Jak geografia wpływa na opóźnienie sieci?


20

Mam opcję hostowania naszej bazy danych / serwera internetowego w zarządzanej firmie hostingowej na Wschodnim Wybrzeżu (USA) lub na Zachodnim Wybrzeżu (USA). Nasza firma ma siedzibę w Nowym Jorku, a obaj dostawcy hostingu nadają naszemu urządzeniu dedykowaną linię T1.

Ile uderzenia wydajności (przy założeniu, że wszystkie pozostałe czynniki są równe) wziąłbym pod względem opóźnienia sieci, gdybym poszedł z tym na zachodnim wybrzeżu, a nie na wschodnim wybrzeżu? Nie jestem zbyt pewien, jak geografia wpływa na prędkości Internetu, gdy liczby i odległości stają się naprawdę duże (T1 i więcej, i tysiące mil).

Dzięki!


Och, jak zazdroszczę twojej pozycji. Mamy klienta na Filipinach, który działa jako ISDN jako jedyny link do całego ruchu sieciowego. Chcesz mówić o opóźnieniu, próbując 700ms między nami a nami (w Australii), kiedy na linii NIE ma ruchu :(
Mark Henderson

Odpowiedzi:


10

Występuje opóźnienie odległości, a wszystkie inne rzeczy są równe (wydajność routingu, koszty ogólne, przeciążenie itp.), Strona na zachodnim wybrzeżu, do której dostęp ma host na wschodnim wybrzeżu, potrwa dłużej niż w przypadku, gdy strona ta znajduje się na wschodzie wybrzeże, ale mówimy tutaj o milisekundach.


Link w dół .......
Pacerier

11

Wszystkie inne rzeczy są równe, będziesz mieć dodatkowe 44 milisekundy opóźnienia tylko z powodu prędkości światła. Daj lub weź 1/20 sekundy na każdą podróż w obie strony. Niewiele za typowe korzystanie z Internetu. Do przyjęcia dla sesji ssh. Istotne, jeśli uzyskujesz bezpośredni dostęp do bazy danych za pomocą wielu małych kolejnych transakcji.

Zignorowałem dodatkowe opóźnienia spowodowane dodatkowymi routerami / repeaterami, które mogą być znacznie, dużo wyższe. Przyjąłem odległość 4400 km i prędkość światła we włóknie 200000 km / s.


1ms na 100 km jest dokładny tylko wtedy, gdy nie ma między nimi routerów. Wzmacniacze światłowodowe nie zwiększają opóźnień, gdy są dobre.
Ryaner

@ Ryaner, co rozumiesz przez ~ „ repeatery światłowodowe mają zerowe opóźnienie ”? Jak to jest możliwe?
Pacerier

lightwaveonline.com/articles/print/volume-29/issue-6/feature/… bardzo dobrze opisuje różne szczegóły. TLDR, repeatery regeneracji optycznej zwiększają opóźnienie, ale w rzeczywistości wynosi zero. Zobaczysz większe opóźnienie dodane przez DCM na obu końcach i routerach punktów końcowych.
Ryaner

5

Mieliśmy klienta, z którym spędziliśmy sporo czasu, kręcąc się wokół niego. Początkowo byli gospodarzem w Nowym Jorku, a ich personel znajduje się głównie w rejonie Bostonu. Przenosili swoje serwery do naszego zakładu w Denver, około dwóch trzecich drogi w całym kraju.

Po przeprowadzce zaczęli pojawiać się problemy z wydajnością z łączy Comcast w biurach domowych. Mieli opóźnienie <10 ms, a czas ten wzrósł do 80 ms. Zauważyli wolniejsze działanie w swoich witrynach, ale powiedzieli: „być może będziemy musieli pogodzić się z przejściem z niesamowicie szybkiej do zwykłej śmiertelnej prędkości”. Wydawało się, że zdają sobie sprawę, że istnieją ograniczenia wynikające z położenia geograficznego i że ich użytkownicy na zachodnim wybrzeżu mogą potencjalnie uzyskać lepszą wydajność.

Chodziliśmy tam iz powrotem kilka razy. Po około 6 miesiącach przeszliśmy na innego głównego dostawcę usług internetowych z powodów niezwiązanych z tym klientem (lepsza cena, większa przepustowość, niezadowolony z liczby okien serwisowych drugiego dostawcy), a z nowym dostawcą otrzymaliśmy około 45 ms średnie opóźnienie dla tego klienta. W tym momencie ich obawy dotyczące wydajności zniknęły.

