowym monitorze jest uzależniająca, choć na początku dziwna.

27

To rodzaj negatywnej odpowiedzi.

Nie dawaj biuru więcej rozrywki niż w domu. Brak telewizji, gier wideo i piwa. Biuro jest do pracy i dlatego idę do biura. Wracam do domu na gry wideo i telewizję.

Nie przejmuj się wyjazdami zespołowymi. To nie jest relaksujące. To po prostu więcej pracy. Gdybym chciał gdzieś się zabawić, poszedłbym tam z moją rodziną lub przyjaciółmi. Albo zostałbym w domu i spał późno. Bez wątpienia niektórzy ludzie wierzą, że wszyscy inni w biurze chcą być przyjaciółmi i spędzać cały czas spędzając wolny czas. To nie jest prawda. Przepraszam.

To samo dotyczy posiłków firmowych. Lubię wychodzić i z dala od biura w porze lunchu i kolacji. Jeśli w biurze odbędzie się spotkanie obiadowe, planuję wyjść z pracy godzinę wcześniej (z wyjątkami czasu przerwy, który lepiej nie powinien trwać dłużej niż miesiąc lub dwa każdego roku).


To nie jest negatywne.

Tak, ta odpowiedź jest bardzo dobra. : |
Andrei Rinea

Nie posunąłeś się nawet do stwierdzenia, że ​​pewien poziom inteligentnej sukienki jest lepszy niż całkowicie swobodny i niechlujny, ponieważ jest to mentalne przypomnienie, że nie jesteś w domu drzemiąc na kanapie. Ale tak, +1 za wstrzyknięcie rzeczywistości.

Zgadzam się z tobą na zorganizowanych wyjazdach drużynowych, uważam, że są wyczerpujące. Ale posiadanie dobrych udogodnień w pracy (nawet jeśli jest to tylko przyzwoita kuchnia / salon bez gier) zapewnia lepsze środowisko, w którym możesz przynajmniej lepiej poznać swoich współpracowników.

Zaplanuj wyjścia obowiązkowe. Są fajne: tj. Rafting na
rzece

25

Dziwię się, że cynicy wśród nas nie powiedzieli „przywództwo bez mózgu”!

Przyciąganie młodych ludzi zabawkami jest trochę protekcjonalne, lepiej powiedzieć:

„Tak, abyśmy mogli zaoferować Ci wiele nowych błyszczących zabawek, ale może zamiast tego gwarantujemy Ci brak PHB?”

;-)


Czy rzeczywiście istnieje „przywództwo bez mózgu”? :-)
Jonathan Webb

Tak. Zachowajmy to realistycznie! :)
Zack Peterson

4
Jeśli faktycznie powiesz im podczas wywiadu, że nie masz umysłu bez przywództwa, prawdopodobnie by ci nie uwierzyli - jeśli to zrobią, nie będą wystarczająco kyniczni, aby przetrwać, a ty ich nie chcesz;) Lepiej wykazać swoją jakość przywództwo poprzez brak głupich zasad, takich jak zasady ubioru.

4
Przyciąganie programistów zabawkami może być protekcjonalne, ale kiedy masz wszystkie zabawki na biurku, kogo to obchodzi? : P
BenAlabaster

24

Zapraszaj cały zespół do wybranej restauracji w każdy piątek na lunch. Mój były szef tak właśnie robił i to naprawdę pomogło w zespoleniu się.

Jeśli budżet na to nie pozwala, możesz to zrobić raz na dwa tygodnie lub raz w miesiącu. Pomyśl jednak o wartości posiadania bliższych członków zespołu.


Pracujemy w czwartek w mojej pracy.
BCS,

W takim razie brakuje Ci bardzo chwytliwej nazwy „piątek za darmo” :)

7
Dwunasta wtorek Tasty Tacos 'n Team Talk?
Zack Peterson

@Gilles Działa „czwartek darmowego jedzenia”

24

Programiści potrzebują wakacji. Dużo tego. Cztery tygodnie w roku na start. Minimum.


W Norwegii większość programistów ma 5, a niektórzy nawet 6 tygodni. 4 to minimum wymagane przez prawo.
Espo

W Australii 4 tygodnie to minimum. Po 10 latach (!) Dostaniesz 13-tygodniowy urlop za pracę - płatny.
CAD bloke

2
4 tygodnie - 20 dni, to absolutne minimum wymagane przez prawo w Wielkiej Brytanii (dni wolne od pracy są dodatkowe, więc 28 dni urlopu na tydzień 5-dniowy). Większość profesjonalistów ma więcej świąt - 25 dni + dni ustawowo wolne od pracy są typowe, a 30 dni dość powszechne, gdy masz już doświadczenie. Korzyści z produktywności są wysokie, z dobrze wypoczętymi, nie urażonymi pracownikami.

