Instalowanie klienta 32-bitowego i 64-bitowego Oracle na tym samym komputerze


12

Muszę więc mieć klientów 32-bitowych i 64-bitowych dla Oracle 11g współistniejących na tym samym komputerze. Zainstalowałem oba razem wcześniej, ale istnieje wiele problemów, w których aplikacje, które muszą korzystać z 32-bitowego klienta, wydają się odnosić do klienta 64-bitowego i odwrotnie.

Długo szukałem na różnych forach Oracle i zasobach specyficznych dla Oracle i wypróbowałem różne techniki uzyskiwania ORACLE_HOME i takiego zestawu, aby dwaj klienci grali ładnie obok siebie, ale tak naprawdę nic nie działało.

Czy istnieje uzasadniony najlepszy sposób, aby to zrobić? W szczególności zastanawiam się, czy każdy klient musi znajdować się we własnym katalogu BASE (powiedzmy C: \ oracle i C: \ oracle32), czy też powinni znajdować się w tej samej bazie, ale mieć własne foldery klienta.


Byłbym zaangażowany w wsparcie Oracle, jeśli robisz to w celu obsługi dowolnego rodzaju aplikacji krytycznych. Unikaj niespodzianek!
mdpc

1
To tylko dla środowiska programistycznego, to trochę szalone, ale nasza aplikacja ma interfejs programistyczny, który działa tylko z 32-bitowym klientem Oracle, ale wdrożona aplikacja wymaga tylko klienta 64-bitowego. Dlatego tylko przy instalacjach programistycznych jest to zawsze problem.
Brandon

Która wersja systemu Windows?
mdpc

Skopiuj odpowiednie 32-bitowe biblioteki DLL do katalogu aplikacji, aby zastąpić systemowe biblioteki DLL. Następnie ustaw środowisko dla aplikacji. stackoverflow.com/questions/3036325/… . Prawdopodobnie musisz ustawić go tylko dla 32-bitowej aplikacji deweloperskiej i pozostaw globalny ORACLE_HOME ustawiony na 64-bitowy.
Andrew Domaszek

Windows 7 64 SP1 to wersja Windows.
Brandon

Odpowiedzi:2

W moim scenariuszu potrzebuję obu klientów, ponieważ mam aplikację ESRI ArcMap (wersja 32-bitowa), a także ich produkt serwerowy (wersja 64-bitowa) na tym samym komputerze. Kilka dni temu zainstalowałem 64-bitowego klienta bez problemów i właśnie zabrałem się do instalowania aplikacji Desktop. Teraz potrzebuję 32-bitowego klienta Oracle. Instalator nie mógł stwierdzić, że nie może „uzyskać dostępu do tymczasowej lokalizacji”. Jestem administratorem w pudełku i to nie jest problem. Problem polegał po prostu na tym, że na komputerze działała usługa OracleRemExecServiceV2. Zatrzymałem usługę i kontynuowałem instalację 32-bitowego klienta.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.