Różnica między scp i sftp


Odpowiedzi:


15

SCP to skrót od „bezpiecznego kopiowania”, podczas gdy SFTP oznacza „bezpieczny FTP”.

Pierwszy służy do kopiowania jednego lub więcej plików, często o znanych nazwach, z hosta A na hosta B, podczas gdy drugi jest wykorzystywany głównie interaktywnie, analogicznie do klienta FTP. SCP zawsze będzie działać od razu po wyjęciu z pudełka i ma niewiele w zakresie opcji do ulepszenia. SFTP może być używany z różnymi backendami do prezentacji użytkownikowi usługi SFTP. Można by nawet to wyłączyć , chociaż nie próbowałem tego.

To jest różnica w użyciu.

Jeśli chodzi o wydajność: ErikA poniżej prowadzi do strony Wikipedii, która wspomina, że ​​SCP jest ogólnie szybszy niż SFTP ze względu na bardziej wydajny algorytm w SCP.


2
SFTP nie jest bezpiecznym FTP, ale protokołem przesyłania plików SSH. Google / Wiki it
Bart van Heukelom

1
Cytuję z wpisu SFTP Wikipedii „W informatyce SSH File Transfer Protocol ( czasami nazywany Secure File Transfer Protocol lub SFTP )”. Podkreśl moje. kthxbai.
wzzrd

5
Myślę, że miał na myśli, że SFTP nie jest po prostu zabezpieczoną wersją protokołu FTP, ale całkowicie innym protokołem.
Dave Forgac

2

sftp jest interaktywnym programem używanym przez człowieka w sesji powłoki. scp jest przeważnie jednowierszowym używanym w skryptach do przesyłania / kopiowania plików


2

To tak, jakby zapytać o różnicę między cp a ftp.

scp umożliwia zdalne kopiowanie pliku na lub z serwera SSH. Zasadniczo ludzie używają scp tylko wtedy, gdy mają zamiar przesłać folder lub przesłać tylko jeden plik. Istnieje również fakt, że ponieważ scp jest jednowierszowy,

sftp to interaktywny program umożliwiający przesyłanie plików do / z serwera SSH. Zaletą używania sftp nad scp jest to, że jeśli chcesz wykonać wiele uploadów z lub do różnych katalogów, możesz to zrobić w jednej sesji.


5
To są właściwości programów klienckich, a nie protokoły
Bart van Heukelom,

1

Oto trochę informacji na ten temat.


6
-1 Tylko link do wiki nie jest użyteczną odpowiedzią
imho

1
+1 bardzo popularna wikipedia i wolę ludzi, którzy w swoich odpowiedziach cytują źródła (oczywiście, bardziej pomocne byłoby bezpośrednie podsumowanie linku)
Jason S

+1 Dobry mały link
Coops

Wikipedia usunęła tę sekcję ze względu na niedokładność, na wypadek gdyby ktoś nadal był zainteresowany tym tematem.
Checo R

1

Bezpieczeństwo: Zarówno SFTP, jak i SCP zapewniają te same funkcje bezpieczeństwa, ponieważ są oparte na protokole bezpiecznej powłoki. takich jak bezpieczne zdalne logowanie, bezpieczny transfer plików, bezpieczne zdalne wykonywanie poleceń, klucze i agenty, kontrola dostępu i przekierowanie portów

Funkcjonalność: SCP może przesyłać pliki i nieinteraktywne. Dlatego transferu SCP nie można anulować bez zakończenia sesji. SFTP jest interaktywny. Możliwości SFTP obejmują wykazy katalogów, zdalne usuwanie katalogów i plików, tworzenie katalogów i plików itp. SFTP może być wykorzystywany w procesie wsadowym. SFTP może być używany do wielokrotnego przesyłania z lub do różnych katalogów w jednej sesji.

Szybkość: SCP jest szybszy, ponieważ potwierdza otrzymane pakiety, podczas gdy SFTP musi potwierdzać każdy pakiet.

Wznów przesyłanie pliku: SCP nie może wznowić przerwanego przesyłania pliku, podczas gdy SFTP może za pomocą -a polecenia get, aby wznowić częściowe przesyłanie istniejących plików


Nie zgadzam się. W mojej sieci domowej SFTP jest około 35 razy szybszy.
graywolf
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.