Wygodny system Windows równoważny plikowi log-tail?


30

Czy jest jakaś wygodna alternatywa dla tego systemu Windows? Zawsze tęsknię za Linuksem. I nie, nie uważam Cygwina ani innego portu bash za „wygodny”. :)

Albo mała aplikacja, która zrobi to z wiersza poleceń, albo otworzy ją w oknie. Muszę też być w stanie zasadniczo go zatrzymać, co nie wpłynie na plik dziennika, ale pozwoli mi przewinąć bufor w górę.

Odpowiedzi:14

Opcje:

  1. unxtools zawiera port tail, w tym -f.

  2. Program PowerShell get-contentzawiera dodatkową opcję -waitpodczas korzystania z systemu plików, który wykonuje tę samą funkcję (zobacz help filesystemto i inne rozszerzenia poleceń cmdlet od dostawcy systemu plików).


8

Za pomocą programu PowerShell:

Get-Content C: \ LogFile.txt -Czekaj


Jaki interwał odświeżania? Z powodu, który ignoruję, pozostaje w tyle za BareTail.
Nicolas Raoul,

3

Polecam ten GnuWin32 portu tail. GnuWin32 jest podobny do Cygwina, ponieważ jest to port systemu Windows dla narzędzi uniksowych, ale jego intencja jest zupełnie inna.

Zamiast próbować zamienić system Windows na uniksową stację roboczą, każdy plik binarny GnuWin32 jest kompilowany, aby mógł działać jako niezależne narzędzie. Istnieją osobne pliki do pobrania, więc możesz po prostu pobrać żądane narzędzia . (To sprawia, że ​​GnuWin32 jest również lepszy od portów MinGW, ponieważ narzędzia MinGW wymagają posiadania wszystkich bibliotek MinGW).


Szukałem czegoś takiego, ponieważ próbuję uciec od
cygwina

2

LogExpert to jeden FMPOV: tabulatory, lokalny ogon pliku, ale także przez sieć za pomocą SFTP (SSH) lub CIFS (oparty na UNC), wszechstronne wyróżnienia i więcej1

Innym doskonałym narzędziem Tail jest Tail dla Win32: http://tailforwin32.sourceforge.net/ Jest dość szybki i może być używany do pokazywania w czasie rzeczywistym pliku tail, który jest bardzo wygodny podczas rozwiązywania problemów z logami internetowymi lub logami bezpieczeństwa podczas produkcji . Użyłem go również do określenia, jaka jest aktywność użytkownika w danym momencie na serwerach internetowych.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.