Związek radiatora oraz starsze komputery stacjonarne i stacje robocze


13

To jest moje pierwsze pytanie dotyczące SF, więc bądź łagodny dla dzieci.

Ponieważ moje komputery stacjonarne (około 110) zaczęły się starzeć, a użytkownicy opierający się systemowi Windows 8 zaczęli zauważać dziwny trend. Jesteśmy przede wszystkim sklepem HP. Komputery, z którymi mam problemy, to komputery biznesowe z serii DX2200 i DX2300. (Tak, wiem, że są stare, ale nadal nadają się do użytku do tego, do czego moi użytkownicy używają maszyn.) Użytkownicy niektórych maszyn narzekają, że maszyny są bardzo głośne i / lub „wyścigowe”. I wydaje się, że bardzo wolno otwierają aplikacje takie jak Outlook i IE. Na początku zacząłem oczywiste polowanie na wirusy, ale nie znajdując żadnego i nie mogąc znaleźć zadania pochłaniającego zasoby, byłem zaskoczony. Task man wykazywał bardzo małe zużycie procesora, ale fani wyczerpali się.

Próbując rozwiązać problem, wyciągnąłem radiator i zespół wentylatora z płyty głównej. Odkryłem, że związek radiatora na wielu z tych maszyn wydaje się wyschnąć. Opisałbym ten związek raczej jako łuszczący się niż gładki i lepki. Rozwiązanie tego problemu jest krępująco proste; Wystarczy wyczyścić i ponownie nałożyć pastę zgodnie z zaleceniami producenta. Zdarzyło mi się to na pięciu komputerach w ciągu ostatnich kilku tygodni. Dziwny zbieg okoliczności czy po prostu kwestia zauważenia tego w końcu? Kto wie. To rozwiązuje problem z procesorem na wszystkich 5 komputerach.

Chociaż nigdy nie uważałem tego za problem, nagle zaczynam się zastanawiać, czy jest to unikalne dla mojej placówki. Jesteśmy komercyjną drukarnią i posiadamy chemikalia i rozpuszczalniki w budynku. Lub jeśli jest to po prostu kwestia konserwacji starzejącego się sprzętu. Jestem skłonny wierzyć, że jest to problem „starej maszyny”.

Zazwyczaj ściągam osłonę z dowolnej maszyny, nad którą pracuję, aby fizycznie sprawdzić wentylatory i radiatory, ale teraz dodałem pociągając radiator procesora i ponownie nakładając mieszankę na wszelkie prace systemowe wykonywane na stole.

Czy ktoś jeszcze ma takie same lub podobne problemy z komputerami stacjonarnymi / serwerami HP?


Pierwsze procesory Pentium4 / Pentium4HT były niezwykle gorące, stąd bardzo głośne wentylatory z niezwykle „skokowymi” regulacjami prędkości wentylatora w tym czasie.
pauska

Aby to wyjaśnić, zidentyfikowałeś problem, a zamiana radiatora na świeży rozwiązuje problemy z przegrzewaniem procesora i wynikające z niego problemy z wydajnością?
Kaz.

@Kaz, w tym przypadku tak, rozwiązało to mój problem. Ale było to raczej „Czy jestem jedynym, który ma ten problem ze względu na środowisko fizyczne, czy jest to problem HP?” Wygląda na to, że jest to problem związany z HP, opisany poniżej przez szyjkę
MikeAWood

Nigdy nie widziałem maszyny HP z tamtej epoki, która ostatecznie nie rozwinęła problemów z wysoką temperaturą i prędkością wentylatora.
Moshe Katz

@MosheKatz, mam może około 40 takich generacji maszyn HP wciąż w użyciu. Do tej pory mieliśmy 5, ale teraz, gdy jestem świadomy problemu, podejrzewam, że po inspekcji, z pewnością znajdę więcej, o których nie wiedziałem.
MikeAWood

Odpowiedzi:


11

Ten sam problem wystąpił na podobnych komputerach HP Pentium 4. W ciągu około 9 miesięcy ponownie zastosowaliśmy związek termiczny na prawie wszystkich 80 komputerach. Wszyscy mieli wtedy około 4 lat.

