Jak przypisywane są adresy IP telefonów komórkowych?


15

Gdy mój telefon komórkowy uzyskuje dostęp do strony internetowej przez wieżę i bramę GPRS, NAT zapewnia, że ​​strony otrzymują publiczny adres IP. Czy wszystkie telefony korzystające z jednej wieży miałyby ten sam adres IP?

  • Jeśli tak , to w jaki sposób masa odebranych danych HTTP kierowana jest na właściwy telefon? W jaki sposób strony internetowe mogą rozróżniać odwiedzających telefony komórkowe? Czy są dodatkowe dane nagłówka HTTP?
  • Jeśli nie , to w jaki sposób przypisywane są te unikalne adresy IP? W zależności od dostępności lub lokalizacji? Czy każda wieża miałaby stały zestaw adresów IP?

1
Jeśli masz telefon z Androidem, możesz sprawdzić swój lokalny adres IP w ustawieniach -> status, najprawdopodobniej 10.xyz Następnie odwiedź whatsmyip.org, aby zobaczyć swój publiczny adres IP. Następnie porównaj go z telefonem znajomego, który ma tego samego operatora.
ott--

Odpowiedzi:


11

Aby odpowiedzieć na pierwsze pytanie, adresy IP telefonów komórkowych / telefonów komórkowych są przekazywane za pomocą protokołu DHCP, jak każde inne urządzenie klienckie. Aby odpowiedzieć na twoje drugie pytanie, cóż, tak, przez NAT - to właśnie robi NAT, pozwala wielu urządzeniom wewnętrznym na uzyskanie usług IP przez bramę NAT - zewnętrzne usługi IP nie będą w stanie zidentyfikować poszczególnych urządzeń wewnętrznych, takich jak telefony według IP, ale może za pomocą identyfikatora sesji, pliku cookie lub podobnego.


Jestem trochę zdezorientowany, czy wszystkie telefony korzystające z wieży mają ten sam publiczny adres IP? tak nie?
Robinicks,

4
Zależny od dostawcy. Nie ma jednak powodu, dla którego muszą.
Cian

5
Myślałem, że większość telefonów komórkowych korzysta z PPP, więc nie używają DHCP, ale zamiast tego uzyskują adres IP ze zdalnego końca połączenia ppp ...
Chris,

3
Prawidłowo, ruch zamienia się w IP tylko w jednej lub kilku scentralizowanych lokalizacjach - nie jest to ruch IP w wieży.
Chopper3

3
Pamiętaj również, dlaczego: telefony muszą mieć możliwość przełączania wież. DHCP na wieżę oznaczałoby nowy adres IP, który zerwałby wszystkie aktualnie otwarte połączenia.
TomTom,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.