Jak ponownie załadować domyślną tabelę routingu Mac OSX bez ponownego uruchamiania


71

Pozdrowienia,

Używam vpncdla klienta VPN. Robię też pewne trudne rzeczy, routeaby upewnić się, że nadal mogę uzyskać dostęp do mojej sieci lokalnej itp. Itp. (Dane tutaj nie są bardzo ważne).

Czasami dostaję tablicę routingu, więc mam ping: sendto: Network is unreachableochotę znaleźć adresy URL, które w przeciwnym razie powinny zostać rozwiązane.

Obecnie, jeśli zrestartuję Mac OS X, wszystko wróci do normy. To, co chciałbym zrobić, to zresetować tabele routingu do „domyślnych” (np. Co to jest ustawione przy rozruchu) bez ponownego uruchamiania całego systemu.

Myślę, że krok 1 to route flush(usunięcie wszystkich tras). Krok 2 musi ponownie załadować wszystkie domyślne trasy.

Wszelkie przemyślenia, jak to zrobić? (np. co to jest krok 2?)

EDYCJA Również zauważam, że inny symptom tracerouterównież zawiedzie na danym adresie. Na przykład:

traceroute the.good.dns.name

traceroute: bind: Can't assign requested address

Odpowiedzi:


64

Musisz opróżnić trasy. Użyj trasy -n spłucz kilka razy. Następnie dodaj swoje trasy z dodaniem trasy.


1
Zmieniłem to na zaakceptowaną odpowiedź. To działa! Zrobiłem to route -n flushkilka razy, a następnie ponownie uruchomiłem sieć za pomocą Preferencji systemowych. Wróciłem i zrozumiałem to dopiero rok :)
Nate Murray

To rozwiązało dla mnie podobny problem z klientem Sonicwall Aventail Connect VPN, który jest szczególnie podatny na awarie „Nie mogę przypisać żądanego adresu”, szczególnie przy przełączaniu sieci bezprzewodowych. Teraz mam sposób na rozwiązanie problemu, który nie pozwala uniknąć cyklu zasilania. Dzięki!
Alan Donnelly

Łał! Pomogło mi to również w rozwiązaniu problemu z BarracudaVPN… Wyłączam / włączam Wi-Fi i wreszcie mogę się połączyć! Wielkie dzięki!
hans_meine

19

Wystąpił ten problem podczas korzystania z domowego serwera OpenVPN i łączenia się z nim za pomocą aplikacji Tunnelblick na komputerze Mac.

Z mojego punktu widzenia działo się tak, że po rozłączeniu z VPN pozostała trasa z moim adresem IP jako miejscem docelowym i niepoprawna brama. Usunięcie tej trasy rozwiązało problem, po prostu

$ sudo route -n delete the.good.dns.name

Przykład: Jestem w szkole i po ponownym uruchomieniu komputera łączę się z siecią bezprzewodową. Łączę się z moim domowym serwerem OpenVPN za pomocą Tunnelblick.

$ netstat -nr
Destination          Gateway
....
[home-ip]/32         [school-default-gateway-1] ....
....

Odłączam się od serwera VPN. Zmieniam sieci bezprzewodowe. To zmienia moją domyślną bramę.

$ netstat -nr
Destination          Gateway
...
[home-ip]/32         [school-default-gateway-1] ...
...
$ ping [home-ip]
PING [home-ip]: 56 data bytes
ping: sendto: Network is unreachable
ping: sendto: Network is unreachable
Request timeout for icmp_seq 0
...

Nie mogę w żadnym wypadku połączyć się z moją siecią domową (VPN, ping, cokolwiek) po tym zdarzeniu. Jeśli następnie usunę trasę:

$ sudo route -n delete [home-ip]
delete net [home-ip]
$ ping [home-ip]
PING [home-ip]: 56 data bytes
64 bytes from [home-ip]: icmp_seq=1 ttl=56 time=13.111 ms

To działa dobrze.

Może występować problem ze sposobem skonfigurowania serwera / klienta OpenVPN, który to opuszcza (i chciałbym dowiedzieć się, co to jest), ale zainstalowałem skrypt po odłączeniu Tunnelblick, który automatyzuje usuwanie trasy.


Mam tutaj podobny problem. Naprawdę denerwujące.
Tom Busby

Mam ten sam problem, nawet z przykładowym skryptem ovpn. Jedynym znalezionym
przeze

Czy istnieje sposób automatycznego uruchamiania tego skryptu przy każdym rozłączeniu?
Whitecat

@Whitecat Tak! Sprawdź to: superuser.com/a/1305361
Elad Nava

13

Najpierw potrzebujesz trasy dla interfejsu sieciowego. Jeśli VPN jest odłączony, po prostu zdejmij interfejs sieciowy, a następnie uruchom go ponownie za pomocą ifconfig. Następnie użyj komendy route, aby zbudować domyślny gw. Więc coś takiego:

ifconfig en0 down

ifconfig en0 up

route add <ip address> default


1
Tak, ale skąd Mac OS X wie, jaki jest domyślny adres IP trasy? To, co naprawdę chciałbym zobaczyć, to sposób, w jaki Mac OS X wykonuje proces rozruchu i robi dokładnie to samo.
Nate Murray

1
... Dostaje go z DHCP ...
Jordan Eunson

5

Wystąpił taki sam problem jak w przypadku @Sean (korzystam również z systemu OS X), ponieważ podczas przełączania między siecią domową a służbową trasa domyślna nie była usuwana.

Dla kompletności, gdy połączę się z moją VPN w domu i uruchomię następujące polecenie, wyświetli się domyślna brama, jak poniżej

$ netstat -nr
Destination          Gateway
...
[home-ip]/32         [work-default-gateway-1]

A kiedy się rozłączę, brama [home-ip] nadal będzie dostępna. Kiedy łączyłem się z siecią służbową, nie mogłem w ogóle połączyć się z Internetem i napotkałem ten sam problem co OP

$ traceroute the.good.dns.name  
$ traceroute: bind: Can't assign requested address

Musiałbym wtedy ręcznie usunąć trasę za pomocą

$ sudo route -n delete [home-ip]

Początkowo umieściłem „route -n delete” w post-disconnect.shskrypcie, ale to było trochę niechlujne, więc zamiast tego znalazłem ten link

https://code.google.com/p/tunnelblick/issues/detail?id=177

Najwyraźniej przyczyną tego jest ustawienie następujących rzeczy w moim .ovpnpliku

user nobody
group nogroup

Co oznacza, że ​​trasa jest skonfigurowana jako root, ale po usunięciu połączenia użytkownik nie jest już rootem, więc trasy nie można usunąć.

Komentowanie tych 2 wierszy w moim .ovpnpliku naprawiło problem, bez konieczności używania post-disconnect.sh.


Dzięki, to również działało dla mnie. Szkoda, że ​​link do kodu Google już nie działa.
Toby

Próbowałem użyć Twojej sugestii, problem polega na tym, że kiedy łączę się z VPN, wyciąga gdzieś pliki konfiguracyjne i zastępuje moje zmiany. O ile wiem, nie pobiera ich z serwera, ponieważ kiedy zmieniam te pliki, nie rozwiązuje to problemu. Czy jest jakieś miejsce po stronie klienta, w którym mogę znaleźć te pliki i je zniszczyć / zmodyfikować, aby moje zmiany pozostały?
Finncent Price

Popełniłem trywialny błąd, myląc ~ / Library z / Library. Ups! Dla każdego, kto to czyta, chcesz zmodyfikować plik w ~ / Library / Application Support / Tunnelblick / Configurations / <vpnname> .tblk / Contents / Resources
Finncent Price
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.