Jak mogę kupić przepustowość dla użytkowników końcowych dla moich klientów? [Zamknięte]


27

Sprzedaję produkt klientom, a jako część tego produktu mam stronę internetową, na której klienci mogą przesyłać dane do przetwarzania. Dane mają znaczny rozmiar (gigabajty).

Chcę kupić dodatkową przepustowość dla moich klientów i sam umówić się z ich dostawcami usług internetowych, aby zapewnić użytkownikom bezproblemową obsługę. Wielu moich klientów korzysta z sieci uniwersyteckich lub korporacyjnych, w których nie byliby w stanie samodzielnie dokonać porozumienia, nawet gdyby chcieli. Dodatkowa przepustowość dotyczyłaby tylko połączeń z moją witryną, a nie innych połączeń klienta.

Zasadniczo szukam tego rodzaju aranżacji:

Schemat przedstawiający przepływ pieniędzy od klienta do mnie i ode mnie do dostawcy usług internetowych, dane przepływające od klienta do dostawcy usług internetowych i od dostawcy usług internetowych do mnie

Czy to jest możliwe?

Edycja : Czy teraz, kiedy Stany Zjednoczone zakończyły neutralność sieci, jest to możliwe?


8
Z drugiej strony, myślę, że dostawcy usług internetowych chcieliby móc obciążać klienta i serwer za łączność - obciążać użytkownika za linię i „przepustowość” oraz ładować serwer, aby nie ograniczać przepustowości do syntetycznie niskiej przepustowości.
Jason Martin

7
Wszystko jest możliwe. Wątpię, czy to będzie łatwe. W rzeczywistości uważam, że wpadnie do zbyt twardego i kosztownego koszyka, gdy przyjrzysz się mu szczegółowo. Najlepiej byłoby rozpocząć dialog z dostawcami klientów. Ale mam przeczucie, że to nie jest praktyczne.
Matt

9
Zobacz, co Ryan Griggs powiedział poniżej w odpowiedzi - użyj zewnętrznych dysków twardych i USPS. Jak mówi stary cytat „nigdy nie lekceważ przepustowości wozu kombi pełnego taśm zapasowych”. W niektórych przypadkach po prostu nie można uzyskać większej przepustowości - mój domowy DSL ma absolutny limit 6 MB w dół i 768 000 w górę, nic poza uruchomieniem nowych przewodów nie może nic zrobić dla mojej prędkości. Pracuję na uczelni z ogromną fajką, raz na jakiś czas dokonujemy wymiany pocztowej z jednym z naszych dostawców usług, aby przenieść około pół terabajta danych tam iz powrotem ... działa dobrze, poczta w poniedziałek odbiera czwartek.
ivanivan

4
@ivanivan Więcej do rzeczy. W dzisiejszej cenie i gęstości. Plus gotowa dostępność taniej siły roboczej (studentów), można w prosty sposób korzystać z usług pocztowych i kart SD. „Gigabajty danych” mogą teraz z łatwością zmieścić się na czymś mniejszym niż mój paznokieć ...
Aron

3
Nie ma to nic wspólnego z neutralnością sieci. Taki układ nie byłby technicznie kapitałowym „Internetem”. To pytanie nie dotyczy ustalania priorytetów, rezerwacji ani faworyzowania określonego ruchu - chodzi o dodatkowy przydział przepustowości w stosunku do tego, co klient kupuje, całkowicie poza zakresem neutralności, całkowicie legalny, logistycznie niepraktyczny i wyjątkowo drogo. Jednak ... nawet zadać pytanie odzwierciedla podstawowy brak zrozumienia, w jaki sposób firmy i użytkownicy końcowi kupują oraz w jaki sposób dostawcy sprzedają, zapewniają i zapewniają przepustowość Internetu.
Michael - sqlbot

Odpowiedzi:


17

Wygląda na to, że w efekcie chcesz płacić dostawcy usług internetowych za zerowy ruch do Twojej witryny, podobnie jak niektórzy operatorzy komórkowi pozwalają na strumieniowe przesyłanie wideo z niektórych stron internetowych bez wpływu na alokację. Jeśli jesteś dużą firmą, taką jak Google lub Netflix, ma to szansę na osiągnięcie szansy, w przeciwnym razie większość firm nie będzie z tobą rozmawiać - nie warto poświęcać czasu na wdrożenie niezbędnej infrastruktury dla tak małej bazy użytkowników.

