Zdalnie włącz komputer domowy [zamknięte]


25

Podczas podróży chciałbym mieć możliwość zdalnego sterowania komputerem domowym z laptopa zamiast przesyłania wszystkich moich narzędzi / danych do laptopa. Jednak nie chcę zostawiać komputera domowego 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, kiedy mnie nie ma (istnieje także ryzyko wyłączenia zasilania).

Czy jest jakaś prosta / tania technologia, taka jak Wake-on-Lan, która pozwala mi zdalnie zasilać komputer domowy i zalogować się?


1
Myślę, że dałeś sobie odpowiedź ... wake-on-lan.
MikeyB,

1
Pamiętaj, że w przypadku niektórych kombinacji sprzętowych funkcja Wake-on-Lan po prostu nie działa przez cały czas. Widziałem, że kończy się to niepowodzeniem podczas sesji rozruchu. Oznacza to czasami, że kiedy wyłączam komputer, nigdy się nie budzi, dopóki nie włączę go ponownie ręcznie i nie wyłączy.
Neil

Odpowiedzi:


8

Ta strona ma doskonałe informacje. Zasadniczo będziesz chciał pozostawić włączony router i włączyć funkcję Wake On LAN w ustawieniach BIOS komputera lub karty sieciowej. Umieść router i komputer na zapasowym akumulatorze, aby złagodzić wszelkie drobne problemy z zasilaniem i utrzymać je w działaniu. Upewnij się, że router jest skonfigurowany do przekazywania pakietów do wewnętrznego adresu IP komputera przez routing NAT, aby pakiety WOL mogły znaleźć Twój komputer. Pamiętaj również o przesłaniu odpowiednich portów dla zdalnego pulpitu, ssh itp.3

Dzięki DD-WRT na routerze możesz wysłać wiadomość wake-on-lan. Podejrzewam, że to samo dotyczy pomidorów i kilku innych otwartych programów sprzętowych. Uważam, że jest bardziej niezawodny niż przesyłanie WOL przez Internet. NAT i zapory ogniowe czasami przeszkadzają WOL wysyłanemu z losowego hotspotu Wi-Fi.

Inną opcją jest przekierowanie portu, a następnie skorzystanie z witryny takiej jak http://www.wakeonlan.me/ . Możesz być całkiem pewien, że upewnili się, że ich pakiety WOL wychodzą.


3

Zadzwoń do żony i poproś ją o włączenie komputera.


6
Podoba mi się, ale jestem pewien, że wiele osób zalicza się do kategorii „brak wymaganego sprzętu”.
Sam152Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.