Uzyskaj dostęp do statycznej witryny Amazon S3 za pośrednictwem protokołu IPv6


13

Prowadzę statyczną stronę internetową na Amazon S3 z DNS hostowanym na Amazon Route 53. Chciałbym, aby moja strona była dostępna przez IPv4 i IPv6 (ponieważ nadszedł czas).

Gdy używam konsoli zarządzania AWS trasy 53, aby dodać Arekord „Alias” (IPv4) dla mojego segmentu S3, pojawia się monit o podanie nazwy segmentu S3 jako punktu końcowego. Kiedy próbuję dodać AAAArekord „Alias” (IPv6), nie mam takiej opcji:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Próba ręcznego ustawienia AAAArekordu poprzez klonowanie istniejącego Arekordu po jego utworzeniu spowodowała błąd:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wiem na pewno, że Arekord „Alias” umieszcza właściwy adres IP IPv4 w DNS trasy Route 53:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Boję się ręcznie ustawić adres IPv6, ponieważ nie sądzę, że istnieje jakakolwiek gwarancja, że ​​pozostanie. Ustawienie Alias ​​Target jest tym, co Amazon zaleca dla witryn Static S3.

Moje pytanie brzmi zatem, czy Amazon AWS obsługuje dostęp do statycznych stron S3 za pośrednictwem IPv6, a jeśli tak, to jak mogę to skonfigurować?


3
Amazon nie ma IPv6.
Michael Hampton

2
@MichaelHampton Niektóre rzeczy najwyraźniej robią: docs.aws.amazon.com/ElasticLoadBalancing/latest/DeveloperGuide/… . . . może nie S3 (jeszcze).

Czy wysłałeś wsparcie przez e-mail? W tym momencie może to być proces ręczny
Jacob Evans

Odpowiedzi:


4

Amazon obsługuje teraz protokół IPv6 w szeregu usług .

Obsługa IPv6 dla Amazon S3

Aby zacząć uzyskiwać dostęp do treści przez IPv6, musisz przełączyć się na nowe punkty końcowe z dwoma stosami, które wyglądają tak:

https://BUCKET.s3.dualstack.REGION.amazonaws.com

albo to:

https://s3.dualstack.REGION.amazonaws.com/BUCKET


Czy zdarza ci się wiedzieć, czy istnieje punkt końcowy „dualstack” dla statycznych stron internetowych? Zwykle wyglądają jakwww.example.com.s3-website-us-east-1.amazonaws.com
Ivan Anishchuk

2
@IvanAnishchuk Nie sądzę, że jest to jeszcze obsługiwane, nie jest pokazane w dokumentacji, a ten wątek sugeruje, że nie jest obsługiwane. Wydaje mi się, że jedynym rozwiązaniem w tej chwili byłoby użycie CloudFront przed wiadrem s3 i upewnienie się, że buforowanie jest ustawione zgodnie z oczekiwaniami.
Scott,

1
Tak, można korzystać z Cloudfront. W mojej sytuacji to po prostu przesada, to tylko zwiększyłoby złożoność i obciążenia bez wielu korzyści. Prawdopodobnie można by również użyć Cloudflare.
Ivan Anishchuk

19

Dobre wieści! AWS obsługuje IPv6 w CloudFront i S3 .

Obecnie AWS (2016-04-01) ma bardzo ograniczoną obsługę IPv6, tylko ELB w EC2 Classic mogą wykonywać IPv6 - i są one wycofywane na korzyść VPC.

Nie ma obsługi IPv6 w węzłach Route53, S3, CloudFront, EC2 ani modułach równoważenia obciążenia opartych na VPC (ELB).

Wielu czeka, aż AWS doda obsługę IPv6, w tym ja. Do tego czasu najlepszym wyborem jest prawdopodobnie inny dostawca, który ma dobre wsparcie IPv6.


8
Przestałem czekać jakiś czas temu i wyprowadziłem się z AWS.
Michael Hampton

1
@sandstrom Wydaje się, że CloudFront obsługuje teraz protokół IPv6 .
tambre,

10

AWS nie ma prawie żadnej obsługi IPv6. Jeśli jednak naprawdę tego potrzebujesz, istnieje brzydkie rozwiązanie - możesz użyć ich modułu równoważenia obciążenia przed statyczną stroną internetową. Obsługuje IPv6, ale może nie być idealny lub może nie działać w zależności od sytuacji. Inną opcją byłoby rozważenie usługi takiej jak CloudFlare. Wykonają dla ciebie tłumaczenie tam iz powrotem. Jedynym prawdziwym rozwiązaniem jest odejście od AWS na platformy, które natywnie obsługują IPv6. Na przykład RackSpace ma przyzwoitą obsługę IPv6, a także linode i inne.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.