Klienci korporacyjni lub szkolni (tak jak hotel) mogą równie dobrze nie mieć możliwości skalowania przepustowości w sposób ekonomiczny. Mogą mieć odpowiednik T1 (stąd pomiar połączenia), a jedynym sposobem na przekroczenie tego jest kupienie kolejnego całego T1. Nie będziesz za to płacić. Jeśli twoja usługa jest wystarczająco opłacalna, aby zawrzeć tego rodzaju umowy, Twoi klienci i tak byliby w stanie pozwolić sobie na komercyjnych dostawców usług internetowych poziomu i nie będą musieli tego robić.

Jeśli zbliżysz się do miejsca, które może znacznie zwiększyć przepustowość, nadal będą chcieli, abyś płacił rachunek za całe lata dodatkowej przepustowości, ponieważ prawdopodobnie mają roczny kontrakt. Wszystko, co związane jest z rządem lub edukacją (szkoły państwowe), miałoby swoje własne problemy z uzyskaniem dodatkowej zdolności na twoje życzenie.

Tak więc, jeśli masz bardzo głębokie kieszenie i armię prawników i marketerów, możesz zrobić postęp, ale model po prostu się nie skaluje i nie mogę pojąć, jak byłoby to opłacalne.


Bardzo interesujące. Dziwi mnie, że tego rodzaju rzeczy nie są możliwe, biorąc pod uwagę, jak przydatne byłyby w niektórych aplikacjach. Ale rozumiem twój punkt widzenia na temat kosztów ogólnych umowy.
Owen,

3
@W przypadku tego rodzaju umowy narusza neutralność sieci. Jeśli mam stronę internetową, mogę zabić moich najlepszych konkurentów, po prostu płacąc dostawcy usług internetowych za zerowanie oceny mojej witryny. Gdy robiło to więcej firm, nic nie powstrzymuje dostawcy usług internetowych przed sztucznym podniesieniem ceny bazowej dla „standardowego” połączenia, oczekując, że większość konsumentów będzie korzystać tylko z witryn o zerowej ocenie.
Martheen,

1
@Owen Jest tak, ponieważ „niektóre” aplikacje są tak małe i niechętne do dnia dzisiejszego. Chcesz mieć specjalną przepustowość - PROSTE: Poproś o wycenę dzierżawionej linii od swojego dostawcy hostingu do klienta. Klient płaci, gotowy. Właśnie to może na przykład zrobić Azure Cloud. Wkrótce zdasz sobie sprawę z tego, że Twoi klienci nie będą tak cenić ich czasu.
TomTom

Wszystkie odpowiedzi tutaj są dobre, ale akceptuję tę, ponieważ ma najbardziej użyteczne szczegóły.
Owen

1
@AnoE OP twierdzi, że wielu klientów jest w sieciach korporacyjnych lub uniwersyteckich, gdzie nie mogą samodzielnie uzyskać większej przepustowości. To krzyczy „akademik” lub odpowiednik dla mnie, ponieważ działy byłyby w stanie uzyskać większą przepustowość w razie potrzeby. Tego rodzaju klienta nie stać na usługę, która może pozwolić sobie na indywidualne negocjacje z dostawcami usług internetowych w celu rozwiązania tych problemów. Oczywiście ekstrapoluję na podstawie ograniczonych informacji, ale myślę, że jest to uzasadniona ekstrapolacja.
Jason Martin

48

Wbrew wszystkim celom i celom nie, nie jest to możliwe. Nawet gdyby tak było, wymagana logistyka techniczna i umowna zaszkodziłaby Twojemu biznesowi.

