Terminologia: Bounce versus restart [zamknięte]


21

Zawsze słyszałem i używałem terminu „restart” lub „restart”, aby wskazać restart serwera, usługi lub modułu oprogramowania.

  • „uruchom ponownie serwer”
  • „uruchom ponownie Tomcat”
  • „uruchom ponownie usługę XYZ”

Czy „odbijanie” oznacza coś innego, czy jest to po prostu duplikat terminu ponownego uruchomienia? Czym różni się „odbijanie” od restartu lub restartu?


Odbicie jest eufemizmem dla „ciepłego” lub „miękkiego” restartu w przeciwieństwie do „zimnego” lub „twardego” restartu. Odbywa się to bez odcięcia prądu w systemie. Długotrwałe procesy, takie jak serwery sieciowe, są często odbijane codziennie, aby zapobiec nagromadzeniu się wycieków pamięci i innym problemom z zarządzaniem zasobami.
Dominic

Odpowiedzi:


21

Cały czas używam „odbijania” w kontekście cyklowania - „Odbijanie usługi”, „Odbijanie serwera”, „Odbijanie routera” itp. Używałbym tego zamiennie z „restartowaniem”, „restartowaniem” lub „cykl zasilania”.

Wydaje się być nieco regionalny, najbardziej popularny na środkowym zachodzie, północnym wschodzie i zachodnim wybrzeżu. Termin wydaje się pochodzić ze społeczności IBM, VAX i Unix; zgodnie z plikiem żargonu. Rzadko zdarza się, aby ludzie używali tego terminu poza tymi regionami.

Nie powiedziałbym, że jest to bardzo powszechne zastosowanie, ale jest tam.


Słyszałem, że używał stosu w .ie, więc oczywiście nie jest to tylko środkowo-zachodnia rzecz w USA.
Cian

1
Słyszałem to na całym świecie - zachodnie wybrzeże, środkowy zachód, wschodnie wybrzeże USA; Singapur; Londyn; Hongkong ... z mojego doświadczenia jest dość globalny
warren

Myślę, że to sprawa regionalna. Każdy dział IT na środkowym zachodzie USA zna ten termin; mogą go nie używać, ale wiedzą, co to znaczy. Poza Środkowym Zachodem jest hitem; z wyjątkiem Europy, gdzie nie będą mieli pojęcia, o czym mówisz.
Chris S

Potwierdza, że ​​jest używany w .ie i .au
Antitribu

1
Zwykle używam „kick”, tak jak w kick the server lub kick the źle zachowany proces kocur. ;)
Tom O'Connor,

2

Słyszałem o odbiciu: używaj go codziennie, gdy pracuję na komputerach z systemem Windows. :)

Czy ktoś jeszcze używa terminów „nuke” lub „wysadzić go”, kiedy mówi o formacie / reinstalacji? Niektórzy z moich klientów patrzą na mnie krzywo, kiedy mówię, że „zdmuchnę ich maszynę” i odbuduję ją.


„Palimy” rzeczy w moim sklepie :)
a-1

1

Słyszałem to już kilka razy, odnosząc się do ponownego uruchomienia urządzenia lub cyklicznej pracy usługi. Jak w: urządzenie / usługa przestaje działać i powraca.


1

W mojej części świata termin „odbijanie” jest powszechnie używany, gdy mówimy o usługach, podczas gdy „restartujesz” serwer lub „restartujesz” aplikację lub proces.

Wyjaśnienie, które pierwotnie otrzymałem dla terminologii, jest takie, że usługa jest zatrzymywana i restartowana dość szybko. tj. Rzuć go i pozwól mu wrócić, jak odbijanie piłki. Ponowne uruchomienie serwera (termin historyczny) zajmuje znacznie więcej czasu (normalnie), więc tak naprawdę nie można go nazwać odbiciem. Aplikacje nie są odrzucane ani ponownie uruchamiane, więc są restartowane.


0

Osobiście nigdy nie słyszałem pojęcia „odrzucenie” w odniesieniu do IT, z wyjątkiem odesłanej wiadomości e-mail, w takim przypadku odrzucenie oznacza zwrócenie go autorowi.

Chyba w tym scenariuszu „odbicie” nie oznacza po prostu zresetowania zasilania, ale może zresetować konfigurację?

To musi być jeden z tych amerykańskich amerykanów;)


To samo tutaj, dopóki nie przeprowadziłem się do Kanady. To ja byłem na zebraniach, z otwartymi ustami, zastanawiając się, o co u licha chodziło, kiedy mówili o odbiciu tego i odbiciu tego .
Izzy

0

Słyszałem, że używał go tylko raz lub dwa razy, aw kontekście poprosili o ponowne uruchomienie serwera. Wydaje mi się, że w niektórych kręgach jest to właściwe, ponieważ serwer spada i cofa się - jak odbijająca się piłka.


0

Może to być regionalizm. Korzystamy z niego cały czas, szczególnie w odniesieniu do usługi, która, jak się oczekuje, będzie szybko wracać z niewielkim czasem przestoju lub bez niego. Odbijasz Apache'a z przestojem wynoszącym ~ 1 sek. ale ponownie uruchamiasz serwer, którego powrót może zająć 15–20 minut.


Możesz także odbić apache za pomocą „apachectl graceful”, co nie spowoduje przestojów i nie wywołuje argumentu „restart”.
Joe H.

0

Myślę, że odbicie jest terminem regionalnym. Współpracuję z DBA kilku wybranych klientów na środkowym zachodzie. Zazwyczaj używamy terminu „odbijanie” do obniżania bazy danych i tworzenia kopii zapasowych. Czasami określenie „odbijanie” przesuwa się do ponownego uruchomienia serwera, ale jest znacznie rzadsze niż w przypadku mówienia o bazie danych.


0

Nigdy nie widziałem, żeby ktokolwiek sugerował coś innego przy „odbiciu” niż „zrestartowaniu” - poza tym brzmi to o wiele przyjemniej.

Wybór słowa to jeden ze sposobów, w jaki staram się zachować ciekawość. Połowa moich użytkowników nie ma pojęcia, co oznaczają „reformat”, „reimage” lub „ghost” - ale jeśli im powiem, zamierzam lobotomizować komputer lub przeszczepić mózg za pomocą oczyść nowy mózg ... potrafią przynajmniej zrozumieć tę koncepcję. I to jest śmieszne. (jakoś wydaje się to niezwykle istotne w piątek)


0

Myślę, że administratorzy UNIX często powtarzali „odbijanie” zamiast ponownego uruchamiania komputera w przeszłości. Takie jest pochodzenie.


0

Jestem ze Wschodniego Wybrzeża i nie słyszałem, by ta terminologia „odbijała” serwer w mojej 10-letniej karierze informatycznej. Jednak właśnie nauczyłem się tego słowa od innego administratora IT po pracy w Dolinie Krzemowej i jest ono używane dość często. Sądzę, że jest to regionalny slang IT i oznacza ponowne uruchomienie.


0

Jestem z Wielkiej Brytanii i pracuję dla największej firmy informatycznej w Europie. Odbijanie czegoś w Wielkiej Brytanii jest powszechnie używane w terminach „Infrastructure Server”, a nie w przestrzeni sieciowej.

Dlatego specjaliści od technologii Windows / UNIX / Mainframe / Storage / Messaging / Database / Web będą rozmawiać o odbijaniu:

  • Serwery (płynny restart lub twardy restart / cykl zasilania)
  • Usługi
  • Urządzenia (płynny restart lub twardy restart / cykl zasilania)

Wydaje się, że nasze zespoły ds. Sieci i głosu mówią więcej na temat restartów i przeładowań.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.