Po około 5 szt. Nasz dział zakupów oparł się na facecie ds. Sprzedaży hp i kupił nam skrzynkę z mieszanki termicznej w małych naklejkach. Zabawne jest to, że zamówił 10 razy za dużo, więc te naklejki wisiały na zawsze. Skończyło się też na robieniu wszystkich moich domowych komputerów.

Skończyło się weekendowy dzień serwisowania każdego komputera tego modelu. Nigdy więcej nie miałem problemu, z wyjątkiem sporadycznie zajętego wentylatora.

To był typowy budynek biurowy. W pobliżu nie dzieje się żaden śmieszny biznes.


Mieliśmy także kilku zagorzałych fanów, ale byli rzadcy. Ale wygląda na to, że nie jestem jedynym, który ma problemy z tym genem komputerów stacjonarnych HP, co w zasadzie mnie ciekawiło.
MikeAWood

3

Może być tak, że HP Cheapskated, gdy zastosowali pastę termiczną do tych konkretnych modeli - kto wie po tylu latach. Jak powiedziałem w komentarzu, procesory te były notorycznie nieskuteczne i gorące, co nie poprawiło się aż do serii Core 2.

Wszystkie pozostałe pytania przyciągną zbyt wiele różnych opinii do strony z pytaniami, więc usunę je zamiast zamykać to pytanie, a raczej odwiedzę nas na czacie Serverfault, aby je omówić.


Jestem skłonny myśleć o tym samym, jeśli chodzi o HP. Ogólnie rzecz biorąc, większość z tych komputerów jest używanych przez użytkowników niebędących użytkownikami zaawansowanymi. Dlatego rzadko zdarza się, aby procesory były wypychane na te skrzynki inaczej niż przy okazji otwierania dużych aplikacji. (tj. ... Outlook). Zazwyczaj działają z najniższą prędkością i są dość ciche. Wyjaśniłem to pytanie, ponieważ tak naprawdę szukam tylko odpowiedzi „czy to tylko ja, czy nie”.
MikeAWood

3

Interfejs termiczny w układach chłodzenia OEM od dawna nie był „lepki” (nawet jeśli jest zupełnie nowy). Ale z czasem ulega degradacji. Systemy te powinny mieć teraz co najmniej 7 lat, czyli znacznie dłużej niż żywotność, dla której zostały zaprojektowane - więc nie jest to wada projektowa / wina producenta.

Jeśli chcesz, aby działały - wystarczy wymienić interfejs termiczny. Ale nie ma na co narzekać


Bez zarzutu, po prostu spostrzeżenie. Bardzo się cieszę, że nie muszę e-cyklować tych maszyn ze względu na obniżoną wydajność. Tak jak powiedziałeś, i zgadzam się, że minęło już wiele czasu. Ale jeśli spełnią oczekiwania użytkowników, dopóki MS EOL nie zapewni wsparcia na XP, myślę, że wykonanie pewnych czynności konserwacyjnych jest warte długoterminowych korzyści finansowych. To były naprawdę dobre małe maszyny.
MikeAWood

3
Tak, jest na co narzekać! 25-letnie wzmacniacze audio nadal mają dobrą pastę termiczną i nie przegrzewają się bardziej niż po zjechaniu z linii montażowej. WTF?
Kaz

Szanse są takie, że 25-letnie wzmacniacze nigdy nie były używane (czytaj: tanie wyrzucanie) urządzeń zaprojektowanych z myślą o tym, aby działały najwyżej 4-5 lat przed MTBF. Większość maszyn, o których wspomniałem w pierwotnym pytaniu, ma wszystkie dyski twarde zastąpione dyskami SSD (dla wydajności i / lub z powodu awarii HD). Gdyby nie dyski SSD, z łatwością wycofałbym te maszyny wiele lat temu. Ale kłopoty dla użytkowników przeważają nad korzyściami płynącymi z przejścia na nową maszynę. Nie wspominając o kosztach.
MikeAWood
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.