Pomyśl o tym trochę więcej: użytkownik Joe na uniwersytecie rejestruje się w Twojej usłudze. Następnie kontaktujesz się z jednym z wielu dostawców na uniwersytecie (który? Jak możesz wiedzieć, z którego dostawcy ruch użytkownika Joe opuszcza dziś, a co dopiero jutro, gdy wszystko się zmieni). Więc musisz zawrzeć umowy ze wszystkimi ich dostawcami. Ale wtedy zdajesz sobie sprawę, że w jakiś sposób musisz zrobić aneks do umowy zawartej między oferentem a uniwersytetem, bez udziału uniwersytetu?!? Jak dokładnie tego oczekujesz? Aha, a potem zdajesz sobie sprawę, że ruch użytkownika Joe prawdopodobnie podlega kształtowaniu dużego ruchu i że wszelka „dodatkowa przepustowość”, którą możesz uzyskać (gdyby coś takiego jest w ogóle możliwe) byłaby bezcelowa z powodu reguł kształtowania ruchu. Nawet jeśli reguły kształtowania ruchu nie były w grze,Twoja strona powinna zostać potraktowana specjalnie? Co sądzisz o tym, co ludzie sieci by się z tym czuli?

Widzieć? Jest to niemożliwe z wielu, wielu powodów. Szczerze mówiąc, myślę, że proponujesz rozwiązanie nieistniejącego problemu. Jeśli klienci są na uniwersytecie lub w sieciach korporacyjnych, jest prawdopodobne, mnóstwo przepustowości do zapasowego. Kilka gigabajtów to nie tyle danych i gubi się w hałasie, gdy oglądany jest cały ruch w sieci.


3
Ciekawe punkty Oczywiście, czy kilka gigabajtów to dużo danych, zależy od kontekstu. Wydaje mi się, że dokładniej byłoby powiedzieć, że znaczna część czasu użytkownika jest spędzana na czekaniu na przesłanie danych.
Owen,

8
„dlaczego Twoim zdaniem ruch do / z Twojej witryny powinien być traktowany specjalnie?” - Myślę, że odpowiedź na to pytanie jest dość oczywista: byłoby tak, ponieważ zapłacił za to, aby uzyskać specjalne traktowanie.
user253751

6
@immibis Racja, ale zrobił to bez zgody zespołu sieciowego, co jest niemożliwe i / lub nieetyczne w zależności od sytuacji.
EEAA

3
@Owen W takim przypadku pomaga być bardziej konkretnym. Na przykład, ile danych jest przesyłanych i jak długo użytkownik czeka? Jaka jest wynikowa prędkość wysyłania i jak to się ma do teoretycznej przepustowości połączenia użytkownika? Czy jesteś pewien, że wąskich gardeł nie ma nigdzie indziej (np. Wolne kodowanie base64 w javascript w przeglądarce użytkownika)?
marcelm

1
@Flexo Nie bez zaangażowania działu IT, co jest celem PO.
EEAA

28

W zależności od częstotliwości wymiany danych z klientem tańsze, szybsze i bardziej wydajne może być przesłanie im dysku pamięci masowej, a następnie opłacenie go z powrotem na noc, gdy zapełni się danymi. Kosztowałoby to niewielką część tego, co twój plan umowy kosztowałby w długim okresie. Czas realizacji może być prawie taki sam, jeśli zaangażowanych jest wiele danych, a ich szybkość przesyłania jest niska, jak to zwykle bywa w przypadku większości asymetrycznych połączeń zapewnianych przez większość dostawców usług internetowych.7

TLDR:

Nie, nie jest to możliwe, ponieważ w kraju, w którym działasz, może być nielegalne. Warunkiem jest oczywiście to, że jeśli jesteś w USA, FCC / Trump są obecnie w trakcie usuwania przepisów chroniących użytkowników przed zło takiego układu.

Neutralność sieci

Cześć Ryan, myślę, że zadajesz złe pytanie. Oczywiście to, o co pytasz, jest technicznie możliwe. W rzeczywistości dokonano już w tym celu ustaleń.

Lepsze pytania brzmią: „Czy to porozumienie jest PRAWNE, a jeśli nie, to dlaczego nie”.

Twoje pytanie wchodzi w zakres neutralności sieci, w której wszyscy dostawcy usług internetowych traktują wszystkie dane tak samo. Chcesz tego, ponieważ świat, który sobie wyobrażasz, doprowadziłby do logicznej konkluzji, oznaczałby, że nie możesz uzyskać dostępu do żadnej strony internetowej (przy jakiejkolwiek znacznej prędkości) bez tej strony, która nie rozwiąże twoich usług finansowych, zakładając, że dostawca usług internetowych zaakceptuje ich pieniądze.

