Nasze Wi-Fi w pracy jest absurdalnie wolne, czy dodanie większej liczby wzmacniaczy zasięgu to poprawi?


29

W pracy mamy dwie sieci bezprzewodowe (np. Work1 Work2); Work2 jest używany na dole, a Work1 jest na górze. Jednak oba są notorycznie wolne. Połączenie jest lepsze, gdy jesteśmy podłączeni, ale niestety ze względu na to, że nasz budynek jest bardzo stary i nasza firma rozwija się bardzo szybko, większość pracowników nie siedzi przy ścianach, w których znajdują się kable Ethernet.

Miałem Coxa, naszego dostawcę usług internetowych, przeprowadziłem test wykorzystania przepustowości i nie wydaje mi się, że ograniczamy się do przesyłania danych w górę / w dół, co prowadzi mnie do wniosku, że jest to ściśle problem z sieciami bezprzewodowymi (które zostały wdrożone, zanim tam dotarłem) ).

Obie sieci bezprzewodowe to urządzenia Apple Airport Extremes. Czy jest coś, co mogę zrobić, aby poprawić sytuację dla wszystkich?

Prędkości są bardzo wolne i czasami spadają.


7
Czy twój budynek ma podwieszany sufit? Możesz upuścić kabel poprowadzony w dół rurki z sufitu i poprowadzić kable do skupisk biurek w środkowych obszarach pokoju. Jest szybszy (jako rozwiązanie tymczasowe niż podnoszenie podłogi i wkładanie portów podłogowych)
Sirex

1
Potrzebujesz wielu dwupasmowych punktów dostępu połączonych ze sobą. Najlepiej tani, niezawodny, i który może obsługiwać OpenWRT, Tomato lub DD-WRT. E3000 był kiedyś najlepszym wyborem, ale nie są już szeroko dostępne.
David Schwartz

5
@DavidSchwartz Czy urządzenia oparte na OpenWRT itp. Są naprawdę właściwym wyborem do budowy sieci średniej / dużej? Chociaż są lepsze niż podstawowe oprogramowanie konsumenckie, jeśli umieścisz kilka z nich w jednej sieci, nie byłoby czegoś bardziej zorientowanego na przedsiębiorstwo z centralną funkcją administratora (w przeciwieństwie do konieczności logowania się do każdego z nich osobno, aby to skonfigurować) lepszy wybór?
Dan Neely

Odpowiedzi:


57

Powiem to tak delikatnie, jak potrafię: sieci bezprzewodowe (802.11) są do kitu .

Pasmo 2,4 GHz (802.11b, gi niektóre urządzenia n) to ropiejący hałas zakłóceń radiowych.
Wszystko, od niania elektronicznego po kuchenkę mikrofalową, zanieczyszcza tę część spektrum, a bezmyślna proliferacja sieci bezprzewodowych powoduje, że jest ona tak zatłoczona, że ​​masz szczęście, że możesz uzyskać z niej prędkości 1Mbit w niektórych obszarach miejskich (w budynku, w którym znajduje się moja firma) pasmo 2,4 GHz jest bezużyteczne - średnia przepływność jest mniejsza niż 100 Kb / s).

Pasmo 5 GHz (802.11a, niektóre n i nowy standard AC) jest lepszy pod względem zakłóceń, ale kończy się to karą w całym zakresie (ponieważ sygnały 5 GHz są łatwiejsze do zjedzenia przez małe rzeczy, które ludzie lubią mają w swoich budynkach, jak ściany).

W obu przypadkach korzystasz ze wspólnego medium (częstotliwość bezprzewodowa) - oznacza to, że sygnał wszystkich innych to skutecznie Twój hałas: im więcej osób korzysta z łącza bezprzewodowego, tym gorzej, gdy urządzenia walczą z ograniczonym spektrum częstotliwości i czasu.

Bezprzewodowe „wzmacniacze zasięgu” po prostu sprawiają, że problem staje się NIŻSZY - wzmacniacz teraz przeżuwa widmo radiowe, aby przekazywać ruch z powrotem do stacji bazowej (zwiększając ruch i zatłoczenie fal radiowych).

Aby uzyskać więcej informacji, niż prawdopodobnie chciałeś wiedzieć o sieciach bezprzewodowych, sprawdź wpisy na blogu, które zespół ds. Błędów serwera napisał podczas wyposażania biurowej sieci bezprzewodowej:


Więc co możesz / powinieneś zrobić?

Najlepiej jest poprowadzić kable w miejscach o dużym natężeniu ruchu i pozostawić sieć bezprzewodową dla rzeczy, które są naprawdę mobilne (laptopy idące do sali konferencyjnej, bezprzewodowe telefony VoIP, „sieć dla gości” i tym podobne).
Jak sugerował Sirex, istnieją inne sposoby prowadzenia kabli, które nie wymagają gruntownej przebudowy (ale sprawdź lokalne przepisy budowlane przed rozpoczęciem wyrzucania przewodów przez sufit).

