Gdzie mogę udokumentować przydatne rzeczy, które warto znać jako administrator systemu Mac?


13

Niedawno przeprowadziłem badania dotyczące narzędzi do obsługi katalogów na komputerze Mac (dscl, dsimport, dsexport) i chciałbym móc je gdzieś udokumentować, aby wszyscy mogli z nich skorzystać (i być może tam, gdzie można ulepszyć moją pracę). Nie widzę żadnej korzyści z założenia własnej strony internetowej w tym celu, pod warunkiem, że dobra już istnieje.

Czy są jakieś dobre strony wiki (lub coś podobnego), w których mogę dokumentować, z tekstem i obrazami (screencasty też byłyby fajne, ale nie liczę na to miejsce) przydatne rzeczy, które warto znać jako administrator Maca?

Odpowiedzi:


4

Witryny, które znam z tego postu Artykuły typu Mac sysadmin to:

Nie jestem pewien, czy MacEnterprise akceptuje przesłane artykuły, ale pozostałe zdecydowanie.

* - Pełne ujawnienie : jestem związany z Macintosh-Admin.


Dobrze dla Ciebie, jeśli chcesz założyć własną stronę internetową, aby zaspokoić tę potrzebę, i dziękuję za linki.
Clinton Blackmore,

Ups, nie mogę uwierzyć, że pominąłem wskazówki dla systemu Mac OS X, nawet jeśli ktoś o tym wspomniał. Linki edytowane. Szczerze mówiąc, AFP548 i Mac OS X Wskazówki to dwa, które trafiłem jako pierwsze, gdy mam problem.
morgant

2

Tradycyjną odpowiedzią byłoby macosxhints.com . Choć nie jest idealny, wydaje się być najlepszą wszechstronną bazą wiedzy na temat komputerów Mac. Jest skierowany do użytkowników końcowych, ale istnieje wiele wskazówek, które dotyczą również administratorów systemów.


Nigdy wcześniej nie widziałem linku „Prześlij wskazówkę” w prawym górnym rogu. Huh
Clinton Blackmore,

Dodałem kilka skryptów, a co nie, ludzie uważają je za przydatne i pojawiają się w Google.
Rebbot

1

Wiesz, podoba mi się to pytanie. W pewnym momencie pomyślałem, że błąd serwera byłby dokładnie taki: miejsce, w którym ludzie mogą publikować swoje badania . Niestety musimy poczekać, aż ktoś zada pytania, abyśmy mogli odpowiedzieć na nasze informacje lub dokumentację. Zastanawiam się, czy może do tego przeznaczona była również opcja „wiki” . W przypadku, gdy ktoś chciałby opublikować dokumentację z przeprowadzonych badań, może po prostu opublikować tego rodzaju publikację (brzmi to bardziej jak meta dyskusja, ale no cóż).

Jeśli pytasz o rozwiązania wiki, skorzystaliśmy z dekiwiki ( Mindtouch ) i jesteśmy z tego zadowoleni.


Jest kilka razy, kiedy to robię, nie specjalnie. Zadawałem pytania, szukałem dalej i odpowiadałem na własne pytanie :-) Dostajesz nawet za to odznakę ;-)
Matt Simmons,

Tak, myślę, że ma duży potencjał, aby być całkiem dobrym zasobem. Chociaż IMHO, myślę, że musiałoby być lepiej zorganizowane (zoptymalizowany przez jakąś strukturę?). Nie widziałem jeszcze meta postu na ten temat.
l0c0b0x

Format nie nadaje się do szczegółowej dokumentacji (i nadal musiałbym znaleźć hosting obrazów). Zastanawiałem się, czy nie zadawać pytań typu „Jak zrobić x”, a następnie odpowiadać na nie, i chociaż może to być przydatne, nie stanowi spójnej całości, z której można się uczyć (chyba że napisałeś wiele takich pytań, a następnie zredagował je, aby połączyć ze sobą, a nawet wtedy ... Myślę, że wyniki byłyby nieoptymalne.)
Clinton Blackmore,

1
Myślę, że masz rację. Zacząłem tutaj pytanie Meta : meta.stackexchange.com/questions/14326/…
l0c0b0x

Nie musisz czekać, aż ktoś zada pytanie, aby odpowiedzieć, możesz to zrobić samodzielnie lub zorganizować grupę osób o podobnych poglądach, aby wypełnić witrynę treścią - za zgodą samego Atwooda - blog.stackoverflow.com/2009/ 07 / stack-overflow-flash-mobs
Paul Rowland

1

Brzmi jak coś, co może być przydatne w AFP548 jako artykuł lub coś podobnego. Polecam to jako dobry punkt wyjścia do tego, gdzie umieścić informacje w przeszłości, umieszczając je na własnej stronie internetowej, aby Google przynajmniej zaczął indeksować.


Podobnie jak w przypadku macosxhints.com, nie zdawałem sobie sprawy, że istnieje link „Contribute”. Szkoda, że ​​artykuł nie będzie edytowalny i nadal będę musiał przechowywać obrazy w innym miejscu, ale wygląda to na bardzo dobre miejsce na to, co mam na myśli.
Clinton Blackmore,

0

Czy chcesz uzyskać dostęp do dokumentacji, czy ją utworzyć? Lub oba?

Jeśli chcesz go utworzyć, równie dobrze możesz założyć własną wiki, wewnętrzną lub zewnętrzną. Zewnętrznie oznacza, że ​​możesz zdobyć wiedzę od wielu osób. Wewnętrzne oznacza, że ​​możesz dostosować go do swojej infrastruktury.

Nie znam strony wiki takiej jak ta, którą opisałeś, ale ta jest najbliższa: http://mac.wikia.com/wiki/Main_Page

Istnieje wiele Mac Sysadminów i wiele dokumentacji w ogóle, jeśli nie w formie wiki. Wystarczy przejrzeć dokumentację Google Sysadmin dla systemu Mac i zobaczyć, co się pojawi.


Chciałbym mieć dobre miejsce do odniesienia się do dokumentów, a google to mój przyjaciel, ale naprawdę chcę mieć dobre miejsce do umieszczania dokumentów w Internecie. Wydaje mi się głupotą, że sysadmini wszędzie muszą wymyślić koło, zbierając informacje o tym, jak to zrobić, gdybyśmy mogli po prostu wydać instrukcje dotyczące tworzenia koła.
Clinton Blackmore,

0

Czy udało Ci się znaleźć odpowiednie miejsce do przechowywania swoich rzeczy, czy ten wątek umarł? Byłbym bardzo zainteresowany twoimi odkryciami. Może jednak potrzebna jest nowa platforma do tego, co chcesz opublikować. Często znajdowałem się w sytuacji, w której chciałbym podzielić się informacjami, które zebrałem razem, które byłyby istotne dla wielu innych osób zajmujących się tymi samymi rzeczami, ale nigdy nie czułem potrzeby założenia bloga (który IMHO nie jest właściwą formą). To naprawdę wymaga dodatku błędu serwera lub czegoś takiego.


Cóż, szczerze mówiąc, nie podałem żadnych informacji, których się nauczyłem. Wygląda na to, że mam dobre intencje, a potem pojawia się coś nowego lub pojawia się wiele drobiazgów, a moje projekty, zwłaszcza gdy nie są bezpośrednio związane z pracą, nie widzą rezultatu, który chciałbym :(
Clinton Blackmore,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.