Weź teoretyczne studium przypadku. Bob mieszka na wsi, którą obsługuje tylko fikcyjny dostawca usług internetowych. Nazwiemy to Cast-Com. Bob lubi transmisję telewizyjną i zapisał się na zewnętrzną usługę przesyłania strumieniowego telewizji, nazwiemy WebFlicks.

Jednak Cast-Com jest własnością Temporal Magazine, który również jest ich gorszym serwisem telewizyjnym, który chcieliby przekazać swoim klientom Cast-Com. Cast-Com zaczyna ograniczać przepustowość od klientów Cast-Com do WebFlicks blokując użytkowników Cast-Com do gorszej usługi telewizyjnej.

Oczywiście to wszystko jest teoretyczne i nigdy wcześniej się nie wydarzyło ...


7
Neutralność sieci jest poprawna, ale sposób, w jaki napisałeś tę odpowiedź, jest zbyt stronniczy. Skorzysta na tym, że będzie o wiele bardziej obiektywny
Suppen

2
Dzisiaj sklepy spożywcze mogą wybrać, które marki musztardy oferują, i mogą żądać od producentów musztardy płacenia za miejsce na półce. Jednak logicznym wnioskiem tego nie jest to, że producenci musztardy przeznaczają dużo pieniędzy na sklepy spożywcze, ani że na obszarach wiejskich dostępnych jest tylko kilka marek musztardy. Zadziwiające jest to, że firmy mają naturalną tendencję do dostarczania produktów, których oczekują ich klienci, ponieważ osiągają największe zyski i mogą w ten sposób płacić za swoje produkty. Jest powód, dla którego wszystko jest teoretyczne i nigdy wcześniej się nie wydarzyło.
David Schwartz

@DavidSchwartz Widzę, że nie mówisz sarkazmu jako pierwszego języka. Stało się tak w szczególnym przypadku, ale „imiona zostały zmienione, aby chronić niewinnych”.
Aron

4
@DavidSchwartz Wolny rynek nie wygrał. FCC zatwierdziło FCC Open Internet Order 2010 . To nie był RAZ, tylko w przypadku Netflix, była też taka sama sprawa przeciwko Verizon. Neutralność sieci również nie przyniosłaby korzyści Comcast, ponieważ Comcast próbował zmusić użytkowników do korzystania z własnej usługi opartej na Time Warner, która miała tylko zawartość Time Warner. Neutralność sieci pozwoliłaby ludziom głosować nogami i używać Netflix zamiast Time Warner.
Aron

1
Porozumienia peeringowe nie są nigdzie nielegalne, z natury nie są neutralne i nie powinny być nielegalne
Flexo

5

Kilka punktów:

  • Kilka GB nie jest obecnie tak dużych rozmiarów. Większość uniwersytetów i tak ma bardzo dobre połączenie. Wiedziałem, że nasz Wydział Fizyki (Wisconsin, USA) pracował nad projektami ATLAS / LHC, w których wypełniali dyski twarde terabajtami danymi w około miesiąc, wszystkie przesyłane strumieniowo z eksperymentalnych stron przez Internet do analizy. A to wróciło około. 2010 r.

  • Czy zamiast pobierać dane do „witryny”, czy można uzyskać „witrynę” do danych? tzn. załadować kod na serwer i po prostu zainstalować serwer na stronie? A może potrzebujesz klastra / chmury itp.?

  • Wiem o jednym układzie z przeszłości, w którym uniwersytet miał dwa ośrodki oddzielone 100 milami i ze względu na potrzeby istniały wąskie gardła w przepustowości. Więc mieli dostawcę dodającego światłowód, aby je połączyć. Sieć została skonfigurowana tak, aby bezpośrednio omijała ten ruch.

  • W innym przypadku był lokalny dostawca usług internetowych, który miał wielu pracowników uniwersytetów i studentów itp., Którzy logowali się, więc duży ruch lokalny. Wypracowali jakieś porozumienie, w którym umieścili część sprzętu na uniwersytecie, a ruch na uniwersytet selektywnie omijał publiczny internet z powodu zasad routingu.