Idealne rozwiązanie może nie być praktyczne, dlatego następną najlepszą rzeczą jest zbudowanie sieci bezprzewodowej z wieloma punktami dostępu, które wykorzystują przewodowy backhaul, aby dostać się do głównej sieci.
Apple dokumentuje, jak to zrobić za pomocą aplikacji Airport Extreme na swojej stronie , i możesz znaleźć podobne wskazówki od innych producentów.

Kilka innych rzeczy, o których należy pamiętać:

  • Jeden punkt WAP może obsługiwać około 15–25 użytkowników (w zależności od intensywności korzystania z sieci).
    Jeśli załadujesz WAP / obszary zasięgu powyżej tej liczby , pogorszy się twoja wydajność .
  • Twoje punkty WAP powinny mieć minimalne nakładanie się zasięgu, jeśli to możliwe.
    Pamiętaj, że sygnał z jednego zestawu urządzeń (WAP + klienci) jest po prostu „szumem” dla innych zestawów.

Cisco ma kilka podstawowych wskazówek dotyczących konfiguracji sieci bezprzewodowej, które zapewniają dobry odczyt.
Mają też bardziej zaawansowaną dokumentację, ale w tej chwili mój Google-Fu mnie zawodzi.


7
Muszę powtórzyć twój sentyment: sieci bezprzewodowe (802.11) są do kitu. W prawie każdy znaczący sposób są gorsze od sieci przewodowych.

4
Technologia bezprzewodowa nie jest tu jedyną barierą. OP nie podał, ile osób korzysta z niego bezprzewodowo, czy przesyłają pliki o biurze? Jeśli masz wiele urządzeń, może to być po prostu maksymalne wykorzystanie przepustowości dostępnej w sieci bezprzewodowej.
Peter

1
Nasz magazyn miał sieć bezprzewodową. Mieliśmy ten dziwny efekt wzmocnienia przez zwijane drzwi wychodzące na ulicę, które sprawiły, że sieć była bardzo skutecznym wykrywaczem awarii układu zapłonowego. W określonych porach dnia różne stare śmieciarki z miejscowego liceum powodowały interesujące wypadki z ruchu. Nic nie przebije Gigabitowego kabla Ethernet CAT6. 802.suck został przeniesiony do stacji mobilnej używającej teraz tylko ruchu. Zakłócenia i wewnętrzne nasycenie przepustowości są przyczyną śmierci sieci bezprzewodowej.
Fiasco Labs,

3
Inną rzeczą, o której nie wspomniano, jest to, że tylko jeden klient może nadawać jednocześnie w jednej sieci bezprzewodowej. Jeśli dwóch klientów próbuje nadawać jednocześnie, obaj zatrzymują się, czekają losowo i próbują wysłać ponownie. To samo dzieje się przy użyciu koncentratora dla klientów przewodowych; więc nawet jeśli Twój sygnał bezprzewodowy jest absolutnie doskonały , nadal zasadniczo łączysz wszystkich za pomocą koncentratora, co jest okropne, gdy nawet 2 lub 3 klientów robi cokolwiek innego niż przeglądanie Internetu.
BlueRaja,

1
@BlueRaja IIRC 802.11ac pozwala routerowi z wieloma strumieniami przestrzennymi połączyć je wszystkie, aby zapewnić pojedynczemu klientowi szybsze połączenie (jak w poprzednich wersjach) lub połączyć każdy strumień z osobnym klientem, umożliwiając jednoczesną transmisję kilku.
Dan Neely

5

Chociaż zgadzam się z ogólnym sentymentem voretaq7, wiele urządzeń nie daje możliwości wyboru, czy uruchomić sieć bezprzewodową, a po stronie bezprzewodowej można zrobić kilka rzeczy:

Po pierwsze, iperf / jperf to zestaw narzędzi do testowania przepustowości i sprawdzania, które obszary cierpią. Uruchom program nasłuchujący iperf w systemie z dobrej jakości przewodowym połączeniem gigabitowym i uruchom jperf na testowym laptopie - najlepiej takim, który pasuje do najpopularniejszego modelu używanego przez pracowników, ponieważ chipsety i konfiguracje anten mają wiele wspólnego z tym, jak dobrze wszystko działa . Wykonaj kilka uruchomień klienta w każdej lokalizacji, aby upewnić się, że otrzymujesz spójny wynik.

Następnie należy ustalić, jakie zakłócenia faktycznie występują. Istnieje wiele drogich rozwiązań, ale jednym, który zadziałał dla mnie wyjątkowo dobrze, jest Wifi Analyzer , darmowa aplikacja na Androida, która pozwala zobaczyć sygnały wifi na różne sposoby. (Upewnij się, że robisz to na urządzeniu obsługującym 5 GHz - robi to mój Samsung Galaxy S2, a większość nowszych urządzeń powinna je obsługiwać w dzisiejszych czasach.) Nie pozwoli to zobaczyć zakłóceń innych niż 802.11 z powodu takich rzeczy jak kuchenki mikrofalowe lub Bluetooth , ale to dobry początek i bardzo tani. (Podobnym narzędziem w systemie Windows jest Inspektor Wi-Fi Xirrus .)