Aby dać ci trochę doświadczenia na temat jednego przypadku, w którym zaobserwowano tego rodzaju problem i liczby z nim związane.

Spróbuj użyć „mtr”, aby wyświetlić informacje o opóźnieniu i utracie pakietów na różnych odległych końcach. Chyba że w pełni rozumiesz routing „wolną ścieżką”, zignoruj ​​wszystko oprócz ostatniego skoku wymienionego na tym wyjściu. Van Jacobson mówi, że ludzie zauważają opóźnienie już od 400 ms, ale zdają sobie sprawę, że wiele połączeń wymaga wielu wymian w obie strony, więc opóźnienie 100 ms może szybko zsumować sekundę ...

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​opóźnienie 250 ms zaczyna przypominać zauważalnie wolne połączenie. 10 ms lub więcej wydaje się płonącym połączeniem. To naprawdę zależy od tego, co robisz.

Sean


Denver, co oznacza CO?
Pacerier

Przy okazji „ludzie zauważają opóźnienie zaczynające się od 400 ms” jest rażąco fałszywe. Porozmawiaj z dowolnym graczem, a zobaczysz, że opóźnienie wynoszące 65 ms (i więcej) jest całkowicie niedopuszczalne .
Pacerier

3

Cóż, pakiety podróżują wzdłuż drutu z wystarczająco dużą prędkością, aby nieprzetworzony czas transmisji był pomijalny w porównaniu z innymi czynnikami. Liczy się efektywność routingu i szybkość routingu przez urządzenia do routingu. Tego niestety nie można ustalić wyłącznie na podstawie odległości geograficznej. Istnieje silna korelacja między odległością a opóźnieniem, ale nie ma twardej i szybkiej reguły, o której wiem.


Czy istnieje sposób na określenie wydajności routingu? Czy jest jakiś test, który mógłbym przeprowadzić na dwóch serwerach, aby to sprawdzić, i co by oznaczała ta liczba?
neezer

2
Pakiety podróżują co najwyżej 0,66 (optyczne) i ~ .55 (miedziane) razy prędkość światła.
Noah Campbell

@Nieah - czy to jest lepsze?
EBGreen,

Lepsza niż prędkość światła? Nie, to około połowy prędkości światła.
Noah Campbell,

To znaczy, moja edycja jest lepszym opisem.
EBGreen,

3

Liczba przeskoków między punktem A i punktem B spowoduje opóźnienie. Policz liczbę przeskoków, ponieważ jest to najlepszy wskaźnik.

Kilka słów ostrożności. Metody oceny ścieżki sieciowej nie są spójne z przepływem rzeczywistego pakietu. ICMP może być kierowany i mieć różną jakość usług. Ponadto traceroute zwykle patrzy w jednym kierunku, tj. Od źródła do celu. Oto kilka przydatnych sztuczek.

Dla traceroutespróbuj użyć -I, -Ulub -Taby zobaczyć, jak zmienia się droga. Zobacz także -t 16lub -t 8. traceroute

Ping jest właściwie bardzo pomocny. ping -Rpokaże ci drogę, którą trzeba podjąć! Jeśli różni się od ścieżki wychodzącej, sprawdź, dokąd zmierza. świst


2

Myślę, że geografia będzie miała wiele wspólnego z czasem przesyłania pakietów, ponieważ im dalej jedziesz, tym więcej przeskoków najprawdopodobniej dodasz, wpływając na ogólne opóźnienie. Jeśli Twoi klienci będą bazować głównie na zachodnim wybrzeżu, to wybrałbym hosting na zachodnim wybrzeżu ... To samo na wschodnim wybrzeżu. Jeśli Twoi klienci będą pochodzić z całego USA lub całego świata ... musisz po prostu podjąć trudną decyzję, która strona ma mniejsze opóźnienia.

W naszym przypadku jesteśmy w naszej własnej sieci (jeden duży intranet) i jesteśmy w stanie pozwolić naszym routerom podejmować decyzje w oparciu o OSPF w całym stanie :) Niestety, wszystko poza naszą siecią opiera się głównie na układzie naszych dostawców usług internetowych.


Świetnym narzędziem, którego możesz użyć, jest MTR, aby nie tylko dowiedzieć się o opóźnieniu, ale także o utracie pakietów, informacji o trasie, fluktuacji itp. Napisałem post o podanych tutaj informacjach: serverfault.com/questions/21048/…
l0c0b0x
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.