5

Jeśli uważasz, że będziesz mieć wystarczający ruch (pomyśl co najmniej kilka PB, które są rozsądnie utrzymywane przez miesiąc), możesz spojrzeć na rozwiązanie „prywatnej komunikacji równorzędnej” z ich dostawcą usług internetowych (aby ruch był przekazywany od twojego klienta do jego dostawcy usług internetowych, a następnie bezpośrednio do twojego centrum danych). Instalacja będzie kosztować dużo (najtańszą opcją byłoby posiadanie przez ciebie i dostawcę usług internetowych tej samej giełdy internetowej: najdroższe byłyby kable światłowodowe poprowadzone między nimi a tobą), ale uzyskają oszczędności, ponieważ nie musiałbym wtedy płacić za dostęp do ogólnego internetu przed dotarciem do Ciebie.

Jeśli poziomy ruchu wzrosną jeszcze bardziej, możesz następnie spojrzeć na uruchamianie połączeń bezpośrednio z klientem za pomocą ważenia na jego routerze zgodnym z BGP, aby ruch przeznaczony dla ciebie był przesyłany przez bezpośrednie łącze.

Pracowałem dla jednego z głównych dostawców usług edukacyjnych SaaS w Wielkiej Brytanii i szukaliśmy prywatnego rozwiązania równorzędnego z JANET (który jest „głównym” dostawcą usług internetowych obsługującym brytyjskie szkoły i uniwersytety), aby klienci mogli uzyskać dostęp do naszych usług w podobny sposób, jak Ty, ale stosunek kosztów do korzyści nie był prawie rozsądny dla naszych kilkuset TB miesięcznie.


Co dziwne, jest to jedyna właściwa odpowiedź tutaj i wydaje się, że została całkowicie przeoczona w histerii neutralności sieci.
Flexo,

2

Jeśli spędzają dni, a nie godziny, przesyłając dane, wysyłka danych bezpośrednio do centrum danych jest prawdopodobnie najszybsza. UPS wysyłający pudełko dysków TB SSD ma znacznie większą przepustowość niż większość połączeń internetowych. Możesz również zapłacić za wysyłkę dla swoich klientów, co pozwala płacić więcej za wyższe prędkości.

Jestem pewien, że nie jest to oczekiwany typ odpowiedzi, ale zdarza się to często podczas przesyłania danych do chmury w celu załadowania nowych firm na dyski pocztowe.


2

Pracuję w telekomunikacji od 10 lat i moje doświadczenie mówi, że byłoby to zbyt drogie do wdrożenia w systemach operatora. Nie warto wyjaśniać, dlaczego, ale wiele powyższych odpowiedzi dotyczyło głównych problemów technicznych. Jeśli jednak jesteś gotowy zapłacić, możesz skorzystać z rozwiązania równoważenia obciążenia swojego problemu. Z wykorzystaniem dodatkowych modemów LTE / WiMax lub kombinacji wielu tradycyjnych połączeń ADSL. Lub obydwa.


0

Najlepszą opcją jest utworzenie programu lub użycie istniejącego rozwiązania dla klientów w celu skompresowania ich plików, a następnie wysłania ich na serwer w celu przetworzenia.


-1

Nie, nie bez zostania dostawcą usług internetowych i podłączenia własnych linii do siedziby klienta ”.


Kilka lat temu współpracowałem z lokalnym dostawcą usług internetowych, który kupił przepustowość od AT&T i odsprzedał ją swoim klientom jako lokalną usługę DSL. Korzystali z linii telefonicznych AT&T, więc żadne nowe przewody nie były potrzebne, a klienci byli rozliczani i obsługiwani przez lokalnego dostawcę z AT&T przenoszącym dane.
Ryan Griggs

1
@RyanGriggs Oczywiście, jest to możliwe w wielu miejscach, ale dzięki temu planowi będziesz musiał zostać dostawcą usług internetowych swoich klientów.
user253751

@immibis dokładnie. Chodziło mi o to, że jest to teoretycznie możliwe ... ale prawdopodobnie nie jest pożądane ani opłacalne.
Ryan Griggs
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.