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​większość obszarów miejskich ma ogromny bałagan w paśmie 2,4 GHz, w którym są tylko 3 nie nakładające się kanały (1, 6 i 11), i prawie nic w paśmie 5 GHz, w którym wszystkie kanały nie nakładają się ( 23 z nich w .au - twój region może mieć mniej więcej).

Użyj widoku wykresu kanału w Wifi Analyzer; jeśli widzisz więcej niż jeden sygnał powyżej -75 dBm lub mniej w nienakładających się kanałach 2,4 GHz, lub jeśli w innych kanałach znajdują się urządzenia (np. moi sąsiedzi mają kieszonkowe urządzenie Wi-Fi, które wybrało kanał 3), to szansa czy twoje urządzenia walczą z zakłóceniami. Sprawdź zarówno 2,4 GHz, jak i 5 GHz, i umieść swój AP w kanałach o najmniejszej konkurencji.

Wreszcie, nawet w zatłoczonym paśmie, możesz poprawić sytuację, używając AP, który działa wokół zakłóceń. Według mojej wiedzy, AP Ruckus ZoneFlex są jedynymi, które mogą to zrobić w zależności od klienta w czasie rzeczywistym. (Nie jestem związany z Ruckus - tylko względnie zadowolony klient.) Zdobądź kilka ZF7982 lub podobnych dwuzakresowych urządzeń, wykonaj dedykowane przebiegi okablowania dla każdego z nich, skonfiguruj różne SSID dla 5 GHz i 2,4 GHz, i zachęć klientów do domyślnie używają SSID 5 GHz, aby korzystali z mniej obciążonego widma.

Te AP nie są tanie, ale ciągle mnie zadziwiają, jak dobrze działają w zatłoczonym spektrum, a jeśli poprawią wydajność twojego personelu, zapłacą za siebie w ciągu kilku dni. Jeśli twój szef „kup coś teraz, zadawaj pytania później”, prawdopodobnie mógłbyś to zrobić jako pierwszy krok i odnieść natychmiastową wygraną, a następnie dostroić rzeczy, gdy tylko będzie na miejscu.


1

Najpierw rzuciłem okiem na różne lokalizacje za pomocą InSSIDer lub Wifi Analyzer / Android i sprawdziłem poziomy kanałów w różnych miejscach w budynku / podłogach, sprawdziłem, czy używane kanały Wi-Fi są bezpłatne i niezbyt zajęte. Spróbuj rozmieścić różne punkty dostępu Apple na różnych kanałach WIFI ręcznie. Sprawdź także, czy nie używasz kanałów pomiędzy / nakładającymi się, ponieważ spowoduje to zakłócenia i złą wydajność Wi-Fi.

Sprawdź, czy kanały Wi-Fi są umieszczone, jak sugeruje artykuł. http://windowsitpro.com/mobile/wi-fi-best-practices

Jeśli to nadal nie pomoże, uzyskałbym profesjonalne punkty dostępowe z Ubiquity UniFi 2,4 GHz, 5 GHz lub Aruba Networks. Zaletą Ubiquity jest to, że oprogramowanie kontrolera jest włączone na standardowym komputerze i nie wymaga dużych inwestycji w sprzęt kontrolera, ale dostajesz narzędzie do zarządzania punktami dostępu.


0

Chociaż z pewnością zgadzam się, że sieci bezprzewodowe są ogólnie kłopotliwym obszarem, jeśli chcesz, aby były wykonane poprawnie (tm), nie zgadzam się, że sieć bezprzewodowa sama w sobie jest FUBAR . To, co należy zrobić, zależy w zasadzie od tego, jak wygląda twój problem:

Jeśli twoim problemem jest hałas, powinieneś spojrzeć na pasmo o mniejszym hałasie. Użyj analizatora widma, aby sprawdzić częstotliwości w danym okresie, aby znaleźć wolne miejsca w widmie.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Spójrz na dane statystyk bieżącego AP, aby dowiedzieć się o bieżącej przepustowości danych. Jeśli Twoim problemem jest współbieżność danych przesyłanych przez punkty dostępu (kanał transmisji jest nasycony przez dłuższy czas), powinieneś spojrzeć na punkty dostępu z segmentowymi kierunkowymi przełączanymi antenami. AP klasy korporacyjnej dla dowolnego standardu 802.11 (w tym starego 802.11b / g) z tą funkcją są już dostępne na rynku.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

I oczywiście, jeśli zdarzy się, że masz wysoką gęstość punktu dostępu, scentralizowane automatyczne zarządzanie mocą transmisji i przeskok kanału dla radiotelefonów punktu dostępu (jak zaimplementowano w kontrolerach WLAN ) również bardzo pomaga.

Jeśli problem dotyczy wielu stacji transmitujących dane jednocześnie, możesz użyć stacji z funkcją formowania wiązki do transmisji (w zasadzie 802.11ac lub inne rzeczy reklamowane na razie jako MIMO).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.