5
To jest najważniejsza rzecz, której nienawidzę w byciu Amerykaninem. :( Firmy tutaj uważają, że są niesamowicie hojne, jeśli dają ci trzy tygodnie.
Kyralessa

1
@Kyraleesa Słyszę to. Pracowałem w miejscu, które dało ci 2 i zachowywałem się jak leniwy, jeśli wykorzystałeś to wszystko. Nie przeniosą go na następny rok, a nawet mieliby randki „zaciemniające” w listopadzie i grudniu, ponieważ wiedzieli Z PRZEWIDZIENIEM, że źle zarządzają rzeczami, tak że pozostaną daleko w tyle. Ciągle mam ochotę przenieść się do Europy.
LoveMeSomeCode

24

Mateusza 7:12

Dlatego wszystko, cokolwiek byście chcieli, aby ludzie wam czynili, wy czyńcie im tak; albowiem takie jest Prawo i Prorocy.

Mohammed

Najbardziej sprawiedliwym z ludzi jest ten, który cieszy się, że ludzie powinni mieć to, co mu się podoba, a kto nie lubi dla nich tego, co jest dla niego nieprzyjemne

Konfucjusz - analitycy XV.24

Nigdy nie narzucaj innym tego, czego sam byś nie wybrał.


10
Pismo Święte w StackOverflow? Jestem pod wrażeniem! +1
MrValdez

2
Przysłowie rumuńskie: Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face (Czego nie lubisz, nie rób innym)
Andrei Rinea

3
Złota reguła: Róbcie innym, tak jak chcielibyście, aby inni wam czynili.
Sixty4Bit

23

Ścieżka kariery. Nie muszą koniecznie tego przestrzegać, ale pomyśl, że nie muszą być młodymi na zawsze, i pokaż im, że w firmie są możliwości. Daj im pojęcie, co trzeba zrobić, aby przejść dalej.


Bardzo motywujące jest posiadanie przykładów dewelopera, którym chcesz zostać, oraz wskazówek / struktury, jak się tam dostać.
Nader Shirazie

Nie przyciągałby młodszego początkującego; mają tendencję do rozważenia konieczności pracy w ogóle się ich ścieżki kariery. OTOH, dla każdego, kto po swojej pierwszej pracy, ścieżka kariery jest zdecydowanie dużym atraktorem (lub będzie kimś, kogo i tak nie możesz zatrzymać).
Donal Fellows

23

Dobry sprzęt: Byłbym bardzo zainteresowany, gdyby mi powiedziano, że dostanę system stacjonarny (WinXP nadal jest moim wybranym systemem) i serwer Linux. Coś, na czym mam root i mogę uruchamiać usługi (przynajmniej lokalne, świat widoczny byłby miły). Wirtualny prywatny serwer w firmowym centrum danych zamiast dedykowanego sprzętu również działałby.

Kolejną rzeczą, która byłaby miła, byłby dostęp do dobrych referencji: „Kupimy ci książki, które są apropos do twojej pracy!” tak samo z oprogramowaniem do pewnego momentu: „jeśli jest poniżej 60 USD, po prostu go dostaniemy”.

Edycja: duże ekrany na stojakach obrotowych, dobre krzesła, białe tablice itp.


Możesz użyć Virtual Box lub podobnego urządzenia do uruchomienia systemu serwera testowego. Daje to opcję posiadania wielu różnych konfiguracji (pod względem oprogramowania) systemów testowych, ale potrzebny jest tylko jeden system fizyczny.
rjmunro,

XP box jest dlatego, że podoba mi się XP GUI (i wiele aplikacji XP GUI) i Linux, ponieważ podoba mi się wiersz poleceń i środowisko * nux. Wybrałbym wycinek maszyny wirtualnej, o ile jest wystarczająco duży, aby wykonać prawdziwe przetwarzanie (na przykład uruchomić mój własny serwer MySQL).
BCS,

wyjaśnienie; zarówno Linux, jak i XP nie byłyby systemem testowym. Oni obaj są systemy Dev.
BCS,

