Potrzebujesz dwóch serwerów nazw?


11

Chcę używać mojego połączenia internetowego do obsługi dwóch osobistych stron internetowych (dwóch różnych domen). Chciałbym również hostować pocztę dla tych domen.

Wymaga to hostowania własnego serwera nazw. W sekcji konfiguracji serwerów nazw na stronie mojego rejestratora wymaga dwóch serwerów nazw. Prawdopodobnie dla niezawodności?

Wcześniej korzystałem ze zoneedit.com, a oni dostarczyli mi dwa serwery nazw, ale sam chciałbym go hostować, zaoszczędzić trochę monety i nauczyć się konfigurować bind do doświadczenia.

Mam tylko jedno połączenie internetowe i mogę hostować tylko jeden serwer nazw. Co powinieneś zrobić z drugim serwerem nazw?


10
W tym przypadku musiałbym się nie zgodzić z „Belongs on Superuser”. Mówimy tutaj o serwerach DNS . Niezależnie od tego, czy dotyczą osobistej nazwy domeny, czy nie, są serwerami i spełniają rolę serwera.
Evan Anderson

4
„Awaria serwera jest przeznaczona dla administratorów systemów i specjalistów IT, osób zarządzających komputerami lub obsługujących je w profesjonalny sposób”. „Dwie osobiste strony internetowe” nie stanowią „w celach zawodowych”.
womble

18
@womble Twoje rozumowanie jest okropne; równie dobrze możesz powiedzieć, że nie możesz pytać o osobiste projekty programistyczne przy przepełnieniu stosu. Prawdziwym kryterium właściwego miejsca do publikowania jest to, czy temat jest adresowany do właściwych odbiorców, i trudno argumentować, że pytania dotyczące konfiguracji serwera nazw powinny być kierowane do superużytkownika.
phoebus,

2
Kiedy może pójść w jedną stronę, rzucam krawat osobie zadającej pytanie. Lepiej zachęcić ludzi, aby przybyli tutaj, niż ich pobić i odesłać
Matt Simmons,

2
Równie łatwo mógłby sformułować pytanie „2 strony mojej firmy…”
SpaceManSpiff,

Odpowiedzi:


19

Wymóg uruchomienia dwóch serwerów nazw pochodzi z § 4.1 RFC 1034 i rzeczywiście dotyczy redundancji.

Istnieje wielu dostawców, którzy oferują bardzo tanią usługę „wtórnego DNS”, za pomocą której przesyłają plik strefy z serwera głównego AXFR. Na przykład w Wielkiej Brytanii mamy znanego dostawcę, który będzie świadczył usługi dodatkowe dla 50 domen za jedyne 2,30 £ miesięcznie (nieco ponad 3 dolary).

To da ci możliwość samodzielnego zarządzania i kierowania strefą, ale nadal zapewni ci potrzebną elastyczność.


2
RFC stwierdza: „Zgodnie z postanowieniami administracyjnymi wymagamy, aby każda strefa była dostępna na co najmniej dwóch serwerach”, co oznacza w zasadzie „bez żadnego upoważnienia do jej egzekwowania, uważamy, że potrzebujesz co najmniej dwóch serwerów DNS”. To bardzo płytki widok, ponieważ na przykład moje colo działa na JEDNYM serwerze, na którym hostowane są zarówno serwery HTTP, jak i DNS. Więc nie ma sensu kopiować DNS gdzie indziej, ponieważ jeśli mój jedyny serwer jest wyłączony, moja strona jest wyłączona, kropka.
rustyx

6
@RustyX to nie takie proste - IMHO to twój własny pogląd, który jest tutaj płytki. Jeśli twój DNS przestanie działać, negatywne buforowanie (patrz RFC 2308) spowoduje, że ludzie tymczasowo zapomną, że twoja domena nawet istnieje, nawet jeśli serwer WWW faktycznie działa. Podobnie poczta do domeny z uszkodzonym DNS zostanie usunięta, a nie umieszczona w kolejce.
Alnitak,

dzięki za wyjaśnienie prawdziwych powodów posiadania nadmiarowego DNS. Rzeczywiście, jeśli negatywne buforowanie i e-mail są bardzo ważne, ma to sens. Ale dla mnie to nie problem. I od lat prowadzę pojedynczy DNS bez problemu, ponieważ jest wystarczający do tego, co robię.
rustyx

@Alnitak Mail niekoniecznie zostaje upuszczony, gdy DNS jest tymczasowo wyłączony. Istnieje różnica między kodami stanu ServFail(awaria serwera) i NXDomain(nieistniejąca domena). Wygląda na to, że serwery poczty oczekują w kolejce ServFail, co dzieje się, gdy serwer DNS jest nieosiągalny.
Ruben Verborgh,

