Jak skonfigurować etckeeper z Mercurial w Ubuntu?


11

Jestem zainteresowany instalacją etckeeper z Mercurial w moim systemie Ubuntu. Powodem jest to, że nie wiem, jak korzystać z Git i nie chcę się w tej chwili uczyć. Jeśli sprawdzę opis pakietu, brzmi to obiecująco:

kent@rat:~$ apt-cache search etckeeper
etckeeper - store /etc in git, mercurial, or bzr

Zastanawiam się, jak kontynuować? Próbowałem Googling, ale nie znalazłem niczego dla kombinacji Ubuntu + etckeeper + Mercurial.

(Jeśli znasz dobry samouczek dla tej sytuacji, link jest doskonałą odpowiedzią. Nie trzeba powtarzać).


+1 Dziękujemy za niezamierzone doradzenie interesującego narzędzia.
Alex Bolotov

Odpowiedzi:


11

Używam etckeeper zarówno na Debianie, jak i na Ubuntu. To bezbolesne.

Po prostu zrób sudo etckeeper initi gotowe!

W rzeczywistości może być konieczna edycja, /etc/etckeeper/etckeeper.confaby sprawdzić, hgczy wybrano polecenie VCS. Ale to wszystko, co musisz zrobić.

Gdy to zrobisz, etckeeper rozpocznie śledzenie każdej zmiany, którą wprowadzisz do plików /etci zatwierdzi te zmiany w lokalnym repozytorium. Dzieje się to automatycznie za każdym razem, gdy uruchomisz apt-getcoś, a także jako codzienne zadanie cron.

Jeśli jednak chcesz przekazać zmiany do zdalnego repozytorium, musisz to zrobić ręcznie lub skonfigurować coś innego, aby zrobić to za Ciebie.


Ach Dobrze wiedzieć! Teraz jestem gotów spróbować.
Usunięte

2
Warto zauważyć (dla początkujących), że „sudo apt-get install mercurial” będzie potrzebny, jeśli nie jest jeszcze zainstalowany, a następnie odpowiednia konfiguracja (prawdopodobnie ~ / .hgrc) zgodnie z opisem w wynikach „hg help config”.
Peter Hansen

Nie sądzę, aby hg potrzebowało dużo konfiguracji do pracy z etckeeper - wszystko, co zrobiłem, to zainstalować hgk (dla „widoku hg”) na Ubuntu 8.04. W przypadku nowszej wersji systemu Ubuntus po prostu apt-get install hgview dla (ulepszonego) „hgview”. Oba zapewniają GUI do przeglądania lub wyszukiwania zatwierdzeń do repozytorium, co jest przydatne dla tych, którzy nie są wykwalifikowani w korzystaniu z Mercurial (hg).
RichVel

8

W moim systemie (Ubuntu Karmic), poza ustawieniem VCS="hg", musiałem edytować /etc/etckeeper/etckeeper.confi dodać następujące, w przeciwnym etckeeper commitrazie narzekałbym na brakującą nazwę użytkownika:

HG_COMMIT_OPTIONS="-u etckeeper@aeolus"

Ponadto /etc/.hg/hgrcdodałem:

[ui]
username = root@aeolus

W ten sposób, kiedy dokonam zatwierdzenia przez etckeeper, nazwa użytkownika na tym zatwierdzeniu będzie etckeeper@aeolus, a jeśli zrobię zatwierdzenie ręcznie przez mercurial, pojawi się jako root@aeolus.


Właśnie skonfigurowałem nowy system z radą @sybreon i miałem ten sam błąd „brak nazwy użytkownika”. Drugi krok, dodanie nazwy użytkownika do sekcji [ui] (w moim przypadku) ~ / .hgrc, wystarczyło, aby obejść ten problem. Nie sądzę, aby część HG_COMMIT_OPTIONS była wymagana.
Peter Hansen

3
Nie, nie jest. Właśnie to dodałem, aby automatyczne i ręczne zatwierdzenia były wyświetlane z różnymi nazwami użytkowników. W ten sposób wiem, które zmiany w dzienniku zostały wykonane przeze mnie ręcznie, po wprowadzeniu pewnych zmian.
Ryan C. Thompson
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.