Włączanie wirtualizacji sprzętowej BIOS; cokolwiek, na co należy uważać?


14

Wiele najnowszych narzędzi do wirtualizacji może korzystać z obsługi systemu BIOS lub wymagać takiej obsługi (Intel-VT, AMD-V itp.). Ale na większości ekranów BIOS, które widziałem, jest domyślnie wyłączony - czasami nawet z dość subtelnymi (ale niejasnymi) ostrzeżeniami.

Więc: czy jest jakiś problem, o którym powinienem wiedzieć przy włączaniu VT? Zakładam, że jest używany tylko wtedy, gdy jest celowo uruchamiany przez oprogramowanie takie jak VMware lub Virtual PC. Ale jakie jest ryzyko?

Być może dotyczy to głównie wczesnych wdrożeń, w których było trochę eksperymentalne, ale chciałbym wiedzieć: czy ogólnie jest bezpieczny?

Odpowiedzi:


15

Niebieska pigułka była dowodem koncepcji, że może być potencjalnie wykorzystywane przez złośliwe oprogramowanie, dzięki czemu złośliwe oprogramowanie jest całkowicie niewidoczne dla systemu operacyjnego.


1

Poza wymienionymi kwestiami bezpieczeństwa, jak sądzę, ponieważ umożliwia kilka nowych instrukcji, aktywowane są niektóre nowe części procesora, które mogą być lub zostały uszkodzone i powodować pewne awarie, lokalne problemy z ciepłem lub co nie - może destabilizować niektóre aplikacje? Tylko spekulacja.

Powinien być zgodny ze wszystkimi funkcjami, które włączam, myślę - jeśli nie są potrzebne, wyłącz je, aby zmniejszyć ryzyko nieokreślonych problemów ^^


Dobra odpowiedź, ale przyjmuję drugi jako bardziej konkretny przykład - ale dzięki za wkład.
Marc Gravell
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.