@ RubenVerborgh tylko wtedy, gdy serwer pocztowy korzysta z interfejsów API DNS, które ujawniają kod odpowiedzi DNS. Wspólna gethostbyname()rodzina funkcji nie ma, ani (AFAICR) nowszagetaddrinfo()
Alnitak

5

Tradycyjną mądrością jest posiadanie dwóch serwerów nazw dla redundancji. Idealnie utrzyma to serwery nazw w dalszym ciągu wskazane we właściwym miejscu, nawet jeśli powiedzmy, że twoje colo jest nieosiągalne. Jeśli hostujesz te witryny ze swojego domu, twój słaby link prawdopodobnie będzie Twoim połączeniem lub mocą, a nie samymi maszynami (zakładając, że używasz serwerów, a nie zmieniających przeznaczenia komputerów). Ponadto, ponieważ prowadzisz hosting ze swojego domu, zakładam, że wysoka dostępność nie jest wymagana.

Musisz jednak absolutnie upewnić się, że masz statyczny adres IP, ponieważ nie będziesz w stanie zarejestrować dynamicznego adresu IP na serwerach głównych. Oznacza to, że jeśli zmieni się twój adres IP, będą wskazywać wszystkim w niewłaściwe miejsce, aby szukać poprawnego adresu IP dla twoich maszyn.


1
Kolejny punkt, na który należy zwrócić uwagę w związku z bezpieczeństwem: jeśli spróbujesz hostować DNS za pomocą niestatycznego adresu IP, a inny bystry użytkownik pozyska twój poprzedni adres IP, może on odbierać żądania wyszukiwania Twojej witryny, obsługiwać różne wyniki i wysyłaj odwiedzających w inne miejsce. Zawsze korzystaj ze 100% statycznego adresu IP.
Brian Cline,

Mam statyczny adres IP

4

Korzystam z EveryDNS jako głównego hosta. Moja domena nie jest skonfigurowana w ten sposób, ale oferują dodatkową usługę za darmo. Pozwoliłoby to uzyskać nadmiarowy serwer nazw w innej sieci i nadal samodzielnie skonfigurować BIND.


1
+1 Działa cuda ... W ogóle nie widzę sensu w hostowaniu serwerów nazw. Niedawno przeprowadziłem migrację z bezpłatnego Zoneedit + DynDNS do EveryDNS i jestem bardzo zadowolony, tak bardzo, że od razu przekazałem darowiznę i zamierzam nadal robić to co roku.
Oskar Duveborn

1

Wiele razy rejestr domeny będzie oferował również usługi DNS objęte rejestracją DNS. Domeny, które zarejestrowałem w GoDaddy i rozwiązania sieciowe, używają DNS i nie kosztuje to żadnych dodatkowych opłat.


1

XName zapewnia bezpłatny hosting DNS. Będziesz mógł użyć dowolnego z ich serwerów nazw dla swojego serwera pomocniczego.


0

DNS wymaga MINIMUM dwóch serwerów. Możesz mieć do 13 unikalnych adresów IP z serwerami DNS dla swoich domen, a jeśli prowadzisz sieć anycast, możesz umieścić setki serwerów DNS za każdym adresem.

Ale w przypadku małej witryny najlepiej zacząć od dwóch serwerów DNS w dwóch różnych sieciach i zacząć od tego miejsca.

Jeśli przejdziesz do Google i użyjesz wyszukiwanego ciągu "secondary dns" free, znajdziesz wiele organizacji oferujących bezpłatne dodatkowe lub zapasowe DNS. Mogą też chcieć, abyś dostarczył dla nich darmowy dodatkowy DNS, jakbyś drapał mnie po plecach, a ja drapię twój.

Dobrym pomysłem jest znalezienie trzech lub więcej takich rozwiązań, ponieważ okoliczności zmieniają się z czasem.


0

Wiele rejestratorów domen NIE wymaga 2 serwerów DNS (ostatnio sprawdziłem - na przykład NameBargain.com). Więc jeśli twój rejestrator tego wymaga, rozejrzyj się.

Jeśli masz statyczny adres IP i zamierzasz hostować wszystko (sieć, DNS itp.) Na tym samym pojedynczym adresie IP / połączeniu / skrzynce, wówczas wymóg RFC dla dwóch serwerów DNS jest naprawdę nadmierny. Jeśli Twój serwer lub połączenie zostanie zerwane, naprawdę nie ma znaczenia, że ​​masz funkcjonalny serwer DNS w innym miejscu.


2
Źle. Zobacz komentarze do odpowiedzi Alnitaka.
bortzmeyer
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.