20

Pozwala im na czas prywatny wykonywać prywatne projekty (rzeczy, które mogą być przydatne dla firmy, ale rzeczy, które mogą wybrać)


1
Cały czas piszę oprogramowanie, które pomaga mi w wykonywaniu pracy, a nie pisanie bezpośrednio aplikacji ... czy o tym mówisz? Na przykład często jestem proszony o zrobienie rzeczy, które zajęłyby mi godziny, gdybym nie poświęcił czasu na automatyzację.
BenAlabaster

1
Nie, myślę o projektach „hobby”.
BCS,

3
Google robi to IIRC
Alex Bagnolini

20

W rzeczywistości Joel Spolsky ma naprawdę dobry artykuł na ten temat, o którym od czasu do czasu się odnoszę:

Joel o przyciąganiu programistów

EDYCJA: Przeczytałem książkę Joela o zatrudnianiu programistów, Smart i Gets Things Done. W książce mówi, że ten artykuł jest żenującą reliktem z czasów bańki i od tego czasu wiele się nauczył. Nie sądzę, żeby ten blog był zły, ale to prawda, że ​​książka jest o wiele bardziej wyrafinowana.


nie zauważyłeś, że jak dotąd większość tych porad pochodzi bezpośrednio z bloga Joela?

Trzeba było jednak powiedzieć. Zapytany i odpowiedział, jeśli chcesz.

18

Traktuj ich jak rówieśników


Nie mogę znieść komentarzy „no cóż, to tylko poziom pierwszy”. Jeśli moje idee są błędne lub nie działają, powiedz mi dlaczego i kształć mnie, nie umniejszaj mnie

14

Dostęp do szkoleń i mentorów. To, czego chcą programiści Junior, jest prawie tym, czego chce każdy programista, którego znam. Chcą pracować w miłym i elastycznym otoczeniu z ludźmi, którzy są co najmniej tak samo mądrzy jak oni, jeśli nie mądrzejsi. Chcą czuć, że są częścią czegoś. Chcą ciągle się uczyć.

Upewnij się, że masz budżet na szkolenia / książki. Upewnij się, że zawsze się uczą i zawsze mają coś ciekawego do pracy. Upewnij się, że budujesz zespół lub coś w tym rodzaju na dość regularnych zasadach. Lunch i nauka stają się obecnie coraz popularniejszym narzędziem.

Jedną rzeczą, która Junior Developers może polubić bardziej niż więcej Senior Developers, jest zastosowanie najnowocześniejszej, a nawet najnowocześniejszej technologii. Uważaj na to, ponieważ może cię to wciągnąć w tyłek, ale zawsze pomaga.


14
 • Nieformalny strój i środowisko biurowe
 • Elastyczne godziny
 • Zezwalaj na słuchanie muzyki podczas pracy (dozwolone słuchawki)
 • Wielomonitorowe / wydajne stacje robocze
 • Wykwalifikowani / doświadczeni współpracownicy / szefowie
 • Przeglądy kodu wykonane przez tych współpracowników / szefów
 • Umiejętność pracy nad kreatywnymi projektami, które wymyślili, i ich weryfikacja przez wykwalifikowanych współpracowników / szefów (Najbardziej wartościowy profit!)

1
Co? Czy są miejsca, w których nie można słuchać muzyki? Łał

Och tak, są pewne. Spędziłem 3 dni w jednym, nigdy więcej!
Surgical Coder

Ojej, 3 dni bez mojej muzyki ... jeśli ktoś powiedziałby mi „brak muzyki / słuchawek”, byłbym za drzwiami. Zatrudniasz mnie ze względu na mój talent, wykształcenie, wiedzę itp. Tak długo, jak realizuję / przekraczam swoje cele / zadania / terminy / budżety, to, jak się tam dostanę, nie podlega dyskusji.
BenAlabaster

To naprawdę szokujące. Co to za firma? Powinna być czarna lista.
user3287,

11

Moja firma zakupiła konto O'Reilly Safari Online dla każdego z naszych programistów. Mam dostęp do tysięcy książek online w dowolnym momencie.

Mamy również filmy szkoleniowe dostępne w Internecie z CBT Nuggets, ale ich zawartość jest ograniczona.

Ponadto niektóre narzędzia zwiększające produktywność dla Visual Studio, takie jak CodeRush / Refactor Pro lub Resharper

Kawa wysokiej jakości na miejscu.


moja firma niedawno kupiła wszystkie subskrypcje dla programistów. treść jest doskonała
benPearce
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.