Slicehost vs Linode [zamknięte]


Odpowiedzi:


33

Używam Linode od około roku, szczególnie ich Dallas DC. Nie mam dla nich nic oprócz pochwały. Jedyne, co mogli zrobić, aby mnie uszczęśliwić, to uczynić go darmowym (ale dzięki ich programowi polecania jest dla mnie darmowy od 6 miesięcy!). Napisałem o nich trochę na blogu:

Recenzja Linode
Zabierz swój Linode do domu ze sobą

Są komentarze do tych artykułów od innych użytkowników. W trosce o pełne ujawnienie, artykuły te zawierają link do Linode z moim kodem polecającym - jeśli artykuły okażą się pomocne, byłbym wdzięczny za polecenie.

Słyszałem, że SliceHost jest dobry, ale było kilka osób, które przyszły do ​​Linode z SliceHost i były bardziej zadowolone z Linode.


Było też kilka osób, które przeniosły się z Linode do Slicehost i tam pozostały (więc prawdopodobnie byli bardziej zadowoleni z Slicehost).
David Z

Ładne artykuły, przy okazji zarejestrowałem Twój kod polecający;)
Jakub Arnold

4
te linki są teraz 404
mat wilkie


9

Mogę tylko mówić o Linode. Jestem wyjątkowo zadowolony z usługi Linode. Infrastruktura jest na najwyższym poziomie dzięki wysoce niezawodnym serwerom na szybkich połączeniach. „Pulpit nawigacyjny” Linode jest świetny i oferuje wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć w kilka minut. Zarządzany DNS jest szybki i łatwy dzięki czterem zróżnicowanym geograficznie serwerom. Jedyne problemy, jakie napotkałem, to problemy z siecią upstream (dwa krótkie przestoje).

To powiedziawszy, najlepszą częścią Linode są ludzie. Personel jest najlepszy: wykwalifikowany, elastyczny i dostępny. Możesz dzwonić, e-mailować, korzystać z forów lub IRC. Społeczność Linode jest świetną i pomocną grupą. Na tej podstawie poleciłbym Linode, ale ty też masz świetną pracę techniczną.

Możesz przeczytać trochę więcej na moim blogu: http://kovaya.com/miscellany/2009/01/host-sweet-host.html?sffp

Powodzenia z tym, co wybierzesz, uważam, że nie możesz zrobić lepiej niż Linode.


7

Jestem klientem Slicehost od około 9 miesięcy i mogę powiedzieć wiele takich samych (dobrych) rzeczy na temat Slicehost, które widzę, jak inni mówią o Linode. Serwery i połączenia są niezawodne i szybkie, i nie pamiętam żadnego przestoju, odkąd dołączyłem - ale jeśli tak, jestem pewien, że ludzie wsparcia załatwią to szybko i przejrzyście, ponieważ byli bardzo dobrzy o kilku pytaniach, które miałem podczas pierwszej konfiguracji VPS. Jest też świetne forum społecznościowe, na którym klienci Slicehost mogą (i robią) pomagać sobie nawzajem, a wielu pracowników często pojawia się, aby odpowiedzieć na pytania.

Jedyną różnicą, którą zauważam między Slicehost a Linode jest to, że Linode wydaje się oferować więcej miejsca na dysku, przepustowości i pamięci RAM w tej samej cenie (przynajmniej w najtańszym abonamencie). Wyobrażam sobie, że Slicehost oferuje coś dodatkowego, ale nigdy nie używał Linode, nie jestem pewien, co to może być.

Oto kilka linków do wątków na forach Slicehost, które dotyczą tego problemu:


3

Ostatnio przełączyłem się na Linode. Jednak moje VPS spadło wczoraj lub dziś. Nigdy nie otrzymałem żadnej wiadomości e-mail od linode. Problem znalazłem na własnej skórze. Po skontaktowaniu się z obsługą klienta w sprawie problemu otrzymałem ten link: http://www.linode.com/forums/viewtopic.php?t=4765

Wiem, że taka konserwacja zdarza się od czasu do czasu. Byłoby bardziej profesjonalnie, gdyby mogli natychmiast zauważyć swoich klientów. Z linku do ich forum wydaje się, że nie jestem sam.

Po tym incydencie nie mogę już polecać linode znajomym. Używałem slicehost przed, a oni wysyłali powiadomienia e-mail przed i po każdym ponownym uruchomieniu.


2

Używałem tylko Linode i byłem z nich bardzo zadowolony; żadnych skarg. W przeszłości byłem ciężkim użytkownikiem Rackspace i jest właścicielem Slicehost. Ich wsparcie techniczne było ogólnie przyzwoite, pomimo pewnych poważnych czkawek.


1

Byłem szczęśliwym klientem slicehost, ale ostatnio napotykam na oczywiste problemy z nadmierną sprzedażą mojego plasterka 1G. Byłem w tym dziwactwie od dłuższego czasu, a cykl życia od „wspaniałego hosta” przez „wyprzedaż” do dużej firmy ”i do„ wyprzedanych serwerów ”wydaje się wynosić około 24-36 miesięcy od momentu zalogowania się… Musi przez Murphy'ego prawo.

W każdym razie zrujnuję Linode ;-)


0

Uważam, że rackspace / slicehost i linode są równie świetne w obsłudze. Użyłem obu, ale generalnie skłaniam się ku Linode, ponieważ oferują one 32-bitowe wystąpienia, które są idealne dla maszyn wirtualnych o niskiej pamięci.

Mam tabelę, która porównuje różnice między ich pakietami podstawowymi a cenami, które mogą ci się spodobać.

http://www.xenscale.com/docs/vps-comparison-matrix


slicehost oferuje również 32-bitowe instancje, więc nie ma wielkiego przełomu?
seanl
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.