Przeciek pamięci WmiPrvSE w systemie Windows 2008 * R2 *


11

Widziałem odniesienia w Windows 2008 do wycieków WmiPrvSE, ale nic o Windows 2008 R2.

Korzystamy z R2 na Hyper-V (2008). Prowadzimy również NSClient ++ do monitorowania z opsview. Z biegiem czasu WmiPrvSE.exe zaczyna zużywać dużo pamięci, powodując problemy z alertami pamięci (mniej niż 10% wolnego). VM ma 2 GB, WmiPrvSE zużywa do 500-600 MB, zanim go zabiję.

Zabicie procesu nie wydaje się mieć negatywnego wpływu; zaczyna się od nowa i nie zauważyłem żadnych problemów. Ale po dniu lub dwóch powraca do tej samej sytuacji.

Jakieś pomysły na to, co robić? Monitor zasobów nie wyświetla żadnych operacji dyskowych ani sieciowych we / wy przez WmiPrvSE.exe. Po prostu powoli wspinam się na prywatną pamięć ...

Zmodyfikowano w celu dodania: Nie uruchamiamy klastrowania ani Menedżera zasobów systemu Windows. Jedynym zwykłym użytkownikiem WMI, który mogę odgadnąć, jest NSClient ++, ale wydaje się, że nie mamy tego problemu na innych serwerach.

Odpowiedzi:


3

Wydaje się, że ta poprawka 981314 rozwiązała problem, który mieliśmy na serwerze programistycznym Sharepoint z wmiprvse.exe zużywającym 400-500 MB pamięci RAM na 64-bitowym serwerze z systemem Windows 2008 R2.
Sim

0

Używamy 2k8 R2 i nsclient ++, a po kilku dniach obserwujemy użycie pamięci 500-600 MB. Jak wspomniałeś, ponowne uruchomienie usługi wmi rozwiązuje problem na kilka dni. Moje obecne podejrzenie, że nsclient ++ nie usuwa poprawnie swoich zasobów wmi. Nasz problem pogorszył się, gdy zwiększyliśmy częstotliwość monitorowania.

Gareth

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.